RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 10.06.2024. u 18:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,01
87.294
17,440
5,00
5,02
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ako izbacite ove dobre jednokratne stavke :
1) odgođena porezna imovina od 70 mkn
2) 37mkn neto od prodaje dioničkog portfelja
i na ostatak lupite porez od 18%, dođete do brojke od 192 miljuna kuna.
Toliko bi bila zarada od ove godine bez jednokratnh.

Oš, neš bangladeš to je 45% više(44,3 da budemo točni) u odnosu na prošlu godinu. Nije loše.
A Rabac nije krenuo, krenut će sljedeće godine.
Malo organskog rasta + moguće akvizicije, 2017 bi mogla biti vesela.Jedino da bomba ne pukne al to je svima rizik…

Po meni rizik osim sistemskog je konkurencija i to domaća. Evo ovo :http://www.poslovni.hr/hrvatska/investicijski-boom-na-jadranu-u-hrvatskoj-ove-godine-40-novih-hotela-314091

Firma koja posluje u poreču i dubrovniku nema konkurencije. Poreč i okolica su br 1 po kapacitetima u HR i šire, a dubrovnik i okolica br 3. Dakle, ovo u tom pogledu nema konkurencije, osim možda plave lagune

Jasno. Osim toga, Valamar je u vlasništvu zna se čijem tako da je mreža punjenja po Europi bez konkurencije ovdje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Jedino da bomba ne pukne al to je svima rizik…

Zelio bih prenijeti iformaciju sa vjerske muslimanske konferencije u Dubaiu prosle jeseni, gdje je hrvatska apostrofirana kao primjer ostalim zemljama EU u pogledu tolerancije i suzivota vjera.
to je u ovom slucaju vrlo lijepa i znakovita poruka.

Pa sada ako mislie da je rizik od bombe jos uvijek velik, ne znam onda kako gledate na rizik konkurentnih zemalja.

prosle godine kad su dijelili dividendu…. moglo se uzeti u dionicama…. jel se zna koja je to brojka…. ili omjer keš/dionice …. mislim da je to dugoročno dobro za guranac cijene prema gore…

Firma koja posluje u poreču i dubrovniku nema konkurencije. Poreč i okolica su br 1 po kapacitetima u HR i šire, a dubrovnik i okolica br 3. Dakle, ovo u tom pogledu nema konkurencije, osim možda plave lagune

Ima konkurencije itekako. Jer svaka nova hotelska soba na Jadranu u principu principa razrjeđuje mogući dolazak turista makar i u ove najpopularnije destinacije.

Tendencija svih sektora je da s vremenom prinosi teže nekom prosjeku.


prosle godine kad su dijelili dividendu…. moglo se uzeti u dionicama…. jel se zna koja je to brojka…. ili omjer keš/dionice …. mislim da je to dugoročno dobro za guranac cijene prema gore…

To će biti oko 5og mjeseca mislim. Ako firma to odluči, vidjet ćeš prije odluku da će firma prvo kupovati dionice na slobodnom tržištu.Odvrti jedno 30 strana iza na temi pa ćeš naći.

Skaro
Pa neće baš biti to tako. Onaj tko želi ići u Dubrovnik i piti kavu za 50 kn na Stradunu ide tamo, a ne u Vrbnik. Kao što onaj tko želi biti viđen u Monte Carlu ne ide u Montpellier.
Ne kažem da utjecaja apsolutno nema, ali je vjerovatno vrlo mali.
Naprosto, ljudi teže svojim cjenovnim rangovima. Ne uprosječuju se.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

odluka postoji još unatrag dvije godine, koliko se sjećam sa skupštine u lipnju 2015 na sv. nikoli, tamo je izglasano da trezor može kupovati mislim do 10% (nemojte me držati za riječ oko postotka), tako da nikakva odluka nije potrebna, trezor može kupovati kad zaželi i ‘koliko’ zaželi, obzirom da trenutno raspolaže sa 1.857.034 ili 1,47% dionica. Ako se odluče kao i lani ponuditi dionice po nekoj cijeni kao dividendu, mislim da trezor ne treba uopće kupovati, ima dovoljno na ‘lageru’. Ono što je zgodno u toj priči je da u tom slučaju treba puno manje keša za isplatu dividende, jer se onda 51,4% (toliko imaju ukupno grof i prijatelji) potrebne love isplaćuje u dionicama (računajte sami koliko je to love manje za isplatu) … pa onda ostaje veći koeficijent likvidnosti … za one koji se brinu da RIVP nije u predbankrotnom stanju ….

Ispravak: išao sam provjeriti, odluka je iz studenog 2014 godine …
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/rZdYHxR0DwoMS3z1fn9Iig==.pdf (prijedlog)
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/uJCCJ59MQuXKE6Zau1ZS8w==.pdf (odluka skupštine)
i točno je kako sam napisao, do 10%


Firma koja posluje u poreču i dubrovniku nema konkurencije. Poreč i okolica su br 1 po kapacitetima u HR i šire, a dubrovnik i okolica br 3. Dakle, ovo u tom pogledu nema konkurencije, osim možda plave lagune

Ima konkurencije itekako. Jer svaka nova hotelska soba na Jadranu u principu principa razrjeđuje mogući dolazak turista makar i u ove najpopularnije destinacije.

Tendencija svih sektora je da s vremenom prinosi teže nekom prosjeku.
[/quote]

u poreč dolaze imućni gosti iz bavarske, Austrije, švicarske, sjeverne italije, slovenije , rusije, nizozemske – i nastavit će. ništa se ne razrjeđuje. dođi u 8. mjesecu pa reci jel se što razrijedilo…tolike mase ljudi nigdje nećeš vidjeti. i tako je već 50 godina bez izuzetka.

Gledam jednu poziciju vani, a ovdje je prije par dana bila rasprava kako su jednokratne stavke nebitne, pa čisto da vidite koliko je to krivo i kako se vani na ozbiljnim i efikasnim tržištima tome pridodaje velika važnost.

I tablice i objašnjenja ispod…

Vaš link …

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Ima konkurencije itekako. Jer svaka nova hotelska soba na Jadranu u principu principa razrjeđuje mogući dolazak turista makar i u ove najpopularnije destinacije.

Tendencija svih sektora je da s vremenom prinosi teže nekom prosjeku.

Nije to tako jednostavno. Ne postoji tocno odreden broj turista koji moze doci u Hrvatsku pa da se to obicnom operacijom dijeljenja rasporeduje na trenutni kapacitet. Ono sto se sada dogadja u Hrvatskoj, tj. velika ulaganja i opci rast ponude je nesto sto odgovara svima ukljucenima u ovu pricu jer se dize cijela Hrvatska kao destinacija sto dovodi vise turista i omogucuje dizanje cijena. Hrvatska je daleko od neke maksimalne popunjenosti, pa u raznim intervjuima su misljenja strucnjaka i konzultanata bila da Hrvatskoj treba jos 200-300 hotela. Ima ovdje mjesta za sve ako se razvoj odradi pametno.

New Report

Close