RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 14:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,00
61.631
12,329
4,98
5,02
-0,40%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovo je sve bez Hoteli Makarska.

Raduje me kada uložim novac i on radi za mene. Pročitajte o Suhoj punti što sam napisao….Ne stižem ništa podrobnije čitati jer putujem iz jedne jake RIVP destinacije. Ja sam skroman i biti cu potpuno zadovoljan kada od dividende rivp budem mogao platiti zimovanje i ljetovanje obiteljsko po 10 dana. Ne valja biti odveć skroman. Čestitam svima dioničarima i upravi. Obratit cu se priopćenjem o rezultatima tek navečer. Za sada B R A V O !

Barikb, vas nacin komuniciranja tu na RIVP forumu do sada nisam komentirao vec shvacao vise kao lite oportuno, da se tako izrazim. Kako god ova zadnja poruka zaista trazi komentar tipa “spustite se na zemlju”. Obratite nam se sa porukom, kao i svi ostali, a ne pripćenjem, bez obzira iz koje “jake RIVP” destinacije dolazite – ovo zaista nije potrebno.

Gledajte šire i na imenice i na glagole. Nisam ja ovdje i fokusu, nego FI Valamara i budućnost. Izgleda da i ova učmala burza reagira na rezultate makar brzinom mrtvog magarca. Bitna je budućnost whiterose i dobit. Stil pisanja je nebitan. Pobornik sam sigurnih ulaganja. Za kockare i avanturiste ti je Tehnika, ali oni utihnuše. Očekujem sjajan 3 kv. Posebno je važan vlastiti prodajni kanal za RIVP koji raste stalno u odnosu na agencijsku prodaju. I za očekivat je jaču kupnju trezora na ovim razinama oko 40 kn još uvijek.

Jedva cekam priopcenje uvazenog kolege…
Javite nam kad ce izaci da pripremimo kokice i colu…

Bdw izvjesce je super

Kakve god RIVP napravila rezultate u 3q i idućim godinama, ne opravdava ovu cijenu na burzi.
Ne razumijem da pored Adrisa, gdje je slična priča samo što je tamo još CO i Cromaris, lovu držite ovdje.
Barikbu sam početkom godine ili krajem prošle napisao da mu je bolje prebaciti se u ADRS, već bi velike novce zaradio da je tako napravio.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Čini mi se da je u ovom trenutku u DU manje turista u odnosu na lani!
Gledajući i u Valamarovom kompleksu…
Osobna procjena

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Obratit cu se priopćenjem o rezultatima tek navečer.

Jel bude i prijenos na televiziji?

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.


Čini mi se da je u ovom trenutku u DU manje turista u odnosu na lani!
Gledajući i u Valamarovom kompleksu…
Osobna procjena

Za turiste mogu reci da ih ima definitivno manje nego proslu sezonu obisao sam sve od Istre do Dalmacije jedino nisam bio na jugu ali mi kolega koji ima restoran u Dubrovniku kaze da je tamo vise turista nego proslu sezonu.

get rich or die tryin'


Kakve god RIVP napravila rezultate u 3q i idućim godinama, ne opravdava ovu cijenu na burzi.
Ne razumijem da pored Adrisa, gdje je slična priča samo što je tamo još CO i Cromaris, lovu držite ovdje.
Barikbu sam početkom godine ili krajem prošle napisao da mu je bolje prebaciti se u ADRS, već bi velike novce zaradio da je tako napravio.

lp


Slažem se u potpunosti. Po svim financijskim pokazateljima adris je sigurnije i bolje ulaganje od Valamara. Nemojte me krivo razumjeti, Valamar nije loš, ali uspoređujuću ga sa Adrisom je lošiji.


Maistra ima 13% veci broj nocenja i vece prihode nego prosle godine u 1H, govori li nam to ponesto kako bi moglo sutrasnje izvjesce RIVP-a izgledati?

I reklo nam je ponesto, unatoc brojnim “dobronamjernim” minusima.
A evo i nesto novih podataka “Od početka godine do 29. srpnja, na autocestama kojima upravljaju HAC i ARZ, zabilježen je promet više od 32 milijuna vozila i naplaćena cestarina u iznosu od 1,56 milijardi kuna. U odnosu na isto razdoblje prošle godine, radi se o povećanju prometa od 5 posto, dok je naplaćeno 7 posto više cestarina, ističu iz HAC-a. “



Kakve god RIVP napravila rezultate u 3q i idućim godinama, ne opravdava ovu cijenu na burzi.
Ne razumijem da pored Adrisa, gdje je slična priča samo što je tamo još CO i Cromaris, lovu držite ovdje.
Barikbu sam početkom godine ili krajem prošle napisao da mu je bolje prebaciti se u ADRS, već bi velike novce zaradio da je tako napravio.

lp


Slažem se u potpunosti. Po svim financijskim pokazateljima adris je sigurnije i bolje ulaganje od Valamara. Nemojte me krivo razumjeti, Valamar nije loš, ali uspoređujuću ga sa Adrisom je lošiji.

[/quote]

Evo čekam, dajte nam te pokazatelje, možete početi s p/e.




Kakve god RIVP napravila rezultate u 3q i idućim godinama, ne opravdava ovu cijenu na burzi.
Ne razumijem da pored Adrisa, gdje je slična priča samo što je tamo još CO i Cromaris, lovu držite ovdje.
Barikbu sam početkom godine ili krajem prošle napisao da mu je bolje prebaciti se u ADRS, već bi velike novce zaradio da je tako napravio.

lp


Slažem se u potpunosti. Po svim financijskim pokazateljima adris je sigurnije i bolje ulaganje od Valamara. Nemojte me krivo razumjeti, Valamar nije loš, ali uspoređujuću ga sa Adrisom je lošiji.

[/quote]

Evo čekam, dajte nam te pokazatelje, možete početi s p/e.
[/quote]
Evo jedan primjer:
ADRS zadržana dobit 8 milijardi kn na tržišnu kapitalizaciju (P+R) 15 milijardi kn. k=0,53
RIVP zadržana dobit 400 milijuna kn na tržišnu kapitalizaciju 5 milijardi kn k=0.08
Da bi stigao adrs po k, Rivp-u da svu svoju dobit prebacuje u rezerve i zadržanu dobit treba cca. 10 godina uz retpostavku da adrs svu svoju dobit u tih deset godina isplaćuje kroz dividendu.

Zaboravite komentare tipa…sad sam tu i čini mi se da ima manje gostiju nego prošle godine ili jalne opisivatelje koji nisu kupili jer je dionica “skupa”. Analizirajte sve pokazatelje, neke ključne je teško očitati jer je imovina nekretnine i naročito zemljišta dramatično podcjenjena i treba to akceptirati. Druga stvar je ulagački horizont. Ova kompanija radi sve bolje, vlasnik je pravih dragulja od kojih su neki ili većina dragulji u razmjerima planete Zemlje. Investira se ipak umjereno i postupno radi obiljezja tih investicija da traže vrijeme. Investira se po povoljnim uvjetima u pravo vrijeme. Ne znam što ce biti u budućnosti, ali budućnost u kojoj će raditi puni kapaciteti uz manje gradnje obnova i slično donosit ce sve vecu operativnu dobit. Makarska Rab obnovljeni… tu su najbolje stvari tek na vidiku. Ovdje i u svim dionicama postoje rizici. Mnogi. Prihvaćam rizike i čeatitam upravi i svim zaposlenicima na fantastičnim i sve boljim rezultatima. Uvjerljivo najbolja dionica na ZSE vec godinama i još puno godina. Vrijeme je berbe casha za mnoge Hrvate, tako da se tome moram posvetiti što bih i drugima preporučio po uzoru na Valamar.




Kakve god RIVP napravila rezultate u 3q i idućim godinama, ne opravdava ovu cijenu na burzi.
Ne razumijem da pored Adrisa, gdje je slična priča samo što je tamo još CO i Cromaris, lovu držite ovdje.
Barikbu sam početkom godine ili krajem prošle napisao da mu je bolje prebaciti se u ADRS, već bi velike novce zaradio da je tako napravio.

lp
Evo čekam, dajte nam te pokazatelje, možete početi s p/e.

U kompletu je teško usporediti jer je u sklopu ADRISA CO, međutim neke pokazatelje možemo usporediti.

P/E Očekivana godišnja dobit Adrisa, pripajanjem HUPZ-a kada bude gotovo je ca. 750 mil HRK, čak mislim da sam tu konzervativan, što daje forward P/E od 9,5 na ovu cijenu.
može li biti P/E kod RIVP 9,5? Ako smatrate da mogu zaraditi 550 milijuna HRK u kratkom roku onda može.

Dividenda politika- Adris trenutno 4 %, A RIVP 2,2 %. Iz Adrisa su formalno najavili povećanje dividende u idućim godinama.

Ovo što je kolega spomenjuo, cash .. kod Adrisa pokazatelj novac/cijena dionice 39,54 %, kod RIVP samo 3 %, ogromna razlika u potencijalu za daljnje širenje vlastitim sredstvima.
Uz taj podatak za očekivati je da bi RIVP trebala biti manje zadužena, ali je obrnuto.

Po trenutnoj valuaciji, turizam je djelom i nekretninski biznis, Adris se trži na samo 0,84 booka, a RIVP na velikih 2,44.

Razlike su velike.

Treba spomenuti da je RIVP do sada bio najveća turistička kompanija, kupnjom HUPZ-a to je postao ADRIS.

lp i sretno

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close