ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Treba još napomenuti, da je danas završio rok za pretumbavanje po kojem fondovi smiju ulagati samo u dionice s free floatom večim od 100mil.kuna. Isto pravilo važi i za mirovinske fondove. Trenutačni pad burze im je odgovarao (koje li slučajnosti) da jeftino kupe dobre i likvidne dionice. Dionice će biti nakon 01.07. u čvrstim rukama i igra može početi. A kao što smo već rekli igra se zove namami zeca u kuću i oderi mu kožu.

I want to all good earnings and a lot of pleasure. [wink]



Treba još napomenuti, da je danas završio rok za pretumbavanje po kojem fondovi smiju ulagati samo u dionice s free floatom večim od 100mil.kuna. Isto pravilo važi i za mirovinske fondove. Trenutačni pad burze im je odgovarao (koje li slučajnosti) da jeftino kupe dobre i likvidne dionice. Dionice će biti nakon 01.07. u čvrstim rukama i igra može početi. A kao što smo već rekli igra se zove namami zeca u kuću i oderi mu kožu.

I want to all good earnings and a lot of pleasure. [wink]


Misliš,uvali zeca samo da mu uši vire?! [proud]


pilula,

procijena koje revizorske kuće je ta koju si naveo?

još uvijek nema odgovara, čak ni na private na isti upit, pa tako ja mogu bilo što napisati ovdje bez ikakva pokrića autentičnosti. vi samo djelite 1-ce, tipično ste krdo kakvo je gospodin Pilula opisao
[tongue]
P.S.
ja ću to sam nastojati provjeriti ali nemam namjeru to ovdje objaviti

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

@febo – očito pilula nema vrjemena, da glumi gljivu na forumu, pa zato mi, koji čmurimo ovdje možemo napraviti copy paste onoga što je kolega pilula već prije napisao inspirativno u žaru dijeljenja informacija sa nama….

"……sažetak studije HR brodara gdje je Uljanik plovidba izdvojen kao idealan za preuzimanje zbog malih udjela Najvećih dioničara ….
EVO vam malo analize sa investments in ex yugoslavian coutryes provided by comeety 300 resarch ,TAVISTOCK INSTITUTE —http://www.tavinstitute.org/work/ koji savjetuje preuzimanje…
inače studiju je naručio—–http://www.royallondongroup.co.uk/home/Home.asp po nalogu grupe investitora iz Londona…Pa vi vidite ima li vatre ili je to samo dim."

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=1128&pg=501

forza ulpl

Proslo je nesto vremena otkad smo Topalov i ja raspravljali o Marleri. I dalje stojim iza onoga sto sam rekao. Ako je Marlera ugovorena na kratki spot, cijena je cisti uzas…

Ipak, istini za volju priznajem da je tesko vjerovati da bi uprava mogla dogovoriti tako los posao, prije ce biti da se radi o kracem TC od 3-6 mjeseci.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Svaka dosadašnja naftna kriza dobro je došla svakom velikom brodovlasniku tankera jer je dizala cijene vozarina tog energenta, a napetosti oko iranskog nuklearnog programa mogle bi ponoviti naftnu krizu koje se u povijesti pojavljuju periodično.

Marlera i ostala dva bulkera neka rade svoje (ne vjerujem, da je Marlera na dužem T/C po 61 k). A mi imamo osim tri bulkera i tri tankera jel tako? Za dvije godine dobijamo još četiri tankera. U vrijeme naftne krize biti ćemo kao Onasis u 1970.


Svaka dosadašnja naftna kriza dobro je došla svakom velikom brodovlasniku tankera jer je dizala cijene vozarina tog energenta, a napetosti oko iranskog nuklearnog programa mogle bi ponoviti naftnu krizu koje se u povijesti pojavljuju periodično.

Marlera i ostala dva bulkera neka rade svoje (ne vjerujem, da je Marlera na dužem T/C po 61 k). A mi imamo osim tri bulkera i tri tankera jel tako? Za dvije godine dobijamo još četiri tankera. U vrijeme naftne krize biti ćemo kao Onasis u 1970.


Otkud ti toliki optimizam ili možda imaš kristalnu kuglu? [shocked]

Nemam ali vjerujem tome: http://www.poslovni.hr/83942.aspx

U ovo doba namjernih rušenja cijena sa strane fondova ULPL opet pokazuje snagu i koliko je važno imati jake dioničare u strukturi (možda uleti još jeftinije). [cool]

mislim…da je ciklus prodaje …pri kraju, a to se odnosi na 3000 – 5000 dionica ULPL, …nisam baš točno brojao,nisam točno brojao
….ali nakon tog razdoblja, budu li tržišne okolnosti zadovoljavajuće, rast BDI i sl., tada dolaze (da me ne skine: možda) za nas, … malo bolja vremena………………. [cool]

e kad bi se kojim slučajem stabilizirala i cijena goriva, a mislim da su i kinezi pri kraju sa zalihama….

samo što nije...


Marlera i ostala dva bulkera neka rade svoje (ne vjerujem, da je Marlera na dužem T/C po 61 k). A mi imamo osim tri bulkera i tri tankera jel tako? Za dvije godine dobijamo još četiri tankera. U vrijeme naftne krize biti ćemo kao Onasis u 1970.


Vidim da nitko ne stavlja BDI index kad pada, pa ću ja.
Baltic Dry Index (BDI) -201, 8963
(Supramax indeks (BSI) – 59. 5700
BTW ni u ponedeljak BDI-ju ne piše se dobro po papiru. A sezonska rupa stoji kao neki uteg nad cijelim sektorom.

Za razliku od vas koji "ne navlačite", meni je cilj kupiti što jeftinije.

Veliki pad indexa nije mogao ostaviti netaknutim ULPL. Vidjeli smo po danasnjem trgovanju. Kao sto quo vadis je dobro i iskreno primijetio… BDI ce jos u ponedjeljak dodatno pasti…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

U ovom crvenilu potrebne su nam dobre vijesti:
-isplata dividende
-najava isporuke broda iz 3. Maja
-dobar polugodišnji FI
-stabilne vozarine
Morati ćemo se pomiriti da je prošla euforija i da je to dionica za dugoročne ulagače. Cijena cca 2250 do 2300, godišnji porast cca 7%, godišnja dividenda cca 1,5%. Možda još koja dokapitalizacija, ali ne u bliskoj budućnosti. Ipak je i to bolje nego štednja.

Očekuje se, da će se do kraja godine, ako ne bude novih potresa na svjetskim burzama, Crobex vratiti na razinu prema razini od 4.000 bodova. Ako bi ULPL rastao do kraja godine isto kao Crobex, morali bismo biti najmanje na 2,5 k. Možda će se desiti još koji izvanredni događaji (dokap….) što bi nas poneslo još u veće visine.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/klemen-jos-ima-prostora-za-pad-trzista,19548.html



Marlera i ostala dva bulkera neka rade svoje (ne vjerujem, da je Marlera na dužem T/C po 61 k). A mi imamo osim tri bulkera i tri tankera jel tako? Za dvije godine dobijamo još četiri tankera. U vrijeme naftne krize biti ćemo kao Onasis u 1970.


Vidim da nitko ne stavlja BDI index kad pada, pa ću ja.
Baltic Dry Index (BDI) -201, 8963
(Supramax indeks (BSI) – 59. 5700
BTW ni u ponedeljak BDI-ju ne piše se dobro po papiru. A sezonska rupa stoji kao neki uteg nad cijelim sektorom.

Za razliku od vas koji "ne navlačite", meni je cilj kupiti što jeftinije.

Veliki pad indexa nije mogao ostaviti netaknutim ULPL. Vidjeli smo po danasnjem trgovanju. Kao sto quo vadis je dobro i iskreno primijetio… BDI ce jos u ponedjeljak dodatno pasti…

[/quote]

ŽAO MI JE ….LOŠA PROGNOZA 07 July 2008

Baltic Dry Index (BDI) +110 8964
Spot Rates

samo što nije...

Može se konstatirati, da je u protekla dva mjeseca promet sa dionicom ULPL bio prilično velik a isto tako se zna, da velike količine dionica nisu kupovali mali dioničari. Prodale su kao i obično drhtave ručice i nešto malo su prodali oni iz TOP 10 ali još uvijek ne znamo tko je kupovao.

Sve nas male dioničare, koji smo ipak ostali u ovoj dionici može nas tješiti činjenica, da su drhtave ručice već izašle iz dionice (uletjeti će opet nakon kakve dobre vijesti t.j. kada dionica bude rasla…) a sve to može biti samo dobro za nas koji ostajemo, jer čak i najbolje firme mogu pasti na burzi ako imaju loše dioničare.

Evo kako je to odlično na jednom drugom forumu napisao kolega Goran8.

„Dionice su opterećene velikim brojem malih, neinformiranih, kolebljivih dioničara, koji su ujedno preopterećeni kreditima i prezaduženi.

Broj kolebljivih dioničara predstavlja balast koji teško opterećuje dionicu:
1. zbog istog imamo velike cjenovne oscilacije
2. previše je day-trade na ovoj dionici

3. na svaki i najmanje loš znak nastupa rasprodaja

npr
Dionica Konzuma je prije Nove godine bila u čvrstim rukama odnosno skoro pa nedostupna malim investitorima i kontinuirano je rasla da bi došla na razinu od 110 tisuća kuna.
Danas nakon splitinga u nju se zbijaju svi mali u nadi da će naći utočište a cijena je 246 kn * 180 (sapliting) = 44.000 kn
Dionica je bila i puno neže jer je u petak skočila za 7%.“

Ako ima netko podatak koliko ima dioničara ULPL molim, da to stavi na forum.
Na kraju mogu ponoviti staru izreku: Ako je dobro TOP 10 i upravi ULPL, koja ne prodaje, dobro je i nama. Pozdrav. [thumbsup]

KNECHT19….."nešto malo su prodali oni iz TOP 10 ali još uvijek ne znamo tko je kupovao."
[thumbsup]

samo što nije...

New Report

Close