ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

˛& pilula – imaju u ULPL svoga brokera, koji izgleda radi isključivo za njih. Ništa novo. Pisao sam o tome već prije godinu dana. Možeš ih pobijedit samo dugoročnijim držanjem dionice. Daytraderi ovdje (vjerojatno i kod drugih dionica) prolaze ovdje sa rupom u džepu.

Kolege, da iznesem svoje iskustvo s isplatom dividende preko PBZ investora. Izgleda da meni još nije isplaćena, a evo i zašto. Ja sam sudjelovao u zadnjem dokapu, za koji je dan D bio 31.03. 08. Mi koji imamo registrirane dionice preko PBZ investora, morali smo ih odregistrirati i staviti na slobodnu vlasničku poziciju u SDA. Fora je u tome što je upravo taj dan ( 31.03) i mjerodavan dan za ostvarivanje dividende. Kako su dionice taj dan bile na slobodnoj poziciji u SDA nisu bile registrirane na investor. Izgleda da je naša draga Uljanik plovidba koliko čitam ovaj put pri isplati dividende zaobišla SDA, odnosno izgleda nije uzela u obzir dionice koje nisu bile registrirane kod brokera, odnosno koje su na slobodnoj poziciji. Pretpostavljam da je stvar u tome, sutra ih moram nazvati da pitam.
Ako griješim volio bih da me netko od kolega ispravi, dakle netko tko je na taj dan imao dionice na slobodnoj poziciji u SDA, a isplaćena mu je dividenda. [undecid]

GLAVNO DA SE PRIČA, PA MAKAR I DOBRO!


Kolege, da iznesem svoje iskustvo s isplatom dividende preko PBZ investora. Izgleda da meni još nije isplaćena, a evo i zašto. Ja sam sudjelovao u zadnjem dokapu, za koji je dan D bio 31.03. 08. Mi koji imamo registrirane dionice preko PBZ investora, morali smo ih odregistrirati i staviti na slobodnu vlasničku poziciju u SDA. Fora je u tome što je upravo taj dan ( 31.03) i mjerodavan dan za ostvarivanje dividende. Kako su dionice taj dan bile na slobodnoj poziciji u SDA nisu bile registrirane na investor. Izgleda da je naša draga Uljanik plovidba koliko čitam ovaj put pri isplati dividende zaobišla SDA, odnosno izgleda nije uzela u obzir dionice koje nisu bile registrirane kod brokera, odnosno koje su na slobodnoj poziciji. Pretpostavljam da je stvar u tome, sutra ih moram nazvati da pitam.
Ako griješim volio bih da me netko od kolega ispravi, dakle netko tko je na taj dan imao dionice na slobodnoj poziciji u SDA, a isplaćena mu je dividenda. [undecid]

Taj dan sam imao dionice na slobodnoj poziciji pri SDA (odregistrirane s Pbz Inv.). Dividenda mi je uredno isplaćena 16.9. na tekući račun kod ZABE.

Ja sam ih takoder imao odregistrirane.Ispalo je da sam dividendu dobio na krivi racun zato sto njihova evidencija nije ista kao i u SDA.Meni su uplatili na krivi racun jer su mislili da mi je racun u RBA s kojim sam sudjelovao pri dokapu takoder i racun za isplatu dividendi,nisu niti provjerili u SDA gdje imam eksplicitno odreden racun za isplatu dividendi.

Dividenda nije ni meni sjela na investoru.

Gospoda iz ULPL koja radi u odjelu za dionicare porucila je svima koji jos nisu dobili dividendu da se obavezno jave na 052 373 610.

Molio bih nekoga tko zna da mi kaže dali se i na dokapitalizirane dionice(od zadnjeg dokapa-31.03.)dobiva dividenda?
hvala

@ Pilula

Ak te tješi nisi jedini koji je to zamjetio na toj i još par dionica …

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Molio bih nekoga tko zna da mi kaže dali se i na dokapitalizirane dionice(od zadnjeg dokapa-31.03.)dobiva dividenda?
hvala

NE

samo što nije...

Evo jedan savijet upravi ULJANIK PLOVIDBE:
AKO JE…
580000 dionica po 1590 Kn komad jednako je 920 miliona kuna što je cca 120 miliona JEURA e pa to znači da ovih 6 brodova što imaju svaki vrijedi 20 miliona JEURA a brodovi su stari 3 godine ….
EJ uljanik plovidba prodaj brodove za 30 milijona eura svaki (što je oko 50% vrijednosti novih) podjeli pare dioničarima i zatvori PRČIJU jer ovo nema smisla ….

1590- nemoralna ponuda……?
[lol]


EJ uljanik plovidba prodaj brodove za 30 milijona eura svaki (što je oko 50% vrijednosti novih) podjeli pare dioničarima i zatvori PRČIJU jer ovo nema smisla ….

hm. ak to naprave, pa još otplate oko 700 mil kn obveza, koliko ostane dioničarima po dionici?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Ma isplatis dionicarima i onda bankrotiras… Kakve sad obveze, krediti, tko to vise placa!?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Osnova svega i cijela mudrost je: izracunati prihode i troskove brodova. Tek onda možemo pričati koliko što vrijedi.

Važeći podaci za uredovni dan 28.08.2008 .

ULJANIK PLOVIDBA DD/REDOVNA ULPL-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. PAVLETIĆ DRAGUTIN 36.546 6,30 Osnovni račun
2. ŠORC DARKO 36.167 6,24 Osnovni račun
3. BUDISAVLJEVIĆ IGOR 32.747 5,65 Osnovni račun
4. ZEVNIK JANEZ 30.530 5,26 Osnovni račun
5. RADOLOVIĆ KARLO 28.870 4,98 Osnovni račun
6. BRAJKOVIĆ ANTON 26.559 4,58 Osnovni račun
7. FLORIČIĆ MARTINA 21.276 3,67 Osnovni račun
8. MARCHI DARIO 15.124 2,61 Osnovni račun
9. FONOVIĆ RENATO 15.018 2,59 Osnovni račun
10. BURŠIĆ SLOBODAN 14.697 2,53 Osnovni račun
Ukupno: 44,40

Važeći podaci za uredovni dan 24.09.2008 .

ULJANIK PLOVIDBA D.D./REDOVNA ULPL-R-A
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. PAVLETIĆ DRAGUTIN 36.646 6,32 Osnovni račun + 100
2. ŠORC DARKO 36.260 6,25 Osnovni račun + 93
3. BUDISAVLJEVIĆ IGOR 32.610 5,62 Osnovni račun – 137
4. RADOLOVIĆ KARLO 28.870 4,98 Osnovni račun 0
5. ZEVNIK JANEZ 27.956 4,82 Osnovni račun – 2574
6. BRAJKOVIĆ ANTON 26.559 4,58 Osnovni račun 0
7. FLORIČIĆ MARTINA 21.276 3,67 Osnovni račun 0
8. MARCHI DARIO 15.080 2,60 Osnovni račun – 44
9. FONOVIĆ RENATO 14.863 2,56 Osnovni račun – 155
10. ŠTIFANIĆ DARIO 13.087 2,26 Osnovni račun
Ukupno: 43,66

• Prva dvojica je malo dokupila,
• Zevnik Janez je snizio svoj portfelj za 2574 dionica.
• BURŠIĆ SLOBODAN nije više među TOP 10 što znači, da je prodao poprilični dio.
• Imamo novog dioničara među TOP 10 – na 10 mjestu ŠTIFANIĆ DARIO sa 13.087 dionica. Kolege koje žive u Puli ga možda znaju?

New Report

Close