RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.04.2024. u 00:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,19
18.529
3,571
5,20
5,22
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Dižem letvicu na 5 eura zbog arnt.😂

obzirom na rezultate i perspektivu, smjesi li nam se ath soon?!

ATH bi bilo na 6.4eur

Dugorocni sam u ovoj dionici, ali nekako ne vjerujem da cemo dotle dogurati sve dok CERP ne rijesi svoj dio. Sto nije lose za one koji zele nadokupiti. Na 5eur je 4% prinosa sa stabilnim izgledima da ce se dividenda povecavati uz mogucnost daljenjeg ulaganja u portefelj i time dizanja cijene. Jos uviejk ima nesikoristenih kvadrata skrivenih po raznim destinacijama koji su van pogona ili su u kategoriji mizerne 2*.

Ono sto mi je tu zanimljivo je da nema vecinskog vlasnika kao kod ARNT, MAIS, PLAG, TUHO koje su isto odlicne dionice. Ne zelim ni pomisljati sto bi se dogodilo da jedan ili vise vecih dionicara odluci prodati svoj udio (namjerno pisem odluci jer siguran sam da zainteresiranih kupaca ima).

 

gonzales, 01.03.2023. u 12:13

obzirom na rezultate i perspektivu, smjesi li nam se ath soon?!

ruku na srce, meni rezultati i nisu baš nešto. pogledajte maistru ili plavu lagunu. rasturačina samo takva!!! ali to su strogo kontrolirane dionice za razliku od valamara.

Najmanje porasli a najviše padamo. U čemu je štos…pitam se. Ali dobro čekam  na 4,40.

netko će se morati isprsiti i ponuditi cerpu za cijeli paket

 

oni da čekaju revalorizaciju imovine ne bi svakih par dana prodavali po nekoliko tisućica

 

slažem se s kolegama da je to jedna od prepreka rasta, ali opet, možda je i bolje da ne raste, osim ovima kojima se žuri

slijedi nam precesija

Bolje da ne raste? To još nisam čuo. Bolje da ne daju dividendu, to već može, radije bih da to investiraju ali ovu tvoju teoriju još nisam čuo.

Onda moram pojasniti, bolje da ne raste onima koji se jos nisu nakrcali, kad se cerp riješi mislim da ce krcanje biti puno skuplje

slijedi nam precesija

lojtra, 02.03.2023. u 10:09

Najmanje porasli a najviše padamo. U čemu je štos…pitam se. Ali dobro čekam  na 4,40.

Mozda je dionica precjenjena,zar ne?Ili je ovo mozda fer vrijednost?Da se razumijemo,nakon ulaska u Shengen i EUR zonu,turizam u hrvatskoj ima bolju perspektivu,po meni.No,pogledajte rezultate poslovanja i zaduzenost ove tvrtke i Plave Lagune,Maistre i sl.Zatim usporedite tvrke iz ove branse u svijetu.Ja primjerice imam tvrtku -fond (DREIT) koja nam sutra isplacuje oko 6.5% dividende za period 1.06-31.12 2022.Isplata dividende je 2-3 puta godisnje (sveukupno ove godine ocekujem 10-12%).Uz to isplacuju se i redukcije kapitala (neoporezivo) .Radi se o imovini -hoteli na Sejselima,Phuketu,Tajlandu ,uglavnom visoke kategorije-5* +.Hoteli rade cijele godine u gotovo punom kapacitetu.Obzirom na post-covid vrijeme i vise turista i kapitalna vrijednost tvrtke polako raste.

Dakle,turisticke tvrtke u hrvatskoj su interesantne ,ali treba realno procjenjvati fer vrijednost i perspektivu poslovanja (zaduzenost).

Budućnost je najbitnija a tu rivp najjača u Hr.

@bisakovi

Moze molim vas detalji tog DREITA pa da i mi upiknemo?

BTW, Phuket je otok u Tajlandu.

Moze molim vas detalji jer ne znam tko tamo radi ful kapacitetom cijele godine a pogotovo da isplacuje takve dobiti nakon sto su 2 godine bili potpuno zatvoreni i prosli puno gore nego Mediteran.

Da li ste ikad bili u tim destinacijama?

 

maro77, 06.03.2023. u 10:17

@bisakovi

Moze molim vas detalji tog DREITA pa da i mi upiknemo?

BTW, Phuket je otok u Tajlandu.

Moze molim vas detalji jer ne znam tko tamo radi ful kapacitetom cijele godine a pogotovo da isplacuje takve dobiti nakon sto su 2 godine bili potpuno zatvoreni i prosli puno gore nego Mediteran.

Da li ste ikad bili u tim destinacijama?

 

Zivim sada na Tajlandu,tako da sam bio na tim destinacijama.U hotelu na Sejselima nisam bio.Na Tajlandu je 2019 godine bilo 40 miliona turista.Sada ima otprilike dvostruko manje.Ove godine se ocekuje “invazija” Kineza .Ima puno pridoslih Rusa(mladih) koji vjerovatno bjeze od mobilizacije.

https://www.set.or.th/en/market/product/stock/quote/DREIT/rights-benefits

Kako dakle mozete procitati na linku,dividenda je isplacivana i 2019,2020,2021,a sada je pocela isplata i CAPITAL RETURN for share(besporezna).2019-3.91%,2020-4.07%,2021 7.32%,2022-8.99%.U odnosu na 2020-turista je daleko vise sada,a planira se oko 30 miliona ove godine.P/BV je O.74.

Sejseli su takoder otvoreni u punom kapacitetu ,tako da ce ove godine vjerovatno biti sjajni rezultati.

Ovdje nozete vidjeti profil DREIT-a:https://www.dtcreit.com/en

RIVP je dobra tvrtka,po meni,koja ima buducnost,ali je cijena dionice precijenjena,po mom misljenju.

 

Odlicno! Drago mi je da ste zadovljni, ali ne znam kako bi netko iz HR ulozio u REIT fond na tajlandu cije su dionice manje likvidne od RIVP.

2 vlasnika (jedan zatvoreni fond Dusit, drugi Social security Office – WTF?) kontroliraju preko 50%.  Malo vuce na neko kraljevsko pranje love?

REIT postoji tek od 2017, ova 4 resorta koja imaju lisitana, 100 jedinica na Maldivima (nisam nasao Sejsele kako navodite), fora ali malo, Phuket ok, ovo u Chiang Maiu je kao svaka druga zgrada tamo. Komentar: ni blizu 5* za portfelj koji je ionako malen.

2019 40M tuirsta, 2020 – 6.7M, 2021 – 0.4M, 2022 – 11M za sad 1:0 za HR turizam.

Isplacuju dividendu? DA jer ubiru najam, ali ako pogledate poslovanje svakog resorta zadnje 3 godine negativna EBITDA s iznimkom Maldiva (100soba).

Da ne trosim dalje vrijeme, hvala, zelim vam srecu s ulaganjem. Ja mirno spavam i da mi se sta dogodi ostavljam RIVP unucima a na Tajland idem kad sjedne dividenda. 🙂

BTW, nekakav end game za RIVP moze biti odvajanje nekretninskog biznisa (hoteli) po principu REITa + kampovi za cash printing sa strane. Koliko bi onda vrijedilo i koliko izvanredne dividende bi se moglo isplatiti? Stvarno mislite da je imovina RIVP trenutno fer vrednovana u knjigama? 🙂

 

maro77, 06.03.2023. u 16:03

Odlicno! Drago mi je da ste zadovljni, ali ne znam kako bi netko iz HR ulozio u REIT fond na tajlandu cije su dionice manje likvidne od RIVP.

2 vlasnika (jedan zatvoreni fond Dusit, drugi Social security Office – WTF?) kontroliraju preko 50%.  Malo vuce na neko kraljevsko pranje love?

REIT postoji tek od 2017, ova 4 resorta koja imaju lisitana, 100 jedinica na Maldivima (nisam nasao Sejsele kako navodite), fora ali malo, Phuket ok, ovo u Chiang Maiu je kao svaka druga zgrada tamo. Komentar: ni blizu 5* za portfelj koji je ionako malen.

2019 40M tuirsta, 2020 – 6.7M, 2021 – 0.4M, 2022 – 11M za sad 1:0 za HR turizam.

Isplacuju dividendu? DA jer ubiru najam, ali ako pogledate poslovanje svakog resorta zadnje 3 godine negativna EBITDA s iznimkom Maldiva (100soba).

Da ne trosim dalje vrijeme, hvala, zelim vam srecu s ulaganjem. Ja mirno spavam i da mi se sta dogodi ostavljam RIVP unucima a na Tajland idem kad sjedne dividenda. 🙂

BTW, nekakav end game za RIVP moze biti odvajanje nekretninskog biznisa (hoteli) po principu REITa + kampovi za cash printing sa strane. Koliko bi onda vrijedilo i koliko izvanredne dividende bi se moglo isplatiti? Stvarno mislite da je imovina RIVP trenutno fer vrednovana u knjigama? 🙂

 

Tajlandska burza ima dnevne promete u EUR oko 2-3 milijarde EUR dnevno.Ogromna je to zemlja(75 miliona) i velika privredna sila u aziji.Bangkok je godinama najposjeceniji turisticki grad na svijetu(prije corone,a postaje opet).

OK,Vi se zadovoljite svojim ulaganjem,a ja cu se i dalje zadovoljiti velikom dividendom(ove godine ocekujem 10-14%) i plus toga povrat kapitala od barem 2-4%.I ocekujem povecanje kapitalne vrijednosti ove i slijedece godine za 20-30%.Ovdje nema poreza na kapitalnu dobiti niti na povrat kapitala.Obzirom na inflaciju ,po meni,ulaganje u RIVP po ovim cijenama je cisti gubitak.

Bolja je u hrvatskoj Plava Laguna,Maistra i sl.

Vas optimizam cak i burza demantira jer pomaka cijene (na bolje) ne vidim.

Pisete o stvarima koje ocito ne razumijete,a sumnjam da ste ikada trgovali na svjetskim trzistima kapitala.

Maro77

Usput,hotel u Chiang Mai je prodan uz vecu kapitalnu dobit.Kada iscitavate podatke o nekoj firmi na trzistu kapitala neke zemlje,pazljivo procitajte sve relevantne podatke pod news.Da,Maldivi.

Zato se nadam u svibnju vecem povratu kapitala(uz dividendu),jer je veliki cash u pitanju.

Sto se tice vlasnicke strukture,ona je izvrsna sa pozicije dionicara.Drzava i kraljevska obitelj izvrsno stiti svoja ulaganja,a narod im iznimno vjeruje.

No,sve u svemu,usporedit cemo na koncu godine rezultat vase i mog ulaganja,kako sa pozicije kapitalne dobiti,taki i povrata ulaganja i dividende.

Brojke su bitne,a rijeci ovdje nemaju vrijednosti.

 

New Report

Close