RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 15.05.2024. u 23:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,04
108.126
21,441
5,06
5,08
1,20%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://reports.aiidatapro.com/brokers/InterCapitalCroatia/Market_Espresso_170523.pdf

Inter Capital je dao ciljanu cijenu 48,00 kn još davnog 21.09.2015. godine. ( na stranici br. 10 ).
U međuvremenu, a to je bilo prije cca 2 godine dogodilo se jako puno pozitivnih stvari.

Imam veliko ulaganje u RIVP, pa stoga nisam 100% objektivan kada pišem, ali očekujem
da će dionica u idućem razdoblju dokazati svoj potencijala. Ulaže se veliki novac, menadžment
radi jako dobro, popunjenost je sve veća. U tom tonu očekujem i dalje, dugoročan sam ulagač
zadnje kupnje su mi bile kada je cijena pala sa 44 kn na 40 kn radi Agrokora. Već je i tu zarada
koja nije za bacit. Nikada na ZSE ne bih uložio u brodare i građevinare, samo ono što vrti novac
dovoljno brzo i što raste. To je moj osobni izbor i ne znači da sam u pravu ili da ću pogoditi 100%.
Možda brodaši i građevinari pokupe svo vrhnje. Znam da je Valamar građevinarima jako rušio
cijenu, jer uvijek kukaju za avansima. To mi je bio dovoljan znak da bježim koliko me noge nose.
Da ne govorimo o tome kako tu prolaze mali dioničari. Pričalo se o tsunamiju poslova, nula bodova.
Tsunami posla je u kvalitetnom i elitnom turizmu poput Valamara.
U Hamburgu od 360 dana 60 dana lijepo vrijeme, a puni su novaca. E zato će lijepo avionom
do Istre, Krka, Raba ili Dubrovnika platiti dnevno 300 do 500 eura i uživati…u onome čega nema
u Njemačkoj.
Raduju me ugovori Valamara sa Skandinavcima, oni imaju još više love, a to nam je posebno
važno van same špice njima je tada ionako prevruće. Troškovno za RIVP to znači med i mlijeko.

od svih 12 dionica…jedino mi je ova dionica bila….pa skoro 100% koliko je imam dana u plusu….hebiga iskustvo nije besplatno…dok covik neke stvari ne proba sam….nezna…duboko se nadam da bude ovo islo priko 50 kuna….jerbo Agrokor mi je uteg oko vrata….Da nebi bilo da pricam gluposti 35% ukupnih sredstava mi je u ovoj dionici….Kako budem se rjesavao dionica…ova ce biti definitivno zadnja

Mnogi se sa pravom tuže na likvidnost na ZSE.
U Valamaru ima i odlične likvidnosti i zgodnog prinosa.

Približavanje rezultata Q3 će se potrefiti s jeseni i nadajmo se većom aktivnosti na burzi, a to znači prelazak 50 kn k’o plitak potok, i to u ovoj konstelaciji.
A ukoliko se ponove “jednokratne stavke” na koje je jedan kolega lijepo ukazao da vjerovatno uopće nisu jednokratne, e to je onda čist nekaj drugo…
A sjećam se da sam onomad još i sam govorio da je život pun jednokratnih stavki, i kad ih složiš u niz dobiješ kontinuitet. Pa sam bio zgođušno popljuvan. Ulaganja su imali cijelo vrijeme i porezni povrat od 25% se može koristiti uvijek.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Stvarno čudo dionica….još jednom čestitke svima, i ne budite pohlepni, ne postoji takvo nešto ko dionica za mirovinu. Pogotovo ne u RH…..

Za mirovinu ne, ali za 2019-2020 da. A to su neke druge cifre, u odsustvu kataklizme.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Opa nalog na 10 tisuća. Mislim da više jakih ulazi dok je još povoljno

Valamar je najtransparentnija firma na Zse kao i jedna od najlikvidnijih,još k tome sa stalnom dividendom tako da su zadovoljeni uvjeti za ulazak fondova… Ima vremena za njih, pa njima se dugoročno nikamo ne žuri,sad bila cijena 47 ili 57 ili 67 ima vremena samo polako pa horizont ulaganja na 30godina sve to istrpi sa kakvim takvim prinosom na razini godišnje inflacije.Bit će nama penzije taman za kruh i mlijeko svaki dan…uz marljivo skupljanje boca. 📉

Valamar očekuje investicijski ciklus od najmanje 2 milijarde do 2020. Toplo se nadam kupnji dijela državnog turističkog portfelja.
Ne treba smetnuti sa ima je predsjednik uprave Kukurin nedavno kupio veliki paket dionica za 850 tisuća kuna. Vjerujem da izuzetno pazi gdje i kako ulaže, te da je detaljno upućen u budućnost Valamara.

Analizirajući Valamar kroz posljednje 3 godine (2014, 2015, 2016.) i uspoređujući bilance dolazim do zaključka kako je sve kako treba biti. Naime, udio imovine u ukupnoj aktivi priblizno je jednak kroz sve tri navedene godine(90+%). Valamaru rastu obveze (tj. više su zaduženiji) ali je to i normalno s obzirom na vec mnogo puta spomenute investicije i akvizicije. Što se tiče uspješnosti poslovanja: prihodi rastu iz godine u godinu( 2017.g. će također rasti s obzirom na rekordan broj dolazaka gostiju), a rashodi su manji iz godine u godinu. DOBIT 2014->50 mil. kn; 2015.->103mil kn; 2016.->203mil kn.!!!
Zaključak: likvidnost podužeća je dobra, poduzeće brzo naplaćuje potraživanja od kupaca i nema bojazni da će se stvarati dugovi kao možda kod građevinskog sektora, profitabilnost je izvrsna. Uz sva investiranja i akvizicije Valamar se definitivno pokazuje kao blue chip dionica ZSE. Raduje ulazak stranih fondova koji prepoznaju vrijednost dionice.

Razmisljam o novoj ulagačkoj filozofiji – prodam sve i utrpam u valamar neka dalje taj perpetuum mobile radi z amene. dzaba se trudim i racunam kad ovdje to sve dode samo od sebe

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Razmisljam o novoj ulagačkoj filozofiji – prodam sve i utrpam u valamar neka dalje taj perpetuum mobile radi z amene. dzaba se trudim i racunam kad ovdje to sve dode samo od sebe

Zašto ne, evo meni baš dobro funkcionira 🙂

Samo ne bih rekao da je to perpetuum mobile. Zna se jako dobro iz čega rast dolazi.

ovo se nešto događa, lijepi rast na 3 miljuna i 300 prometa.

Podebljavanje stiže


Raduje ulazak stranih fondova koji prepoznaju vrijednost dionice.

Gdje to vidite?
Hvala.



Raduje ulazak stranih fondova koji prepoznaju vrijednost dionice.

Gdje to vidite?
Hvala.
[/quote]

Nagađa!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close