ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.03.2024. u 15:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,50
2.013
115
17,30
17,50
-1,69%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zlatek, 24.02.2021. u 09:54

Zar upravo ova obavijest https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ULPL/COI-ULPL-eb8b732d986d1d0030a7f26541cd23c3.pdf nije dokaz da je to ostvareno?

Jasno piše “ostvaren otpust obveza u ukupnom iznosu od 89.776.946,70 kn” što bi značilo da su ostatak isplatili?

 

Tako je kolega Zlatek, Društvo je svoje obveze iz potvrđenog predstečajnog sporazuma podmirilo iz vlastitih sredstava te u financijskom aranžmanu s društvom kćeri i zajmodavcem ACT Maritime LLC

molim vas kakav stečaj hrvatska je u stječaju 30 godina pa još nije propala pa neće ni uljanik

Not bad :  https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/35993

 

Data

 

po vozarinama bi se moglo reći da nas čeka zanimljiva budućnost

Izvjesce nije lose samo da vozarine ostanu visoko. 4 supramaxa bi mogla donijeti lijepe prinose sad je 21000 $. Ova godina zelenila im je dosla u pravo vrijeme.

Molio bih informirane da napisu, koliko supramaxa i koliko tankera je u vlasnistvu ULPL-a koliko je pod managementom.

Trenutno situacija na trzistu prijevoza rasutih tereta je vrlo dobra.

Unaprijed e zahvaljujem

koliko je meni poznato ULPL – ima u vlasništvu 2 MR tankera i 2 Supramaxa za rasute terete, a u memagementu je također ista situacija 2 MR tankera i 2 Supramaxa za rasute terete.

To su bivši brodovi od ULPL, koji su nekom trenutku prodavani najviše zbog podmirenja obveza i zatvaranja kredita, a nakon prodaje su uzeti u menagement.

Ako je netko malo bolje upoznat sa modelom menagementa može li nam napisati koliko bi cca bio prihod po brodu. Da li je to neki fiksni iznos npr 500 dolara dnevno za vrijeme trajanja ugovora o managementu ili je iznos varijabilan , tj ovisi o cijeni vozarina.

Porast cijena vozarina rasutih tereta ovaj mjesec je značajan. Tako je BSI indeks koji nam je bitan radi brodova Uljanik plovidbe porastao u razdoblju od kraja 2 mj do danas sa 1600 na 2122 bodova.

i kod tankerskih indeksa vidljiv je porast vozarina tako da bi izvješće trebalo biti za 1 Q značajno bolje.

Valjda će i dionica na to odreagirati.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ULPL/COI-ULPL-179d81d0c5dc15ae515150429e935ec2.pdf

Povlaštene informacije: Primopredaja broda Champion Istra kupcu i preuzimanje broda na upravljanje Poštovani, Dana 23. ožujka 2021. godine, u luci Odesa u Ukrajini izvršena je primopredaja tankera “Champion Istra”, izgrađenog 2012. godine u brodogradilištu 3. Maj u Rijeci, kupcu a ujedno i dosadašnjem zakupcu broda, društvu Ebony AS sa sjedištem u Norveškoj koji je iskoristio svoju opciju kupnje broda sukladno odredbama Ugovora o zakupu iz 2015. godine. Istodobno, s novim je vlasnikom broda potpisan ugovor kojim je prodani brod povjeren Grupi Alpha Adriatic na upravljanje čime se osigurava nastavak zapošljavanja naših pomoraca, zaposlenika Društva i Grupe kao i daljnji razvoj i proširenje usluga upravljanja brodovima i prihoda iz djelatnosti koje se pružaju trećim osobama, a u kojem smjeru se Društvo i Grupa i nadalje planiraju strateški razvijati. Sredstva dobivena iz predmetne transakcije bit će u cijelosti usmjerena u korist hipotekarnih vjerovnika čime će se dodatno smanjiti kreditna izloženosti Društva i Grupe, a financijski efekti transakcije bit će vidljivi u financijskim izvještajima za prvi kvartal 2021. godine.

Odlične vijesti, prodaja broda u jako dobro razdoblje, te nastavak upravljanja s istim….

neznam sta je tu dobro ako znam brojati jos su im ostala 2 vlastita broda i to u vrijeme znacajnog rasta vozarina tj.rade za kikiriki

Mislim da vlasništvo nije toliko bitno. Vlasništvo utječe na bilancu, i u pozitivnom i u negativnom smislu (rast i pad vrijednosti imovine tj. brodova).


Račun dobiti, cash flow i dividenda stvaraju se od upravljanja brodovima. A tu će situacija biti daleko čišća. Na njihovim web stranicama piše:


Alpha Adriatic d.d upravlja flotom od 4 broda za prijevoz rasutih tereta i 4 tankera.


3 bulkera i 3 tankera su još uvijek pod hrvatskom zastavom.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Kolega, prvo svašta piše na njihovim stranicama, u njihovim izvješćima i prospektima zadnjih godina svjedoci smo toga iz prve ruke. Drugo, ja bih radije bio brodar nego onaj tko samo upravlja brodom, jer po mom skromnom mišljenju brodar zarađuje više on onoga tko mu upravlja brodovima, ili postavimo to ovako ako je brod u dnevnom najmu 15000 usd/day nakon što odbijemo dnevni trošak broda, rate kredita bankama, dobit/gubitak brodovlasnika koliko točno ostane za onoga ko se bavi “operativnim upravljanjem”.

Moja pretpostavka je da je to ugovoreno u % vozarine odnosno dnevnog najma broda pa prema tome 10, 15 ili 20%. Postoji sigurno min ispod kojeg se ne ide bez obzira na trenutnu vozarinu.

Valovina i Punta jesu trenutno u menagmentu ULPL ali isto tako jesu i u izlogu za prodaju te trenutno u najmu do 05/21. Prodaja je do sad dva puta odgođena zbog preniskih iznosa koji su ponuđeni ali sad….. mislim da je realno da će kupac pokucat na vrata.

Koliko onda ostaje brodova u operativnom upravljanju i kolika dobit ili ne daj Bože dividena se može očekivat🤔😣😥, o cash folw je nesuvislo i razgovarat jer situacija je stvarno “čista da čišća ne može bit”.

To je samo prodavanje magle od uprave i direktora.

@ kirac

Prvo da te citiram par puta:


”… ja bih radije bio brodar …” 


”… po mom skromnom mišljenju …” 


”Moja pretpostavka je …” 


”Postoji sigurno min …” 


”… mislim da je realno…” 


Eto to je tvoj prijašnji post, pa sam ocijeni koliko si uvjerljiv. Meni se čini da jako malo znaš o tom poslu? 


NHF

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Velik uzlet ULPL u zadnjih mjesec dana, nitko ne komentira…

I promet se vraća na zavidnije razine…dug je put do cijene od 100kn, ali to je samo 3000 dionica u ovom trenutku…

New Report

Close