LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 14:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
LKRI
7,85
2.041
260
7,85
8,15
-0,63%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jadranska vrata prodana su 51%, 49% ostalo je u LKRI

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Mda, 49% vlasništva je i inače jako perspektivno, kad drugi ima 51% (dovoljna su tri slova: INA), posebno za mogućnost sudjelovanja u budućoj dobiti, kako i rekoh.

Prodana su kome? Hebi ga, nije dobro ako novci ne sjednu na račun ko u slučaju prodaje Montaže od Đure Đakovića a nije dobro ni ako sjednu kao sada. Na ZSE nikad ništa nije dobro. Mislim na zadnje 4 godine….

@ shefsale

INA nema nikakve veze sa LKRI

u INI nitko nema 51% udjela niti se mogu usporedit na bilo koji nacin ove dvije firme

Pa nema veze, naravno. Poanta je bila u tome da onaj tko ima više od 50% može odlučivati o rasporedu dobiti na Skupštini kako želi. Valjda je sad jasno zašto sam spomenuo INU, nadam se barem 🙂
Ovih 49% vrijedi isto kao i 0%, ako je s druge strane većinski vlasnik nekooperativan i radi samo u svom interesu, što se udjela u dobiti tiče.
Samo sam zato spomenuo Inu, jer sam pretpostavljao da će više ljudi shvatiti moju analogiju spominjanjem Ine (ali očito sam bio u krivu).
[smiley]

a što vi očekujete, da će netko dati 500 milijuna kuna u ulaganja u luku i zadržati manjinski dio? a što se muljanja tiče pa nisu svi balknaci kao mi da jedva čekaju zajebati partnera!
vlasnici filipinske kompanije su ameri i radi se o firmi koja je među vodećima u svijetu u branši koja ima za cilj raditi i zaraditi, a ne iskokošariti partnera

moji postovi nisu investicijski sasvjeti niti prijedlog za kupnju ili prodaju dionica


Pa nema veze, naravno. Poanta je bila u tome da onaj tko ima više od 50% može odlučivati o rasporedu dobiti na Skupštini kako želi. Valjda je sad jasno zašto sam spomenuo INU, nadam se barem 🙂
Ovih 49% vrijedi isto kao i 0%, ako je s druge strane većinski vlasnik nekooperativan i radi samo u svom interesu, što se udjela u dobiti tiče.
Samo sam zato spomenuo Inu, jer sam pretpostavljao da će više ljudi shvatiti moju analogiju spominjanjem Ine (ali očito sam bio u krivu).
[smiley]

Na žalost filipinci su samo 51% vlasnik jadranskih vrata tvrtke kćeri LKRI i kocesionara za terminale, u strukturi dioničara LKRI njih nema ili ih ima zanemarivo

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Pa nema veze, naravno. Poanta je bila u tome da onaj tko ima više od 50% može odlučivati o rasporedu dobiti na Skupštini kako želi. Valjda je sad jasno zašto sam spomenuo INU, nadam se barem 🙂
Ovih 49% vrijedi isto kao i 0%, ako je s druge strane većinski vlasnik nekooperativan i radi samo u svom interesu, što se udjela u dobiti tiče.
Samo sam zato spomenuo Inu, jer sam pretpostavljao da će više ljudi shvatiti moju analogiju spominjanjem Ine (ali očito sam bio u krivu).
[smiley]

a sa takvim odnosom bi se sigurno imali pravo nadati produljenju koncesije [lol]
a brajdicu neće sigurno odnjeti na leđima ona nije dio vlasništva jadranskih vrata
samo 51% postojeće i opreme koju će kupiti a 49% ostaje lkri [thumbsup]
nakon isteka koncesije(a godine lete ko…..) i sa 49% opreme može lkri raditi sama ili opet
nekom prodat 51% a filipinci nek svoj dio natovare i voze u tom slučaju.
bit će oni jako fer jer si drugo nemogu priuštiti [wink]
samo da se i sa svim ostalim terminalima napravi isti deal kao ovaj [pray]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

@migra
Zar stvarno misliš da će se filipinci samo tako povući kad istekne koncesija i sve ostaviti LKRI? Oni su hiperprofitabilna kompanija i ništa se ne brini već su dobrano osigurani

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

1.
REPUBLIKA HRVATSKA
4.350.999 72,75 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA 21.07.

1. REPUBLIKA HRVATSKA
4.345.547 72,66 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA 29,07.

-5452 dionice, ponovno RH u zadnjih osam dana cca 900 000 kuna, a u TOPU 10 što se tiče novih dioničara nema nikoga. Mala škola kako zatući kravu zbog šnicle, ali zanimljivo kako se pazi da se ne pojavi skupljač.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


1.
REPUBLIKA HRVATSKA
4.350.999 72,75 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA 21.07.

1. REPUBLIKA HRVATSKA
4.345.547 72,66 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA 29,07.

-5452 dionice, ponovno RH u zadnjih osam dana cca 900 000 kuna, a u TOPU 10 što se tiče novih dioničara nema nikoga. Mala škola kako zatući kravu zbog šnicle, ali zanimljivo kako se pazi da se ne pojavi skupljač.

RH ima manje u tih tjedan dana 5452 dionica ali nisu sve prodane na burzi. Pratim stanje već neko vrijeme i dana kada su prodavali ( ili dijelili ) nije bilo dovoljno prometa.
Izgleda da se to rješava izvan burze , neznam kome idu te dionice idu ali čini mi se da ih taj rasprodaje. Nadam se da će se to uskoro završiti.



Nadam se da će se to uskoro završiti.

Državi fali novaca, a i TA je neumoljiva!
100kn kolega, a tamo budem i ja, dotle mirovanje!
Kad sam pisao na 164kn kako to mora dolje padale su jedinice.
Eto imali ste i 148kn i malo strpljenja je moglo značiti uštedu.
Al TA kaže 100kn,a k tome i najveći prodavač od svih.
Pa nisu fondovi ludi meziti po 150kn kad mogu dobiti popust.
[/quote]

mačeta,

neznam da li si primjetio da je izašlo izvješće ?

U njemu LKRI ima dobit 135.000.000 zbog financijskih priliva !?
Sada je P/E 6,6, ali guši ih još visoki BV na skoro 2 !?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




Nadam se da će se to uskoro završiti.

Državi fali novaca, a i TA je neumoljiva!
100kn kolega, a tamo budem i ja, dotle mirovanje!
Kad sam pisao na 164kn kako to mora dolje padale su jedinice.
Eto imali ste i 148kn i malo strpljenja je moglo značiti uštedu.
Al TA kaže 100kn,a k tome i najveći prodavač od svih.
Pa nisu fondovi ludi meziti po 150kn kad mogu dobiti popust.
[/quote]

mačeta,

neznam da li si primjetio da je izašlo izvješće ?

U njemu LKRI ima dobit 135.000.000 zbog financijskih priliva !?
Sada je P/E 6,6, ali guši ih još visoki BV na skoro 2 !?
[/quote]

Može biti i P/E 1,u ovom slučaju to ne igra baš nikakvu ulogu.Drugo je sve klasika.

"Only dead fish swim with the stream"

Pratim vas jednim okom [shocked]

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Pa rasprodaja je prestala, prije 4-5 dana. Izgleda da je to bilo to. Ja dokupio po 160 kn…vjerujem da ću već danas biti na svojem. [thumbsup]

New Report

Close