RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa relano napisano , oporavak 2022. znači na prvom izvješću 2022 koje će biti za 2021 će se vidjet oporavak 🙂 Ja ne prodajem samo dokupljujem ako će biti prodavatelja ispod 20kn

 

bisakovi, 25.09.2020. u 01:26

Dakle, bio sam u pravu da povratka u “normalu” nece biti najmanja do 2022-2023 godine.

Takoder,bio sam u pravu kada sam predvidao oko 30% prihoda u odnosu na proteklu godinu.

Sada samo ostaje da se vidi dali sam bio u pravu da ce cijena do travnja slijedece godine biti oko razine 15 kuna ili nize?

 

 

Vjerojatno neće na 15 a možda ni na 20, a razlog su fondovi, koji su odmah podmetnuli leđa

Tako fino, pred kraj pokupio netko do 24,30 kn opet iz NO vjerujem 🙂

Nego, ova događanja to đabe u Valmaru ili se plaća  🙂

https://www.valamar.com/hr/kongresi/eventi

Još zanimljivosti

Da je turistički sektor bio taj koji je najviše „vukao“ u 2019. godini kad su poslovni rezultati u pitanju pokazuju i statistika poslovanja poduzetnika u kojoj je porečka Valamar Riviera na prvom mjestu po gotovo svim promatranim parametrima. Najveći hrvatski hotelijer s više od 4 tisuće zaposlenih bio je lani najveći poslodavac na području Istarske županije. Ta je kompanija ostvarila najveće prihode, a oni su iznosili 2,1 milijardu kuna, najveću dobit razdoblja u iznosu 377 milijuna kuna, te najveći izvoz, a on je iznosio 1,69 milijarde kuna.

Hotelske kuće


Kad su ukupni prihodi u pitanju u TOP 5 poduzetnika s najvećim prihodima uspjela se ugurati samo jedna tvrtka čije poslovanje nije direktno vezano za turizam i to je Bina Istra koja se nalazi na 5. mjestu. Sva ostala mjesta zauzele su hotelske kuće, a nakon Valamara sam vrh su zauzele Maistra i Plava laguna.


https://www.glasistre.hr/gospodarstvo/fina-istarska-zupanija-je-u-2019-bila-na-3-mjestu-u-hrvatskoj-po-broju-poduzetnika-669515

 

http://www.privredni.hr/poduzetnici-istarske-zupanije-s-1-4-milijarde-kuna-neto-dobiti

Po podacima Fine, najveće prihode među poduzetnicima sa sjedištem u Istarskoj županiji u 2019. godini ostvarila je tvrtka Valamar Riviera, u iznosu od 2,1 milijardu kuna. Ta je tvrtka ostvarila i najveću dobit, od 377 milijuna kuna, a bila je i najveći izvoznik s 1,69 milijardi kuna izvoza.

zm1, 26.09.2020. u 18:54

 





bisakovi, 25.09.2020. u 01:26



 

Dakle, bio sam u pravu da povratka u “normalu” nece biti najmanja do 2022-2023 godine.

Takoder,bio sam u pravu kada sam predvidao oko 30% prihoda u odnosu na proteklu godinu.

Sada samo ostaje da se vidi dali sam bio u pravu da ce cijena do travnja slijedece godine biti oko razine 15 kuna ili nize?

 

 



 

 

Vjerojatno neće na 15 a možda ni na 20, a razlog su fondovi, koji su odmah podmetnuli leđa

I to je realno jedini razlog zašto Rivp nije potonuo proporcionalno financijskoj poziciji nego znacajno manje. Ovo je najtočniji komentar do sada.

 

A tko god smatra u ovom trenutku da ova dionice ne donosi sa sobom značajan rizik (uzimajući u obzir zaduženost, trend prihoda i neizvjesnost za slj sezonu itd, dug je popis) ne može tvrditi da je objektivan.

 

Realno je trenutno ovo dionica (kao i ostale dionice hotelijera) pri vrhu rizičnosti investiranja čija cijena to ne odražava, zbog iznad navedenog od kolege zm1 i limitacija ZSEa u smislu likvidnosti tj “dubine”.

 

Naravno da je dionica rizicna. Al da li je moguce da se raslrava svede na taj nivo. Pa citava filozofija ulaganja je kupiti jeftinije (kad je dionica nisko iz nekog razloga) i prodati kada se smatra da je dostigla svoj puni potencijal ili vrhunac.

Meritum je da se kupi kada najsjajnije ako se misli zaradit. Sad je taj trenutak. A potencijal koji je ova dionica pokazala je valjda jasan svima.

 

Pa sad svako po svojoj logici i nahodjenju.

 

Kako su i rekli 2022 godine oporavak , ali snažni 🙂

Veliko istraživanje Travelcircusa na uzorku od gotovo 50 tisuća ispitanika još jednom potvrđuje kako je Hrvatska u ovoj vrlo izazovnoj godini zauzela poziciju vodeće turističke zemlje Mediterana, a destinacije na hrvatskoj obali i otocima svrstale su se među najtraženije inozemne destinacije DACH regije. Hrvatska je tijekom ove godine ostvarila odlične rezultate i na drugim europskim tržištima što daje optimizam za nadolazeću 2021. turističku godinu tijekom koje ćemo našu zemlju još snažnije pozicionirati kao sigurnu turističku destinaciju bogate i raznolike turističke ponude“, izjavio je direktor Hrvatske turističke zajednice Kristjan Staničić.

https://www.seebiz.eu/trzista/u-njemackoj-austriji-i-svicarskoj-raste-potraznja-za-hrvatskom/241903/

Došlo je do grla. Dodatno zaduživanje na već prezaduženost. A trezor pun dionica.

 

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/RIVP/COI-RIVP-847ce869a8716a7fc13278b216503eea.pdf

vec u veljaci najkasije u ozujku sljedece godine trebati ce jos jedno zaduzenje ovako su poceli izvjestavati i za kredite Agrokorovih firmi pa se cudili dionicara kad je Ldo Jamnica osla na bubanj a dionicari ostali kratkih rukava.Sta nosi 2021 godina to nitko nezna a hotele vremeno treba i amortizirati

Ne bojim se za Valamar, još treba izgurati par mjeseci u ovoj krizi i na ljeto se pali mašinerija 🙂

I dalje samo dokup

https://www.google.com/amp/suvremena.hr/post-covid-turizam-i-nove-prilike/amp/

A isto vjerujem da je baš sada pravo vrijeme za takav potez 🙂 tako da je to još jedan dobro razrađen plan od ekipe iz Valamara

 

Kamatne stope već od 0% i osiguranje 50% iznosa kredita

sitnariba, 05.10.2020. u 21:59

A isto vjerujem da je baš sada pravo vrijeme za takav potez 🙂 tako da je to još jedan dobro razrađen plan od ekipe iz Valamara

 

Kamatne stope već od 0% i osiguranje 50% iznosa kredita

 

Bas citam  relevantne svjetske medije koji pisu da se do sada za niti jedan korona-virus nije uspjelo naci ucinkovito cjepivo,a ima 5 poznatih sojeva.

Ministar turizma u vladi Tajlanda (koji je neuporedivo vece turisticko odrediste od Hrvatske) je nedavno je izjavio da ce biti potrebno najmanje 3-4 godine da se turizam vrati blizu brojkama 2019 godine???

Mislim da nije dobro,a u EU je sve vise zarazenih kao i u svijetu.Na GS RIVP su bili malo optimisticniji tonovi ,ali i oni racunaju sa nekoliko “susnih” godina.Sve u svemu,za turizam nije dobro.Vrijeme je prezivljavanja.

New Report

Close