ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kakav je ono bjesni nalog na kupnji od 600 komada po 900kn [shocked]

Jedini način da bi izbjegli greške je steći iskustvo. Jedini način da bi stekli iskustvo... je činiti greške.




Ja bi bio zadovoljniji da se vrati na 3.000,00 bez dokapitalizacije [cool]

A tko ne bi bio!Pavletić?Šorc?Navigare?Pilula? [shocked] [kiss] [rolleyes]
[/quote]

sad sam tek primjetio…..ti se mala šališ…ionako mi već duguješ piće..odavno a nisi platila!
[tongue]
[/quote]
No,problem!Čim ULPL dođe u pozitivu s kojom sam ušla u nju!! [thumbsup]



@pilula

Ne HVALA!(100)

[thumbsup]

Što će tebi argumenti? Ipak jedan si od najstarijh (ali rijedkih) forumaša na temi ULPL. (kad stigneš ipak za nas ov.e stavi kojeg jokera (argument) iz rukava. Pozdrav. [wink]

@Klas Optim, jesi sigurna da želiš sad dokapitalizaciju, i ako ju želiš, zbog čega zapravo?


@Pilula
, smatram da je ULPL jako kvalitetan mali brodar i da ljudi koji je vode jako dobro rade svoj poso. No ne znam kako bih komentirao njihovo konstantno petljanje s dionicama.Mislim da "umjetno" održavaju cijenu na nerealno viskoim razinama u ovom trenutku, ali nemam ništa protiv tog jer to dioničarima dobro dođe. ali je i potencijalno jako opasno. A TNPL d.d je svemirski brod ne samo za ULPL nego za sve brodare izlistane na ZSE. Šteta što su gamad prema dioničarima, ali ih razumijem. Da sam na njihovom mjestu i ja bih odj…bo kokošariju s TK od sebe na sve moguće načine, uključujući i institucionalce.

I'LL BE BACK

http://finance.google.com/finance?q=ZSE:ULPL-R-A

Pogledajte malo ovo pa ćemo malo prodiskutirati…tko kako i zašto…


@Klas Optim, jesi sigurna da želiš sad dokapitalizaciju, i ako ju želiš, zbog čega zapravo?


@Pilula
, smatram da je ULPL jako kvalitetan mali brodar i da ljudi koji je vode jako dobro rade svoj poso. No ne znam kako bih komentirao njihovo konstantno petljanje s dionicama.Mislim da "umjetno" održavaju cijenu na nerealno viskoim razinama u ovom trenutku, ali nemam ništa protiv tog jer to dioničarima dobro dođe. ali je i potencijalno jako opasno. A TNPL d.d je svemirski brod ne samo za ULPL nego za sve brodare izlistane na ZSE. Šteta što su gamad prema dioničarima, ali ih razumijem. Da sam na njihovom mjestu i ja bih odj…bo kokošariju s TK od sebe na sve moguće načine, uključujući i institucionalce.

u potpunosti se slažem sa ovim dijelom koji se odnosi na ulpl. o tnpl pojma nemam i u ovom trenucima ne želim znat pa neću uspoređivat&komentirati.
nego, dobro veli governor: pušiona bi bila dokapitalizacija na ovoj razini. nakupovali se ljudi ulpl po diskontnoj cijeni i super bi im došlo da uprava koja inače ima običaj talasati kad treba – ustalasa dionicu, digne joj cijenu, pa da se istovare ovi nedavni kupci.
dokapa ne smije biti još neko vrijeme. iako je sada već scenario poznat – trezor se uključuje i ustalasava ionako veliki free float, podiže dionici cijenu, masa se zagrije, zapali i eto.
definitivno nije doba za dokap.
da ulpl ima dobar management, ima.
da je dugoročna dionica, dugoročna je, investitorska.
da je napucana cijena, napucana je.
u pušioni sam žešćoj sa ovim dionicom gledano na kraći rok. ovi relativno česti dokapi su jedina stvar koja me može spasiti. moj problem je što mi se brzo živi i kao svaka rvatina želim sve i odmah.
can’t help myself.




Ako ULPL grune i prijeđe 1000 kuna ovih dana,a s obzirom na potpisani kredit s bankom oko izgradnje ova 2 broda,ne čudite se ako krajem ovog mjeseca dobroćudni Pavletić najavi – DOKAPITALIZACIJU!! [rolleyes] [pray]Pa da se svi pomalo iščupamo iz gliba… [thumbsup]

ukrala si mi riječ sa tastature. trezor se fila svojim dionicama, diže cijenu, čeka se obamrli i faza ushita da se objavi dokap i dionica skoči na 1200-1300.

[/quote]
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] daj..bože [pray]
[/quote]

hm… a zašto? pliz, prosvijetli me – zašto misliš da bi dobro došao sada dokap?
mislim da bi to bila pušiona nad pušionama u ovo doba napravit dokap.
za 2800 kn bi netko (uključen porast 20%) imao 3 dionice, svaka po 933 kn.
zveknuće nakon dana d na u ovim uvjetima totalno nepredvidivu visinu i di si bio nigdje, što si radio ništa.
onima od prije bi se smanjio ulaz, jedino to…
medvjeđa usluga. svakim dokapom dionica devalvira za dio vrijednosti.
nije vrijeme za devalvaciju revalvacijom devalvirane dionice u fazi devalvacije svih dionica, naročito brodara, a k tomu još i ovih krobeksičnih.

nije vrijeme za devalvaciju revalvacijom devalvirane dionice u fazi devalvacije

džizzisss [lol] [thumbsup] [thumbsup]

I'LL BE BACK

ako ništa drugo ova je uprava pokazala da za razliku od većine firmi u HR zna šta je Tržište kapitala i da znaju to jako dobro koristiti…

po meni su brodari trenutno nešto podcijenjeni u svojoj vrijednosti, a i prognoza budućnosti je uključena u cijenu, a nitko nemože znat budućnost točno.

I nemojte "trčati pred rudu" za dokap. Sjetite se kako su svi trčali pred rudo na zdanjem dokapu, kako se "sve znalo" unaprijed, pa su mnogi zaglavili

"I am a man of great patience..."



održavaju cijenu na nerealno viskoim razinama u ovom trenutku

da je napucana cijena, napucana je…
…nakupovali se ljudi ulpl po diskontnoj cijeni i super bi im došlo da uprava koja inače ima običaj talasati kad treba – ustalasa dionicu, digne joj cijenu, pa da se istovare ovi nedavni kupci.

[/quote]

kad je cijena bila 600-700 i sl. takoreci psa nije ovdje bilo…
a sto je jos gore nije ga bilo ni na terenu…
kupovala je ugl. gosopoda iz uprave… trezor… i poneki mudonja po sitno…

u 11 dana listopada i 3 studenog koji su prosjecnu imali ispod 1000 kn prometovano je oko 13k komada… oko 5k je ubo trezor (za jucer i danas jos nema zabiljezbe)…
ruke si rezem ako sjor dragutin nije ubo bar par tisucica, a noge ako i ostali istovarivaci na visim razinama iz top10 nisu takodjer piknuli koju…
svi ovi ostali krzljavi ‘istovarivaci’ koje spominjete mogu prdnut u jednom ili dva poletna dana kao rukom odneseni… ne znace nikom nista kao ni svi vi ovdje, ukljucujuci mene…

konacno, sad kad se lagano pocela dizati iz invalidskih kolica, otprilike jednakim nacinom kojim je i srusena, kad vise nemamo svakodnevnih negativnih bdi izvjestaja na temi,
sad se povela doslovno prazna polemika o nerealno visokoj trenutnoj cijeni i strahuje se za njenu blisku buducnost… i to nekakvim parcijalnim teorijama iz rukava… wtf ?
booooooring

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


http://finance.google.com/finance?q=ZSE:ULPL-R-A

Pogledajte malo ovo pa ćemo malo prodiskutirati…tko kako i zašto…


Prodaje brodova.To je prošlost i toga više nema.
Sada dolazite na ćistinu.
Ipak vjerujem da će uprava napravitui dokapitalizaciju,da bi popunila blagajnu radi daljnje kupnje
trezorskih dionica.To je jedina nada.

O dokapitalizaciji rode da ti pojem…Hoće li,dakle,dokapitalizacija,pjevati o nama – kao što smo mi pjevali o njoj?Znam samo da Zakon predviđa da se dokapitalizacije po nominali mogu odraditi samo do kraja ove godine.Poslije toga priča se mijenja.Zbog toga i pitam.Da li je pametno to raditi sada,odnosno do 31.12.o.g. – to je već neka druga ekonomska priča…Ja sam govorila o tehničkoj izvedbi zbog datumskog roka… [proud]



Prodaje brodova.To je prošlost i toga više nema.
Sada dolazite na ćistinu.
Ipak vjerujem da će uprava napravitui dokapitalizaciju,da bi popunila blagajnu radi daljnje kupnje
trezorskih dionica.To je jedina nada.
[/quote]

Opet si tu??? koji si ti lik iz priče!!! ….na linku koji sam stavio su kompanije istih ili sličnih karakteristika pa pogledajte njihove vrijednosti "tržišne" ,poslovanje,strategije itd. kako bi donijeli zaključke na ovaj forum (za tebe još jedno objašnjenje ovdije je tema ULPL a ne atlantska ili tankerska plovidba) …kako ja vidim stvari ULPL radi jako dobro i prema ponuđenim kompanijama sektora ima puuuuno bolje rezultate čak i u ovoj godini kada zarađuje puno više od ostalih radi dugoročnih ugovora.

Vezano za dokap….sve jedno je kada će biti što prije to bolje a na nama je da se nadamo da večina onih koji su u dionici vjeruje u ULPL na duži period jer trenutna cijena bila ona mala ili velika svejedno ostaje takva kakvu će tržište formirati …..a u slučaju dokapitalizacije samo će vam se smanjiti ulazi i povečati broj dionica .e…a dokle god TREZOR brani dionicu od malih mešetarčiča koji na dionicu gledaju kao na brzu zaradu ima šanse da se cijena postavi na neke NAMA dioničarima prihvatljivije razine….ali ako TREZOR digne ruke može cijena i na 400 kuna jer kako sam 100000 puta ponovio večina ulagača na RH tržištu nema isprofiliranu strategiju ulaganja već je zakon krda i brze love prioritet….a i svi koji dižu paniku imaju srednjoškolsko obrazovanje jer bi inače shvatili mehanizme i zakonitosti te kodeks ponašanja na tržištu kapitala ali u RVACKOJ smo svi pametni i mislimo kako u svemu treba zajebati sustav pa smo tu gdje jesmo…..
Pitanje za SVE:
Kako je moguće da su svi od temeljnih do tehničkih investitora kada je ULPL bio na 3500 zaklinjali se i iznosili "argumente" da kompanija vrijedi cca 1,2 MLD kuna (u to vrijeme 380000 dionica) a sada ne vrijedi više ni 600 milijuna kuna?

Molim suvisle odgovore… a ne cijena je bila napuhana jer sam napomenuo da se šamaralo argumentima.


O dokapitalizaciji rode da ti pojem

Akumulacija na djelu
Dokapitalizacija na horizontu

http://www.heroturko.org/movies-dvd/230272-learn-to-do-nude-yoga-in-the-privacy-of-your-home.html

New Report

Close