ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.04.2024. u 20:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,00
5.151
303
16,70
17,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ima li itko ikakvih predviđanja za kretanje cijene ove dionice. BDI Indeks je na relativno većim razinama, dug je restrukturiran, u 2 mjesecu će se vidjeti plaćaju li obveze iz predstečajne nagodbe….

ima li tko da je malo bolje upućen u zbivanja s ovom dionicom, a da mi se može javiti privatno porukom.

KSK, 21.01.2021. u 15:34

u 2 mjesecu će se vidjeti plaćaju li obveze iz predstečajne nagodbe….

ako ne plaćaju-stečaj je jedini kraj ove priče







 

ako ne plaćaju-stečaj je jedini kraj ove priče



A ako plaćaju?

I kako ćeš to vidjeti?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

tankerski indeksi zadnjih nekoliko dana počeli su značajnije rasti što nagovještava veću potražnju za tim tipom prijevoza i sugerira trendove prema oporavku gospodarstva i povećanja potražnje i cijene vozarina.

što se tiče plaćanja po predstečajnoj nagodbi, da oni ne plaćaju došlo bi do blokade računa, zaustavljanja brodova što smo imali prilike već vidjeti. Ne treba unositi nemir tako gdje ga nema. Dobili su priliku predstečajnom nagodbom “uhvatiti zraka” a ako im se poklope dobri trendovi rasta vozarina ovo će ponovno biti dobra i zanimljiva priča za ulaganje. Pa oni sada na burzi vrijede malo manje od 22 mil kuna što je smješan iznos.

The Baltic Exchange’s main sea freight index was up for a fifth straight session, jumping 17.5% to 1,756 on Wednesday, its highest since January 25th. The capesize index, which tracks iron ore and coal cargos surged 28.8% to a near three-week high of 1,912; and the panamax index, which measures coal or grain cargos extended gains for a tenth straight session, rising 15.9% to 2,518, its highest since September 2020. At the same time, the supramax index advanced 78 points to 1,340, a peak since September 2019. .

villach, 17.02.2021. u 09:55

tankerski indeksi zadnjih nekoliko dana počeli su značajnije rasti što nagovještava veću potražnju za tim tipom prijevoza i sugerira trendove prema oporavku gospodarstva i povećanja potražnje i cijene vozarina.

što se tiče plaćanja po predstečajnoj nagodbi, da oni ne plaćaju došlo bi do blokade računa, zaustavljanja brodova što smo imali prilike već vidjeti. Ne treba unositi nemir tako gdje ga nema. Dobili su priliku predstečajnom nagodbom “uhvatiti zraka” a ako im se poklope dobri trendovi rasta vozarina ovo će ponovno biti dobra i zanimljiva priča za ulaganje. Pa oni sada na burzi vrijede malo manje od 22 mil kuna što je smješan iznos.

                                                                                                        Senior dug s pripadajućim kamatama po stopi određenoj predstečajnim sporazumom, Dužnik se obvezuje isplatiti u kvartalnim ratama koje dospijevaju 31. ožujka, 30. lipnja, 30. rujna i 31. prosinca svake godine, od kojih prva dospijeva na naplatu na prvi od navedenih datuma nakon proteka jedne godine od dana u kojem je iskazana pravomoćnost rješenja o utvrđenju prihvaćanja Plana restrukturiranja i potvrdi predstečajnog sporazuma, a posljednja četiri godine od dospijeća prve rate.

Vidim da dosta forumaša piše gluposti, pa se moram uključiti nakon dugo vremena ne pisanja na ovom forumu.  Pročitajte plan restrukturiranja kojeg su vjerovnici prihvatili.. https://e-oglasna.pravosudje.hr/objave/f147d24c-ea97-4f43-807b-dfb58f07b11c

jasko, 18.02.2021. u 08:26

 





villach, 17.02.2021. u 09:55



 

tankerski indeksi zadnjih nekoliko dana počeli su značajnije rasti što nagovještava veću potražnju za tim tipom prijevoza i sugerira trendove prema oporavku gospodarstva i povećanja potražnje i cijene vozarina.

što se tiče plaćanja po predstečajnoj nagodbi, da oni ne plaćaju došlo bi do blokade računa, zaustavljanja brodova što smo imali prilike već vidjeti. Ne treba unositi nemir tako gdje ga nema. Dobili su priliku predstečajnom nagodbom “uhvatiti zraka” a ako im se poklope dobri trendovi rasta vozarina ovo će ponovno biti dobra i zanimljiva priča za ulaganje. Pa oni sada na burzi vrijede malo manje od 22 mil kuna što je smješan iznos.

 



Senior dug s pripadajućim kamatama po stopi određenoj predstečajnim sporazumom, Dužnik se obvezuje isplatiti u kvartalnim ratama koje dospijevaju 31. ožujka, 30. lipnja, 30. rujna i 31. prosinca svake godine, od kojih prva dospijeva na naplatu na prvi od navedenih datuma nakon proteka jedne godine od dana u kojem je iskazana pravomoćnost rješenja o utvrđenju prihvaćanja Plana restrukturiranja i potvrdi predstečajnog sporazuma, a posljednja četiri godine od dospijeća prve rate.

 

ako ste mislili na mene krivo ste shvatili moj komentar. Ja sam odgovarao na komentar od @eto-mene vezano za neplaćanje obveza definiranih predstečajnom nagodbom.

Pročitao sam predstečajnu nagodbu što bi svakako trebao svaki dioničar ULPL. U komentaru sam se reflektirao na komentar -“što ako ne plaćaju”. PSN je kako je i kolega Jasko napisao definirano što se plaća i skojim dospjećem. Kada bi došlo do neplaćanja to bi se reflektiralo na blokadu računa, blokadu brodovlja i pokretanje stečajnog postupka.

Valjda su kod pripreme PSN složili financijsku konstrukciju otplate duga da bude održiva.

 

S danom 19. veljače 2021. godine ispunjeni su svi preduvjeti za ostvarenje svih predviđenih otpusta obveza Društva sukladno pravomoćnom rješenju Trgovačkog suda u Pazinu broj St-336/2019 o potvrdi predstečajnog sporazuma (https://e-oglasna.pravosudje.hr/objave/f147d24c-ea97-4f43-807bdfb58f07b11c), čime je ostvaren otpust obveza u ukupnom iznosu od 89.776.946,70 kn. Društvo je svoje obveze iz potvrđenog predstečajnog sporazuma podmirilo iz vlastitih sredstava te u financijskom aranžmanu s društvom kćeri i zajmodavcem ACT Maritime LLC čime je potvrđeno povjerenje investitora i financijera u buduće poslovanje Društva i Grupe ALPHA ADRIATIC kao i predanost Društva ispunjenju svih zadanih poslovnih ciljeva i preuzetih obveza. https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ULPL/COI-ULPL-eb8b732d986d1d0030a7f26541cd23c3.pdf

I što sada?

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

pinball, 20.02.2021. u 09:47

I što sada?

Kalkulator u ruke i… idemo!

iz objave je evidentno, kako je Uprava objavom i prije same PSN u kojoj je objavljeno kako se vode pregovori s novim kreditorom doista i imala džokera u rukavu s kojim je dogovorila kreditni aranžman što je jako bitno i za potencijal budućeg poslovanja. Na tržištu se uvijek otvaraju neke prilike, pa je dobro znati i da imaju jakog financijskog partnera.

Objava je također i pokazatelj da su dio sredstava osigurali i iz tekućeg poslovanja.

S obzirom na trendove na tržištu može se očekivati da bi trebalo biti samo bolje i da smo dno dotaknuli i krećemo prema gore.

napravio sam i malu analizu trgovanja dionicom

u razdoblju od 1.1.2020 do 3.12.2020 (datum postizanja PSN trgovano je ukupno 25029 kom

od 3.12.2020 do 19.2. protrgovano je 8777 kom,

obujam trgovine se povećao, trgovanje je bilo gotovo svakodnevno te je za očekivati uskoro vraćanje dionice u redovan režim trgovanja.

 

Vrlo brzo saznati ćemo hoće li ULPL početi podmirivati svoje obveze jer je 60 dana od dana pravomoćnosti presude prekosutra 24.02.2021. Ispod su dvije veće stavke koje moraju platiti sukladno sporazumu:

*Vjerovniku PRIVREDNA BANKA ZAGREB d.d., Zagreb, Radnička cesta 50, OIB: 02535697732, utvrđena je ukupna tražbina u iznosu od 23.826.611,12 HRK. Sukladno Planu restrukturiranja Dužnika vjerovnik otpušta Dužniku dug u visini od 50% ukupnog duga, a što iznosi 11.913.305,56 HRK. Ostatak tražbine vjerovnika u iznosu od 11.913.305,56 HRK bit će podmireno u roku od 60 dana od dana iskaza pravomoćnost rješenja o utvrđenju prihvaćanja Plana restrukturiranja i potvrdi predstečajnog sporazuma

*Vjerovniku ZAGREBAČKA BANKA d.d. Zagreb, Trg bana Josipa Jelačića 10, OIB: 92963223473, utvrđena je ukupna tražbina u iznosu od 125.247.572,17HRK. Sukladno Planu restrukturiranja Dužnika vjerovnik otpušta Dužniku dug u visini od 60% ukupnog duga a što iznosi 75.148.543,30 HRK. Ostatak tražbine vjerovnika u iznosu od 50.099.028,87 HRK bit će podmiren u roku od 60 dana od dana iskaza pravomoćnost rješenja o utvrđenju prihvaćanja Plana restrukturiranja i potvrdi predstečajnog sporazuma.

 

VJERUJEM KAKO HOĆE, TE KREĆU BOLJI DANI ZA OVU DIONICU…. Dioničar sam u nadi u bolje sutra…

Zar upravo ova obavijest https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ULPL/COI-ULPL-eb8b732d986d1d0030a7f26541cd23c3.pdf nije dokaz da je to ostvareno?

Jasno piše “ostvaren otpust obveza u ukupnom iznosu od 89.776.946,70 kn” što bi značilo da su ostatak isplatili?

 

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close