RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 19:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,00
61.631
12,329
4,98
5,02
-0,40%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Valamarova odluka ulaganja u obnovu i podizanje kvalitete smještaja u Dubrovniku se za sada pokazala ispravnom jer…


Turistički promet Dubrovačko-neretvanske županije – veljača 2024.




20 % više dolazaka !





Izvor i foto: Turizmoteka/visit dubrovnik.hr


Po podacima iz eVisitora na području Dubrovačko – neretvanske županije u veljači je ostvareno 22.018 dolazaka i 57.199 noćenja što je 20 % više dolazaka i 13 % više noćenja u odnosu na veljaču 2023.


Najviše gostiju nam je došlo iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Njemačke, Kosova i Kine.
Uspoređujući kumulativ za prva dva mjeseca ove godine s istim periodom prošle godine, zabilježen je rast od 10 % u dolascima i 7 % u noćenjima.

Poreč.
.
Noćenja u siječnju 2024. u odnosu na siječanj 2023.
.
Domaći gosti index 115.

Nijemci index 145 (Pomalo iznenađujuće s obzirom na to da se u novinskim člancima sugerira kriza u Njemačkoj i pad broja njemačkih turista u RH.)

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Izgleda da ovi Njemci sto ljetuju kod nas imaju vise uspjeha na financijskom polju. Mozda bi se tako trebali oglasavati? Dodite na Jadran, zaradit cete vise iduce godine.

Malo se salim… Ljudi putuju sve vise bezobzira na novinske clanke. Mi smo relativno mali kapacitet ali sve vise privlacimo bogate. A sto ih vise zeli doci, a mjesta nema, znamo kako idu cijene.

BTW, pisao je NB o RIVP najavi 4% dividende na cijenu u Q4, moglo bi postati zanimljivo ako se pridruzi sira publika.

maro77, 04.03.2024. u 00:29
Izgleda da ovi Nijemci koji ljetuju kod nas imaju vise uspjeha na financijskom polju. Mozda bi se tako trebali oglasavati? “Dodite na Jadran, zaradit cete vise iduce godine.”
Ha, ha, odlično! 🙂 Ili možda sloganom: “Uspješni ljudi ljetuju kod nas!”:-)

 

Evo, da slikom pomognemo malo onima koji su prošle godine prodavali RIVP rukovodeći se negativno obojenim (katastrofičarskim) novinarskim člancima o narušenoj sezoni, o visokoj cijeni sladoleda (Jako važno!), o neperspektivnosti i navodno slabijoj zaradi na Jadranu i onima koji su se rukovodili time što su Marki Markovići iznosili o turističkim dionicama, pogotovo o RIVP kao dionici koja navodno igra tamo negdje u 3. ligi Zapad. 😀

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Meni je vec godinama strong buy, pa se ni sad ne zanosim da ce bit neki vatromet iako bi mogao. Fundamenti su tu.

Vidjet cemo koju ce procjenu staviti NB kad odradi diskontiranje dividendi. Ima dosta veliku publiku tamo pa mozda to bude okidac.

Valamar diže plaće za više od 5.000 djelatnika: Stručnim pozicijama i do 2.000 eura neto

Tako i treba, ljude-radnike treba i platiti!

Maro77: “Vidjet cemo koju ce procjenu staviti NB kad odradi diskontiranje dividendi. Ima dosta veliku publiku tamo pa mozda to bude okidac.”

Meni osobno se ne sviđa da nam NB dovodi ulagače i da stvara nekakav hype. Sasvim mi je u redu ako dionica RIVP dugoročno umjereno raste.

@dyonicar

Slazem se da nam ne treba hype, ali isto pratim ovakve stvari jer znamo da ZSE nije neko efikasno trziste. Informaciju procesiram i razmisljam kako bi se mogla odraziti na situaciju s pokusajem da izbjegavam suditi ako je to dobro ili lose jer je cinjenica i ne mogu utejcati na pisanje NBa.

Mozda sam u krivu ali imam dojam da je dosta utjecao na KOEI/KODT a mozda i onaj prvotni skok ZABAe kao i sad lagano hladenje.

Generalno i dalje mislim da radi pozitivnu stvar za cijelo trziste jer sto je vise aktera (na svim dionicama) to je bolje za porast likvidnosti i efikasnosti burze.

Inace sve ostaje samo na mirovincima, a to mi se nikako ne svidja.

dyonicar, 04.03.2024. u 16:26

Maro77: “Vidjet cemo koju ce procjenu staviti NB kad odradi diskontiranje dividendi. Ima dosta veliku publiku tamo pa mozda to bude okidac.”

Meni osobno se ne sviđa da nam NB dovodi ulagače i da stvara nekakav hype. Sasvim mi je u redu ako dionica RIVP dugoročno umjereno raste.

Meni nema veze koliku i kakvu procijenu bude Narodna banka stavila. Valamar raste, s dividendom i ulaganjima sam zadovoljan, tako da nemam razloga o tome razmišljati.

Ali ga mažu oči za podizanje place. Imam dosta prijatelja šta rade u Valamaru. Kažu da ne puše te fore da je to za javnost.

Pongo, 04.03.2024. u 17:52
Meni nema veze koliku i kakvu procijenu bude Narodna banka stavila.
Kolega Pongo, kada je kolega Maro77 spomenuo NB, on nije mislio na banku već na određenu osobu. 🙂

 

Sa današnjeg sastanka u Berlinu uoči jednog od najvećih svjetskih turističkih sajmova ITB Berlin:

Kada govorimo o dosadašnjim turističkim rezultatima za 2024. godinu, možemo biti zadovoljni, jer u prva dva mjeseca bilježimo bolje turističke rezultate u odnosu na isto razdoblje prošle godine, u kojoj smo imali rekordnu predsezonu.

Posebno nas raduju i rezultati novog istraživanja Reiseanalyse za 2024. godinu, koji govore kako bi se turistička putovanja Nijemaca u ovoj godini trebala vratiti na predpandemijske razine, što Hrvatskoj dodatno otvara prostor, posebice jer se Hrvatska prema tim rezultatima nalazi na 4. mjestu inozemnih destinacija u koje njemački turisti žele putovati“, naglasila je ministrica Brnjac.

Današnji sastanak je bio odlična prilika za susrete s brojnim turoperatorima koji prodaju paket aranžmane prema inozemnim destinacijama pa tako i prema Hrvatskoj. Prema dobivenim informacijama naša zemlja ima velike potencijale u daljnjem rastu turističkog prometa u organiziranom segmentu jer Hrvatska, za razliku od konkurencije, na tržištu organiziranih putovanja nudi nešto novo, različito i Nijemci to sve više prepoznaju“, zaključio je Romeo Draghicchio, direktor Predstavništva HTZ-a u Njemačkoj koje je ujedno i član DRV-a.

Pogledajte kolika je amortizacija u Plave lagune (lijevo), a kolika u Valamara (desno). Shodno tome uočite i razliku na utjecaj visine dobiti. Manja dobit, manji porez. Čemu plaćati puno poreza kada možeš uvijek iznova investirati i zavrtjeti dodatnu amortizaciju te time ponovno smanjiti dobit?

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

I mislio sam da će danas pasti petica.

New Report

Close