PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.05.2024. u 23:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,14
77.287
495
155,00
157,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Bilo bi super da Podravka može jačati i širiti Belupo i da ga ne mora prodavati. To bi značilo da je Podravka jača nego što izgleda na prvi pogled. Iskreno se nadam da je tome tako. Al opet, s ovim ljudima, bez dodatnog kapitala i bez većeg restrukturiranja Podravka će biti sve nekonkurentnija i sve će više zaostajati za konkurencijom što će onda posljedično dovesti do toga da bude laka meta za preuzimanje.

To isto nije loše, ako dođu pravi ljudi. Al bojim se da bi mogli doći "krivi", a onda bye bye Podravka. Na kraju se nikoga neće ništa pitati.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Moram priznati da ne kužim ovaj tip humora pri trgovanju, mada mi je smiješno. Milsim da to bude stiskalo nazad, eto ovaj od 2000 komada se već počeo spušćat.

podravka vrijedi puno vise od ovoga sada i samo je pitanje vremena eksplozije

Par kratkih zapažanja na ovoj dionici za strpljive:
– ništa novog u ovom današenjem intervjuu od gosp. Vitkovića nismo čuli
– zato je još manje jasno zašto smo danas rasli, za ovu dionicu velikih 3%
– koliko još ima ovih paketa od 2000 kom koji se konstantno pojavljuju na ask-u i koče rast, da mi je znati tko stoji iza tih naloga?
– 15.02.2011. je objava privremenih rezultata za 2010. godinu, očito je da trebamo očekivati vrlo dobro izvješće

P.S. posjedujem dionice i odgovara mi rast, ali kako preko ovih "2000 kom" paketa…



Šalu na stranu, Podravka ima zanimljivu priču i treba pratiti rasplet…
Potencijala ima…

Podravka ima ogroman potencijal, ali istovremeno ima i veliku omču oko vrata zvanu "političari u vođenju i upravljanju Podravke". Inače, Podravka može (čak i mora) biti zlatna koka hrvatske prehrambene industrije pa čak i cijelog hrvatskog gospodarstva, ali to je moguće tek kada se riješe političara i nakon toga naprave restrukturiranje koje bi obuhvatilo prodaju nekih dijelova kompanije (možda Belupo), ali istovremeno i širenje i jačanje kompanije u smislu akvizicija.
[/quote]

PRODATI BELUPO…HA HA HA…A TAJ BELUPO IMA 70-80% DOBITI PODRAVKE!!! TO BI TEK BIO PROMASAJ STOLJECA.

DRUGA STVAR, PODRAVKA SE RIJESILA POLITIKE, ALI NAZALOST TO JAKO KOSTA, BUDUCI DA SU JE VODILI DOMOLJUBI I MANAGERI RAZNIH GODINA, KAO I HPB.

PODRAVKA PRVO TREBA OSTVARITI JEDNU GODINU S 200 MIL KN DOBITI, A ONDA MANJE PROFITABILNE DIJELOVE EVENTUALNO PRODATI, A ZADNJE STO BI TREBALO PRODATI JE BELUPO, JER SAM BELUPO VRIJEDI OVIH 330 KN PO DIONICI PODRAVKE!!!

BTW PRODAO SAM PODRAVKU I SVE UTRPAO U VIRO, VJERUJEM U BRZI RAST TAMO, A ONDA SE MOZDA VRATIM KOD PROFESORA JURCICA.

FORZA LJUBO ALEEEEE!!! SVI SMO MI POLITICARI, ALI NISU SVI KOMPETENTNI!!!

Vaš link


Bilo bi super da Podravka može jačati i širiti Belupo i da ga ne mora prodavati. To bi značilo da je Podravka jača nego što izgleda na prvi pogled. Iskreno se nadam da je tome tako. Al opet, s ovim ljudima, bez dodatnog kapitala i bez većeg restrukturiranja Podravka će biti sve nekonkurentnija i sve će više zaostajati za konkurencijom što će onda posljedično dovesti do toga da bude laka meta za preuzimanje.

To isto nije loše, ako dođu pravi ljudi. Al bojim se da bi mogli doći "krivi", a onda bye bye Podravka. Na kraju se nikoga neće ništa pitati.

ŠTO SE BOJITE, NEMA TU KRIVIH, PA I MOJA BAKA BI VODILA DOBRO PODRAVKU, SAMO DA NEMA ONIH KOJI JE NAMJERNO KRIVO VODE ILI NE ZNAJU, A ZATO BI DIONICARI TREBALI ZAHTJEVATI MEDJUNARODNE NATJECAJE. ZASTO U UPRAVU NE DOVEDEMO NAJBOLJE STUDENTE EKONOMIJE IZ NJEMACKE, SVEDSKE, FRANCUSKE? PLACA NIJE PROBLEM, PA I DA JE MILIJUN KUNA GODISNJE? PAR DOBRIH INZENJERA STROJARSTVA ITD…ALI VJERUJEM DA PODRAVKA SVE TO VEC IMA. SLIJEDI NAM EU UTAKMICA? SVI PRICAMO ENGLESKI, AKO TREBA I NJEMACKI. KAD CEMO TAKO RAZMISLJATI, DOVODIMO ARDILLESA NPR U DINAMO, A EKONOMIJU NAM VODE SARLATANI, DA IH POIMENCE NE PROZIVAM. TKO NAM JE BIO PREMIJER? KAKVE JE TAJ VEZE IMAO S GOSPODARSTVOM? NO DOBRO, TO JE SMIJESNA STRANA DEMOKRACIJE, STO JE U AMBICIJI SAMO NEBO GRANICA, A FILTER KOMPETENCIJE NE POSTOJI. TKO NAM JE SAD PREMIJER-KA? POZITIVNO JE STO JE ZENA DOBROHOTNA I NECE NAPRAVITI NIKAKVU STETU NAMJERNO, NO DA ONA POKRENE GOSPODARTVO…? HM…NE OCEKUJEM TO OD NJE, JER NIJE SKOLOVANA ZA TO…ALI STO ONDA RADI NA TOM RADNOM MJESTU? DA SE RAZUMIJEMO, NEMAM JA NESTO SPECIJALNO KONTRA NJE, NEGO POGLEDAJMO KAKO FUNKCIONIRA DEMOKRACIJA U KONTEKSTU POZIVA TJ KOMPETENCIJE. PA NE MOZEMO SVI UCI U NOGOMETNU REPKU ZATO STO JE NETKO GLASAO ZA NAS. JA BIH VOLIO DA DRZAVNI ZAVOD ZA STATISTIKU NAKON IZBORA, IZBACI PO 30 KANDIDATA, NAJBOLJIH STUDENATA DIPLOMIRANIH NA PODRUCJU RH, IZ SVAKOG ZNANSTVENOG PODRUCJA, OD GRADJEVINE, FRAMACIJE, MEDICINE, STROJARSTVA, SPORTA TJ KINEZIOLOGIJE, AKADEMIJA ITD…PA IMAMO IZVANREDNIH LJUDI, PONAVLJAM HRVATSKA IMA IZVANREDNE ZNALCE I UMJETNIKE, OPCENITO LJUDE, OD SELA DO GRADA.
STRANKE, TREBAJU BITI SAMO NA RAZINI DA IM VJERUJEMO DA CE KAO VOLONTERI ODRADITI SVOJ KOORDINACIJE, DA CE INSTITUCIJE RADITI SVOJ POSAO. KAD NPR NEKA STRANKA DOBIJE IZBORE, PA TKO ZA NJIH GLASUJE ZATO SU KOMPETENTNI? PA TO SE IONAKO SVODI KOME VJERUJEMO DA SU DOBIR LJUDI, DA DIJELIMO NJIHOVE VRIJEDNOSTI? STO TO POKAZUJE O NAMA? STO SMO TO DIJELILI, AKO JE PREMIJER U BIJEGU PRED ZAKONOM RH? DEMOKRACIJA SE BAZIRA NA ŠMINKANJU I REKLAMI? ŠARENI ARTIKAL, KARTON I PLASTIKA, KAKO JE REKAO TBF? DAKLE, ZASTUPAM DA STRANKE VISE NE PRIMAJU NIKAKAV NOVAC IZ PRORACUNA, DA SE LJUBAV PREMA DOMOVINI ISKAZE EKSTRA VOLONTERSKIM RADOM, KAKO SU TO U RATU MNOGI RADILI, BEZ OCEKIVANJA NAKNADA I PRAVA, ISLI SMO BRANITI SVOJE. DAKLE, ZAVOD ZA STATISTIKU NAM PONUDI 30 KANDIDATA, NAJBOLJIH STUDENATA U PROSLIH 30 GODINA, TO SU VJEROJATNO LJUDI 30-60 GODINA STAROSTI, NEK NAM IH SE PREDSTAVI NA TV-U, INTERNET GLASANJE S JEDINSTVENIM KODOM, RECIMO PRELAZAK OTISKA PRSTA PREKO EKRANA…(JOOOJ TEHNOLOGIJA)…I TAKO DOBIJEMO 10-20 MINISTARA KOLIKO VEC IMAMO MINISTARSTAVA I ZAMISLITE, NE PRIPADAJU NIJEDNOJ STRANCI, UPOZNAJU SE DOSLOVNO NA SASTANKU VLADE. A POZIIVNU DISKRIMINACIJU NAPRAVIMO NA NACIN DA SVAKO DVIJE GODINE MIJENJAMO SEKTOR IZ KOJEG DOLAZI PREMIJER/KA. NPR…OD TIH IZABRANH MORA BITI STROJAR, PA NAKON 2 GODINE LIKOVNI UMJETNIK, ITD. TO BI PRIJE SVEGA BILA DUZNOST. PLAĆE I OSTALO BI TREBALO NEKAKO PAMETNO REGULIRATI. SABOR I OSTALO, ISTO BI SE DALO RIJESITI. NIKAKVE POVLASTICE, DOLAZITI NA POSAO, EVIDENCIJA RADNOG VREMENA, MIROVINE SAMO OVISNO O PLAĆI. TO BI BILA DUZNOST, A NE KARIJERA. NAJDUZI ROK TE FUNKCIJE RECIMO 12 GODINA. KAZU DA JE ZDRAVO MIJENJATI POSAO. POGLEDAJTE NAS SABOR. UGLAVNOM, ZNAM DA SE OVO NECE DOGODITI, PA ONDA ODO JA RADITI.

Kolega Cone, pa Vi više nego odlično razumijete stanje i ulogu Belupa u Podravci…neće prodati zlatnu
kokoš koja nosi zlatna dugovječna jaja…..razmišljali su prije, ali sada JOK !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Prvo:
Belupo se kratkoročno neće prodati.
Ipak još uvijek živi ideja o emitiranju njegovih dionica na burzi, ali u maksimalnom iznosu od 49 %. Što znači da ukoliko priča o dokapitalizaciji ne zaživi, ponovno će se evaluirati akcija Belupo. većinsko vlasništvo do daljnjeg najvjerojatnije ostaje.

Drugo:
Nevjerovatno je velik potencijal ove kompanije. Jedna od top kompanija u Hrvatskoj. Nju su muzli izvana i iznutra i samo su je malo jače ranili.
Podravka ima manje prihode nago lanjskih godina, a najveći rezultat u povijesti (oko 120 mil kn od kojih se oduzima rezervacija za OTP i sranja od Spice-a). Zapravo, dosta spektakularan podatak…i to u kriznoj godini…….Samo se je prestalo krasti….i ništa više…
Pa kad kriza nestane uz cijene hrane koje će skočiti……već sljedeća godina je 150 mil. vrlo izgledno..

Treće:
Podravka je vrlo primamljiva kupnja za velike igrače. Uopće me ne bi iznenadilo da se mirovincima u igri za 10% kompanije priključe još 1 globalni igrač i još barem jedan ino fond.

I zadnje četvrto:
Ovo je zapravo najnelogičnije. Ako mirovinci žele 10 % kompanije, onda im je u interesu cijenu držat čim niže (bez obzira što je to potencijalan Podravkin gubitak zbog razlike u cijeni). Tko onda kupuje sada za milijon i pol kn i diže cijenu…. i čemu ovo drukanje od Erste banke. Dal se možda ne krije skriveni zec iza grma???
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Erste-hvali-Podravku-najavljuje-izlazak-domaceg-trzista-iz-depresije?homesrclink=carousel

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???


Kolega Cone, pa Vi više nego odlično razumijete stanje i ulogu Belupa u Podravci…neće prodati zlatnu
kokoš koja nosi zlatna dugovječna jaja…..razmišljali su prije, ali sada JOK !

mozda pomaze sto sam jednom cekajuci bus kupio lider s velikim clankom o podravci, s misljenjima tedeschi-a, neke strane bankarke, itd…a mozda i to sto sam kao student prosao kroz cijeli taj pogon korak po korak i vidio o cemu se radi. A i google cuda radi, ukucate npr belupo dobit i izbaci za 200 i neku, 70 mil kn. SAM BELUPO.



Kolega Cone, pa Vi više nego odlično razumijete stanje i ulogu Belupa u Podravci…neće prodati zlatnu
kokoš koja nosi zlatna dugovječna jaja…..razmišljali su prije, ali sada JOK !

mozda pomaze sto sam jednom cekajuci bus kupio lider s velikim clankom o podravci, s misljenjima tedeschi-a, neke strane bankarke, itd…a mozda i to sto sam kao student prosao kroz cijeli taj pogon korak po korak i vidio o cemu se radi. A i google cuda radi, ukucate npr belupo dobit i izbaci za 200 i neku, 70 mil kn. SAM BELUPO.
[/quote]
Bas to sam napisao na prethodnoj stranici, ne znam da li si procitao. U svakom slucaju, za Podravku bi bilo najbolje za zadrzi belupo u 51% vlasnistvu, ostale dionice baci na burzu, i mislim da bi svi tu profitirali. Podravka bi kroz neku mini "dokapitalizaciju" dobila dobru kolicinu casha za daljnji razvoj/sanaciju ili sto vec, a i bilo bi jako lijepo na ZSE imati jednu farmaceutsku kompaniju….barem jednu kad su drugu ukrali…:(

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

Erste: "Akumulirati" dionice Podravke, ciljana cijena podignuta na 375 kuna

ZAGREB – Analitičari Erste banke unaprijedili su svoju preporuku iz "držati" u "akumulirati" za dionice Podravke a ciljanu cijenu dionica podigli su s 365 na 375 kuna.

Vjeruju da rizici vezani uz ‘stare afere’ postaju minimalni te da je potencijal dionice atraktivan. Iako je prijelazno razdoblje s 2010. na 2011. godinu nadmašilo njihova očekivanja, s obzirom na još uvijek visoku vjerojatnost rezervacija u četvrtom kvartalu, analitičari Erstea predviđaju tek manja odstupanja u svojim prognozama. Revidirali su nabolje svoju procjenu zarade po dionici iz 2010. sa 15,1 na 15,9 kuna.

Izgledi Podravke (ZSE:PODR-R-A) u 2011. godini su obećavajući, pišu analitičari Erstea, navodeći kako ne samo da kompanija više neće trpjeti štetu zbog otpisa, za koje su odgovorne odluke prošlog menadžmenta upletenog u aferu Spice, nego će i domaće tržište iznaći put iz depresije, što sluti na rast kompanije. Zato predviđaju rast prodaje od 3,3 posto na godišnjoj razini.

Predviđaju rast operativne dobiti od 19,4 posto u odnosu na prethodnu godinu, na 237,7 milijuna kuna.

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu

New Report

Close