HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.05.2024. u 19:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,54
56.707
1,857
30,50
30,90
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Zapamtite dobro ovaj moj post. Ja izlazim na razini 277% od cijene IPO-a Mislio sam izlazit na 100% da je ostao paket 38 000 kn, ovako sam letvicu podigao na 277% Vrijeme nije upitno!!!

734,05 kn !
Svaka ti čast.

neće atlantic previše utjecati na cijenu HT-a
danas, eventualno početakom slijedećeg tjedna je krajnji rok za sve koji su mislili povući lovu iz HT-a za atlantic i nakon toga smo i taj teret skinuli sa leđa
mislim da su fondovi toga svjesni i zato me ne čudi ovo završno čiščenje

ja sam isto za 1000 kn.

Imam pitanje za iskusne dioničare.

Ako uprava THT-a odluči isplatiti dividendu dioničarima kada se to dešava? Na kraju godine ili..?

Imamo li onda pravo na dividendu i mi koji dionice imamo tek mjesec ili dva ili moramo biti u posjedu dionica neko vremensko razdoblje da bi imali pravo na isplatu dividende?

To pitam jer baš nemam namjeru skoro ih prodat…….[smiley7][smiley1][smiley2]

U ovo doba iduće godine ja ću biti milijuner ( Delboy)

Ma meni se sviđa cjelokupni razvoj događaja…neiskusan sam dioničar i počeo sam trgovati sa samim ht-om…na prvu nisam htio ništa puno mudrovati, ipak mi je to bilo prvo ulaganje, i izaći na prvu priliku …al u tome su me sprijećili “sprint” dioničari i cjelokupni padovi sustava trgovanja (hvala im!)…pa sam se ja malo počeo i informirati (koji sam ja bio nob, u prijevodu početnik: sad znam da se prvo informira a onda ulaže)…i tako sam citao forume, portale, savjetovao se sa brokerima i obicnim ljudima,pratio kretanje cjena zg-lon(uh što sam postao pametan!)…i tako malo uz vlastito promišljanje (valjda vrijedi nečemu ta diploma iz ekonomije) dolazim do toga da bi ovu dionicu držao čak na više od godinu dana (da isoristim onaj bonus)…sve u svemu smješno mi je kako se odluka od prvog dana prodaje promjenila na sad već promišljanje o držanju dionice na više od godinu dana!

A sve zbog fundamentala dolje u postu navedenih kojih sam se odlučio držati od početka![smiley11]

Osnove trgovanja : 1. ponuda i potražnja - 2. kupi jeftino prodaj skupo - 3. svaka informacija je dobra informacija (makar bila i "navlakuša") *autor u svom portfelju posjeduje i dionice HT-a


U 11 radnih dana trgovanja je prošlo preko zagrebačke burze 1.862.837 komada ili ukupan promet 718.863.234,24 kn! Dosta jak tempo,brzo će se uspostaviti realni trend!

Ako taj broj (1.862.837) podijelimo sa 63, ispada da je pun paket prodalo tek oko 30 000 ljudi, zar ne?


Imam pitanje za iskusne dioničare. Ako uprava THT-a odluči isplatiti dividendu dioničarima kada se to dešava? Na kraju godine ili..? Imamo li onda pravo na dividendu i mi koji dionice imamo tek mjesec ili dva ili moramo biti u posjedu dionica neko vremensko razdoblje da bi imali pravo na isplatu dividende? To pitam jer baš nemam namjeru skoro ih prodat…….[smiley7][smiley1][smiley2]

dividenda je nedavno isplaćena,dogodine ćeš dobit vjerovatno nekih 12 kuna,ali uvjet je da imaš dionice na dan kad se odlučuje o podjeli dividende. HT mora isplatiti 50-100 % dividende.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


rocky: ” U 11 radnih dana trgovanja je prošlo preko zagrebačke burze 1.862.837 komada ili ukupan promet 718.863.234,24 kn! Dosta jak tempo,brzo će se uspostaviti realni trend! ” Ako taj broj (1.862.837) podijelimo sa 63, ispada da je pun paket prodalo tek oko 30 000 ljudi, zar ne?

i to su sve novi,starija ekipa koja je kupovala nije i neće prodavati tako skoro,tako da se bliži kraj kroz koji mjesec..

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Obrisati molim….

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Da li bi se slozili sa mnom ako kazem da treba ocekivati dva vala prodaje HT-a u dogledno vrijeme.

Prvi mozda vec iduci tjedan, a odnosi se na kredite. Koliko sam cuo ljudi koji su kupili HT na namjenski kredit imaju vremena 15 dana za povrat kredita od kada pokrenu postupak prodaje, s tim da im za samu papirologiju treba, navodno cca 10 dana, sto znaci da u 5 dana moraju prodati dionice kako bi zatvorili kredit.

Drugi val ocekujem prije Bozica i NG jer tada tradicionalno potreba za novcem raste.

Zakljucak bi bio da je najranije povoljno vrijeme prodaje negdje u Sijecnju, bolje reci u Veljaci.


rocky:
U 11 radnih dana trgovanja je prošlo preko zagrebačke burze 1.862.837 komada ili ukupan promet 718.863.234,24 kn! Dosta jak tempo,brzo će se uspostaviti realni trend!
Ako taj broj (1.862.837) podijelimo sa 63, ispada da je pun paket prodalo tek oko 30 000 ljudi, zar ne?

Da ali pazi nisu svih 370,000.00 ljudi kupili puni paket!!! Moja procjena kako je u prosjeku tri puta veći broj ljudi izašlo (oko 100,000.00 ako ne i više) koji su uložili polovični paket ili pak 1-2 paketa pa njima porast od još 5%-10%-15% ne čini bitniju razliku…

Slažem se s mmstanicom da brzo dolazi kraj velikoj ponudi (što je već sad bilo vidljivo pri padu cijene kako se promet srozao) i očekivam polagani trend uspona cijene jer su ostali ulagači koji imaju 5-6-7-ili puno više paketa kojima je razlika i u 2%-3% vrlo bitna, ce paziti pri kojoj cijeni će prodati a možda i da ga zadrže na dulji period! Za razliku od mmstanica prognoziram da ce pražnjenje ovih “malenih” biti za jedno dva tjedna manje više gotov, treći tjedan samo poneki zaostali…

Osnove trgovanja : 1. ponuda i potražnja - 2. kupi jeftino prodaj skupo - 3. svaka informacija je dobra informacija (makar bila i "navlakuša") *autor u svom portfelju posjeduje i dionice HT-a


Da li bi se slozili sa mnom ako kazem da treba ocekivati dva vala prodaje HT-a u dogledno vrijeme.

Prvi mozda vec iduci tjedan, a odnosi se na kredite. Koliko sam cuo ljudi koji su kupili HT na namjenski kredit imaju vremena 15 dana za povrat kredita od kada pokrenu postupak prodaje, s tim da im za samu papirologiju treba, navodno cca 10 dana, sto znaci da u 5 dana moraju prodati dionice kako bi zatvorili kredit.

Drugi val ocekujem prije Bozica i NG jer tada tradicionalno potreba za novcem raste.

Zakljucak bi bio da je najranije povoljno vrijeme prodaje negdje u Sijecnju, bolje reci u Veljaci.

Sari moj ti koji su išli na kredit već su se “ikrcali”pri ovom prvom usponu cijene, nije opet bila tolika masa ljudi koji su išli dizati kredit za dionice a oni koji to jesu nestrpljivo su već sada izašli jer to je dupli rizik i vjerovatno su dizali za paket dva što im je već sad bilo isplativo prodat – pokrit – zaradit! A za Božić i Novu …hm…već do tada će se isprazniti ljudi koji nemogu ćekati rast zbog tekuće likvidnosti, tako da sve to može utjecati ali ništa preznačajno!

Osnove trgovanja : 1. ponuda i potražnja - 2. kupi jeftino prodaj skupo - 3. svaka informacija je dobra informacija (makar bila i "navlakuša") *autor u svom portfelju posjeduje i dionice HT-a

New Report

Close