ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Po pamćenju – U prošloj dokap. po zaključenju perioda dokapa cijena zviznula sa ATH 4700 natrag na oko 3400 (znam jer sam kupio nešto taj dan). A najviša cijena ULPL nakon toga je bila 02.01.2007 – preko 3700 kn a onda su došli oko 15.01.2007 fond meneđeri sa skijanja, mirovinci pa se rušila cijena na dogovorenim razinama.

Zamislite kolegu, koji je jučer napisao na ovom forumu, da je sudjelovao u svih dosadašnji dokap. ULPL. A što mislite zašto? Ako je kupio 3-4 godine nazad 20 dionica po 500 kn uložio je tada 10 000 kn. Dokapitalizacije su bile mislim 50% (prva), 44% (druga) 48 % (treća) i zadnja 45%. Uključujući i ovu zadnju dokap. danas tako teoretski posjeduje 92 dionice ULPL puta zadnja cijena 3800 kn = 349600 kn. Jel sad jasno o čemu priča kolega Amaru i ostale kolege? A ko želi zaditi na daytraderskim poslovima – pa neka izvoli.

Pogriješio o godini (ja još uvijek u 2007 a već dok. u 2008). Tačno u tekstu je 2008 godina.
[thumbsup]

Prije najave prošle dokapitalizacije dionica ULPL je bila na dan 24.08.2007g.3120kn, 28.08.-3900kn, do 18.09.tapkalo se na 3950kn (kao danas nešto niže)da bi do 03.10.došlo na 4697kn.Onda je 04.10. pala na 3499kn (svima koji se kuže u dionice najnormalnija stvar) a na 2930kn.pala je tek 20.11.2007g iz drugih razloga (korekcija na svim dionicama).
Znači rasla je u dva navrata po 20%!! Za sad je odradila prvih 20% a slijedi drugi val.Neka mi netko od kolega skeptika objasni zašto to ovaj puta nebi bio slučaj.Osim onog zadnjeg pada na 2930kn,to se ovaj put naravno neće desiti jer je korekcija uglavnom iza nas.[proud]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Zašto neki spominju broj od minimalno 20 dionica za dokap? Da li je to zbog onog članka u novinama gdje je to uzeto za primjer ili stvarno treba toliko imati.

ovdje su samo slk, amaru, knecht19, investitori i oni koji su tu od početka a ne javljaju se često…
za ostale nisam baš siguran…[thumbsup]

da neko poseduje ovu dionicu a ne zna računat 1x 0,45, svašta, i ja jesam amater i poćetnik ali ovo je previše…
ne zamjeram ako klinci i daytrayderi kupuju dionice ali da to može petogodišnjak več napravit, kad sjednje za kompjuter…..
juče je bila po fundamentima najbolja na zse, sad poslije dokap. ne vrijedi….jedini razlog bi bio da največi vlasnici smanjuju vrijednost svoje firme jer dolaze vanzemaljci, pa da jim izgledaju bezvrijedno…
[bye]


Toliko dragi kolega o “prospektima”.Ah,da…kapitalizam nije pravedno društvo![kiss]

Ali gospodjice radnici su ga i trazili. Na prvim slobodnim izborima se biralo izmedju socializma i kapitalizma. Radnistvo je veci dio birackog tjela i oni su izabrali to sta imamo danas. Nakon j…..a nema kajanja.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

da sumiramo:
– oni koji žele brzu zaradu ili im treba cash, imaju pravo kada žele izaći
– dugoročni ulagači imaju pravo kada žele ostati, jer dionica ima odlične fundamente; naravno da će nakon dokapa pasti, jer će u mjesec dana odraditi ono što bi inače odrađivala mjesecima, međutim fundamenti su i dalje argument za daljnji rast i nakon dokapa
– minimum od 20 dionica za nije spomenuta u odluci o dokapu, pa mislim da je ta priča šuplja
– priče o tome koliki je čiji udjel i tko će tu najviše zaraditi su bespredmetne, jer se ovdje ne raspravlja o socijali, već o trgovanju na burzi…kruške i jabuke
eto

free tibet

ovi privatnici u ulpl su našli dobar način da se bogate,ali ako se i mi možemo okoristiti time,zašto odbiti.72 miliona kuna,ili 10 miliona eura-kakav brod možete kupiti za te novce?po riječima ljudi od struke,ulpl je jedna od najpodcjenjenijih firmi u hr.a vec je imala nekoliko kapitalizaciji?a uvijek ima dobre rezultate,pa što onda fali firmi?možda onog trena kad glavonje počnu bježati van,onda se treba zabrinuti.a imam pitanje,ali nitko mi još nije dao odgovor dobar?kakve pokazatelje imaju dionice vani,europa,amerika?da li je prema njima ulpl podcijenjen ili precijenjen?


i ne znam koje formule koristite za računanje prosjeka ulaza, ali molim da nas, koji ne kupujemo sutra , danas ili jucer.. i prosjek nam je “visokih” 1800 pustite da uzivamo u jos jednoj berbi

I nemoj da nam netko kvari doživljaj [proud] [thumbsup]

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]


ovi privatnici u ulpl su našli dobar način da se bogate,ali ako se i mi možemo okoristiti time,zašto odbiti.72 miliona kuna,ili 10 miliona eura-kakav brod možete kupiti za te novce?po riječima ljudi od struke,ulpl je jedna od najpodcjenjenijih firmi u hr.a vec je imala nekoliko kapitalizaciji?a uvijek ima dobre rezultate,pa što onda fali firmi?možda onog trena kad glavonje počnu bježati van,onda se treba zabrinuti.a imam pitanje,ali nitko mi još nije dao odgovor dobar?kakve pokazatelje imaju dionice vani,europa,amerika?da li je prema njima ulpl podcijenjen ili precijenjen?

Kakav brod možeš kupiti za te novce??Nikakav!Pa neće se za te novce kupiti brod,tim novcima će se platiti nekoliko rata ili akontacija.Uljanik Plovidba je d.d.a vlasnici smo svi mi koji smo kupili dionice.Neće nam valjda brodove kupovati vanzemaljci već ćemo brodove kupiti MI vlasnici kroz ovu i još nekoliko sljedečih dokapitalizacija[rolleyes][proud]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


hreuro: ” ovi privatnici u ulpl su našli dobar način da se bogate,ali ako se i mi možemo okoristiti time,zašto odbiti.72 miliona kuna,ili 10 miliona eura-kakav brod možete kupiti za te novce?po riječima ljudi od struke,ulpl je jedna od najpodcjenjenijih firmi u hr.a vec je imala nekoliko kapitalizaciji?a uvijek ima dobre rezultate,pa što onda fali firmi?možda onog trena kad glavonje počnu bježati van,onda se treba zabrinuti.a imam pitanje,ali nitko mi još nije dao odgovor dobar?kakve pokazatelje imaju dionice vani,europa,amerika?da li je prema njima ulpl podcijenjen ili precijenjen? ” Kakav brod možeš kupiti za te novce??Nikakav!Pa neće se za te novce kupiti brod,tim novcima će se platiti nekoliko rata ili akontacija.Uljanik Plovidba je d.d.a vlasnici smo svi mi koji smo kupili dionice.Neće nam valjda brodove kupovati vanzemaljci već ćemo brodove kupiti MI vlasnici kroz ovu i još nekoliko sljedečih dokapitalizacija[rolleyes][proud]

i na kraju split, što če doči 100kn, pa če se nekim kojima je sada skupa činit jeftina….
[wink]


Sve što sam rekla možete danas pročitati na http://www.glasistre.hr na stranici Gospodarstvo.Pa nakon pročitanog članka provjeravajte vi činjenice,dragi kolega iz Uljanik Plovidbe!!Za predsjednicu Nadzornog odbora rekla sam da je vrijedna i poštena,ali naivna..To mislim i dalje![kiss]

Pročitah kolegice draga ali ne vidjeh skoro ništa od Vaših navoda. Dakle, ponovite čitanje.
Jedna ispravka, nisam iz Uljanika Plovidbe (da bar jesam, ne bih piskarao po forumu), nego sam samo manji dioničar iste. A evo vraćam i [kiss].
peace.

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.


Klas optim: ” Toliko dragi kolega o “prospektima”.Ah,da…kapitalizam nije pravedno društvo![kiss] ” Ali gospodjice radnici su ga i trazili. Na prvim slobodnim izborima se biralo izmedju socializma i kapitalizma. Radnistvo je veci dio birackog tjela i oni su izabrali to sta imamo danas. Nakon j…..a nema kajanja.

Da nebi bilo zabune , da nam neki nebi prodavali ” demagogiju ” , te 2004.godine bilo je preko 5000- dioničara vlasnika – radnika !
Što se tiče glasanja nije problem u glasanju , već u prodaji dionica !
Kad prodaš nisi više vlasnik ! Nisi više vlasnik starih brodova !
Zašto 2004. godina ???? Tada firma izlazi na ” Burzu ” . Prije izlistavanja na burzu tržilo se mimo burze po 205-kuna , a nakon uvrštenja te iste godine 1.770- kuna ! Tada slijede dokapitalizacije i obnova Flote , potpomognuta konjukturom na Svjetskim tržištima ! Ostalo znate .
Osobno sam pridonio da nikad više ne bude 205-kuna za dionicu ! Danas ima negdje oko 3.200- dioničara , ostali su prodali !
Pouka : kada prodaš dionicu nisi više ” Vlasnik ” , to se kod nas kaže ne možeš imati i ” Novce i Ovce “[smiley][smiley]

New Report

Close