KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 00:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
264,91
40.266
152
264,00
266,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


inače 100% portfelja mi je KOEI tako da sam možda subjektivan
[wink]

Zasto si izaso iz koei-a? Jel te potjeralo nesto iz koei-a ili globalno odvijanje situacije?
Moze i na pm.



inače 100% portfelja mi je KOEI tako da sam možda subjektivan
[wink]

Zasto si izaso iz koei-a? Jel te potjeralo nesto iz koei-a ili globalno odvijanje situacije?
Moze i na pm.

[/quote]

I dalje vjerujem u KOEI ali ovo vani me plaši .. rokavela dole pa rokavela gore … previše visim na http://www.marketoracle.co.uk i čitam svojekakve analize i odlučio sam vidit kamo će ovi vani pa ako će gore ponovo ulazim .. računam da ako mi i pobjegne malo gore neće puno cca 20, 25 kuna a vjerujem da vrijedi puno puno više od 500 kuna .. i dalje stojim iza svega što sam napisao na ovoj temia to je da je KOEI izrazito podcijenjen

-povoljan P/NCAV omjer
-stabilna bilanca
-niska zaduženost
-visoka likvidnost
-previsoke rezervacije
-KODT
-dobra uprava
-transparentnost
itd

Pozdrav

Dobra stvar kad imaš samo jednu poziciju da se u vrlo kratkom roku može van a i ponovo unutra + što je KOEI dovoljno likvidan + agram brokeri imaju vrlo povoljne naknade (nadam se da će tako i ostati ,-) [thumbsup]

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]




inače 100% portfelja mi je KOEI tako da sam možda subjektivan
[wink]

Zasto si izaso iz koei-a? Jel te potjeralo nesto iz koei-a ili globalno odvijanje situacije?
Moze i na pm.

[/quote]

I dalje vjerujem u KOEI ali ovo vani me plaši .. rokavela dole pa rokavela gore … previše visim na http://www.marketoracle.co.uk i čitam svojekakve analize i odlučio sam vidit kamo će ovi vani pa ako će gore ponovo ulazim ..[/quote]
Očito je, ta glupa stranica nakičena sa tonu reklama (to joj je čini se i glavna svrha), štetna za psihičko-emotivnu stabilnost investitora 😀

To ti je baš ne-pametno da te čitanje takih stranica može ovako destabilizrati da si spreman praktički bez racionalnog razloga izlaziti iz dionice i sa već unaprijed sviješću da češ ulaziti skuplje kasnije – to zbilja ne zvuči razumno.





inače 100% portfelja mi je KOEI tako da sam možda subjektivan
[wink]

Zasto si izaso iz koei-a? Jel te potjeralo nesto iz koei-a ili globalno odvijanje situacije?
Moze i na pm.

[/quote]

I dalje vjerujem u KOEI ali ovo vani me plaši .. rokavela dole pa rokavela gore … previše visim na http://www.marketoracle.co.uk i čitam svojekakve analize i odlučio sam vidit kamo će ovi vani pa ako će gore ponovo ulazim ..[/quote]
Očito je, ta glupa stranica nakičena sa tonu reklama (to joj je čini se i glavna svrha), štetna za psihičko-emotivnu stabilnost investitora 😀

To ti je baš ne-pametno da te čitanje takih stranica može ovako destabilizrati da si spreman praktički bez racionalnog razloga izlaziti iz dionice i sa već unaprijed sviješću da češ ulaziti skuplje kasnije – to zbilja ne zvuči razumno.
[/quote]

Ova su mi najdraže:

"Nijedno razumno biće nije bilo predmet kulta, nije postalo slavno, nije ostavilo svoj pečat ni na jednom događaju"

"Ako je čovjek dvadeset i četiri sata prije u pravu nego svi drugi, onda ga dvadeset i četiri sata smatraju čovjekom koji nema zdrav razum"

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

Sljedeći naslov i link pokazuje kolika je kratkovidnost i zasljepljenost vladajuće garniture. Bez obzira na odlazak vladajućeg doktora, gospođa Jadra[wink] dosljedno nastavlja stopama njezinog dugogodišnjeg mentora i učitelja. Ovdje nije riječ samo o uskim interesima (spašavanje posrnulih prijateljskih građevinaraca koji su izgubili poslove na bojanju tunela), nego o totalnoj nesposobnosti, neznanju i jednostavno nedostatku sposobnosti biranja prioriteta i mogućnosti shvaćanja interesa za RH.

"Kosor: Pelješki most bi trebao biti završen do 2015."

http://www.poslovni.hr/147446.aspx

O cijeni Pelješkog mosta našao sam ovaj link:

"Pelješki most skuplji od cijelog budžeta HC-a"

"Neke procjene konačne cijene gradnje mosta idu i do pet milijardi kuna, bez cijena pristupnih cesta, ukupne dužine petnaestak kilometara, s pripadajućim manjim mostovima i tunelima"

"Tvrtka (misli se na HC, opaska Luktajt) ima svoje redovite obveze u izgradnji i održavanju cesta, pa nije jasno odakle bi se, osim novih kredita, financirao Pelješki most.
Novo zaduživanje HC-a ušlo bi u ukupni dug države, te tako sama gradnja mosta ima i te kakve veze s državnim proračunom."

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/16064/Peljeski-most-skuplji-od-cijelog-budzeta-HC-a.html

Kad tamo:

"Za deset novih elektrana HEP mora pronaći tri milijarde eura"

"Iako je uglavnom riječ o investicijama koje su dio HEP-ovih planova, ali su odgođene zbog manjka novca, ili su predviđeni Energetskom strategijom, u tom javnom poduzeću smatraju da je preuranjeno izlaziti s detaljima."

"Ostali objekti kojima je Vlada dala status prioritetnih, vrlo su neizvjesni, tvrde naši izvori bliski HEP-u."

http://www.poslovni.hr/144355.aspx

Dobro sad mi recite, koliko se elektrana može napraviti s 5 milijarde kuna? Koliki je povrat kapitala na most, a koliki na hidroelektranu?
Koliko bi novih radnih mjesta bilo otvoreno na gradnji hidrocentrale, a koliko na gradnji mosta?
Koliko bi domaćih tvrtki sudjelovalo na gradnji hidrocentrale, a koliko na gradnji mosta?
Pa na kraju krajeva bilo bi tu mjesta i za prijatelja Jureta…Politika populizma se nastavlja, potrebno je dobiti izbore…totalni gubitak pameti…

I nemojte me krivo shvatiti. Ja nisam protiv izgradnje mosta, samo sam za realno biranje prioriteta koje će nas napokon izbaviti iz ove kaljuže. (ps mislio sam na državu, ne na burzu [smiley])

Pozdrav




inače 100% portfelja mi je KOEI tako da sam možda subjektivan
[wink]

Zasto si izaso iz koei-a? Jel te potjeralo nesto iz koei-a ili globalno odvijanje situacije?
Moze i na pm.

[/quote]

I dalje vjerujem u KOEI ali ovo vani me plaši .. rokavela dole pa rokavela gore … previše visim na http://www.marketoracle.co.uk i čitam svojekakve analize i odlučio sam vidit kamo će ovi vani pa ako će gore ponovo ulazim .. računam da ako mi i pobjegne malo gore neće puno cca 20, 25 kuna a vjerujem da vrijedi puno puno više od 500 kuna .. i dalje stojim iza svega što sam napisao na ovoj temia to je da je KOEI izrazito podcijenjen

-povoljan P/NCAV omjer
-stabilna bilanca
-niska zaduženost
-visoka likvidnost
-previsoke rezervacije
-KODT
-dobra uprava
-transparentnost
itd

Pozdrav

Dobra stvar kad imaš samo jednu poziciju da se u vrlo kratkom roku može van a i ponovo unutra + što je KOEI dovoljno likvidan + agram brokeri imaju vrlo povoljne naknade (nadam se da će tako i ostati ,-) [thumbsup]
[/quote]
@crnac-S&P Earnings scorecard Q1 2010-Actual earnings growth 60%,Actual revenue growth 9%,Forward P/E 13,7,Bearsi će još jednom biti tostirani na manjim volumenima !BTW bosanci oduševljeni našim vozom [lol] ,vraćajte se jer prodaja je kao ementaler,neki dan kupnja-prodaja skoro 1:1,take care!

Zaboravio sam prije dva dana prenijeti ovaj link, premda su ga na topicu KODT-a prenijeli , mislim da bi ovdje više odgovarao. Ispravite me ako sam u krivu.

"Končar-Energetski transformatori najbolja izvozna tvrtka"

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Koncar-Energetski-transformatori-najbolja-izvozna-tvrtka

Inače za dva dana glavna skupština, na kojoj će biti donesena odluka:

"Končar želi u službeno tržište"

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Koncar-zeli-u-sluzbeno-trziste

Vidim da ih se treba kritizirati, da bi izašli i s pozitivnijim izjavama [smiley]

"Đuro Popijač: Hrvatska će biti najpoželjnija zemlja za ulaganje!"

"Koncetrirat ćemo se, obećao je, stvaranju prilika i okvira jer je ‘Hrvatska bila i opet će biti industrijska zemlja’. Među ključne sektore smjestio je infrastrukturu i energetiku uz poljoprivredu i turizam. Istaknuo je da će nekoliko kapitalnih projekata u elektroenergetskom sektoru biti u fokusu državnih ulaganja. Riječ je, pojasnio je ministar, o gradnji nekoliko novih elektrana te završavanju niz projekata iz sektora koji su započeti."

"”Do 2020. godine uložit ćemo 15 milijardi eura, a pri tome nećemo zaboraviti na potencijal koji nam se otvara u području obnovljivih izvora energije”, jasan je Popijač pa otvorio prostor za razgovore o unaprijeđivanju energetske učinkovitosti s naglaskom na primjenu na stanogradnju."

Vidi li netko ovdje poslovnih prilika za KOEI?… [wink]


Vidim da ih se treba kritizirati, da bi izašli i s pozitivnijim izjavama [smiley]

"Đuro Popijač: Hrvatska će biti najpoželjnija zemlja za ulaganje!"

"Koncetrirat ćemo se, obećao je, stvaranju prilika i okvira jer je ‘Hrvatska bila i opet će biti industrijska zemlja’. Među ključne sektore smjestio je infrastrukturu i energetiku uz poljoprivredu i turizam. Istaknuo je da će nekoliko kapitalnih projekata u elektroenergetskom sektoru biti u fokusu državnih ulaganja. Riječ je, pojasnio je ministar, o gradnji nekoliko novih elektrana te završavanju niz projekata iz sektora koji su započeti."

"”Do 2020. godine uložit ćemo 15 milijardi eura, a pri tome nećemo zaboraviti na potencijal koji nam se otvara u području obnovljivih izvora energije”, jasan je Popijač pa otvorio prostor za razgovore o unaprijeđivanju energetske učinkovitosti s naglaskom na primjenu na stanogradnju."

Vidi li netko ovdje poslovnih prilika za KOEI?… [wink]

Da, pošto će se do 2020 uložiti milijarde, treba odmah sada zauzeti pozicije. Burza reagira godinu dana prije realne ekonomije a forumaši bi trebali barem 10 godina prije [lol]

Vidi bogati, ovo mi je promaklo

Poticaji samo domaćim vjetroelektranama?
04.05.2010. | Zagreb

Ukupna ulaganja u obnovljive izvore energije do 2020. u Hrvatskoj procijenjena su na tri milijarde eura, čime bi se moglo otvoriti oko 3000 novih radnih mjesta. Ali država koja daje svoj prirodni resurs i financijski potiče njihovu gradnju treba od toga nastojati izvući maksimalnu korist. Istaknuto je to na okruglom stolu »Vjetroelektrane u hrvatskom elektroenergetskom sustavu«, koji su organizirali Hrvatski ogranak Međunarodnog vijeća za velike elektroenergetske sustave – CIGRE u suradnji sa Znanstvenim vijećem za energetiku HAZU-a, izvještava Vjesnik.
Kako se državni poticaji (novac za njih skuplja se naplatom 0,5 lipa po potrošenom kWh) ne bi neopravdano koristili za povećavanje zapošljavanja stranih umjesto domaćih radnika, predloženo je da bi trebalo postrožiti uvjete za njihovo dobivanje. Zasad ih, kroz znatno subvencionirane otkupne cijene sve proizvedene struje, u potpunosti dobivaju vjetroelektrane kod kojih je udjel domaće komponente veći od 60%, dok su onima kojima je taj udjel 45% i manji državni poticaji umanjeni za samo 0,07%.
Zato je energetski stručnjak Marijan KALEA, dipl. ing. predložio da se poticaj dobije samo za vjetroelektrane koje imaju domaću komponentu veću od 60%. Tim više što sve više domaćih tvrtki može uspješno sudjelovati u takvim projektima, a neke već proizvode i najsloženije dijelove. Tako je član Uprave Končara Davor MLADINA, dipl. ing. najavio da će nakon puštanja u probni rad prvog domaćeg vjetroagregata snage 1 MW, sljedeće godine instalirati i vjetroagregat snage 2,5 MW kako bi stekli reference za njihov izvoz. Istodobno je upozorio na apsurd da neki investitori uvoze čak i betonska postolja.
Takvo predloženo postrožavanje uvjeta za dobivanje poticaja argumentirano je sličnom europskom praksom te dobrom zaradom koje postojeći povoljni državni poticaji donose investitorima u vjetroelektrane, navodi Vjesnik. (A.H.)

[thumbsup]

Čekajte da uvoznički lobi i domaći izdajnici odrade posao, smanjit će se obveza domaćih komponenti na 0 posto, jer naravno, kako ćemo ući u Europsku uniju ako diskriminiramo strane proizvođače? Znate kako to ide… [undecid]

Ali svaka čast Končaru na vjetroelektranama! [thumbsup]


Čekajte da uvoznički lobi i domaći izdajnici odrade posao, smanjit će se obveza domaćih komponenti na 0 posto, jer naravno, kako ćemo ući u Europsku uniju ako diskriminiramo strane proizvođače? Znate kako to ide… [undecid]

Ali svaka čast Končaru na vjetroelektranama! [thumbsup]

Ako vjetroelektrane neće kupovati naši – kupovati će stranci u izvozu (čim se upotpuni ove reference na toj vlastitoj vjetro-elektrani) – ne smije se Končar osloniti na naše lopove, da se gleda domaće tržište… Končar bi sada bio u banani kao i većina našeg gospodarstva ali ovdje se lijepo sav pad prodaje na domaćem tržištu lijepo to vidimo iz 2009. godine, razvoja 2010. i daljnjih planova: nadoknađuje izvozom!

Dok prodaja na domaćem tržištu strmoglavo pada (dvoznamenkastim stopama!) izvoz i u godini (2009.) od WW2 najtežeg stanja međunarodne razmijene kod nas pak raste dvoznamenkastim stopama! To je nešto što daje iznimno veliko povjerenje u daljnje mogućnosti izvoznih poslova za članice Končar grupe. Kada izvoz u ovakvo vrijeme može tako nevjerojatno funkcionirati – u boljim vremenimo očigledno da nam je samo nebo granica.

Izvoz je ovdje kroz zadnjih godinu dvije polagano već probio (sa zadnjim kvartalom) granicu od 50 %, sada se napokon definitivno više ostavaruje u izvozu nego na domaćem tržištu i to će očigledno (već iz strukture postojećih narudžbi) u vrlo kratkom roku prijeći 60 %…

A pogledajte i strukturu tog izvoza: cca. 50 % izvoza je u zemlje EU, a po cca. 25 % u susjedne zemlje te dalje zemlje (Srednji Istok i ostalo)

Dakle izvoz je osnova Končara, domaće tržište je prošlost, a dio budućnosti može biti ali u kojem obimu… to ovisi o našim "pametnim" političarima, a u njihovu pamet očito da se nije pouzdati i zato nitko tko Končaru želi dobro, niti jedan dioničar… ne smije se pouzdati u to, u naše jadno tržište koje ovisi o našim jadnim državnim firmama… To je stvar koja da smo normalna država bila bi potpora Končaru kroz jedan "čvrsti i sigurni izvor poslova" – ali mi nismo normalna država!

Da li će nam se država unormaliti?? Ah, daj Bože, ali to nije smije biti nešto što se uzima zdravo za gotovo. Jedino što trebamo gledati kao "sigurno" su izvozni poslovi, sve ostalo je podložno velikim rizicima vezanima za razum vladajućih elita (dakle jako velik rizik).

Za razliku od većine hrvatskih firmi koji izvoze sa gubitkom (ili u najboljem slučaju pozitivnom nulom) Končar koliko ja to vidim pak većinu svoje dobiti generira upravo vani (pogotovo je stanje smiješno kada se uzme u obzir ove gubitaške članice a koje većinom rade na domaćem tržištu..) što je dokaz da ovaj izvoz nije samo fizički velik, nego je i vrlo kvalitetan tj. Končar ima zavidnu konkurentnost na svjetskoj razini – i to je onaj razlog zbog kojega se može očekivati daljnji napredak izvoza i zašto je izvoz temelj budućeg rasta Končar grupe.

Domaće tržište taj bi rast moglo još drastično ojačati – ali za to: treba malo pameti na nekim mjestima gdje pameti nismo naviknuli vidjeti.

Recimo HEP, da je u ovoj Vladi bar zrno pameti, bi se moralo (recimo preko IPO-a hrvatskim građanima) snažno dokapitalizirati (npr. 100 % novih dionica izdati, pa da na taj način država padne na 50 % udjela) i onda bi se tim prikupljenim domaćim kapitalom napravile očajnički nam potrebne investicije u nove proizvodne kapacitete (sramotno je i glupo je koliko smo energetski ovisni o uvozu) a to sve bi mogao raditi upravo Končar… ali kod nas toliko pameti naravno da nema.

Ako se HEP dokapitalizira, dokapitalizirat će ga stranac, budite sigurni u to. Sve naše vlade tek su eksponat stranih interesnih grupacija. (Zanimljivo je da se u Hrvatskoj oko 30-40 posto stanovništva protivi ulasku u EU, a da nema nijedne stranke koja bi bila imalo euroskeptična, ulazak u EU je svima prioritet broj 1 i "nema alternative". Toliko o demokraciji i o tome da narod bira vlast.) A mislite da će strani vlasnik, kad jednom preuzme HEP, naručivati opremu od Končara? Sumnjam.
Inače, ja vjerujem u Končareve izvozne potencijale i u kvalitetu proizvoda, ali ovdje nije riječ o tome, već da vani države na sve moguće načine potiču upotrebu domaćih proizvoda (za razliku od Hrvatske) pa čak provode i najbezobraznije oblike protekcionizma, pa Končar uvijek mora biti veći katolik od pape, tj. mora biti ili puno jeftiniji ili puno kvalitetniji da bi dobio bilo kakav posao. Zato bi država morala prisiliti HEP da investira i da obavezno naručuje opremu od domaćih proizvođača, dakle od Končara, pogotovo jer je država i većinski vlasnik Končara. Zašto tome nije tako, napisao sam na početku posta.

Zanimljivo je da je nedavno Dalekovod započeo s instaliranjem vjetroelektrana, projekt financira Splitska banka, ali elektrane je proizveo Siemens. Znam da Končarove vjetroelektrane još nisu posve ispitane, ali vjerujem da bi isti scenarij bio i da jesu.

Idući tjedan je BAGO na sastanku s premijerkom,ne brinem za nas,TA just fine,weak hands uvijek ih ima,kolega LYNX nema se što dodati vašim postovima [thumbsup]

Tko je ovo napravio blok transakciju.Što to bi ?

New Report

Close