RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.03.2024. u 09:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,13
123.723
24,138
5,16
5,18
0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kad prolistam zadnjih par stranica mogu samo reci da ovako infantilnu razinu rasprave nebi ocekivao na forumu za predskolsku djecu. Glupo drukanje bez imalo smisla ili agrumentacije. Koji imalo priseban investitor moze u danasnjim okolnostima izjavit “ovo ce samo ici gore”, s takvom sigurnoscu? Postoji xy faktora i rizika na koje treba racunati i u normalnim okolnostima, a kamoli danas.

Pitanja za sitnariba – Koliko je realna valuacija Valamara po dionici, moze i raspon? I s kojim glavnim inputima? S kojim WACC-om? Koja je prosjecna cijena duga Valamara? Odgovorite na ta pitanja umjesto da samo lupetate kao pokvareni telefon.

Isto vrijeme i za ekipu koja shera samo negativne vjesti. Samo veoma los investitor moze biti bias i imati unaprijed odredenu poziciju oko kompanije koju brani pod svaku cijenu.

Takoder, ako netko smatra da je valamar fundamentalno dobra kompanija, onda nema smisla da druka za cijenu dionice kao da mu zivot ovisi o tome… njemu bi trebalo biti super da cijena padne sto nize, jer moze kupovati jeftinije nesto sto vrijedi puno vise… Naravno netko uopce kupuje s ciljem da kao vlasnik biznisa uziva u rezultatima tog biznisa, a ne da samo preproda dionicu za par %.

PS, osobno sam umjeren optimistican oko RIVP, i smatram da je trenutna cijena solidna prilika za ulazak, ali na dugi rok

 

Je kolega , pa proučite tvrtku, vi bi sve na gotovo, nitko vas ne tjera da čitate forum i što sitnariba trkelja, nitko vas ne tjera da prodate ili kupite dionice, svatko ima svoju viziju zašto je nešto dobro ili nije i svatko iznosi svoje mišljenje i u krajnjem slučaju ulaže svoja sredstva..

Primamljiva inovacija iz Valamara

https://www.24sata.hr/lifestyle/valamar-renta-mobilne-kuce-za-rad-vec-od-450-eura-na-mjesec-720369

sitnariba, 06.10.2020. u 19:02

Je kolega , pa proučite tvrtku, vi bi sve na gotovo, nitko vas ne tjera da čitate forum i što sitnariba trkelja, nitko vas ne tjera da prodate ili kupite dionice, svatko ima svoju viziju zašto je nešto dobro ili nije i svatko iznosi svoje mišljenje i u krajnjem slučaju ulaže svoja sredstva..

Primamljiva inovacija iz Valamara

https://www.24sata.hr/lifestyle/valamar-renta-mobilne-kuce-za-rad-vec-od-450-eura-na-mjesec-720369

Došao je i meni mail od njih sa tom ponudom. Da je u Solarisu ili Bunculuki i da mi ima tko tjerati djecu da idu u školu dok mene nema možda bi probao nagovoriti ženu na još 4 tjedna rada sa plaže 🙂

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

axecap, 06.10.2020. u 14:43

Kad prolistam zadnjih par stranica mogu samo reci da ovako infantilnu razinu rasprave nebi ocekivao na forumu za predskolsku djecu. Glupo drukanje bez imalo smisla ili agrumentacije. Koji imalo priseban investitor moze u danasnjim okolnostima izjavit “ovo ce samo ici gore”, s takvom sigurnoscu? Postoji xy faktora i rizika na koje treba racunati i u normalnim okolnostima, a kamoli danas.

Pitanja za sitnariba – Koliko je realna valuacija Valamara po dionici, moze i raspon? I s kojim glavnim inputima? S kojim WACC-om? Koja je prosjecna cijena duga Valamara? Odgovorite na ta pitanja umjesto da samo lupetate kao pokvareni telefon.

Isto vrijeme i za ekipu koja shera samo negativne vjesti. Samo veoma los investitor moze biti bias i imati unaprijed odredenu poziciju oko kompanije koju brani pod svaku cijenu.

Takoder, ako netko smatra da je valamar fundamentalno dobra kompanija, onda nema smisla da druka za cijenu dionice kao da mu zivot ovisi o tome… njemu bi trebalo biti super da cijena padne sto nize, jer moze kupovati jeftinije nesto sto vrijedi puno vise… Naravno netko uopce kupuje s ciljem da kao vlasnik biznisa uziva u rezultatima tog biznisa, a ne da samo preproda dionicu za par %.

PS, osobno sam umjeren optimistican oko RIVP, i smatram da je trenutna cijena solidna prilika za ulazak, ali na dugi rok

 

Oko prosjecne “kvalitete rasprave” mogu se sloziti s Vama.

No,zasto Vi ne iznesete te “fundamentalne” pokazatelje koje navodite da kolegama argumentirano pokusate objasniti “neke elementarne stvari” vezano za ulaganje u pojedinu dionicu.No generalno,unositi neku pretjeranu “akademsku pedantnost” na forumima ovog tipa je promaseno.

Takoder ostaje nejasno sto ste mislili vezano za “negativne komentare”???Kakve “bias-e” iliti predrasude spominjete i na koga se to odnosi i na koje “tvrdnje”???

Ne slazem se da je ovo dobra cijena za “ulaz”.RISK-REWARD ratio je potpuno “okrenut” na rizicnu razinu i nema tu zadovoljavajuceg profit margina,barem na rok od barem 3 slijedece godine.Tvrtka se nedavno dodatno zaduzila za odrzanje tekuce likvidnosti,a “visoka sezona” je tek zavrsila????

Ja sam potpuno uvjeren da ce cijena “kliziti na dolje duze vremena” i da turizam ( ne samo nas) cekaju teska vremena.Zaduzenost kompanije takoder moze biti problem.Nezaduzene kompanije iz branse sa visokom likvidnosti su u daleko boljem polozaju sada i one mogu iz ovoga izaci “jace i vece”.

Tesko je predvidjeti bilo sto, nemamo kristalnu kuglu, ali sve ovisi o koroni. Odnosno kako ce se korona u svijetu tretirati, kao kuga ili bolest nalik gripi.

Ja se slazem sa kolegom Bisakovim da u turizmu nece jos barem 2 godine biti dobrih vijesti. Ljudi ce trebati pobijediti strah. Sadasnja cijena je uracunala ovogodisnju losu, nikako dobru, sezonu. Tek cemo vidjeti sto ce biti u iducim sezonama.

Ma ništa danas nije sigurno , može boleština ova sve satrat, može potres može xy stvari tu nema rasprave..

Što se tiče kredita , pa sad je pravo vrijeme za podignut hrpu love uz povoljnu kamatu, provjerite kolika je kamata na stranici hbor-a.

POLOVICA KREDITA PO KAMATNOJ STOPI OD 0% ILI SNIŽENOJ ZA 0,75 P. B.


Poduzetnici putem banaka mogu zatražiti odobrenje kredita za obrtna sredstva po modelu podjele rizika s bankama (program kreditiranja Obrtna sredstva Mjera COVID-19 i Obrtna sredstva za poduzetnike u djelatnosti prerade drva i proizvodnje namještaja) i putem okvirnih kredita bankama. Sredstva po modelu podjele rizika odobravaju se uz kamatnu stopu već od 0% na dio kredita iz izvora HBOR-a, a krediti za likvidnost na temelju okvirnih kredita bankama uz kamatnu stopu nižu za 0,75 p. b. od redovne.

Ni baš za nešto previše optimizma. Čak i uz minimalne kamate, dodatno se zaduživati uz ovakvu poslovnu neizvjesnost i ne izgleda kao neki potez.  Jedino, ako se bez te love ne može održati niti hladni pogon.

Usto, jedan dio love od dosadašnjih zaduživanja otišao je u trezorske dionice, koje sada služe čemu?

 

Hrvatski hotelijeri očekuju pad prihoda od 25 do 75 posto. Oporavak će trajati dvije ili više godina

Samo da skrenem pažnju inače ažurnim kolegama na vijest iz turističkog sektora, pogotovo hotelijerskog, koju nisu odmah prenjeli ovdje na forum..

 

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/hotelijerima-prihodi-padaju-i-do-75-posto-evo-kada-ocekuju-oporavak-15023725

 

Zanimljiv je jako dio koji predviđa oporavak od 10 do 20pp slj godine.

Nisam baš s brojkama, računanjem i fundamentima pa taj dio prepuštam kolegi sitnariba

sitnariba, 07.10.2020. u 12:29

Ma ništa danas nije sigurno , može boleština ova sve satrat, može potres može xy stvari tu nema rasprave..

Što se tiče kredita , pa sad je pravo vrijeme za podignut hrpu love uz povoljnu kamatu, provjerite kolika je kamata na stranici hbor-a.

POLOVICA KREDITA PO KAMATNOJ STOPI OD 0% ILI SNIŽENOJ ZA 0,75 P. B.


 

Poduzetnici putem banaka mogu zatražiti odobrenje kredita za obrtna sredstva po modelu podjele rizika s bankama (program kreditiranja Obrtna sredstva Mjera COVID-19 i Obrtna sredstva za poduzetnike u djelatnosti prerade drva i proizvodnje namještaja) i putem okvirnih kredita bankama. Sredstva po modelu podjele rizika odobravaju se uz kamatnu stopu već od 0% na dio kredita iz izvora HBOR-a, a krediti za likvidnost na temelju okvirnih kredita bankama uz kamatnu stopu nižu za 0,75 p. b. od redovne.

 

Pa kolega oni se DODATNO ZADUZUJU i to za obrtna sredstva i tekucu likvidnost????

Glavna sezona je tek zavrsila,a oni imaju takve probleme???Sto ce biti poslije???

Postoji li mogucnost da dionica raste uopce u ovo vrijeme ili ce biti konstantat pad?

momcina, 12.10.2020. u 18:49

Postoji li mogucnost da dionica raste uopce u ovo vrijeme ili ce biti konstantat pad?

Mislim da ne. Odnosno nema nikakve logike da raste.

Sljedeća sezona može biti također vrlo vrlo izazovna.

Ovo je novo doba u kojemu se mijenjaju životni trendovi.

Cjepivo ce igrati veliku ulogu ukoliko po najavama stigne do kraja godine, mislim da bi cijena onda trebala ici gore.

 





momcina, 12.10.2020. u 18:49



 

Postoji li mogucnost da dionica raste uopce u ovo vrijeme ili ce biti konstantat pad?

 



 

Mislim da ne. Odnosno nema nikakve logike da raste.

Sljedeća sezona može biti također vrlo vrlo izazovna.

Ovo je novo doba u kojemu se mijenjaju životni trendovi.

[/quote]

Invest, 12.10.2020. u 20:53

 





momcina, 12.10.2020. u 18:49



 

Postoji li mogucnost da dionica raste uopce u ovo vrijeme ili ce biti konstantat pad?

 



 

Mislim da ne. Odnosno nema nikakve logike da raste.

Sljedeća sezona može biti također vrlo vrlo izazovna.

Ovo je novo doba u kojemu se mijenjaju životni trendovi.

Slovenija je ove godine svim svojim građanima podijelila vaucere za boravak u hotelima.

Što misliš na koliko će se kretati cijena dogodine?

momcina, 13.10.2020. u 16:38

Cjepivo ce igrati veliku ulogu ukoliko po najavama stigne do kraja godine, mislim da bi cijena onda trebala ici gore.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/video-koji-ceka-cijeli-svijet-pogledajte-kako-s-pokretne-trake-izlaze-prva-cjepiva-protiv-korone-15026079

New Report

Close