RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.06.2024. u 21:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,14
132.367
25,756
5,12
5,14
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Mislim da je teško dati potpuno točne savjete i prognoze.
Ali teško je očekivati da veliki igrači neće prodavati veće
količine na ovim cijenama ako su se iskrcavali ispod 30 kn
i to stotine tisuća dionica.To bi bilo vrlo neobično da dionica samo raste.

Nemam ništa protiv zdrave korekcije ovdje. Naglasak na zdrave…
Isto tako da je i 31.12.2017. cijena 40 kn, to je sasvim pristojna cijena.
Firma vrijedi blizu 5 mlrd kn, usporedite pokazatelje Plave Lagune
i Valamara i ispada da je RIVP prilično skuplji sada.

Trenutno hold, mislim da se trenutno kupovati ne isplati. Mora doći korekcija, već dugo dionica samo raste. Ima puno onih koji su je kupovali oko 30 kn i imaju lijep prinos pa postoji mogućnost da krenu to unovčavat. Za slijedećih par mjeseci mislim da je dosegnut maksimum.


Mislim da je teško dati potpuno točne savjete i prognoze.
Ali teško je očekivati da veliki igrači neće prodavati veće
količine na ovim cijenama ako su se iskrcavali ispod 30 kn
i to stotine tisuća dionica.To bi bilo vrlo neobično da dionica samo raste.

Nemam ništa protiv zdrave korekcije ovdje. Naglasak na zdrave…
Isto tako da je i 31.12.2017. cijena 40 kn, to je sasvim pristojna cijena.
Firma vrijedi blizu 5 mlrd kn, usporedite pokazatelje Plave Lagune
i Valamara i ispada da je RIVP prilično skuplji sada.


ako dođe do zdrave korekcije ovdje što će držati crobi iznad 2000?ili kako ćemo na 2330?


Trenutno hold, mislim da se trenutno kupovati ne isplati. Mora doći korekcija, već dugo dionica samo raste. Ima puno onih koji su je kupovali oko 30 kn i imaju lijep prinos pa postoji mogućnost da krenu to unovčavat. Za slijedećih par mjeseci mislim da je dosegnut maksimum.

moguće… ali ima puno i onih koji su kupovali po 10 (preračunato), pa 13, 14 itd…
Ti su jako puno već zaradili. Što bi tek oni trebali reć u odnosu na ove koji su kupovali po 30? Pa unatoč tome, raste li raste 🙂


Trenutno hold, mislim da se trenutno kupovati ne isplati. Mora doći korekcija, već dugo dionica samo raste. Ima puno onih koji su je kupovali oko 30 kn i imaju lijep prinos pa postoji mogućnost da krenu to unovčavat. Za slijedećih par mjeseci mislim da je dosegnut maksimum.

Oni koji su kupovali po 30 , su već prije prodavali po 35 , pa neki opet kupovali po 32i 33 pa prodali po po 35 i 36 , , e takvi zazivaju korekciju i pričaju o nekoj ” precijenjenosti” , a izvješće samo što nije .


Mislim da je teško dati potpuno točne savjete i prognoze.
Ali teško je očekivati da veliki igrači neće prodavati veće
količine na ovim cijenama ako su se iskrcavali ispod 30 kn
i to stotine tisuća dionica.To bi bilo vrlo neobično da dionica samo raste.

Nemam ništa protiv zdrave korekcije ovdje. Naglasak na zdrave…
Isto tako da je i 31.12.2017. cijena 40 kn, to je sasvim pristojna cijena.
Firma vrijedi blizu 5 mlrd kn, usporedite pokazatelje Plave Lagune
i Valamara i ispada da je RIVP prilično skuplji sada.

Ja vas , kolega , ništa ne razumijem ! Govorite da je skupa trenutno u odnosu na plavu lagunu . Eto prilike , prodajte ( ako već niste ) i kupite PL , win- win !


Nije bitno ono što je bilo, nego što će biti.
Sve raspoložive resurse + dodatne sam praktički sam iskoristio ovdje prošle godine
i to dugoročno. Zanima me kolika će biti dividenda
za 2016. a cijena danas, sutra ili prekosutra samo usput.
Svi se prave grbavi, a konzervativno istraživanje br. kuće
FIMA je 42 kn objavljeno prije par mjeseci. A di smo još?
Ne da mi se brljavit sa puno dionica, uzmeš najbolje i gotovo.
Više od 4-5 dionica je smješno, a nekad je i 1 dovoljna ali moraš pogodit.
Idem na put, zima je za p…….
Samo veselo danas, pozdrav svima.

Ovdje malo drugačije govorite . Probajte uskladiti priče 😊



Trenutno hold, mislim da se trenutno kupovati ne isplati. Mora doći korekcija, već dugo dionica samo raste. Ima puno onih koji su je kupovali oko 30 kn i imaju lijep prinos pa postoji mogućnost da krenu to unovčavat. Za slijedećih par mjeseci mislim da je dosegnut maksimum.

moguće… ali ima puno i onih koji su kupovali po 10 (preračunato), pa 13, 14 itd…
Ti su jako puno već zaradili. Što bi tek oni trebali reć u odnosu na ove koji su kupovali po 30? Pa unatoč tome, raste li raste 🙂
[/quote]

neki su kupovali preračunato po 1,50, a drugi po 2,50….iako to ništa ne znači, obojica prodaju zadnjih mjeseci i tjedana. mislim da bi i meni bilo sasvim dosta. firma je super, dionica je opet u overbought-u. a to sve radi drukanja po forumima. jednostavno, nedaju dionici da ima klasični ciklus, forsira se nešto i to na kraju završi loše. već je dugo overbought i ne vidim zašto se ne dopusti malo ispuhivanje koje je zdravo za dugoročno ponašanje dionice.

...povijest se ponavlja...

Kao prvo nemoguće je da piskaranja na forumu utječu na cijenu OVDJE osim zanemarivo.
Nezamisliv mi je neki “normalan” portfelj bez RIVP-a isto tako na ZSE. To je blue chip.

Kao drugo zm1 i jedna i druga priča koju sam objavio su točne, samo svaka u svoje vrijeme.
Dobro sam prognozirao ovaj zadnji rast i precizno. Mislim da je dionica odlična,
ali nije isto kupovati po 25 ili 40 kn praktički istu robu. Što se tiče današnjeg
komentara meni je vrlo logično ako su se istovarali nemilice ispod 30 kn, da će početi
istovar i sada….kada ??? jer su to neke količine o kojima prosječni investitori mogu samo sanjati.
Ništa ni više ni manje od toga. Isto tako provjerite na temi best buy što sam rekao za
dionice 2017, moje favorite mislim. Mislim da je Plava Laguna odlična dionica također i naveo sam je radi
toga što je približno usporediva sa RIVP po prihoda. Navodim podatke Valamara, a PL je u zagradi:
prihodi 1,47 milijardi (0,996 milijardi), neto dobit 260 (240), P/E 18,3 (14,82), P/B 2,07 (1,73), ebitda
marža 36%(42%), ev/ebitda 10,46 (9,45 PL) itd.

Barikb , kažete nije isto kupovati po 25 i po 40 . Pa naravno da nije , kad se mogla kupovati po 25 toliko je tad i bila procijenjena vrijednost ( FIMA preporuke….) , kao što će se moći uskoro kupovati po 40 što će također oslikavati trenutnu vrijednost( ne zaboravimo nedavnu , također, FIMINU. Procjenu , dosta konzervativnu , . Jedino ako ste vi procijenili bolje od njih , u što sumnjam) .

FOTO: Vodeći europski autoklubovi posebnim su priznanjima nagradili tri domaća kampa

nema baš gužve na izlazu, unatoč tome što mnogi izjavljuju
kako su izišli iz turista

New Report

Close