HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.05.2024. u 23:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,54
56.707
1,857
30,50
30,90
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Dobro, nije više monopol ali je značajan tržišni udjel. HT se bori da uvjeti tržišnog natjecanja budu neravnopravni tj. koristi svoj prevladavajući položaj da bi bio bolji od konkurencije i to na najpokvarenije načine.
Evo par benignih primjera:

– kad je tržište fiksne telefonije postalo otvoreno alternativnim operaterima prvo što su napravili jest da su opalili reklamu kako korisik ht psom tjera agenta konkurentske tvrtke

– trenutno po svim većim centrima imaju svoje agente koji hvataju za ruku ljude pa tako i mene par puta zaustavilo i pitaju imam li što kod HT-a. Svaki put sam im odgovorio da sam kod drugog operatera, Optima, H1 i Metronet i onda usljedi pljuvanje Optima nevalja, H1 nevalja, Metronet najgori! To je politika na koju oni privlače kupce, pljuvanje po konkurenciji.

Vlasnik HT-a je DT, stranac koji izvlači dobit od izvan Hrvatske i svakome samosvjesnom građaninu Hrvatske bi najpametnije bilo da prijeđe na neki od hrvatskih alternativnih telekoma tako da se taj novac reinvestira i ostaje u Hrvatskoj za dobrobit svih nas.

[lol] samo se mogu smijat na sve što si napisao.


Da je HT ostao državna tvrtka vjerojatno bi danas radio kao CO, HPB i neke druge tvrtke odnosno
sponzorirao sve moguće i nemoguće u ovoj državi a dioničari bi sisali vesla.

Zahvalimo Bogu da nije jer bi inače danas HT bio na rubu propasti, u ogromnim kreditima i dugovima a mafija još bogatija.

DT( odnosno T-Systems) zapošljava, ulaže i plaća porez u ovoj državi, to što izvlači dobit
je sasvim normalna stvar, možemo jedino raspravljati o oportunitetu dodatnog oporezivanja toga(s čime se ja ne slažem).
Da je HT ostao državna tvrtka vjerojatno bi danas radio kao CO, HPB i neke druge tvrtke odnosno
sponzorirao sve moguće i nemoguće u ovoj državi a dioničari bi sisali vesla.

DT otpušta ljude u svrhu što veće profitabilnosti ili da što više novaca izvuku u Njemačku, alternativci zapošljavaju ljude i novac ostaje u Hrvatskoj za dobrobit Hrvata.

Znam da nema svrhe s vama raspravljati jer ste dioničari HT-a, a ja veliku mrzitelj ali činjenice su da HT nije više hrvatska firma i trošeći impulse kod HT-a činite bogatijim tamo nekog švabu.

Kupujmo hrvatsko!!!

@ Antiša
Da ti si veliki mrzitelj – sam to kažeš.
Sa tvoje strane dolazi tipičan "hrvatski jal TM" i način razmišljanja koji je uništio ovu zemlju.
Pojma nemaš o čemu pričaš.

A čiji je TELE2, VIP, Optima, Metronet… i ostal ekipa?
Kažeš: "Kupujmo hrvatsko!!!" – ti pojma nemaš ali držiš predavanje.
Odi kod Jadranke da ti da posao. Neko ministarstvo telekomunikacija.


@ Antiša
Da ti si veliki mrzitelj – sam to kažeš.
Sa tvoje strane dolazi tipičan "hrvatski jal TM" i način razmišljanja koji je uništio ovu zemlju.
Pojma nemaš o čemu pričaš.

A čiji je TELE2, VIP, Optima, Metronet… i ostal ekipa?
Kažeš: "Kupujmo hrvatsko!!!" – ti pojma nemaš ali držiš predavanje.
Odi kod Jadranke da ti da posao. Neko ministarstvo telekomunikacija.

Ja priznajem da sam mrzitelj HT-a a imam i razlog za to. To je par neoosnovanih HT-ovih potraživanja prema meni za koja su me tužili.
Ali to sam ja već davno isplatio, zbog takvog bezobrazluka nastojim svaki put kad imam priliku oštetiti ili uništiti imovinu HT-a.
Imam i dionce Optime, ali to nije razlog i povod pisanja na ovom topicu. Optima, Metronet H1 su hrvatske firme i njihova dobit ostaje u hrvatskoj.

Posao imam, pošteno sam ga dobio na natječaju nastojim ga što poštenije obavljati.

Kolega razumijem vašu nervozu, HT-u pada dobit, dividende će biti sve manje, dionica će padati.
Regulatorno okruženje, novi zakoni i pravilnici više ne idu na ruku HT-u već svaki novi znači sve manju dobit. Ocd povećanja dostupnih korisnika za alternativene operatere, preko obaveznog registriranja mobilnih korisnika, poreza na mobilne minute. HT-u se loše piše.
Ne bojte se ne može HT propasti ali u budućnosti bi dividenda mogla biti manja od 10 kn, više će novaca ostajati u hrvatskoj a manje će ići prema njemačkoj. [lol]

ht ima zadržanu dobit od 8 miljardi kuna ako nijemcu pukne ili zatrebaju pare može 200kn dividende izplatit jer mu je to jedini naćin da izvuće pare iz ht dok ne uđemo u EU.

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''

El Febo, 16.05.2010. u 12:40
Znam da nema svrhe s vama raspravljati jer ste dioničari HT-a, a ja veliku mrzitelj ali činjenice su da HT nije više hrvatska firma i trošeći impulse kod HT-a činite bogatijim tamo nekog švabu.

To reče ti i još gomila drugih…..a na nekom drugom mjestu prizivate strane investitore u RH. [thumbsup]
Najbolje da stranci dođu i ostave lovu pred vratima i više se nikad ne vrate.
Živio socijalistički mentalni sklop i kapitalistički standard života(barem mnogima koji vidim sebi
mogu prijuštiti da ulažu u dionice ili voze skupe pile).
Nisam dioničar HT-a (trenutno) a to da li ja trošeći njegove proizvode ili usluge ćinim bogatijim nekog Švabu , Talijana, Austrijanca ili Jozu iz Vrgorca boli me racku kao konzumenta.
Kupujem i trošim proizvode koje smatram kvalitetnima.
Barem bi svi oni trebali puniti državni proračun i zapošljavati lokalno stanovništvo ukoliko
djelatnost obavljaju u ovoj državi.
Osim toga dio dividende HT-a ide osim Švabi, i u fond branitelja, u domače mirovinske fondove,
hrvatskim građanima i trvrtkama te u državni proračun RH.
A mogla je ostati na računu HT-a i biti izvučena na razne druge načine bez da ovi ostali osim većinskog dioničara dobe išta.

Inače HT je jedina (osim eventualno ERNT) dionica koja i po međunarodnim kriterijima zaslužuje da se vrti u Prime Marketu. Glavni kriterij po kojemu to zaslužuje jest transparentnost i odnosi prema dioničarima.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



@ Antiša
Da ti si veliki mrzitelj – sam to kažeš.
Sa tvoje strane dolazi tipičan "hrvatski jal TM" i način razmišljanja koji je uništio ovu zemlju.
Pojma nemaš o čemu pričaš.

A čiji je TELE2, VIP, Optima, Metronet… i ostal ekipa?
Kažeš: "Kupujmo hrvatsko!!!" – ti pojma nemaš ali držiš predavanje.
Odi kod Jadranke da ti da posao. Neko ministarstvo telekomunikacija.

Imam i dionce Optime, ali to nije razlog i povod pisanja na ovom topicu. Optima, Metronet H1 su hrvatske firme i njihova dobit ostaje u hrvatskoj.
[lol]
[/quote]

Koja dobit?

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]




@ Antiša
Da ti si veliki mrzitelj – sam to kažeš.
Sa tvoje strane dolazi tipičan "hrvatski jal TM" i način razmišljanja koji je uništio ovu zemlju.
Pojma nemaš o čemu pričaš.

A čiji je TELE2, VIP, Optima, Metronet… i ostal ekipa?
Kažeš: "Kupujmo hrvatsko!!!" – ti pojma nemaš ali držiš predavanje.
Odi kod Jadranke da ti da posao. Neko ministarstvo telekomunikacija.

Imam i dionce Optime, ali to nije razlog i povod pisanja na ovom topicu. Optima, Metronet H1 su hrvatske firme i njihova dobit ostaje u hrvatskoj.
[lol]
[/quote]
Koja dobit?
[/quote]
[lol] [thumbsup]


Sam sebi uskačeš u grlo. Prvo nam pričaš kako mnogi prelaze na druge operatere jer im je usluga bolja, a zatim se koristiš izrazom monopolist. Gdje ti tu vidiš monopol ? HT jest nasljednik bivšeg PTTa, no DT je jednostavno kupio dionice RH na natječaju. Poput mene koji sam kupio dionice, a pojedinačni vlasnici najvećeg paketa dionica (DT) zasigurno nisu zagovaratelji monopola, jer dolaze iz zemlje koja je oduvijek gajila tradiciju konkurentnosti. Dok DT desetljećima živi i opstaje u uvjetima tržišnog natjecanja, a mi smo u to vrijeme živjeli u zemlji kojoj je konkurentnost bila tek pojam, mi bi sad njima trebali spočitavati manjak spremnosti na konkurenciju? Ma daj sredi se, i odi pljuj HEP, HTV koji plaćam a ne gledam, iliti nekog drugog stvarnog monopolistu…

Dobro, nije više monopol ali je značajan tržišni udjel. HT se bori da uvjeti tržišnog natjecanja budu neravnopravni tj. koristi svoj prevladavajući položaj da bi bio bolji od konkurencije i to na najpokvarenije načine.
Evo par benignih primjera:

– kad je tržište fiksne telefonije postalo otvoreno alternativnim operaterima prvo što su napravili jest da su opalili reklamu kako korisik ht psom tjera agenta konkurentske tvrtke

– trenutno po svim većim centrima imaju svoje agente koji hvataju za ruku ljude pa tako i mene par puta zaustavilo i pitaju imam li što kod HT-a. Svaki put sam im odgovorio da sam kod drugog operatera, Optima, H1 i Metronet i onda usljedi pljuvanje Optima nevalja, H1 nevalja, Metronet najgori! To je politika na koju oni privlače kupce, pljuvanje po konkurenciji.

Vlasnik HT-a je DT, stranac koji izvlači dobit od izvan Hrvatske i svakome samosvjesnom građaninu Hrvatske bi najpametnije bilo da prijeđe na neki od hrvatskih alternativnih telekoma tako da se taj novac reinvestira i ostaje u Hrvatskoj za dobrobit svih nas.

[/quote]
1. značajni tržišni udjel = fala bogu, pa zato ja i jesam dioničar
2. zadatak na tržištu svake tvrtke = biti bolji od konkurencije (HT bez premca)
3. EPP (propaganda) ili reklamiranje = dozvoljeno tržišno ponašanje (gle coca colu, tomato???)
4. promidžba putem agenata (dozvoljena, gle osiguravajuće tvrtke ili ht konkurente )
5. stranac ima 51 % vlasništva, a svatko od nas može kupiti dionice na burzi i spriječiti da se on pojača (ja to činim)…
6. Domoljublju nije mjesto na tržištu (samo poslovnost)

proklet bio na božić 2010.


ht ima zadržanu dobit od 8 miljardi kuna ako nijemcu pukne ili zatrebaju pare može 200kn dividende izplatit jer mu je to jedini naćin da izvuće pare iz ht dok ne uđemo u EU.

neka bu tako, neka bu…

proklet bio na božić 2010.


DT( odnosno T-Systems) zapošljava, ulaže i plaća porez u ovoj državi, to što izvlači dobit
je sasvim normalna stvar, možemo jedino raspravljati o oportunitetu dodatnog oporezivanja toga(s čime se ja ne slažem).
Da je HT ostao državna tvrtka vjerojatno bi danas radio kao CO, HPB i neke druge tvrtke odnosno
sponzorirao sve moguće i nemoguće u ovoj državi a dioničari bi sisali vesla.

DT otpušta ljude u svrhu što veće profitabilnosti ili da što više novaca izvuku u Njemačku, alternativci zapošljavaju ljude i novac ostaje u Hrvatskoj za dobrobit Hrvata.

Znam da nema svrhe s vama raspravljati jer ste dioničari HT-a, a ja veliku mrzitelj ali činjenice su da HT nije više hrvatska firma i trošeći impulse kod HT-a činite bogatijim tamo nekog švabu.

Kupujmo hrvatsko!!!

[/quote]
Da, ali Švabo bar nama ostavlja zdravu tvrtku, za razliku od npr. zalizanaca iz HPB, a da ne spominjem gosp. Rajića koji je uzgred šćapio lovu i nastanio se u Švici – takovim domoljubima – hvala lijepo, ne hvala… živio Švabo….Danke Dojčland
uzput, znam nekoliko Nijemaca koji su došli i branili RH, za razliku od domaćih pripadnika Minhenske bojne i sl.

proklet bio na božić 2010.

New Report

Close