RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 21:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,12
67.625
13,207
5,12
5,14
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sve 5 kolega Stefek iako mislim da ste možda ipak malo pretjerali sa vašim prognozama za 2018.
Nikome nije palo na pamet da su možda valuacije zadnje godinu do dvije bile postavljene nerealno visoko? Možda je ev\ebitda od 8,5 realna za ovu našu sirotinju od burze u ovakvim vremenima? Naravno da u slučaju bulla ovi parametri idu gore i onda niti ev/ebitda 12,5 ne izgleda puno. Uz to pritisak na prodaji je velik, mnogi bi izašli sa pristojnom zaradom, a novih ulagača baš i nema za razliku od prije 3-4 godine kada je svaki drugi dan bio novi post na blogu.
Ne sumnjam da će sezona biti odlična (naravno ako ne daj Bože situacija u Siriji ne eskalira) ali trenutno je sentiment takav tj. nikakav…

Pa gledajte, možemo razgovarati o tome.

Prošle godine je bila 623M. Procjenjujem da će ove godine biti 710.
Ove godine imamo povećanje od 25 od HMAM + povećanje od Maro suites od 20.
Tu smo već na 668. Treba nam još 42.

Girandella i Bellevue ove godine rade full sezonu. Imperial 136 soba, Argosy 308 soba, novo naselje mobilnih kućica u Lanterni, Ježevcu, Zablaću. Nove parcele posvuda (skuplje) i ostala manja investicijska ulaganja bi trebala donijeti onda 42 milijuna.
Previše optimistično? Ne znam, meni je to tu negdje.

Slabo kupaca po 40 kn. Možda jači čekaju vecu kolicinu po toj cijeni ili cekaju niže. I dividenda je u džepu 0.90 kn.

Koliki ev računate da će biti nakon iduće sezone?
Komentar o valuacijama ev/ebitda niste dali?
Gledao sam malo u prošlost. RIVP se 2012. do 2014.tržio na ev/ebitda 6, a 2016. na 9.

Ekipa koji dan se gleda po kojoj cijeni ce se davat dionice u zamjenu za dividendu? je 8.5?poz


Koliki ev računate da će biti nakon iduće sezone?
Komentar o valuacijama ev/ebitda niste dali?
Gledao sam malo u prošlost. RIVP se 2012. do 2014.tržio na ev/ebitda 6, a 2016. na 9.

Iz podataka koje sam iznio može se izračunati EV.
Ako prodajem onda mi je ev/e 15 malo, ako kupujem onda mi je ev/e 5 puno.
’12. – ‘ 14. nema veze s ovim danas. Tad je još bio korf, vlho i drugih spv-a i stvarno ne znam što bi to bilo usporedivo s ovim sada.

Kolega Investor77, evo, kopirano iz poziva na GS:
Dioničarima Društva koji to žele četvrtina pripadajuće dividende može biti isplaćena u pravima – dionicama Društva. Četvrtina ukupne dividende koja pripada dioničaru utvrditi će se na način da će se broj njegovih dionica pomnožen sa svotom dividende po dionici prvo umanjiti za porez na dividendu i prirez (ako je primjenjiv na dioničara) te potom podijeliti s prosječnom dnevnom cijenom dionice Društva ostvarenom na službenom tržištu Zagrebačke burze na dan donošenja ove odluke, potom podijeliti s četiri i utvrditi ¼ prava (dionica ) zaokruženo na prvi niži cijeli broj. Ostatak bit će isplaćen u novcu. Za isplatu dividende u pravima – dionicama Društva, koristit će se vlastite dionice

Znači cijena na dan 8.5.2018 godine …

Hvala mjanko5

ZABAVA ZA SVE Još jedno nezaboravno ‘Ljeto u Valamaru’

za kolegu štefeka:
http://www.glasistre.hr/c62ff498-e046-4bdc-94ed-4ef7d30ca9bb

Hvala.

Evo i od mene

Testiranje bazena

Activity zona

Valamar Girandela Maro Suites
http://www.glasistre.hr/c62ff498-e046-4bdc-94ed-4ef7d30ca9bb

New Report

Close