RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 00:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,22
88.651
16,979
5,22
5,24
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

haricoin, 04.08.2020. u 22:33




Mariopotra, 04.08.2020. u 19:38



 

U izvješću stoji 30.000 gostiju u 7mj što je puno više iznad vaše procjene.

 



 

U izvješću stoji da u Valamarovim objektima “trenutno boravi više od 30.000 gostiju”. To je nešto više od 50% popunjenosti kapaciteta u zadnjim danima Srpnja. Inače je kraj Srpnja/početak Kolovoza obično na oko 95% popunjenosti. Kako su se kapaciteti otvarali i punili postepeno, pretpostavljam da je za cijeli mjesec broj noćenja bio oko 45-50% u odnosu na lani.
To je nekako i skladno sa prosjekom Hrvatske koji objavljuje HTZ. Iz rezultata 1-6 i informacija koje kruže medijima, može se zaključiti da su odstupanja od lanjskih rezultata slična u rivp, mais, plag, arnt.
Mislim da ovi rezultati nisu loši.


Po mom misljenju zanimljiva analiticka vjezba (konacno jedna koja ne pociva na “podacima” jadranskih setaca), jer se temelji na raspolozivim, vecinom posrednim i opcim, ali ipak egzaktnim podacima HTZ-a, a ponesto i na objavljenim neupitnim podacima iz samog Valamara.


I stoga, bez namjere za dociranjem, samo par dopuna od mene, u nekakvom pokusaju da ta vjezba mozda ispadne jos potpunija. Naime, mislim da je procjena o 45-50% popunjenosti dosta konzervativna, te da bi mogla ipak biti za cca. 10-15% veca. A evo i zasto.


Temeljni podatak o preko 30.000 turista u srpnju popracen je i podatkom o njihovom smjestaju u 21 hotelu i 15 kampova. Usporedimo li to sa egzaktnim podacima o datumima otvaranja kapaciteta na Valamarovoj web stranici, mozemo zakljuciti da izvjestajni podatak o 30.000 turista nije uzet sa kraja srpnja, nego polovine. Tocnije, od 13. srpnja, kada je otvoren 21. hotel, iako je integralno izvjesce izaslo zadnji dan srpnja. Uz daljnju dinamiku otvaranja hotela, a na temelju posrednih medijskih izvjesca o sve boljoj popunjenosti drugih tur. kapaciteta, moglo bi se objektivno pretpostaviti da su i Valamarovi smj. kapaciteti prema kraju srpnja bili sve popunjeniji. Tesko je pretpostaviti bas za Valamar i koliko, jer ne raspolazemo egzaktnim podacima, ali vjerujem nezanemarivo vise od 45-50% popunjenosti/nocenja. Koliko sam pratio, izvjesca nekih drugih tvrtki kretala su se krajem srpnja od 70 do cak 100% popunjenosti (cak i u hotelima). Obzirom da je Valamar zapoceo srpanj sa vec bar (pa i vise nego) dvotjednim prethodnim radom svih svojih 15 kampova, ali i 13 hotela(!), a onda jos 8 hotela do polovine srpnja i jos 4 do njegovog kraja, ni popunjenost srpnja nedvojbeno nije krenula od nule. Tako da mi se cini da je ukupna srpanjska popunjenost, s mozda nekakvih 30-45% na pocetku, preko sigurnih 52% u sredini mjeseca mogla krajem mjeseca uhvatiti mozda 70-80% (ili vise?). U prosjeku, dakle, ukupno za cijeli mjesec, mozda i 55-65% (ili vise?).


Bolja (ali ne i pouzdanija) procjena mozda bi se mogla napipati uzimajuci jos bar u obzir stvarni, a ne idealni smj. kapacitet svakog pojedinog objekta, te daljnjom usporednom analizom HTZ-ovih podataka koji, istini za volju, tek posredno daju za naslutiti kretanja i u Valamaru (vidim da se napr. Porec nalazi na vrhu broja nocenja iako kazete da je tamo dospio tek pri kraju mjeseca itd.). Ovo sve, dakako, gledajuci popunjenost u odnosu na sve kapacitete, ne samo otvorene (kojih je popunjenost vec sredinom mjeseca bila, u idealnom omjeru, preko 70%).


U svakom slucaju, procjene ostaju tek procjene, ali se slazem sa vasom konstatacijom da ocekivani rezultati za srpanj nisu losi.

Općenito svi turistički rezultati su iznad očekivanja. Broj vozila na autocesti, broj noćenja, broj ulaska gostiju, a i broj od 30.000 gostiju u Valamaru u srpnju.

Jako loše

Mariopotra, 06.08.2020. u 10:02

Općenito svi turistički rezultati su iznad očekivanja. Broj vozila na autocesti, broj noćenja, broj ulaska gostiju, a i broj od 30.000 gostiju u Valamaru u srpnju.

to sve u situaciji kad su se rezervacije pravile od danas do sutra, kad nam je zemlja bila zatvorena. Zatvaranja vise nema, mozemo samo pretpostaviti kakva ce biti sljedeca sezona, u situaciji kad smo pobrali simpatije ispred konkurencije.

valmar sa svojim učinkom ,subvencijom od drzave,dividendom neisplacenom…. je zlatna koka !

I šta, sad bi dionica trebala na 35 kn zbog neizvjesne sljedeće sezone? Toliko je bila prošle rekordne. Dug skoro 3 milijarde kn. Dobit smanjena za najmanje 70%.stanje sa koronom neizvjesno. Učinkovitog cjepiva pitanje kada i da li će ikad biti. Nema nikakve logike, svijet je ušao ili ulazi u najveću recesiju a svjetske burze dostižu svoje maximume. Moje mišljenje je da su cijene svih dionica u ovakvoj situaciji previsoke.

Mariopotra, 06.08.2020. u 10:02

Općenito svi turistički rezultati su iznad očekivanja. Broj vozila na autocesti, broj noćenja, broj ulaska gostiju, a i broj od 30.000 gostiju u Valamaru u srpnju.

Sasvim sigurno su iznad svih ocekivanja, a osobito onih drukerskih katastroficarskih, od kojih su cak dvostruko veci. Nazalost, i sluzbenih iz ministarstva, kojima su ti isti katastroficari pokusavali potvrditi svoje postotne licitacije.

A sto se tice Valamara, uz ovako sjajan srpanj, izvjestajnu spoznaju o vec s bankama dogovorenom reprogramu/odgodi kreditnih obveza u visini 273 mil. kn glavnice na godinu dana (a ne 3 mlrd. kako neki tendenciozno zele prikazati kao da sav dug dospijeva u ovoj fiskalnoj godini) i dogovorenom moratoriju na pripadajuce kamate (!), sjajno upravljanim troskovima u proteklom izvj. razdoblju smanjenim za cak 40%, ocuvanim punim radnim kapacitetima uz minimalan trosak koristenjem subvencija za place i likvidnoscu, pa onda i prvim medijskim izvjescima o 70% popunjenosti cak na razini RH (!) u prvih 5 dana kolovoza kao vjesnicima jos boljih rezultata u kolovozu, a vjerujem i vanredno sjajnom rujnu i listopadu, drzim da se svako vrjednovanje dionice Valamara ispod 3x kn, vec sad pokazuje kao neopravdano nisko i potcijenjeno.

„Nakon odličnog srpnja, još bolje turističke rezultate očekujemo u kolovozu. Naime, u Hrvatskoj je tijekom prvih pet dana kolovoza ostvareno više od 3.9 milijuna noćenja što je gotovo 70 posto lanjskog rezultata ostvarenog u istom razdoblju“, izjavio je direktor Hrvatske turističke zajednice Kristjan Staničić.”

https://www.htz.hr/hr-HR/press/objave-za-medije/u-kolovozu-s-trzista-poljske-zabiljezen-rast-turistickog-prometa-od-10-posto

zoro

ako svjetske burze dostizu maximume, postavlja se pitanje da li je recesija ili ne..ili je to sve jedan veliki fake…..

po meni će recesija krenuti ako trump izgubi izbore. ako dobije, onda još barem 1-2 g niti neće.

klaster, 06.08.2020. u 13:24

pišeš gluposti.dionica je na 75% vrijednosti od prošle godine.to je i predobro za ovu godinu i neizvjesnu budućnost.prava kriza tek dolazi i sve dionice su precjenjene.ostvarili su 80% manji prihod i ko zna koliki gubitak a dionica bi trebala na 30+ kn.?????ja sam samo realan.23-25 kn je i više nego dobro za ovu godinu a sve više je nerealno.ako bi sad trebala ići na 30 pa koliko je onda trebala biti prošle godine koja je bila rekordna ‘bar 70kn

zoro

zasto ste vi odjednom postali nervozni i tako aktivni kad je dionica pocela rasti?! ukoliko vam ova cijena nije dobra za kupnju, cekajte nize

Valamar je strašna firma i na piku mi je, al da će ove godine preko 30 kn, jako teško. Ići će to preko, samo je pitanje kad.

Sve ovisi za koji period je netko kupuje. Zato su mi one konstatacije “uračunato u cijenu” pomalo smiješne.

 

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

Pocetak ovog udarnog vikenda = 74%(!) lanjskih nocenja u RH. Brzo napredujemo!😎

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/hrvatska/3863994/rtl-guzve-udarnog-vikenda-prati-na-kopnu-moru-i-iz-zraka-kolovoz-iznad-svih-ocekivanja-u-zemlji-815000-turista/

“Brojke pokazuju da smo sada skoro na 50 posto prošlogodišnje sezone, to su kumulativni rezultati od siječnja do danas”, rekao je predsjednik Hrvatske turističke zajednice Kristjan Staničić.”

https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-hrvatskoj-je-trenutno-815000-turista-sef-htza-mozemo-biti-zadovoljni-sezonom/2203677.aspx

New Report

Close