RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.04.2024. u 08:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,19
18.529
3,571
5,20
5,22
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Samo problem je sto ne pada, nego vec nekoliko tjedana stoji, zar ne? Hm, kao da je u nisku startu. A do izvjesca jos samo dva tjedna.

meni izgleda da je u cijenu već uračunat i strah od eksplozije troškova u q4 i q1 2023 g. vjerovatno jako dobar q3 bojim se da će imati mizeran i kratkotrajni učinak na cijenu dionice.

Mislim da je rivp zapravo preprodan za neke 2 kn, jer je pad po isplati dividende nesretno koincidirao sa opcim propadom trzista posljednjih dana. Izvjesce bi, bude li dobro, moglo dati i dodatan vjetar u ledja korekciji cijene.

jel misle dat izvanrednu dividendu? 😀

slijedi nam precesija

Makroekonomski učinci turizma


https://vijesti.hrt.hr/gospodarstvo/makroekonomski-ucinci-turizma-10303762

Nakon provedenog MACROTUR istraživanja o makroekonomskim učincima turizma, barem su jasnija znanstvena stajališta o utjecaju na BDP, inflaciju i zaposlenost. Rat u Ukrajini, inflacija, moguća recesija u Hrvatskoj, Europi i svijetu… Sve su to okolnosti u kojima će turizam, pokazalo je istraživanje, pomoći hrvatskom gospodarstvu. Turizam će po ovome što smo mi otkrili djelovat kontraciklički, djelovat će stabilizirajuće, djelovat će kao neki amortizer. Turizam pozitivno utječe na zaposlenost, čak i u vrijeme recesije, jer zaposlenost u turizmu pada manje nego u drugim djelatnostima. S druge pak strane, turizam podiže inflaciju, ali vrlo blago, i bitno manje nego što se to u javnosti misli.”

Malo sam provrtio Top 10 na moje dionice i upalo mi je u oko trgovanje PBZ skrbnickog.

Od 5. mjeseca krecu sa 1.424k dionica i kupuju nekih 250k do kraja 7. mjeseca u rasponu od 34-31.

Da bi onda od 9. mjeseca opet prodavali u rasponu od 32-28 nekih 230k. (trenutno su na 1.444k na mojedionice).

Ne znam da li je netko gledao tko stoji iza ovog racuna. Nedavno je NB pisao kako mirovinci prodaju ali mislim da se to referirao na Erste plavi koji je tada nesto prodavao. Ovaj PBZ skrbnicki na mojedionice nema upisano da je mirovinski, tesko da je zbirni racun klijenata jer bi individualne osobe odradile koju trgovinu 8. mjesecu dok fond manageri idu na GO.

Uglavnom, cudim se promijeni taktike iz kupnje po visim cijenama za vrijeme dok postoje jos upitnici o tome koliko uspjesna ce biti sezona pa onda krenu prodavati po nizim cijenama kad je vec svima jasno da je sezona rekordna…

Ili mozda taktika nije zaraditi s tim racunom? 🙂

 

 

 

maro77, 24.10.2022. u 10:48

Malo sam provrtio Top 10 na moje dionice i upalo mi je u oko trgovanje PBZ skrbnickog.

Od 5. mjeseca krecu sa 1.424k dionica i kupuju nekih 250k do kraja 7. mjeseca u rasponu od 34-31.

Da bi onda od 9. mjeseca opet prodavali u rasponu od 32-28 nekih 230k. (trenutno su na 1.444k na mojedionice).

Ne znam da li je netko gledao tko stoji iza ovog racuna. Nedavno je NB pisao kako mirovinci prodaju ali mislim da se to referirao na Erste plavi koji je tada nesto prodavao. Ovaj PBZ skrbnicki na mojedionice nema upisano da je mirovinski, tesko da je zbirni racun klijenata jer bi individualne osobe odradile koju trgovinu 8. mjesecu dok fond manageri idu na GO.

Uglavnom, cudim se promijeni taktike iz kupnje po visim cijenama za vrijeme dok postoje jos upitnici o tome koliko uspjesna ce biti sezona pa onda krenu prodavati po nizim cijenama kad je vec svima jasno da je sezona rekordna…

Ili mozda taktika nije zaraditi s tim racunom? 🙂

 

 

 

Šta te briga, kupuj ako je tako.

maro77, 24.10.2022. u 10:48

Malo sam provrtio Top 10 na moje dionice i upalo mi je u oko trgovanje PBZ skrbnickog.

Od 5. mjeseca krecu sa 1.424k dionica i kupuju nekih 250k do kraja 7. mjeseca u rasponu od 34-31.

Da bi onda od 9. mjeseca opet prodavali u rasponu od 32-28 nekih 230k. (trenutno su na 1.444k na mojedionice).

Ne znam da li je netko gledao tko stoji iza ovog racuna. Nedavno je NB pisao kako mirovinci prodaju ali mislim da se to referirao na Erste plavi koji je tada nesto prodavao. Ovaj PBZ skrbnicki na mojedionice nema upisano da je mirovinski, tesko da je zbirni racun klijenata jer bi individualne osobe odradile koju trgovinu 8. mjesecu dok fond manageri idu na GO.

Uglavnom, cudim se promijeni taktike iz kupnje po visim cijenama za vrijeme dok postoje jos upitnici o tome koliko uspjesna ce biti sezona pa onda krenu prodavati po nizim cijenama kad je vec svima jasno da je sezona rekordna…

Ili mozda taktika nije zaraditi s tim racunom? 🙂

 

 

 

maro77, 24.10.2022. u 10:48

Malo sam provrtio Top 10 na moje dionice i upalo mi je u oko trgovanje PBZ skrbnickog.

Od 5. mjeseca krecu sa 1.424k dionica i kupuju nekih 250k do kraja 7. mjeseca u rasponu od 34-31.

Da bi onda od 9. mjeseca opet prodavali u rasponu od 32-28 nekih 230k. (trenutno su na 1.444k na mojedionice).

Ne znam da li je netko gledao tko stoji iza ovog racuna. Nedavno je NB pisao kako mirovinci prodaju ali mislim da se to referirao na Erste plavi koji je tada nesto prodavao. Ovaj PBZ skrbnicki na mojedionice nema upisano da je mirovinski, tesko da je zbirni racun klijenata jer bi individualne osobe odradile koju trgovinu 8. mjesecu dok fond manageri idu na GO.

Uglavnom, cudim se promijeni taktike iz kupnje po visim cijenama za vrijeme dok postoje jos upitnici o tome koliko uspjesna ce biti sezona pa onda krenu prodavati po nizim cijenama kad je vec svima jasno da je sezona rekordna…

Ili mozda taktika nije zaraditi s tim racunom? 🙂

 

 

 

Kako na lako zaraditi u HR,se to zove😉

Uzeo još 1000 komada na rasprodaji.

+

Jos sest dana do izvjesca.

i još samo 8 mjeseci do početka glavnog dijela  turističke sezone…….

Izgleda da su se potrebiti namirili. I tko bi rekao da će se sezona produžiti za mjesec dana.👌💪

A i iduca ce sezona, prema svemu sudeci, biti kao i ova. I prema najnovijem istrazivanju trzista koje je na njemackom trzistu proveo referentni ADAC, potvrdjena su ona Tourlane-ova od prije mjesec dana, a prema kojima se 92% Njemaca izjasnilo da ce nagodinu opet otici na ljetovanje u inozemstvo. “Rezultati istraživanja govore da usprkos brojnim opterećenjima recesijom, energetskom krizom, pandemijom i ratu u Ukrajini, zanimanje Nijemaca za turističkim putovanjima ostaje jednako visoko kao i ove godine.” https://www.turizmoteka.hr/trzista/adac-prve-prognoze-za-turisticku-sezonu-2023/

Ja dokupio .

New Report

Close