PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.04.2024. u 12:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
153,50
6.908
45
153,50
156,00
-0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ja ocekujem da 1Q bude puno jaci nego proslogodisnji (trebalo bi da bude jace nego Bozicni kvartal), 2Q ocekujem stagnaciju ili mali pad prihdoa u odnosu na 2Q prosle godine, 3Q ocekujem opet pad prihoda u odnosu na 3Q prosle godine, i 4Q ocekujem stagnaciju prihoda.

Moja ocekivanja za godinu su da bude na razini prosle godine ili eventualno mali rast prihoda.

 

Ne zaboravite da se u krizama najvise prodaju proizvodi koje bas Podravka ima u svom asortimanu (tjestenina, riza, brasno, konzervirana hrana, djecija hrana…)

Takoder u globalnoj recesiji prehrambena industrija najbolje prodje jer ljudi ne idu u restorane nego kupuje u trgovinama i sam pravi kuci.

A Podravka ima 1000+ proizvoda koje mozes kupiti u trgovinama.

 

Ovde ocekujem 1Q snazan rast prihoda.

Sto se tice dobiti ne usudim se prognozirati jer je Pucar govorio na primjeru Belupa da su supstance za proizvodnju ljekova poskupile, a Belupo nije dizao cijene ljekova.

Tako da je tu marza sigurno manja.

 

 

I dajte vise ovi moderatori omoguce da mogu editirati post i ispraviti neke gramaticke greske, zar vam treba godina dana da to napravite?

Bravo Podravka.Koji rezultati.👏

https://zse.hr/default.aspx?id=97876

ohladi, 28.04.2020. u 11:34

Ja ocekujem da 1Q bude puno jaci nego proslogodisnji (trebalo bi da bude jace nego Bozicni kvartal), 2Q ocekujem stagnaciju ili mali pad prihdoa u odnosu na 2Q prosle godine, 3Q ocekujem opet pad prihoda u odnosu na 3Q prosle godine, i 4Q ocekujem stagnaciju prihoda.

Moja ocekivanja za godinu su da bude na razini prosle godine ili eventualno mali rast prihoda.

 

Ne zaboravite da se u krizama najvise prodaju proizvodi koje bas Podravka ima u svom asortimanu (tjestenina, riza, brasno, konzervirana hrana, djecija hrana…)

Takoder u globalnoj recesiji prehrambena industrija najbolje prodje jer ljudi ne idu u restorane nego kupuje u trgovinama i sam pravi kuci.

A Podravka ima 1000+ proizvoda koje mozes kupiti u trgovinama.

 

Ovde ocekujem 1Q snazan rast prihoda.

Sto se tice dobiti ne usudim se prognozirati jer je Pucar govorio na primjeru Belupa da su supstance za proizvodnju ljekova poskupile, a Belupo nije dizao cijene ljekova.

Tako da je tu marza sigurno manja.

 

 

Bravo kolega…

Rastimo zajedno...

Dividenda 9 kn

Jedna od rijetkih ove godine koja isplaćuje!

Zanimljivo kako Država isplaćuje sebi dobit dok istovremeno drugima brani.

Nemam ništa protiv PODR dividende. Niti protiv PODR. Mislim da je dobra firma.

Samo licemjerje i nekompetentnost Države me fascinira.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Ne znam zasto je uopce i bio prijedlog o ne isplati dividende.

Pa ova kriza je PODR dosla kao budali šamar.

Ovde se dividenda morala isplatiti, i drago mi je da ce se na kraju isplatiti jer apsolutno nije bilo nikakvog razloga za neisplatu.

Takoder mislim da se dividenda morala povecati jer nije bilo razloga da se ne poveca.

 

ohladi, 04.05.2020. u 10:25

Ne znam zasto je uopce i bio prijedlog o ne isplati dividende.

Pa ova kriza je PODR dosla kao budali šamar.

Ovde se dividenda morala isplatiti, i drago mi je da ce se na kraju isplatiti jer apsolutno nije bilo nikakvog razloga za neisplatu.

Takoder mislim da se dividenda morala povecati jer nije bilo razloga da se ne poveca.

 

Iz razloga da se ostavi taj novac kao rezerva za buduće recesijsko razdoblje iako smatram da Podravku neće to jako pogodit i da će i godinu završit s boljim rezultatima nego prošlu. Državi treba novac pa zato dividenda  od 9 kn .To je neki konsenzus između te dvije stvari.

Interesantnije će tu biti moguće pripajanje Leda ,Jamnice ili nečeg trećeg o čemo se spominjalo lani a najavljeno je za ovu godinu. Nitko ništa ne spominje u vezi toga. S obzirom na situaciju mogao biti i neki popust na takvu akviziciju .Da li se kuha potajno ili ? Netko informiraniji bi mogao neku info dat.

Šta se tiče riješavanja udijela od strane države mislim da od toga ništa u skorije vrijeme. Euro neće tako brzo u Kroeša.

 

Andromeda, 04.05.2020. u 14:39

 





ohladi, 04.05.2020. u 10:25



 

Ne znam zasto je uopce i bio prijedlog o ne isplati dividende.

Pa ova kriza je PODR dosla kao budali šamar.

Ovde se dividenda morala isplatiti, i drago mi je da ce se na kraju isplatiti jer apsolutno nije bilo nikakvog razloga za neisplatu.

Takoder mislim da se dividenda morala povecati jer nije bilo razloga da se ne poveca.

 

 



 

Iz razloga da se ostavi taj novac kao rezerva za buduće recesijsko razdoblje iako smatram da Podravku neće to jako pogodit i da će i godinu završit s boljim rezultatima nego prošlu. Državi treba novac pa zato dividenda  od 9 kn .To je neki konsenzus između te dvije stvari.

Interesantnije će tu biti moguće pripajanje Leda ,Jamnice ili nečeg trećeg o čemo se spominjalo lani a najavljeno je za ovu godinu. Nitko ništa ne spominje u vezi toga. S obzirom na situaciju mogao biti i neki popust na takvu akviziciju .Da li se kuha potajno ili ? Netko informiraniji bi mogao neku info dat.

Šta se tiče riješavanja udijela od strane države mislim da od toga ništa u skorije vrijeme. Euro neće tako brzo u Kroeša.

 

Mislim da njima taj novac ne treba tolko.

Jednostavno je takav sektor da im ovakva kriza paše.

A mislim da pad turističke sezone neće tolko pogoditi Podravku kao što neki to očekuju.

Recimo očekujem da će Atlantik Grupa jače biti pogođena padom turista jer imaju takve proizvode koje turisti kupuju (Cedevita, Cocta, Kava…), dok će PODR proizvodi biti manje pogođeni manjkom turista, čak naprotiv možda se iznenadimo pa nas i ostale kvartale Podravka iznenadi.

Nebi me iznenadilo.

Moje mišljenje je da će Podravka godinu u najgorem slučaju završiti na razini prošlogodišnje, a realno bolje od prošle god, ali nebi me iznenadilo da godina bude puno bolja nego prošla.

zlatno vrijeme povećane potražnje za domaćom hranom zbog corona krize je prošlo, sad će za PODR biti sve lošiji podaci jer

https://novac.jutarnji.hr/restart-biznis/bajke-o-hrvatskoj-proizvodnji-hrane-su-gotove-uvoz-hrane-nikad-veci-a-imamo-viska/10321399/

isto naravno vrijedi i za ATGR

po izvještaju za 1H baš i ne.

 

https://www.poslovni.hr/domace/podravka-grupa-ostvarila-154-posto-vecu-neto-dobit-razdoblje-pred-nama-biti-ce-vrlo-zahtjevno-i-izazovno-4242999

 

Grupa Podravka je u 1. – 6. 2020. ostvarila rast prihoda od 105,8 mil. kuna (+4,9%), rast operativne dobiti (EBIT)

od 28,8 mil. kuna (+15,8%) te rast neto dobiti od 21,5 mil. kuna (+15,4%),

 

https://zse.hr/UserDocsImages/financ/PODR-fin2020-1H-NotREV-K-HR.pdf

 

 

kodiaq, 19.05.2020. u 14:12

zlatno vrijeme povećane potražnje za domaćom hranom zbog corona krize je prošlo, sad će za PODR biti sve lošiji podaci jer

https://novac.jutarnji.hr/restart-biznis/bajke-o-hrvatskoj-proizvodnji-hrane-su-gotove-uvoz-hrane-nikad-veci-a-imamo-viska/10321399/

isto naravno vrijedi i za ATGR

 

Zanimljivo je kako PODR trzenje prolazi ispod radara. Ni glasa cuti nije.

 

Poceli menadžeri prodavati ?

Podravka vrijedi ovog novca i ima realnu cijenu.

New Report

Close