PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 03:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
157,45
23.302
148
156,50
158,00
0,64%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Jučer smo mogli vidjeti velika očekivanja uprave oko značajnog rasta prodaje u dijelu "zdrave hrane" za islamsko tržište.

Mršić izgleda zna posao jako dobro!


http://www.jutarnji.hr/Promo/podravkini-proizvodi-ostvaruju-odlicne-rezultate-na-halal-trzistu/5217111/

Podravska srdelica…
“Iz srca mora u srce Podravine”

hate red

Jel ja to dobro vidim: 255 tisuca po 360 kn?

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"


Jel ja to dobro vidim: 255 tisuca po 360 kn?

da. blok transakcija.

who dares, wins

evo još jedna

Danas u blok transakcijama 517 852 dionice ..vise od 5% vlasnistva tvrtke !..Bit ce zanimljivo vidjet tko je kupac

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Jel se to kreće u opciju izbijanja države?

Norveški fond se povukao iz Podravke

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/norveski-fond-skagen-se-povukao-iz-podravke-1127021

U ponor sve do 500 kn…


U ponor sve do 500 kn…

Ne bi me čudilo, Lebowski, ne bi me čudilo i više od toga. Naime, Podravka prilično dobro stoji, ima ambiciozne planove, doveli su strane managere, zapošljavaju mlade ljude, šire se u inozemstvu, sinergija sa slovenskim Žitom očito odlično funkcionira, ne nedostaje im keša, volje, sve to vodi ka višim sferama, a ako se još dodatno na pozitivno poslovanje podgriju preuzimačke strasti, tko zna kamo nas to cjenovno može odvesti obzirom na relativno povoljne financijske pokazatelje.

Čitam obavijest na ZSE, g. Dubravko Štimac je:

1.) Predsjednik Nadzornog odbora Podravke d.d.
2.) Predsjednik Uprave PBZ CROATIA OSIGURANJE d.d. za upravljanje obveznim mirovinskim fondovima

Čovjek je prošli petak za “svoj” mirovinski fond kupio 30 komada Podravke po prosječnoj cijeni od 364 kn. Danas (dva radna dana kasnije) je uslijedila velika blok transakcija u kojoj je protrgovano 60.000 komada (21,6 milijuna kn).

Pitanje: Kakva očekivanja ima g. Štimac u vezi ovih dokupljenih 30 dionica Podravke? 😉

Tedeschi mora krenuti po Podravku. Dosegnuo je vrh i svjestan je limitiranosti daljnjeg prostora za rast poslovanja Atlantica. Atlantic i Podravka dobro bi se preklopili. To bi bila win-win sinergija za obje kompanije, dionicare i domace trziste kapitala.

On nema novca za Podravku, al kombinacija fuzije uz potporu mirovinaca ima smisla ukoliko se postigne konsenzus oko jasne podjele funkcija i strategije upravljanja kompanijom.

Zašto Tedeschi mora krenuti po Podravku, a ne Mršić po Atlantic? Sam kažeš da je Tedeschi dosegao vrh, dok se to isto ne može reći za Podravku koja očito ima ambiciozne planove.

Zato sto Mrsic nije vlasnik Podravke, a Tedeschi je vecinski vlasnik Atlantica. Mrsic je tu nebitan osim ako ne zakuha nekakvu lokalnu jogurt revoluciju. Podravka ima vec dvadeset godina planove pa se malo od planova i ostvarilo. A i pitanje je vremena kad ce bas kao i Atlantic udariti glavom o zid. Mirovinci odnosno mi smo dali lovu Podravci da se rijesi prekomjernog duga i napravi recentne akvizicije. Nije to bila nikakva posebna zasluga Mrsica niti bilo kog iz Uprave. Uprava je korektno radila posao i vodila dosadasnju politiku “ne talasaj i ne diraj u Podravku”. Mislim da je doslo vrijeme da se i u nju “dirne”. Tedeschi je bolji strateg i covjek koji je dokazao da razumije i da zna uspjesno primijenjivati koncept stvaranja vrijednosti dionicarima.

New Report

Close