PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 13:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,75
7.994
51
157,00
158,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

”Moj je tim prošle godine predložio novi petogodišnji plan Podravke. Naš je cilj da se prihodi Podravke do 2021. godine povećaju na devet milijardi kuna, dvostruko više od današnjih. Dio tog povećanja ostvarit će se organskim rastom kompanije, što znači većom prodajom onoga što sami proizvodimo. Drugi dio rasta doći će iz novih preuzimanja, jer je potencijal organskog rasta ograničen”

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Zvonimir-Mrsic-za-Novi-list-Odlazim-iz-Podravke-ako-ne-ostanem-predsjednik-Uprave

izgleda konačno i ovdje kreće lagano ključanje juhe

Još uvijek smo na P/E=10, kad izađe novi FI.
Ne vjerujem u dugo zadržavanje na tim razinama.
13 do 15 je solidan povijesni nivo.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Bojim se da će te biti u pravu.


Mirovinci se i dalje masovno ukrcavaju u PODR, a mozda i koce njen rast dok se do kraja ne ukrcaju.
+3400 komada

http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/PODR_stjecanje_otpustanje_2018__21112018112913.pdf

Trenutno vjerojatno najbolja defanzivna dionica na ZSE u slucaju svjetske burzovne kataklizme o kojoj se vec godinu dana prica.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

….mi smo već ionako na dnu…i tu grebemo od Todexa….ono što vrijedi to je debelo podcijenjeno…a ono što ne vrijedi ionako će padati bez obzira na indexe vani…crobex je još uvijek na razi i zadnje krize…

Cerp otpustio 102.331 kom 05.12 vidim nitko nije spomenuo zanimljivu transakciju ili svi cekaju vidjeti tko je kupac?
Btw iz top 10 , deseti po redu ima 109.423 dionice

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Zanimljivo mi je primjetiti da je gospodin Bakić u vrijeme kad je napisao onaj clanak o strateskim drustvima atlantic i podravka (2) da je screenshota taman dno podravke na grafu od zse.
Hoće li biti u pravu sta se tice snage brandova i tržišta i ušančene pozicije u konzumu te profitabilnosti ? Time will tell…
Sa zanimanjem pratim nastavak priče.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Sad vidim. Hvala kolega. Da, Cerp otpustio lijepi paket.
Nisam to bio vidio i otpustio sam nekih 30% prosli tjedan na 367 kn da oslobodim neki cash za nesto drugo sto mi se cini potencijlno jaka prica u kratkom roku.
Ali ovo ostalo ne dam ni majci.
U svakom slucaju, smanjenje udjela drzave bilo gdje je pozitivno, i kratkorocno i dugorocno. Sjajno. Samo tako naprijed.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

U ovom slucaju drzavni udio pada ispod 25% i gubi utjecaj sto je super stvar za PODR.
Sad bi mirovinci trebali biti apsolutni vladari kompanije

https://podravski.hr/ide-privatizacija-novi-sef-hdz-ovih-poduzetnika-drzava-ove-godine-treba-prodati-podravku/

https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/domagoj-ivan-milosevic-treba-privatizirati-podravku/

Dali je ovo tek početak?

Juka, 10.12.2018. u 01:42

U ovom slucaju drzavni udio pada ispod 25% i gubi utjecaj sto je super stvar za PODR.
Sad bi mirovinci trebali biti apsolutni vladari kompanije
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Nadam se da je.

Ovako bitna i velika stvar nekako svima propazi ispod radara.
Nigdje nikakvih informacija o tome da drzava pala ispod 25% dok u isto vrjeme vec mjesecima mirovinci dokupljuju PODR

Po meni su mirovinci presli 50%.

U izvjescu 3q su imali ukupno 49.6%, u medjuvremenu je ADDIKO BANK D.D./PBZ CO OMF – KATEGORIJA B dodao jos oko 45k komada, sto cini oko 0.6%.

Ako sam dobro izracunao, to bi znacilo da mirovinci imaju preko 50%?

…prije dosta vremena napisah da je vrlo vjerojatna prodaja Podravke…državi treba lova da barem djelomično pokrije rupe u uljaniku…ako bude išla prodaja ne vjerujem da će ići ispod 450-500 kn…jer će izvješće na kraju godine biti najbolje u povijesti kompanije…

Meni se ne svida sto su mirovinci duboke zagrebli,njih je jos manje briga nego drzavu.

ako država oglasi da prodaje udio, cijena bi trebala padati

New Report

Close