RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 18:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,22
88.651
16,979
5,22
5,24
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Zasad nebitno ,ali po Hotelima Krk kruze price da ce ih valamar preuzet.Zasad neka ostanu samo priče,pričice.za dalje vidit cemo.poz

Nisam znao da Bor ne drži Slovak.
Moguće je sve, samo pitanje je za koliko će oni to kupiti ako budu kupili



…. kao što sam rekao, dionica je prekupljena. zato cijena pada. to je normalno. a koja je realna vrijednost, pokazat će vrijeme. možda 50 , možda 20 kuna. nemam pojma.

Nemaš pojma al znaš da je prekupljena. Zanimljivo.
Btw, čemu uopće pisati na temi o kojoj nemate pojma?
[/quote]

pa kako kažeš da nije prekupljena , a svi ste jednoglasni da cijena mora samo rasti i rasti. to ti je prvi znak prekupljenosti. držite dionice, mnogi i dalje kupuju, a rast nije moguć unedogled. jednom mora i padati. jednostavno je. kad cijena više ne može rasti, ona počinje padati. dokle će sad ovo padati, ja ne znam, ali mi je drago da ti znaš da će cijena rasti. lijepo je proricati budućnost, srećom ovdje ostaje zapisano tko mudro komentira (ja), a tko druka (ti). prekupljenost ne govori o valuacijama dionice i fundamentima. govori o tome da vas je puno ušlo i ulazi sa nerealnim očekivanjima. i kad se ona ne obistine u kratkom roku, cijena pada i to rapidno jer svi hoće na mala vrata van, a to ne ide. u biti, usuđujem se konstatirati da ste upropastili jednu lijepu dionicu.

...povijest se ponavlja...

20.10. 33,80 kn
20.09. 30,60 kn
22.08. 28,67 kn
20.07. 25,13 kn
20.06. 24,17 kn
20.05. 23,84 kn

Zanimaju me dvije stvari kratkoročno: EBITDA i cijena nakon FI.
Dugoročno je lakše.




…. kao što sam rekao, dionica je prekupljena. zato cijena pada. to je normalno. a koja je realna vrijednost, pokazat će vrijeme. možda 50 , možda 20 kuna. nemam pojma.

Nemaš pojma al znaš da je prekupljena. Zanimljivo.
Btw, čemu uopće pisati na temi o kojoj nemate pojma?
[/quote]

pa kako kažeš da nije prekupljena , a svi ste jednoglasni da cijena mora samo rasti i rasti. to ti je prvi znak prekupljenosti. držite dionice, mnogi i dalje kupuju, a rast nije moguć unedogled. jednom mora i padati. jednostavno je. kad cijena više ne može rasti, ona počinje padati. dokle će sad ovo padati, ja ne znam, ali mi je drago da ti znaš da će cijena rasti. lijepo je proricati budućnost, srećom ovdje ostaje zapisano tko mudro komentira (ja), a tko druka (ti). prekupljenost ne govori o valuacijama dionice i fundamentima. govori o tome da vas je puno ušlo i ulazi sa nerealnim očekivanjima. i kad se ona ne obistine u kratkom roku, cijena pada i to rapidno jer svi hoće na mala vrata van, a to ne ide. u biti, usuđujem se konstatirati da ste upropastili jednu lijepu dionicu.
[/quote]

Opet pucanj u prazno… A gdje sam ja to napisala da će rasti?
Ako može citat gdje ja pišem o rastu, bila bih zahvalna. Moguće da sam sasvim poludila pa ne znam… A ako ne pronađeš taj citat, što ćemo onda? Kako to nazvati?


A dionica je 126 miljuna. Dakle fondovi drže 7 do 10%. Big deal.

većinski vlasnik ne ulazi u free-float, ovi da. onda kada tu količinu se usporedi sa preostalom količinom onda je to značajna količina i predstavlja barem trećinu preostalih dionica.

Ali da rezimiram (suprotno uvriježenom mišljenju): RIVP je dionica koja ima značajan udio institucionalnih investitora, ne dominantan kao u nekim drugima (što je dobro zbog dnevne likvidnosti!) poput Leda, Atlantica, Podravke, ali ne može se reći da ih nema. Knjiga dioničara to potvrđuje.

Također onaj tko je pratio razvoj knjige dioničara uočit će i sramežljive ulaze mirovinskih fondova u zadnja 3 mjeseca za kojima svi toliko nariču da gdje su, a razlozi zašto nisu jače ušli mogu biti razni (nije bilo dostupnih većih paketa, ubrzan rast cijene itd.)

Sve u svemu, objava Q3 rezultata će (kratkoročno) biti odličan pokazatelj održivosti trenutnih cijena (ne samo Valamara nego i drugih, ATGR, PODR, ADRS P i R, HT itd.).

Kada i ako bude realizirano biti će službena objava na ZSE.

Logično je da kompanija kao Valamar vodi razgovara o mnogim projektima
po načelima poslovnog pregovaranja.
Neki bi možda prodali dio businessa, ali ostavili neki segment i slično. Živi bili pa vidjeli.
Uprava radi dobro i to je najvažnije. Osobno mislim da su puno vjerojatnije
kupnje u Hrvatskoj nego vani IT, SL, A. Ne moraju to biti tisuće kreveta…

Prosto je nevjerovatno koliko samo vremena provode neki ljudi analizirajući i komentirajući neku dionicu ( ovog puta pričam o RIVP dionici) i na kraju balade opet sve po starom ništa se nije desilo svaki dan je novi dan. I Vakula je najavio za sutra kišu pa je došlo sunce ( meteorolozi pogriješili, ljudi povjerovali a bog se nasmijao) ja bi rekao da je burza slična kladionici…klub kao Real Madrid koji ima milijunske prihode godišnje, koji ulaže brutalnu lovu u marketing i igrače znao je izgubiti bodove od kluba iz 4. lige dok je koeficijent bio ¸15 pa možda i 20 ( za kladioničare znači gotovo nemoguće da se to desi) ali analitičari su cijelog dana bili sigurni u glatku pobjedu Reala,ali eto prođe dan, tjedan,mjesec,godine i ljudi zaborave na taj rezultat. Uglavnom, imam jako puno prijatelja koji rade u Valamaru, i svi su nezadovoljni..nešto ne štima, i Hrvatska reprezentacija ima Modrića,Rakitića, Mandžukića pa opet ništa od trofeja na velikim smotrama. Dionica nekad raste, nekad pada..svi znamo da Valamar vrijedi kad treba krenut gore dionica pada, kad ne očekujemo ništa dionica skače..pitam se ko to može znati ( od nas malih) šta nas sutra čeka?? Bog, Nenad Bakić? Smiješni ste svi…bacite samo oko na dionicu Plave Lagune..a Valamar se kao reklamira da je najjači, sponzor tu, sponzor tamo.. a sobarica ima koef. 1.0 tj. 3000 kuna, a vi o nekim kamenicama sa otoka..a neznate koliko je kvalitetnog personala otišlo..puknut će sve to kao kokica kad tad. 27.10. kad se objavi izvještaj dionica će vrijediti 2 kn više ili ništa..pa što ćete onda?? pisati 34 stranice o 2017.g o budućnosti firme? Nostradamusi svi!! :))
Lijep pozdrav

Jbga, svi imamo neka očekivanja.
Zapamti da dionica može ostati overbought i oversold jaaako dugo.
Ali sve ovo što smo mi sad nadrobili (akvizicije, dizalice, fondovi,personal itd.) su 90% špekulacije.
To je ciklička dionica i pobjeđuje market u određenim periodima. Koliko će to trajati i do kada to nitko živ ne zna. Treba stvari gledati na dulji rok.
Moja logika je da mac hotela i resorta kojima upravlja ova grupacija su tu debelo dugo, neki preko 100 godina ( Baška i uskoro Imperial) Prošlo se tri rata i komunizam i još su tu. Pa će valjda biti još koju godinu…

Tamaris, Dražica i na rivi Hotel Marina ….

Završilo trgovanje s popustom na cijenu ili će biti još “jeftine” robe po BID-u.

Veliko preslagivanje, preko 2,1 Mkn prometa.
Puno dogovorenih transakcija.
Na koju će stranu?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Dali je normalno da na ovakvom prometu (preko 2 mil) MM bude prvi na prodaji???

Ići će gore jer MM puni nečije košarice jeftinom robom bez ikakvog razloga.

Jako puno je iz Valamara otišlo kao što je jako puno ljudi došlo, gdje to sobarice imaju plaću preko 3000 osim u Dubrovniku ili Kempinskom?.
Ti tvoji prijatelji ti nisu rekli razlog, a razlog je taj da su se vodeće pozicije u Valamaru promijenile kao u Istraturistu zbog Plave Lagune i onda se ljudi samo seljakaju.

Super nam i ide s ovakvim strucnjacima..
http://vijesti.hrt.hr/357596/santini-neoporezivi-dio-place-od-5000-kuna-i-veci-pdv-u-turizmu

New Report

Close