ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Robine,
evo i tebi stotka. Ali iskreno, zasluženo. Ne iz samilosti.
Btw, imam jaaako puno dionica ULPL (sudjelovao sam u svim dokapima osim prvog), i gotovo s ničim se ne slažem što se piše u posljednjih par strana, a pogotovo ne s ovom "filozofskom" raspravom o utjecaju broja dioničara.
Ne nagovaram nikoga na kupnju, ali ja svoje ne prodajem i sudjelovat ću i dalje u dokapima. Što više dioničara odustane od dokapa, ja dobivam više u 2., 3., i dalje … krugovima.
Hvala svima.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

bravo svima …podatci koji su bitni za ovu dionicu nisu subjektivne naravi već totalno objektivni …
1. Firma ULPL ima 29 zaposlenih i trenutno 6 brodova + parcele na kojima će saditi masline u ISTRI + poslovne prostore u centru PULE +ugovore do kraja 2011 kao i planove za kupovinu novih brodova do 2015 …
2. Malo nezrelo tržište dionica koje dnevno ne može progutati ni 2 000 000 Eura neke dionice
3. Narod lako ćemo koji sve ukaka pa tako i burzu

ovu su bitni parametri kod odabira ove dionice a nikakva FI po kvartalima jer temeljne analize nisu za nezrela tržišta a možda ne vrijede ni na drugim tržištima…

Zato dokle god ljudi prodaju jednu dvije ili 50 dionica da kupe auto ili popune rupe u kućnom buđetu koje su nastale ljetovanjem na KRKu ili plačanju struje do tada se suzdržite od temeljnih analiza bilo koje dionice …radije čitajte dnevne novine ili slušajte što se priča po kafićima …

Hehe… Uvijek me razvesele pilulini postovi. [thumbsup]
Stil me podsjeća na jednog istarskog bankara.

No respect

surfajući po forumu naišao sam na ovu temu.
Kolega falco je pokazao visok stupnj razumijevanja kretanja tržišta kapitala.
Cikličnost kretanja(rasta i pada dionica) odnosno prijenosa istih iz kolebljivih u čvrste ruke objasnili su mnogi stručnjaci na tržištima kapitala.
Onima koji ne vjeruju i pišu suprotno proporučio bi par knjiga koje se ujedno nude na PD..

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ako je tržišna kapitalizacija 453- papira 281,69 milijardi kuna , a od toga narod t.j. građani imaju u svojim rukama 40- do 44- milijarde kuna , znači oko 15% onda je kod nas već davno izvršen prijenos u takozvane – čvrste ruke – !
Tržište uprkos tome i nadalje p a d a ! [smiley] [smiley]

Pa koliko ih ovaj što se iskrcava po ovim cijenama još ima?
Stalno dolaze novi skriveni atop 10 se ne mijenja!!!! [pray]

Transparentnošću uprava tvrtke šalje signal tržištu da jednako vrednuje
sve svoje dioničare – sadašnje i buduće. Dioničari su u jednakoj poziciji
da na temelju poslovanja i objavljenih podataka donose odluku o kupnji i
prodaji dionica. Tako se privlače dugoročni ulagači i smanjuje iznos
špekulativnog kapitala. Cijenu dionice tada određuje sposobnost uprave
da ostvaruje ili ne ostvaruje profit za dioničare u datom sektorskom i
globalnom okruženju.

A kako to radi uprava ULPLa?

Na službenoj web stranici nema zapravo ni jedanog relevantanog podatak o
kompaniji – o sklopljenim ugovorima za pojedine brodove (TC, Spot,
cijena,..itd), podaci o novogradnjama, planovima, kupovinama (‘Marlera’ ni tu
ne postoji)…itd. Ipak svi ovi podaci postoje, ali se ne distribuiraju svim
dioničarima već samo povlaštenima. A na temelju tih informacija moguće je sa
sigurnošću izračunati buduću dobit ili gubitak tvrtke i prema tome djelovati
na burzi.
Tako mali broj dioničara koristeći povlaštene informacije djeluje u svoju
korist, a na štetu ostalih.
Za razliku od povlaštenih koji točno znaju stanje u tvrtki ostalim
dioničarima preostaje samo da nagađaju. Time ovu dionicu sama uprava
svjesno gura u špekulativnu.

Nitko od sadašnjih većinskih dioničara nema financijske snage da značajnije
poveča svoj udjel u tvrtki. Zato je jedini cilj zadržati ili nešto povećati
sadašnji udjel u tvrtki i to bez rizika, a na račun ostalih dioničara dok se ne
pojavi ‘nemoralna ponuda’. Taj cilj je legitiman i na njega se nema prigovora.
Prigovor stoji na način kako se taj cilj ostvaruje.

Stanje u top 10:
1.Na dan 19.12.2007.
[URL=http://img156.imageshack.us/my.php?image=ulplnadan191207fz6.jpg][IMG]http://img156.imageshack.us/img156/3353/ulplnadan191207fz6.th.jpg[/IMG][/URL]
2.Na dan 20.8.2008.
[URL=http://img156.imageshack.us/my.php?image=ulplstanje2082008xg1.jpg][IMG]http://img156.imageshack.us/img156/9674/ulplstanje2082008xg1.th.jpg[/IMG][/URL]
Kao da su mala sredstva uložili u zadnjoj dokapitalizaciji!!!!

Informacije koje bi trebale biti na web stranicama ULPL i TNLP.

budrosss potpisujem sve navedeno. Takva firma doista zaslužuje bolju stranicu sa više informacija, bolji PR

Prošao isto kao prošle godine na godišnjem pored sjedišta Uljanik Plovidbe, Carrarina 6 u Puli i još uvijek zapažam, da od tada nisu promijenili florescentne žarulje gdje stoji napis firme. Možda je i to dio strategije TOP 10, da firma puna novaca naizgled vani ostaje nezapažena za one koje ne znaju o čemu se radi, naravno osim onih povlaštenih, koji imaju priviligiran dostup do informacija – a zna se tko je to (baš me zanima kao izgledaju vani njihove podružnice). Kao što kolega budross kaže "na službenoj web stranici nema zapravo ni jedanog relevantanog podatak o
kompaniji – o sklopljenim ugovorima za pojedine brodove (TC, Spot,
cijena,..itd), podaci o novogradnjama, planovima, kupovinama (‘Marlera’ ni tu
ne postoji)…itd. Ipak svi ovi podaci postoje, ali se ne distribuiraju svim
dioničarima već samo povlaštenima." Može se tako samo konstatirati, da je sve to dio taktike gazde Dragutina i prijatelja a mali dioničari?

U svakom slučaju neka promjene tu žarulju a račun mogu slobodno poslati meni kao dioničaru ULPL. Pozdrav.


bravo svima …podatci koji su bitni za ovu dionicu nisu subjektivne naravi već totalno objektivni …
1. Firma ULPL ima 29 zaposlenih i trenutno 6 brodova + parcele na kojima će saditi masline u ISTRI + poslovne prostore u centru PULE +ugovore do kraja 2011 kao i planove za kupovinu novih brodova do 2015 …
2. Malo nezrelo tržište dionica koje dnevno ne može progutati ni 2 000 000 Eura neke dionice
3. Narod lako ćemo koji sve ukaka pa tako i burzu

ovu su bitni parametri kod odabira ove dionice a nikakva FI po kvartalima jer temeljne analize nisu za nezrela tržišta a možda ne vrijede ni na drugim tržištima…

Zato dokle god ljudi prodaju jednu dvije ili 50 dionica da kupe auto ili popune rupe u kućnom buđetu koje su nastale ljetovanjem na KRKu ili plačanju struje do tada se suzdržite od temeljnih analiza bilo koje dionice …radije čitajte dnevne novine ili slušajte što se priča po kafićima …

Svaka čast pilula. Uvijek na forumu ULPL najviše volim čitat tvoje postove.

Jeli još uvijek stojiš za tvojom prognozom, koju si dao 13.05. u vezi sa cijenom ULPL na 25.10. (3,7 k) ili si zbog velikih hirova tržišta…. promijenio mišljenje?

Sad bi nam dobro došla dividenda da nešto dokupimo dok traje rasprodaja.
Da li netko ima informaciju kada će biti isplata dividende?


Sad bi nam dobro došla dividenda da nešto dokupimo dok traje rasprodaja.
Da li netko ima informaciju kada će biti isplata dividende?

+- 10-tak dana

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT

Oko 15.9.

New Report

Close