RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 18:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,00
61.631
12,329
4,98
5,02
-0,40%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.










Kvarner: Više od 80.000 noćenja








USKRSNI VIKEND

































Objavljeno: 01.04.2024 / 20:25
Autor: SEEbiz
OPATIJA – Iako je Uskrs ove godine “pao” dosta rano, potvrdila su se očekivanja da turista s početkom predsezone neće biti ništa manje nego lani. Najposjećeniji su Istra i Kvarner, koji su i najbliže našim najvažnijim turističkim tržištima s kojih gosti dolaze uglavnom automobilima.











Kako je navela Dajana Kruneš javljajući se iz Opatije u središnji HTV-ov Dnevnik, da turista nije nedostajalo potvrđuju i u TZ-u Kvarner – unatoč ranom Uskrsu, rezultati su ove godine čak i bolji nego lani.

Na Kvarneru je ostvareno više od 80.000 noćenja. Gosti najčešće biraj hotelski smještaj – bilo je otvoreno 80-ak od 180 hotela na Kvarneru.



I tako se naš vrabac iz godine u godinu sve više deblja…u 3. ligi Zapad gužva na terenu. 😀
——————————————————————————————————————————————————–










U prvom tromjesečju više od tri milijuna noćenja







U prvom tromjesečju više od tri milijuna noćenja
RAST

































SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal

SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal

SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 02.04.2024 / 12:48
Autor: SEEbiz
ZAGREB – U Hrvatskoj je u prva tri mjeseca ove godine ostvareno više od 1,1 milijun turističkih dolazaka i preko tri milijuna noćenja, što je 16 posto više dolazaka i 15 posto više noćenja nego lani, a tijekom produženog uskrsnog vikenda ostvareno više od 380 tisuća noćenja, prenosi u utorak Hrvatska turistička zajednica (HTZ).





 

CERPić minus 3.490 komada.

Dobro je, vrijedni ste, skoro svakog dana pritisnete gumb, no bliži se Glavna skupština, mogli biste otpustiti koji komad više? Što kažete? Ono, čisto da usrećite nekoga tko ima spreman keš…da mu ne pobjegne previše cijena. 🙂

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Ocekivao sam da CERPic vise prodaje zadnjih dana ali izgleda da ce izvuci premiju pri prodaji.

Sutra bi trebalo biti vidljivo za onaj blok od 100k kom. Bas me zanima da li je opet bilo izmedju fondova ili se CERPic opustio…

maro77, 28.03.2024. u 12:14
Sutra bi trebalo biti vidljivo za onaj blok od 100k kom. Bas me zanima da li je opet bilo izmedju fondova ili se CERPic opustio…
Da, i mene zanima. Međutim, već nekoliko puta smo pomislili da je to “to” pa je ispalo da to ipak nije bilo “to”. 🙁 Čudi me da se do sada nitko nije uspio dogovoriti s njima. Znači li to da odbijaju dogovor ili pak nema interesenata? I razočaran sam što npr. Erste iz TOP 10 (za razliku od npr. AZ-a i Norveškog mirovinskog fonda) nije dokupio niti jednu dionicu, a dobra bi im bila prilika za dugoročno ulaganje. Tko zna? Možda i njihovi fond manageri smatraju da “turizam nije dovoljno cool” za ulagatelje i da unatoč dosadašnjim i budućim uspjesima RIVP igra u 3. dioničkoj ligi Zapad? 😀 😛

Po postavljanju naloga se lijepo vidi da se pušta dionicu da raste dok je na ernt-u suprotno, dionicu se štopa. Zanimljivo, u oba slučaja je to znak da dionica vrijedi puno više.

@dyonicar

Mislim da mirovince ne razumije nitko osim njih samih, a moguce da se niti oni sami ne razumiju. To sto rade je posljedica monopola i presutnog dogovora sa vladom da ih ne diraju dok se novac plasira u obveznice.
U slucaju Erstea, mislim da oni racunaju svoj udio u HEFA kojeg mogu utopit u RIVP ili HIMR dugorocno.
iako se meni ta spletka sa fondovima u HIMR i HEFA sve manje svidja, ali izgleda da i tu postoji neki “gentelmans” dogovor kojeg cemo mozda jednog dana doznati i mi obicni smrtnici.

maro77, 03.04.2024. u 10:32
Mislim da mirovince ne razumije nitko osim njih samih, a moguce da se niti oni sami ne razumiju. To sto rade je posljedica monopola i presutnog dogovora sa Vladom da ih ne diraju dok se novac plasira u obveznice.
Ja sam zadnjih godina uglavnom digao ruke od praćenja vijesti o RH političkim događanjima jer se iz svoje opće, moralne i etičke perspektive ne mogu identificirati s razmišljanjima i postupanjima kako političara, tako i većine građana RH koju su u stanju dugoročno ignorirati i, dapače, prihvaćati razne nepravilnosti. Posljedično tome također ne razumijem te “čudne” odnose između mirovinskih fondova i Vlade. Ne razumijem zašto mirovinski fondovi (navodno, tako sam čuo više puta) moraju (ili žele?) plesati kako im Vlada nalaže. U tom kontekstu spominjete njihovu obaveznu kupnju i držanje RH državnih obveznica. Što se tiče dionica, tu se isto događaju nelogične stvari, evo, npr. prodaja dionica KODT-a od strane AZ mirovinskog fonda. Zašto? kakav je to fond i kakvi su to (ne)odgovorni ljudi u fondu koji donose odluku o prodaji indudstrijske dionice s dugoročnom perspektivom? Koja je to bila računica? Kada pogledate unazad, prodaja KODT-a je za umirovljenike bila promašaj. Tko zna? Možda je za neku fizičku osobu iz njihovog kruga to bio uspješan “posao”?

Nisam baš shvatio ove kombinacije s ERSTE mirovinskim fondom koji ima 78% udjela u hvarskoj HEFA-i. Što podrazumijevate pod “mogu utopiti u RIVP”? Mislite, ERSTE mirovinski može jednog dana prodati taj svoj većinski udio Valamaru?

 

AZ OMF plus 108 000 komada.

Dakle, kao što je napisao kolega havi2, ona blok transakcija od prije neki dan po cijeni od 5,20 eura se odnosila na dokup od strane AZ mirovinskog fonda koji je u cijeloj priči insajder, koji očito ima informacije o stanju na terenu (rezervacije, popunjenost itd.) tako da možemo poći od toga da zna što radi te koji je već ranije u nekoliko navrata akumulirao. I opet ću se osvrnuti na gore spomenutu činjenicu da veći igrači poput ERSTE mirovinskog na poziciji br. 10 ne čine ono što čini AZ mirovinski fond. A prilika je za dugoročno držanje i dugoročnu dividendu.


@maro77

Niti ovog puta, kao što sam uzeo sa rezervom, to nažalost nije bilo “to”. CERPić nije bio taj koji je prodao dionice u blok transakciji. Jednostavno do sada nismo vidjeli nijednu dogovornu transakciju između CERPića i nekog drugog jačeg igrača iako su dionice u njihovom vlasništvu crno na bijelo na prodaju. Čudno.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Vidim da nema više naloga na cent, već je najmanji razmak dva centa. Napredak. 👍

@dyonicar

Mislim da dobar dio ulagaca ovdje nema neku lijepu rijec za mirovince. Nazalost onis jesu glavni ako ne i jedini vazni akter na vecini izdanja na zse. O sprezi njih i vlade se moze na siroko ali to ovjde nije tema pa necu spamat.

Sto se tice Erste udjela u HEFA, moze jednostavnom zamjenom dionica, RIVP dodjeli iz trezora Ersteu i postane 100% vlasnik HEFA. Erste dodje do x% RIVPa (ili moze HIMR ali tamo je drugi mirovinac pa mi se RIVP cini izglednijom opciojm za swap). EPIC drustvo ima vec puno iskustva u takvim preslagivanjima (RIVP, KORF, VLHO…).

U svakom slucaju gledam pozitivno na trenutni razvoj dogadaja (veliki volumeni i rast cijene) i CERP me ne brine toliko. Na malom volumenu njihov udio je znacajan i moze jako utjecati na cijenu ali pri ovakvom interesu nije znacjano.

I dalje ostaje za vidjeti da li ce odluka na GS o vecim ovlastima uprave za kupnju dionica utjecati znacjanije na cijenu i status CERPovog paketa.

Uskoro cemoi to saznati. A do tada spremno docekujemo prve goste i veselimo se otvaranju svih kapaciteta. 🙂

Cerp minus 20 000 , Az plus cca 19 xxx.

dyonicar, 02.04.2024. u 22:13
Dobro je, vrijedni ste, skoro svakog dana pritisnete gumb, no bliži se Glavna skupština, mogli biste otpustiti koji komad više? Što kažete? Ono, čisto da usrećite nekoga tko ima spreman keš…da mu ne pobjegne previše cijena. 🙂
Hvala najljepša u naše i u ime AZ mirovinskog fonda. 🙂 20.000 komada, to je već značajno. 🙂

Izgleda da je AZ mirovinski fond ozbiljno krenuo u akciju dokupa. Prije neki dan 100k, sada 20k. Nadam se da će nastaviti. Konačno vidimo nešto što ima dugoročnog smisla i financijsko utemljenje.

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Svake godine u isto vrijeme. Tradicionalno se dolaze družiti uz iće, piće i skijanje. 🙂 Vala-maro-vci su stalni gosti konferencije. 🙂

Predmet: Obavijest o sudjelovanju na investitorskoj konferenciji

Valamar Riviera d.d. sa sjedištem u Poreču, Stancija Kaligari 1, OIB 36201212847 obavještava da će dana 8. i 9. travnja 2024. godine sudjelovati na investitorskoj konferenciji “Investor Conference Zürs – 2024” u organizaciji Raiffeisen Bank International.

https://cmevents.rbinternational.com/zurs/index.aspx?f_lang=en%20-%20-

Dobro to ide Raiffeisen Bank, sudeći po tečaju. Hoćemo li jednog dana vidjeti RIVP na Wiener Börse? Vjerojatno hoćemo.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

New Report

Close