ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


dali je 12.05. zadnji mogući dan uplate dokap…..

ako sam ne znaš zbrojiti dane (a lijepo ti piše..14 dana od dana slanja preporučenog pismena) nazovi Uljanik plovidbu : odjel za investitore

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Riješio sam danas dokap u pet minuta. Tko kaže da neznaju svoj posao u RBA, čudi se službenica kad sam joj rekao da neki govore kako su imali problema pri upisu.
Nego, više me muči to što su oni koji su prodali prije mjesec dana po 3700 prošli oko 25% bolje od nas.

Tako je!Mi palamudimo o provizijama i nesposobnoj birokraciji u RBA,a vrijednost dionice pada, pa i ove dodatne kupljene u dokapitalizaciji neće nadoknaditi izgubljenu dobit.Oni koji su prodali po 3500 do 3700 prođoše super.A oni koji su kupovali po tim cijenama i računali na dobar prosjek zbog dodatnih dionica u dokapoitalizaciji od 400 kuna, moraju čekati da im dionica naraste bar 255o kuna,pa da budu na pozitivnoj nuli…[angry]

To o cemu vas dvoje pricate je istina iskljucivo u slucaju da je taj koji je prodao ostao u kesu…Da se bio prebacio u bilo koju drugu dionicu, ne bi prosao puno bolje od nas.

S druge strane gledano, mi smo u ovoj korekciji nakon dokapa u blagom minusu. Oni koji uopce nisu bili u ULPL su vecinom i dalje u debelim minusima.


Tako je!Mi palamudimo o provizijama i nesposobnoj birokraciji u RBA,a vrijednost dionice pada, pa i ove dodatne kupljene u dokapitalizaciji neće nadoknaditi izgubljenu dobit.Oni koji su prodali po 3500 do 3700 prođoše super.A oni koji su kupovali po tim cijenama i računali na dobar prosjek zbog dodatnih dionica u dokapoitalizaciji od 400 kuna, moraju čekati da im dionica naraste bar 255o kuna,pa da budu na pozitivnoj nuli…[angry]

Pa to sam vam ja govorio prije pretposljednjeg dokapa. Pazi ovo … pretposljednjeg…!
Jedino vas moze spasiti sto se ovim dokapima stvorila “sekta” koja vjetojatno nece prodavati dulje vrijeme. Ali vase/njihovo vrijeme ce doci tek kad se trejderi istrejdaju. Kod ostatka investitora se vec stvorio animozitet sto je lose. Takodjer je moguce da spasi koji fond koji je dublje zagazio u ULPL pa potegne gore (?).
Cisto sumnjam da ce ULPL otkupljivati dionice da spasi cijenu… osim usitno da podijeli Upravi [embarass]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


To o cemu vas dvoje pricate je istina iskljucivo u slucaju da je taj koji je prodao ostao u kesu…Da se bio prebacio u bilo koju drugu dionicu, ne bi prosao puno bolje od nas. S druge strane gledano, mi smo u ovoj korekciji nakon dokapa u blagom minusu. Oni koji uopce nisu bili u ULPL su vecinom i dalje u debelim minusima.

Koliko ja vidim ATPL je prije mjesec dana (prije korekcije) bila 2400-2500, a sad je 2800. TNPL je tu negdje, na nuli, JDPL u plusu. Znači tko je prodao ULPL po 3600-3700 i onda kupio nekog drugog brodara sad je u debelom plusu. A da je ostao u kešu i sad se vratio u ULPL da ne govorim.


Riješio sam danas dokap u pet minuta. Tko kaže da neznaju svoj posao u RBA, čudi se službenica kad sam joj rekao da neki govore kako su imali problema pri upisu.
Nego, više me muči to što su oni koji su prodali prije mjesec dana po 3700 prošli oko 25% bolje od nas.

A ja sam onda još dokupljivao 🙁

you think your special you do, i can see it in your eyes

rex:

Načuo sam da RBA zaračunava i proviziju prilikom uplate u poslovnicama koje su navedene u Prospektu. Ima li tko info o kojem iznosu se radi? Prilikom svih predhodnih dokapitalizacija uplate su se vršile u poslovnicama Splitske banke bez provizije.

Provizija je 0,35%

Hvala Gogo1. U međuvremenu sam se raspitao telefonom.

Provizija je 0,35%, a maksimalno 50 kuna.

Dok je RBA radila upis INE nije bilo nikakve provizije, a onda se Erste sjetila uvesti proviziju pri upisu HTa i zaradi ogromnu lovu (350000 ljudi po 50kn). Poslije je to svima postao unosan posao.


Koliko ja vidim ATPL je prije mjesec dana (prije korekcije) bila 2400-2500, a sad je 2800. TNPL je tu negdje, na nuli, JDPL u plusu. Znači tko je prodao ULPL po 3600-3700 i onda kupio nekog drugog brodara sad je u debelom plusu. A da je ostao u kešu i sad se vratio u ULPL da ne govorim.

Hvala bogu da netko raspravlja o ovome. Prvi dokap koji je investitore odveo u minus. Ja o tome već trubim odavno, ali me nitko ne doživljava. Izgleda da je provizija od par kuna bolnija tema od šokantnog pada ove dionice i premalog oporavka u odnosu na pad. Sve prognoze o dnu nakon dokapa, bile su preoptimistične, pa i moja (2.500 kn). Još da trezor nije branio cijenu na razinama 1.800 kn -2.000 kn???
Ja u slijedeći dokap ne idem, a vi?
Istina, očekujem rast dionice nakon izvješća i proteka roka za dokapitalizaciju, ali drugi brodari već odavno plove punim jedrima.


Tako je!Mi palamudimo o provizijama i nesposobnoj birokraciji u RBA,a vrijednost dionice pada, pa i ove dodatne kupljene u dokapitalizaciji neće nadoknaditi izgubljenu dobit.Oni koji su prodali po 3500 do 3700 prođoše super.A oni koji su kupovali po tim cijenama i računali na dobar prosjek zbog dodatnih dionica u dokapoitalizaciji od 400 kuna, moraju čekati da im dionica naraste bar 255o kuna,pa da budu na pozitivnoj nuli…[angry]

ali gledajmo to malo na duže staze….bit će još dokapa….
i uvijek se može bolje proć nego se je prošlo ali kad bi tako razmišljali onda bi poludili na kraju…..šta bi bilo kad bi bilo, da sam prodao to tada i kupio to tada…..e ne može se tako [sealed]

DOKUP!

A kaj bi vi svi 30% u mjesec dana, daj se malo ohladite, u dionice se ulaže na godinu, dvije, tri. Zbog takvih se i desilo to na burzi kaj se desilo.

Pa ulanik plovidba je otišla sa 1800 na 2250, pa to je rast od 25 %. Trebat če jošmalo da se to stabilizira pa da se vrati na 2500 koliko bi trebala biti nakon ove dokapitalizacije.

Mislim da je problem kaj je dosta ekipe izlazilo s malom kolicinom da dokapitalizira to i konstantno se rusili na taj nacin cijenu jer bi ona bila daleko iznad ove.

Mislim da bu drugi tjedan sve to rješeno ! I da če brod konačno isploviti iz luke!

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

Dok sam predviđao ovakvu situaciju prije mjesec dana, bio sam popljuvan od većine kolega s foruma.
Sada treba biti strpljiv jer će i cijena ULPL porasti. Barem toliko da ljudi budu na nuli s dokupljenim dionicama po nominalnoj vrijednosti.
Svi koji su navijali za još jednu dokapitalizaciju ove godine, mislim da su s time prestali.
Što se plaćanja tiče, može se uplatiti u bilo kojoj banci. Odrezak uplatnice i ispunjenu upisnicu treba poslati preporučeno RBA u Puli na adresu koja piše na upisnici.


Tako je!Mi palamudimo o provizijama i nesposobnoj birokraciji u RBA,a vrijednost dionice pada, pa i ove dodatne kupljene u dokapitalizaciji neće nadoknaditi izgubljenu dobit.Oni koji su prodali po 3500 do 3700 prođoše super.A oni koji su kupovali po tim cijenama i računali na dobar prosjek zbog dodatnih dionica u dokapoitalizaciji od 400 kuna, moraju čekati da im dionica naraste bar 255o kuna,pa da budu na pozitivnoj nuli…[angry]

E pa sada zamisli one, koji su kupovali ATPL u isto vrijeme po 3700 kn. Tko sada bolje stoji oni koji su kupili ULPL po 3700 kn i sudjelovali u dokap. ili oni koji su tada kupili ATPL?[wink]


Dok sam predviđao ovakvu situaciju prije mjesec dana, bio sam popljuvan od većine kolega s foruma. Sada treba biti strpljiv jer će i cijena ULPL porasti. Barem toliko da ljudi budu na nuli s dokupljenim dionicama po nominalnoj vrijednosti. Svi koji su navijali za još jednu dokapitalizaciju ove godine, mislim da su s time prestali. Što se plaćanja tiče, može se uplatiti u bilo kojoj banci. Odrezak uplatnice i ispunjenu upisnicu treba poslati preporučeno RBA u Puli na adresu koja piše na upisnici.

Dobar dan!Zar nije dovoljno uplatiti u RBA poslovnici,što treba poslati i uplatnicu i upisnicu u Pulu???

New Report

Close