ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


još kad se uzme u obzir da je florinčić iskoristio dokap da se riješi hrpe dionica……

Nikad se nezna,možda i nije najsretniji zbog toga.Ljudi imaju različite interese,uvjek netko prodaje a netko kupuje.Ovo je dobra firma,prosječna starost brodova mislim 2 – 3g.+naručeni novi.Neznam kako su dogovorili cijenu za nove brodove ali ovi postoječi će uskoro vrijediti duplo zbog porasta cijena čelika.[thumbsup][rolleyes]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Dionica Uljanik plovidbe digla mi je značajno vrijednost portfelja unazad par dana !
Najavljena dokapitalizacija podigla je i podizat će značajno likvidnost tržišta , kao i likvidnost same dionice ! Na ovim razinama trgovanja itekako se isplati kupovati i “neće biti nitko ko će na ovoj dionici izgubiti ” ! Ovakvu sigurnost ulaganja u ovom trenutku na tržištu “nema niti jedna druga dionica ” ![smiley][smiley]

Napomena : tko misli da mu odgovara da proda , neka je slobodno proda ! Nastojat ću da kupim koliko je moguće više !

Sto je ovaca manje to je drukanje zesce [shocked]
Ovo je najobicnije razvodnjavanje vrijednosti firme koja je prije dokapa imala 400.000 dionica a poslije dokapa 580.000 dionica u zamjenu za mizerni novouplaceni kapital. 72 mil HRK dokapa .. pa sta se s tim moze napraviti? Gotovo nista u smislu kapitalnih investicija ali zato puno na umanjivanju vrijednosti svake dionice.
Ovo je stock split od strane pohlepne grupice koja bi administrativno povecala vrijednost firme uz kontinuirano sisanje trezorskih dionica iz kojih oni sticu tih mizernih 400HRK za nove dokape. Skoro pa perpetuum mobile!
Ako je prije dokapa cijena bila 3000 onda ce poslije dokapa cijena biti 400/580 x 3000 = cca 2100 HRK.
Postojeca cijena ce se tesko vise dosegnuti zato – strong sell [bye][bye]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Zaboravio sam dodati vrijednost dokapa. + 124 HRK.

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Vrijednost same firme se značajno povečava !
Temeljni kapital firme također , a time i neovisnost o vanjskim faktorima financiranja !
Nemojmo zaboraviti ogromnu zadržanu dobit , kao i zasigurno največu ostvarenu dobit u 2007.godini / Največi ostvareni P/E na Hrvatskom tržištu kapitala / !
Sve gore rečeno bilo bi od strane kolega možda i točno kada bi se Firma promatrala kroz ” Statiku ulaganja i poslovanja ” !
Naprotiv gledam ove dokapitalizacije kroz naočale ” Dinamike ulaganja ” / povečanje flote i očekivane buduče zarade / ![smiley][smiley]

Da, i dionica zasigurno više nikad neće rasti. 🙂

Može odgovor na jedno laičko pitanje:
Do sada nisam sudjelovao u niti jednom dokapu, pa me zanima ako dan D bude 31.03. kada ću imati dokupljene dionice u svom vlasništvu i da li je moram registrirati kod brokera da bi je mogao prodati ili će biti pripojena već postojećima. Zanima me mogu li postojeće dionice prodati već sljedećeg dana 01.04., a da ne izgubim dokup.
[wink]

postojeće dionice možeš prodati i tri dana prije a ostvarit ćeš pravo na dokap.
Nove dionice dobiš kroz koji tjedan ako se dokap prihvati od skupštine i odobri od hanfe.Nove dionice poslje brebaciš kod brokera (po izvršetku uknjiženja u SDA) i možeš što god želiš


Može odgovor na jedno laičko pitanje: Do sada nisam sudjelovao u niti jednom dokapu, pa me zanima ako dan D bude 31.03. kada ću imati dokupljene dionice u svom vlasništvu i da li je moram registrirati kod brokera da bi je mogao prodati ili će biti pripojena već postojećima. Zanima me mogu li postojeće dionice prodati već sljedećeg dana 01.04., a da ne izgubim dokup. [wink]

Nije mi baš jasno. Imaš postojeće, a nisi sudjelovao u dkapitalizacijama. Da li to znači da si kupovao poslije zadnje dokapitalizacije ili si puno novaca bacio u vjetar?

31.03.2008 se utvrđuje lista dioničara koji imaju pravo na dokapitalizaciju. Dokapitalizacija ide kasnije, papiri će doći poštom. I onda uplatiš i čekaš da završe proceduru. Kada je sve gotovo sa svojim brokerom središ i potvrdiš preregistraciju dionica. I onda možeš prodavati.

Dakle te dionice iz dokapa neće tako skoro biti u portfelju. Međutim ako te svrbi možeš prodavati svoje dionice ULPL prodavati kad više ne utječu na dokap. To je nekoliko dana prije 31.03.2008 zbog vremena namire T+3. Teoretski bi bilo bolje ne prodavati dok dokap ne prođe na skupštini, ali to već vuče na paranoju od LKPC, ATLN i sl. usranih dokapitalizacija.

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.

Mislim da je kod zadnje dokap upi bio izvršen u sda kroz 3 tjedna. Dan D je 26.03. kad moraš biti vlasnik dionica da bi 31.03. bio na listi dioničara koji ostvaruju pravo na sudjelovanje u dokap.ULPL je druga priča u odnosu na LKPC, nema tu države.[thumbsup][thumbsup]

Kad bi se mogle prodat?


Zaboravio sam dodati vrijednost dokapa. + 124 HRK.

Puno si toga zaboravio napisati Jozo.[rolleyes]Broj dionica se povečava za 45% i temeljni kapital se povečava za 45%,ne vidim u čemu je problem.[shocked] A nije samo temeljni kapital vrijednost firme jer da je Uljanik plovidba bi sada imala samo jedan polovni brodić[lol]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

New Report

Close