HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.07.2024. u 01:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,85
42.138
1,366
30,80
31,00
0,98%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

370 000 – broj građana ili broj ponuda??? (povlaštene i nepovlaštene ponude građana)

13 milijardi – ukupna uplata ( po povlaštenim i nepovlaštenim ponudama)

Sigurno ima i onih koji nisu okolo tražili punomoći nego su uplatili jednu povlaštenu (38000) i bar jednu nepovlaštenu ponudu(xxx xxx).
A još nevažeće ponude…

Igra se magarad; bit će kiše!

valentine:

Jel rezanje proporcionalo ili kao kod Magme? Svi po 16.000 kn?

proporcionalno je. a inače na novoj vele skoro 400k. prvo rečeno da je malo iznad 300. pa rekli između 300 i 400, pa je sad blizu 400. da su rekli između 300 i milijun, sad bi već objavili da je “skoro” milijun. ko da smo na placu [smiley7]. trebale su kladare zbilja otvorit ovo, na tome bi se dobro zaradilo!

Da se cijena koji slučajem određuje u idući ponedjeljak, došli bi do 1 000 000 upisanih punih paketa[smiley2]

Only God, Muammar and Libya!

Ako je rezanje proporcionalno što onda znači paket od 16000 kuna?
Ako je netko uplatio npr. 8000 kuna dobit će za 3360 kuna ili onaj koji je uplatio 6000 kuna dobit će 2520 kuna. Zanimljivo.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Na IPO-u INE prvi dan upisa u Dnevniku su objavili da je taj dan upisalo 60 000 a na kraju je ispalo ukupno 44 000.Toliko o Dnevniku.

Da li ima ikakvih sansi da rezanje bude neproporcionalno? Da li to uopce smiju napraviti i da li imaju ikakvih uporista da bi to nekak obrazlozili? Bila bi to prijevara, jer da pise u prospektu neproporcionalno, uzeli bi svi vise manjih paketa…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

proporcionalno rezanje znaci da dobijes proporcionalno onoliko koliko si uplatila:
nek ide na pola::

pola od 10k=5k
pola od 8k=4k

naravno da nece biti ciste cifre tako da ce se zaokruzivati na manji nizi, npr.: uplatila 8k, dijeljeno na pola= 4k
4k/320kn=12,5 dionica, dakle dobijes 12 dionica[smiley9]

[code][/code]Nije kupovao dionice, već slagao ‘lanac sreće’[url]http://jutarnji.hr/crna_kronika/clanak/art-2007,10,23,cevizovic_dionice,95316.jl[/url]


Da li ima ikakvih sansi da rezanje bude neproporcionalno? Da li to uopce smiju napraviti i da li imaju ikakvih uporista da bi to nekak obrazlozili? Bila bi to prijevara, jer da pise u prospektu neproporcionalno, uzeli bi svi vise manjih paketa…

tako je kolega, proporcionalno, to ni u kome slučaju nije upitno – sve je jasno !
jer da nije onda bi kako Vi kažete umjesto jednog paketa po 38.000 upisivali 5 po cca 8.000 !

OPORTUNIST, 30.09.2007. u 21:42
Moje mišljenje je da ovakvo bombradiranje vijestima o enormonom broju gradjana koji su upisali je
priprema terena.Rezanja će biti to je očito.Ali zar nije logično napucat broj preko medija i uplašit nas da će rezanje biti na 16000 kuna,a onda lijepo sutra objavit da je rezanje recimo na 25000 kn i svi će biti prezadovoljni što bez ovakve pompe i napucavanja brjoa sigurno ne bi bilo.Barem bi ja koristio takvu taktiku.
Prvo nas se uplaši pa onda kad ispadne da nije baš tako crno onda smo svi zadovoljni i tješimo se moglo je biti i gore.Kako vam ovo zvuči?


Kolega Vaša definicija je najbliža istini !!

Mislim da je pogresno gledati iznos paketa u kunama.
Broj dionica je poznat i broj sudionika ce biti poznat.
Kada se to podijeli dobiti ce se broj dionica po punom paketu (38.000 HKn).

I kada Ivo odredi cijenu dionice odrediti ce i velicinu paketa u kunama.
Daj boze da Ivo to sreze na sto manji iznos (to bi znacilo da nam je jeftino prodao).
Manji ulog = manji rizik, a zarada VECA!

Pozdrav

Married, without money .

Mislim da je jedina otprilike točna informacija o broju pristiglih ponuda, a to je cca 350.000.
A količinu novca koja je uplaćena su izračunali tako da su pretpostavili da je jedna ponuda = 38.000 Kn i pomnožili sa brojem ponuda i dobili su tih 13 mlrd kuna.
To je čisto manipuliranje, jer je očito da nisu svi upisali puni iznos, a i postoje ljudi koji niti nisu uplatili.
Dakle moguće je da će biti rezanje na ipak malo veći iznos od tih “pretpostavljenih” 16.000 Kn. Naravno, rezane će biti proporcionalno, kakvo drugačije.
Pitanje je jedino tko manipulira, vlada ili mediji?

Sjednica Vlade vezana uz IPO sutra u 17.00..


Da li ima ikakvih sansi da rezanje bude neproporcionalno? Da li to uopce smiju napraviti i da li imaju ikakvih uporista da bi to nekak obrazlozili? Bila bi to prijevara, jer da pise u prospektu neproporcionalno, uzeli bi svi vise manjih paketa…

Kolega Deimos je već odgovorio na ovo pitanje. Ipak je ovo Hrvatska! Ovdje je nažalost sve moguće, pa i to[smiley10]


oberst: ” Prvi nisam upisao puni paket. A osobno znam hrpu ljudi koja nije upisivala puni paket. ” Nećeš vjerovat, ja znam jednog koji je upisao 2.000 kuna. [smiley16] Kaže mi, ide vidjet kako to sve izgleda, broker, trgovanje…

Ja sam u FINI vidio još jačeg. 600kn!!!
Penzić…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

New Report

Close