PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.03.2024. u 08:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
159,98
211.489
1,322
159,50
160,00
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

To što ljudi gomilaju hranu ne znači da će i prodaja masu rasti. Ja sam osobno kupio hrane za 2 mjeseca. Ali neću pojesti više hrane, samo sam kupio odmah za 2 mjeseca. Umjesto kao inače za tjedan dana. Možda to bude vidljivo u Q1 i malo u Q2 ali manjak turista će se itekako kasnije vidjeti.

Iako sam kupio još najmanje Podravki ih proizvoda jer su iz nekog razloga najskuplji. Nimalo konkurentni.

Najbolji…ali i najskuplji. Hrvati ipak češće idu na jeftiniji soluciju.

Gledam baš u Tommya, polica gdje je Marinero i sl. jeftiniji proizvodi prazne. Lidl prazan. Masu Podravki ih tu stoji. Gotovo netaknuti.

Trebali bi to malo promijeniti.

Seeker, 19.03.2020. u 11:04

To što ljudi gomilaju hranu ne znači da će i prodaja masu rasti. Ja sam osobno kupio hrane za 2 mjeseca. Ali neću pojesti više hrane, samo sam kupio odmah za 2 mjeseca. Umjesto kao inače za tjedan dana. Možda to bude vidljivo u Q1 i malo u Q2 ali manjak turista će se itekako kasnije vidjeti.

Iako sam kupio još najmanje Podravki ih proizvoda jer su iz nekog razloga najskuplji. Nimalo konkurentni.

Najbolji…ali i najskuplji. Hrvati ipak češće idu na jeftiniji soluciju.

Gledam baš u Tommya, polica gdje je Marinero i sl. jeftiniji proizvodi prazne. Lidl prazan. Masu Podravki ih tu stoji. Gotovo netaknuti.

Trebali bi to malo promijeniti.

Ja jedem vise (ali ne Podravkine proizvode). Sjedim kuci, trejdam i stalno nesto žvaćem…

Rastimo zajedno...

Zaboravljamo da je u vlasnistvu Podravke Belupo – farmaceutska kompanija? 🙂

Objavljen izvještaj za 2019. godinu. Rast prihoda, jača stopa rasta EBITDA-e od stope rasta prihoda, rast udjela prihoda od prodaje farmaceutskih proizvoda… Odlično! A prema Konsolidiranom izvještaju vidljivi su i značajni pomaci u uvođenju novih linija lijekova na ino tržišta, te razvoj ‘zdravih’ proizvoda u prehrambenom dijelu (Zobelino – od zobenih pahuljica, i sl.).

 

Bravo!

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Gledaj naprijed čovječe,  to određuje cijenu sada više nego ikada.

obzirom da ce u buducnosti fokus biti na domacim tvrtkama, pogotovo u proizvodnji hrane, cudno da ovdje nije zabiljezen veci rast

mislim da rast slijedi vrlo brzo, vjerojatno vec u narednim tjednima

pozeljna dionica za sadasnju situaciju

belupo već debelo prebacio godišnju prodaju lijekova protiv gripe! za paketima 300,500 i 800kn nastala prava pomama. pun pogodak! ne stignu ih pakirati i sporučivati, dok su se sve ostale narudžbe normalizirale. biti će ovo jako dobar kvartal.

A sada i Pbz Croatia osiguranje OMF kupuje.

gule, 08.04.2020. u 06:26

A sada i Pbz Croatia osiguranje OMF kupuje.

Pa naravno kad je ovo blue chip . Hranu,farmaciju i telekomunikacije najmanje pogađa kriza a Podravka je u prve dve kategorije.Lijekovi se troše još više,hrana se jede.Kupujmo domaće.Još ako ćemo liznut ledo ove godine 😆

 

https://www.podravka.hr/kompanija/investitori/vijesti/najava-sjednica-uprave-i-nadzornog-odbora-podravke-d-d-obavijest-na-dan-27-4-2020/

Pogledajte samo brutalno izvješće ATGR. Zbog stvaranja zaliha.

Lako je za očekivati da slično bude i kod PODR i CKML.

 

sve je to ok 1. kvartal. I smatram da će biti odličan. Ono što me zabrinjava je prodaja od 2. kvartala. Očekujem smanjene prihode pogotovo iz segmenta hrane.

 

 

 

 

Podavka je odlična firma sa lošom vl strukturom, da i to je moguće. Sigurno vrijedi puno više.

Ali… Kako turisti imaju izvanrednu negativnu okolnost tako Podravka ima pozitivnu jer se hrana masovno kupovala, a i lijekovi.

E sad, koliko je realno očekivati kad jednom stanje dođe u normalu, a svi se nadamo što prije, da će Podravka ostvariti prodaju kao u 3. mj ove god.

Nadalje ako turizam potpuno podbaci Podravka će to itekako osjetiti u odnosu na isto razdoblje lani.

Tako da treba sve promatrati na malo duže staze kao što se to na burzi inače radi.

 

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

FI za 1Q će vjerojatno biti odlično zbog stvaranja zaliha hrane u kućanstvima, ALI:

1. ljudi sada uviđaju da je stvaranje zaliha bilo nepotrebno jer robe ima i biti će je dovoljno koliko god kome treba pa će se početi trošiti kupljene zalihe, tj. prestat će se ili bitno smanjiti prodaja nove robe u trgovinama

2. kupovna moć ljudi sve više i više pada jer su ljudi na minimalcu, a mnogi svaki dan ostaju bez posla. najveći problem je što će ljetna sezona biti vrlo loša pa će to s jedne strane drastično smanjiti novo zapošljavanje nezaposlenih, a s druge strane prepoloviti inače snažnu ljetnu potražnju hotela i restorana

 

New Report

Close