HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 19:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,62
31.329
1,023
30,50
30,90
-1,61%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Uf šta ga kupuje, 2 transakcije po više od 5000 komada.

nakon dugo vremena opet ovake transakcije.
kul, zadnih par puta kad se sličan scenarij( čitaj krcanje iznad prosjeka uz stagniranje cijene nekoliko dana prije toga) događao HT je skočio po desetak kuna.

[thumbsup]


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/deutsche-telekom-kupuje-telekom-srbiju,69899.html

eto, ni naša pogreška srbe ni čemu nije naučila. zna njemac što radi.
bemti koji mentalitet kolonija na balkanu

Hvala kolega Prinos na konstruktivnom odgovoru. Slažem se da je zabrinjavajuća politika koja se vodi u smjeru korištenja HT-a kao krave muzare i slamčice spasa u ovoj gospodarskoj žabokrečini. No ono što je utješno da je HT još uvijek dovoljno moćan i uvjeren sam da će proći krizu bez većih posljedica za buduće poslove i tržište. Naposljetku, kako bude HT-u tako će biti i konkurenciji, a u krizi "size does matter". Ulaganja u obnovu infrastrukture su više politička nego poslovna odluka (nažalost). Trebaju se političari osigurati za stare dane kada izgube udobne fotelje. No i u takvim okolnostima se može naći poslovni model (samo ga treba dobro podmazati koristeći lobističke pozicije). Sve u svemu ne vidim koja to industrija ima bolje projekcije za ovu godinu: građevina ne, poljoprivredno-prehrambena ne, energetika teško, brodari isto teško, vjerojatno tvrtke poput (ERNT, KOEI, i one koje ne pratim), ali to je sve već teška spekulacija. Zato ostajem pri HT-u 🙂 mislim da je to provjereni recept.

Alright Dave ?

Ali tamo je već prisutan Telenor kao fiksni operater i Vip u mobilnom. No DT je glavni igrač na Balkanu.
To će oni sad od dividende da kupe.

who dares, wins

Pravo prvokupa Telekoma Sbija ima Grčka podružnica DT ali svi znamo kakva je situacija u Grčkoj tako da možda i Ht kupi taj Srpski Telekom, premda šanse za to su male.

VIP je tamo ”niskotarifni” operater, ko u nas tele 2. DT će opet pokupit i jare i pare, i to kako đusepe napiše, hrvatskom dividendom.
telenor je tek dobio koncesiju za fiksnog operatera tako da su u boljoj poziciji nego optima i slični mada ne sumnjam da se DT osigurao nekim sličnim ugovorom kao i kod nas.

btw, na kojoj je razini tamošnji telekom govori i to da su dvojni priključci tamo još normala pa će trebat dosta ulagat što povlači još veće izvlačenje zadržane dobiti -HT-a [smiley]


Pravo prvokupa Telekoma Sbija ima Grčka podružnica DT ali svi znamo kakva je situacija u Grčkoj tako da možda i Ht kupi taj Srpski Telekom, premda šanse za to su male.

to je nemoguće

mi smo sjebani u glavi (pritom mislim na cijelu exYu) da bi tako nešto dozvolili

kad se vrtila priča oko Slovenskog telekoma, izričito je bilo naglašeno (naravno nigdje javno) da HT ne dolazi u obzir kao kupac. Slovenci su se nudili DT-u, ali preko HT-a ni mrtvi

ista stvar bi bila i sa Srpskim telekomom

pa i mi smo prodali Sunčani Hvar nekim Luksemburžanima, a ne Termama čatež



Pravo prvokupa Telekoma Sbija ima Grčka podružnica DT ali svi znamo kakva je situacija u Grčkoj tako da možda i Ht kupi taj Srpski Telekom, premda šanse za to su male.

to je nemoguće

mi smo sjebani u glavi (pritom mislim na cijelu exYu) da bi tako nešto dozvolili

kad se vrtila priča oko Slovenskog telekoma, izričito je bilo naglašeno (naravno nigdje javno) da HT ne dolazi u obzir kao kupac. Slovenci su se nudili DT-u, ali preko HT-a ni mrtvi

ista stvar bi bila i sa Srpskim telekomom

pa i mi smo prodali Sunčani Hvar nekim Luksemburžanima, a ne Termama čatež
[/quote]
Zavadi pa vladaj.

who dares, wins

Kapital(novac) ne poznaje granice

http://www.poslovni.hr/141447.aspx
Ali tu se budu opet nekaj grlili [lol]
Možda odu poslije na Jeruzalem na gemišt [thumbsup]

who dares, wins


Ne bih se složija sa tobom da je dividenda uračunata u cijenu, ja tipujen na 335 do 345 do ex dividend dana, vidjet ćemo ko je u pravu.

Ja isto.

New Report

Close