HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.06.2024. u 14:51
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,76
50.586
1,700
29,80
30,00
0,67%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ako dođe do rezanja paketa, da li onaj koji je uplatio recimo 30000 kn dobiva pravo na isti broj dionica kao i onaj koji je uplatio maksimalnih 38000 kn?
Hvala.

Ne. Pošto rezanje ide proporcionalno. Ako se jednom smanji na pola i drugom će se na njegovu polovicu.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

ZG banka provizija 6 kn[smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

-u FINI provizija 80 kuna
-u ERSTE??????
-u HPB??????
[smiley9]

ERSTE 50 kn.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

Poštovani kolege,

Ne želim se baviti procjenama o broju ljudi, ali mogu reći da danas nije bilo pretjerane gužve. Ili to ili su banke izvrsno organizirane. Poslijepodne se čekalo manje od 15 minuta. Živim u Rijeci.

Ahilej

Evo počela naklapanja o prvom danu i procjeni koliko je upisalo. na “cijenjenom” rtl “televizoru” txt. str. 112 kaže da su prve procjene oko 10.000 ljudi dok večernji napominje kako je prvi dan INAu upisalo 12.000 ljudi (znači cca četvrtina) i kako je vrlo vjerojatno da je HT upisalo par desetaka tisuća danas.

Vaš link.

Sudeći po revnim izvjestiteljima s terena sa ovog foruma poslijepodne uopće nije bilo redova tako da mi se sve čini da rezanja paketa neće biti. Danas su se svi penzioneri i neznalice koje misle da nešto dobiju ako upišu prije istresli, tako da će biti jako zanimljivo vidjeti dali ćemo prijeći magičnu brojku od 100.000

Planiram upisati dionice u poslovnici Fine pa me zanima da li ih je moguce
odma platiti u Fini cashom. (da sve rijesim odjednom)
Ili ih prvo treba upisati pa onda ici u npr. neku banku i platiti ih.

Zahvaljujem na odgovoru.


uz to jedna anegdota, danas na ulazu u erste zatrazim prospekt i zena koja je zaduzena za informacije mi da onu brosuricu, na moj strogi pogled i rezolutan odgovor da to nije prospekt, samo se plaho okrenula i dala mi uz smijesak prospekt, inace bilo je puno ljudi, i primjetio sam bilo je policije, i kod fine i kod erste

Ista stvar meni u Erste, samo što mi se naoružani sokol nije nasmješio pitavši me: “Kaj onu knjigu?”.

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]


Planiram upisati dionice u poslovnici Fine pa me zanima da li ih je moguce
odma platiti u Fini cashom. (da sve rijesim odjednom)
Ili ih prvo treba upisati pa onda ici u npr. neku banku i platiti ih.

Zahvaljujem na odgovoru.


Vjerujem da Fina neće imati problema sa primanjem casha

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Ma, baš si nešto razmišljam i eto odlučih da to podijelim sa vama. Interes za ovom dionicom je velik i osobno mislim da će zbog toga cijena biti “odrezana” na maksimalnoj vrijednosti raspona (dakle 320kn). Po toj cijeni (320kn) dolazim do FA pokazatelja (p/e ili p/bv) koji baš i ne kažu da je to jeftino (barem nije za firmu koja nudi skromnu mogućnost rasta), pa iako će me tržište najvjerojatnije demantirati ja sam osobno odlučio upisati samo “polovicu” paketa, tek tolko da sudjelujem u tome.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.


Planiram upisati dionice u poslovnici Fine pa me zanima da li ih je moguce odma platiti u Fini cashom. (da sve rijesim odjednom) Ili ih prvo treba upisati pa onda ici u npr. neku banku i platiti ih. Zahvaljujem na odgovoru.

možeš, ali 10 dana još možeš i grijat novce pod madracem, pa se možda namnože[smiley2]

mozes platiti odmah ali bolje uzmi uplatnicu i provjeri gdje je najmanja provizija

npr Zaba tokenom je 1kn
Erste 50kn
a Fina izgleda da je najskuplja 70kn

mislim ako nemas token da je provizija Zabe najmanja,to nazovi i pitaj telefonom

New Report

Close