HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 12:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,62
47.001
1,535
30,60
30,80
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

[smiley11]
Intuitivno žensko kaže ovako…….ko ima para nek kupuje sljedeća 2 tjedna a ko nema nek čuva ono što ima najmanje mjesec dana……..

..sve što je bitno oku je nevidljivo..[color=black][/color]


Mogu vam reći da mi je polako dosta ove histerije ko hoće prodati neka proda i još uvijek može dokupiti kad i ako počne rasti kome je ovo dosta nek uzme lovu a ko hoće čekati neka čeka. i nitko nije na nikakvom gubitku!
šta će? kako će? kolko će? kuda će?…. a niko nema pojma

kad si malo bolje razmislim
ovi što hoće prodavat bolje da to riješe nabrzinu u roku 10-15 dana i nek sruše cijenu max
nego da brljave i prodaju pola godine, ako cijena bude svaki dan padala za 1 kn(teoretski)…

moj scenirao prema kojem se ravnam( da nije tako i ja bi prodavao po 380), je slijedeći…
cijena oscilira blago ka laganom padu u idućih 10-15 dana…
trebala bi se zaustaviti na najnižoj razini od 350 kn…( vjerojatno bi išla još niže, ali postoji instrumenti kojima će se to regulirati)…
u tom trenutku će se naglo omjer potražnje i kupnje toliko promijeniti u oba smjera i kvantitativno i prema cijeni, da će slijediti brzi rast….
cijena od 450 po mojoj procijeni 99% dostižna do pred izbore
cijena 500 60-70%
cijena preko 500 cca 10-20% u nekom trajnijem obliku…

definitivno cijena ove dionice na rok od 1 god preko 500…

zaista nikada ama baš nikada nisam bio sigurniji u sigurni porast ove cijene nakon cca 2 tjedna max…

domaći ulagaći će u to vrijeme isprazniti London, stvorit će se odlična podloga za rast, mali investitori će rasprodati sve što se rasprodati može…
ostat će otvoreno hrpa naloga pozicioniranih oko 500…
i onda kreće poklapanje…

MAgmu sam pogodio skoro u dan, stoji i dalje na jednom forumu kao svjedočanstvo…
u INI nisam sudjelovao(opljačkan sam)…
HT are you ready to game?[smiley2]

i još bih dodao jedva čekam povrat love za dokup…
a mislim da tako većina razmišlja…
ipak će paket biti veći od 17 000 kn na kraju hehe

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka


[smiley11]
Intuitivno žensko kaže ovako…….ko ima para nek kupuje sljedeća 2 tjedna a ko nema nek čuva ono što ima najmanje mjesec dana……..

Mogao bi te onda poslušati…..[smiley9]

na 4300 sve prodajem...

Ako kod ovog fenomena TH-T-a i postoji problem,taj se sigurno temelji na činjenici da je mnogo ljudi ušla u ovo sa namjerom da od profita kupi nekakvu plazmicu,mobitel, laptop pa ako hoćete i novo zubalo.
Budući da količina podignutih potrošačkih kredita u posljednjih nekoliko godina dovoljno govori o načinu razmišljanja potrošaća (bolje dobiti sad 20% skuplje,nego za par mjeseci štediti i kupiti jeftinije),čisto sumljam da će itijedan racionalni argument odgovoriti ovu populaciju od namjere da proda dionice.Dakle preostaje nam malo strpljenja da se potrošaći iskrcaju iz HT-a.
Mirovinski fondovi koji su zakonski ograničeni na ulaganje od miljardu kuna u TH-t, će više manje,uz pomoć drugih fondova,a i nas ‘malih’,,uspješno apsorbirati tu količinu dionica.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

idem polako u smanjenje portfelja koji imam i od tih novaca u kupovinu HT-a jer mi se ćini kao mini IPO građana prema građanima.[smiley2]

Mali ‘disclaimer’ na početku… Ovo su samo razmišljanja čovjeka koji procjenjuje da bi ovim izlaskom HT-a na
burzu mogao ozbiljno zaraditi.

Prvo moram čestititi premijeru Ivi i savjetnicima na izvrsno obavljenom poslu. Mnogi će solidno zaraditi i u sustav će ući ogromna količina novca. Ali kao što sam već napisao moja oklada je da to HDZ neće spasiti od gubitka izbora. Čini mi se realno da će SDP dobiti relativnu većinu i sa HSS-om, HSU-om formirati vladu (bez HNS-a). Uzimajuću u obzir Ljubine izjave, to bi trebalo izazvati korekciju od 10-20%. Koristeći se kreditnom polugom na nekretnine i obveznice kupit ću HT tada koliko budem mogao. Nakon par mjeseci, kad se situacija istitra ,ide ‘business as usual’ i fondovi naglo dižu cijenu. Tad prodajem sve i ulaže u prave IPO-ove u telekom sektoru (Optima, Metronet). Dugoročno, mislim da je potencijal zarade na njima enorman (slično kao sa građevincima prije godinu dana).

Za one koji ne poznaju dovoljno telekom tržište par činjenica da pojasnim moju odluku:
[left]- Dio profita HT je posljedica monopola i državnog vlasništva.
– EU diktira smanjivanje cijena roaminga i zemljama kandidatima.
– Fiksnu telefoniju očekuje dalji pad profitabilnosti.
– Razriješenje DTK problema nakon izbora će dodatno ojačati konkurenciju.
– DT je u prošlom polugodištu imao rast prihoda od 3% i pad dobiti od 13%.
– HT-u se dogodio(događa) ozbiljan brain-drain glavnih stručnjaka u konkurenciju koji jako dobro znaju svoj posao.[/left]

Više, manje ovo je većini ‘igrača’ sve jako dobro poznato, čeka se smirivanje situacije i možda dolazak kakvog ozbiljnijeg hedge fonda koji želi otkinuti dio hrvatskog telekom kolača. To se dogodilo u mnogim zemljama pa će se vjerojatno dogoditi i u nas. Kako će se uprava HT boriti ? Pa jedan od načina je da kupi konkurenciju, na veliku sreću njihovih budućih dioničara.

Dakle da rezmiram, kratkoročno dionica je dar s neba, dugoročno sigurna kao i oročeni dolar 😉

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


plavi: ” Ja svoje pakete danas nisam prodao, naravno, živi bili pa vidjeli što će nam donijeti naredni dani i tjednima. ” Imam istu strategiju. Navrati malo cesce na brodare. Afirmativni pisci su dobrodosli.

Hvala na pozivu, ali ne pišem puno na temama u kojima se ne osjećam kao doma.
A brodari to ( još ) nisu.
Ali vidim da tu ima kruha, pa malo i to učim polako..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

nekoliko pitanja početnika:

kad bi tribao bit novca od preplaćenih paketa?
zar nije do sada tribala stići nekakva obavjest od SDA, jer ja još nista nisam dobio, tako da se niti mogu registrirat s brokerom?
ponudu sam dao u utorak drugog tjedna, 2 dana prije kraja.

kao što rekoh, početnik….

ko je jamio-jamio je!

piše mi na dopisu od SDA da sam 70 dionica HT-a prenio kod brokera
[smiley8]
danas stigao papir

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka

nikson:

Nisam postavlja jučer naloge ni na kupnji ni na prodaji. Target dižem na 530 kn pa taman ga čeka 1 god. Osobno mislim da će cijena još malo pasti,a kad se vrate sredstva da bi mogla preko 400

kolega mogli ste nalog dati i za godinu dana (kad nebude gužva) ako Vam je target 530 i ubrati 6 di(j)onica zar ne???


Zašto čekati godinu dana .Usput čekam malo više di(j)onica

Zrno maka da li si kupovao neke druge dionice?Ako si kupovao morao bi imati pin i br investitora,a to bi ti trebalo biti dosta da zadaš nalog.

[smiley2]dobra…

Ne trgovati sobom na trzistu rada - trgovati za sebe na trzistu kapitala :)


Zrno maka da li si kupovao neke druge dionice?Ako si kupovao morao bi imati pin i br investitora,a to bi ti trebalo biti dosta da zadaš nalog.

ne, ovo mi je prvi izlazak u ove vode.
znam da je bila guzva i strka, ali zar nije do sada nesto tribalo stići na adresu?

ko je jamio-jamio je!

Ne znam sve koje poznajem su dobili pin i broj investitora,e da fali ti još nekoliko stavri za dat nalog ali to sve riješiš sa brokerom.Kako si uplaćivao dionice,da nisi slučajno zabrlja kod ponude uplatio više,manje isl

sve po pravilu, dao ponudu, uplatio i sad čekam.
ali nikako dočekat. tješim se da zbog gužve nisu uspili sve do sada obavjestit ali se isto malo brinem.

ko je jamio-jamio je!

New Report

Close