RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.04.2024. u 22:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,20
62.235
11,963
5,20
5,22
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

marigali, 26.10.2022. u 11:19

Ja dokupio .

Bravo💪👌

Lijepo sam vam rekao.

ARNT danas izvjestava o “ostvarenju najboljih rezultata u povijesti Grupe”, o povecanju neto dobiti za 90% u odnosu na proslu godinu, o rapidnom porastu prihoda, ali i EBITDA u odnosu na 2019. (3Q: 21/22%; YT9: 18/22%), dakle i unatoc porastu rashoda (po osnovi energenata i hrane), o “rekordnoj razini prihoda i EBITDA u jednom tromjesečju ikad”. Ovo se uistinu ne vidja svaki dan. Mislim da ce u ponedjeljak postati savrseno jasno zasto je prije koji dan Valamarov PU opet znacajno podebljao svoj SKDD racun.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0pdjFGBfwthX3QefJKuurK5xqRugJxfWmdt9nnvYS2Uote8cBc1bh6qf6C6VZw8zal&id=796049555&eav=AfZ2bBgezmDBfwzunWePOfzyPRz1J-20U9SjRFglp65AX1M9fQsxBOOCWyKR-bJJ-Vk&m_entstream_source=timeline&anchor_composer=false&ref=br_rs&paipv=0

Omjer ukupnog duga i EBITDA ttm pao na 3.51 , za četvrtinu kao što sam i predvidio. Dug pao sa 2.88 mlrd na 2.73mlrd , a EBITDA skok sa 653 na 777 mil. Izvrsno.. Sljedeće 2 god. bez zaduživanja i bit će dobro, da ne bi bio opći potop kao ARNT . Tamo je omjer 6.7 .

@marigali

Vase pisanje moze dovestu zabludu investitore jer koristite parametar koji nitko ne koristi i koji nije relevantan pri odredjivanju ni vrijednosti, a ni zaduzenosti kompanije…

Opet ponavljam (necu vise), uspordba duga sa EBITDA-om nema nikakvog smisla u kontekstu zaduzenosti jer:

1. U svim izvjescima, preuzimanjima i analizama se koristi usporedba neto duga i EBITDA; nikad nigdje nisam procitao da se koristio omjer ukupnog duga i EBITDA-e…zbog toga postoji velika vjerojatnost da netko citajuci Vas komentar zakljuci da pisete o neto dug/EBITDA jer je to uobicajena i opceprihvacena multipla; takodjer kod izracuna EV koristi se neto dug (a ne ukupni dug) a to je osnovni input za izracun vrijednosti kompanije i udporedbe s peer grupom…

2. Taj Vas omjer ne uzima kratkotrajnu imovinu (koja se sastoji izmedju ostalog i od kesa na racunu)…sad zamislite kompaniju koja ima ukupni dug 3mlrd kn, EBITDA 300mil kn i novca na racunu 10mlrd kuna…po vama bi bila prezaduzena jer bi imala omjer dug/EBITDA 10 sto je bedastoca jer to zamisljeno drustvo na temelju kesa na racunu ima 1mlrd dobiti preko financijskih prihoda (koji ne ulaze u izracun EBITDA-e)…zato taj omjer nema nikakvog smisla

Isto mi nije jasno odakle Vam EBITDA od 777 mil kn kad je EBITDA u prvih 9mjeseci 943mil kn (oko 810 mil kn na godisnjoj razini kad se odbije ocekivana negativna EBITDA za q4 od 130 mil kn)…

Zanima me jel ovaj bedasti omjer koristite iz neznanja ili iz drugih pobuda

Cisto za info, neto dug na kraju q3 iznosi 1,4 mlrd kuna uz ocekivanu EBITDA od 820mil kn (na bazi godine) daje neto dug/EBITDA 1,7 sto je jako niska zaduzenost…to je dinamicka zaduzenost (koliko se sjecam)

Kof.zaduzenosti (staticka zaduzenost) na kraju godine ce bit 0,5 sto je takodjer sasvim pristojno…

Over&out

Lp

Rastimo zajedno...

Parica, 31.10.2022. u 21:43

@marigali

Vaše pisanje može dovestu zabludu investitora jer koristite parametar koji nitko ne koristi i koji nije relevantan pri određivanju ni vrijednosti, ni zaduženosti kompanije…

Opet ponavljam (neću više), usporedba duga sa EBITDA-om nema nikakvog smisla u kontekstu zaduženosti jer:

1. U svim izvješćima, preuzimanjima i analizama koristi se usporedba neto duga i EBITDA; nikad nigdje nisam čitao da se koristi omjer ukupnog duga i EBITDA-e…zbog toga postoji velika vjerojatnost da netko čita Vaš komentar zaključi da pišete o neto dug/EBITDA jer je to uobičajena i općeprihvaćena multipla; takodjer kod izračuna EV koristi se neto dug (a ne ukupni dug) a to je osnovni input za izračunavanje vrijednosti kompanije i uporedbe s peer grupom…

2. Taj Vaš omjer ne uzima kratkotrajnu imovinu (koja se sastoji između ostalog i od kesa na račun)…sad zamislite kompaniju koja ima ukupno dug 3mlrd kn, EBITDA 300mil kn i novac na račun 10mlrd kuna…po vama bi bila prezaduzena jer bi imala omjer dug/EBITDA 10 što je bedastoca jer to zamišljeno društvo na temelju kesa na račun ima 1mlrd dobiti preko financijskih prihoda (koji ne ulaze u obračun EBITDA-e)…zato taj omjer nema nikakvog smisla

Isto mi nije jasno odakle Vam EBITDA od 777 mil kn kad je EBITDA u prvih 9 mjeseci 943 mil kn (oko 810 mil kn na godišnjoj razini kad se odbije očekivana negativna EBITDA za q4 od 130 mil kn)…

Zanima me jel ovaj bedasti omjer koristiti iz neznanja ili iz drugih pobuda

Čisto za info, neto dug na kraju q3 iznosi 1,4 mlrd kuna uz očekivanu EBITDA od 820mil kn (na bazi godine) daje neto dug/EBITDA 1,7 što je jako niska zaduženost…to je dinamička zaduženost (koliko se sjećam)

Kof.zaduzenosti (staticka zaduzenost) na kraju godine ce bit 0,5 sto je takodjer sasvim pristojno…

Over&out

Lp

Gdje: investiramo.com

Podaci: moje brojke točne,a vaše…

Razlog: ja dokupio, a vi…

over&out forever

Predsjednik nadzornog odbora kupio 3.11. po 29,40…opa…

Pardon, zamjenik. On sigurno nezna.😂

Kupuje i skrbnicki u RBA banci.

Velika očekivanja od dolaska britanskih turista u 2023.


Rezervacije za iduću sezonu u velikim domaćim hotelima su dobre i unatoč najavama da se iduće godine u Europi očekuje recesija. - Najave za iduću godinu su zaista velike i obećavajuće za sve naše destinacije i svakako očekujemo da će iduća godina biti iznad svih očekivanja i svakako iznad 2022., ističe rukovoditelj alotmanske i grupne prodaje iz Maistre. Činjenica jest da su predviđanja da će potražnja biti i dalje aktivna odnosno da će rasti, ističe direktor Hrvatske turističke zajednice.” https://vijesti.hrt.hr/gospodarstvo/nakon-dvije-pandemijske-godine-turisticki-su-se-djelatnici-vratili-u-london-10426493

lojtra, 07.11.2022. u 09:32

Pardon, zamjenik. On sigurno nezna.😂

Gospodinu navedeni trošak kupnje dionica značio kao meni kad  kupim na kiosku Marlboro light, tj. nikakav. i to nije nikakav indikator da je dionica na najnižoj razini

lojtra, 07.11.2022. u 09:26

Predsjednik nadzornog odbora kupio 3.11. po 29,40…opa…

čestitke prodavatelju.. ..izgleda da je kupac fulao tajming…….ali ima nas svakakvih, neki vole kupovati skupo…….

Kupac je toliko siguran u veliki rast dionice da ne pita sad za cijenu. Kuna gore dolje mu ne igra ulogu. Slučaj Ingra.

Ako ništa drugo mnogi su izuti iz cipela jučer i danas. Tako su mene izuli na Ingri po 12 kn i tpng po 54 kn. Isti scenarij iscrpljivanja. E neće me više.

New Report

Close