KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 31.05.2024. u 23:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
250,00
19.000
76
250,00
256,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

koje lopine isuse boze.. tkap 500miliona kuna, cijena na pola nominale, dobit (navodno)preko 100 miliona kuna.. kad bi dow bio ovako vrednovan bio bi oko 1000

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Poštovane kolege!
Što mislite o ovom padu cijene? Meni se vrzmaju po glavi nekoliko scenarija.
#1. Prodaje onaj isti veliki igrač koji je rušio Končar ne tako davno
#2. Prodaju mali jer očekuju da će druge dionice potegnuti više u nekakvom odbijancu
#3. Netko ima informacije da će izvješće (ili budućnost) biti loše? (ne čini mi se vjerojatnim ali nikad ne znaš sa ovom našom burzom?)

#4. Prodaju svi oni koji iz raznih razloga žele ili moraju doći do gotovine.
#5. Prodaju svi oni koji misle da će tržište i dalje uglavnom padati…

#6 Osim malih prodaju i OIF-ovi koji također trebaju keša, tj. jer ljudi iz OIF-ova traže isplate kada žele ili moraju doći do gotovine (točka #4) kao i oni koji misle da će tržište pa time i vrijednost udjela i dalje uglavnom podati (točka #5)

#7 Prodaje jedan dio "izmrcvarenih" malih koji više o ničemu ne razmišlja, ne zanima ih hoće li padati ili rasti, izvješće biti loše ili dobro, nego jednostavno žele čim prije pobjeći iz svih dionica koje imaju i jednom "zauvijek" (=do sljedećeg ATH [lol] ) zaboraviti na dionice i sve vezano za njih.

#8 Opet pucaju margini. Naime neki su već uspjeli ponovno uzeti (i dobiti) margin, oni koji su se dva puta opekli ne znam kad će i treći puta pokušati – svi bi uvijek sa tuđin novcima "se bogatili", e to može nekada završiti ovako.

Što se tiče #8., da, čuo sam za to da su se prilikom onog zadnjeg "dna" (Koliko će ih još biti?) uzimali margin krediti samo ne znam jesu li to bili pojedinici ili se radilo ipak o donekle široj pojavi. Ima li netko konkretnija ili preciznija saznanja glede toga?

Poštovani kolege!
Hvala na nadopunama mojih ideja. Moram priznati da grdo izgleda,ali što je tu je – vjerojatno je tako i na ostalim dionicama. [undecid]

Koga sad uopće zanima izvješće? Ovakav pad cijene bio bi opravdan ako FI pokaže milijardu kn gubitka. U suprotnom, imamo pad zbog dobro znanih razloga (vidi sve osim HT-a). Samo što ovdje imamo mnogo veći pad. Što dovodi do toga da u pon ili utorak imamo jedan vrlo dobar odbijanac. Pa na može se pasti 60% bez ijednog jedinog odbijanca

Hell is Empty and all the Devils are Here

Dionicu KOEI su rasturili isti oni koji su u svom pertfelju imali i PTKM-R-A.
Jedini pravi kupac je bio ERSTE mirovinski fond ali po pravilniku
ni on više ne smije ulagati u KOEI-R-A.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Dionicu KOEI su rasturili isti oni koji su u svom pertfelju imali i PTKM-R-A.
Jedini pravi kupac je bio ERSTE mirovinski fond ali po pravilniku
ni on više ne smije ulagati u KOEI-R-A.


A ja se nalazim i u jednoj i u drugoj… I što sad ,kad kvartalni bude dobar, otići će sa 150 na 160 baš super. Još jednom se zahvaljujem OMF-ovima za povlačenje udjela u OIF-ovima koji su sve zakuhali i državi za isisavanje likvidnosti iz OMF-ova u vidu obveznica.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Na ovoj dionici bi i USKOK imao šta reći ovo šta su napravili od ove dionice je stvarno katastrofa.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Optima je u prvoj kotaciji i mogu je kupovati mirovinci koliko god žele. A koliki joj je Mcap, koliki joj minus? To nije vreća bez dna to je bezdan. A mi s ovakvim ugledom i dobiti nismo u prvoj kotaciji, pa katastrofa jedna na drugu.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Šta mislite da će izvješće ovakvo ili onakvo nešto promijeniti?
Ne znam kakvo će biti, ali što se tiče energetike i transporta znam slijedeće.
Najveći kupac na podrućju energetike je HEP. Kupac je dobar ali postoje veliki problemi u naplati….
Transport stoji bolje zbog ugovora sa Zagrebom za tramvaje. Tramvaji se isporučuju ugovorenom dinamikom i novac stiže istim tempom. U svibnju će biti gotova i 2 kratka tramvaja. Slična ali kraća od TMK2200. Oni su ogledni primjerci za koje se ugovor očekuje nakon što Končar isporuči zadnji od 140 kom TMK2200. Tih kratkih bi trebalo biti 60 komada.
U nastavku, zajedno s Gredeljem Končar će isporučiti 3 prototipa vlaka za HŽ. Jedan za gradsko-prigradski promet , jedan za regionalni i jedan dizel-električni vlak. Nakon toga ide javni natječaj za 18 gradsko prigradskih i 33 regionalna vlaka. Vrijednost pojedinog je cca 5MEUR.
Tijekom ove godine isporučiti će se i prototip regionalnog vlaka za ŽFBH. U nastavku se očekuje ugovor za još 9 takvih.
Tramvaji – postoji sva sila tendera na zapadu i istoku. Končar će valjda ubosti negdje neki ugovor.

Da zaključim: energetika i transport su core biznis Končara. Postoje ljudi koji znaju. Nema straha a taj dio Končara. Dakako tu spadaju Energetski transformatori (joint venture sa Siemensom), ali svakako i D&ST.
Ova kriza na te ugovore i nema krucijalan utjecaj jer se ugovori u tim poslovima sklapaju nekoliko godina prije realizacije. Do tada će valjd i kriza makar oslabiti.

LP, Fish!

I, kupujte sad kad je jeftino. Ako ode ispod 100 Kn uložit ću i ušteđevinu za novi auto.

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

New Report

Close