HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 05:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,62
31.329
1,023
30,50
30,90
-1,61%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Znaci njoj je dovoljno da ide u npr. erste ili nekog drugog brokera, u Karlovcu, i sve moze da odradi kroz pola sata.
Da li sam dobro shvatio.
Za koliko onda moze da bude novac na racunu, ako npr. da nalog po 300 a trenutno se trguje po 305.
Ovo pitam ,da bi iskalkulisao da li da odradim trgovinu netom i da ona kada dodje u Karlovac samo digne novce ili je obzirom na mali broj dionica, licno odradjivanje dovoljno brzo.
Niko mi nije odgovorio, da li promjena email adrese koja je moja sestra dala u ersteu onemogucava trgovinu, jer ta email adresa vise ne postoji, ili ja mogu da odradim trgovinu i preko neke druge email adrese, tj. da im se javim.
Takodje, ona im je dala broj racuna u Jadranskoj banci.
Moze li da promjeni i ziro racun, jer bi onda morala da ide u Sibenik..

Potrudio sam se da ti to malo približim ali vidim da je to prekomplicirano za teba. Sestra ti je već prodala dionice lovu spiskala i sad te mulja pa ti nas muljaš. [bye]

who dares, wins



osmo,

ti si ionako sve davno rekao sa svojim salto morale u jednom danu gdje si sa drukanja prem gore presao na drukanje prema dolje.

prosle godine, potrazi post-eve, sam rekao kako ce dividenda biti veca za 2009 g nego za 2008, ipak, ne toliko veca koliko je namjeravaju isplatiti -34.05kn

Moje misljenje je kako ce se nastaviti politika vise dividende u buducnosti jos 3-4 godine, dok ce nakon toga dividenda biti svedena u "normalu" odnosno biti ce na razini EPS

sto se tice tvojih valuacija i znanja o procjenama, a s obzirom na drasticne promjene u jednom danu – sa 400 na 240, mogu preporuciti da uzmes literaturu koju sam predlozio i tipitopiju

Business Valuation For Dummies

http://eu.dummies.com/store/product/Business-Valuation-For-Dummies.productCd-0470344016,navId-322436,descCd-tableOfContents.html

lijepo se imaj [lol]


Salto mortale je uzrokovan padom dobiti ht-a od 34% u zadnjem kvartalu.a ako ti to ne razumiješ ja ti ne mogu pomoći.nije moja malenkost utjecala na to da je ht danas 306kn,znači da će nakon dividende biti 271kn.zar su svi ovi koji prodaju idioti,pa ne razumiju kolika je dobit i dividenda ht-a?moj razlog prodaje je upravo bio time motiviran jer u mom slučaju dividenda je 32,7kn,to je iznos kada se odbije porez od 4%.sada ti vidi koliko se isplatilo prodati ht na 310kn kao što sam ja učinio.opet ti ponavljam da cijena ht-a ovisi o bankovnim kamatama,kada su prekonoćne kamate došle na 30%,cijena ht-a je pala na 185kn,zarada ht-a u 2010g biti će oko 20-22kn po dionici,a kamata na kune je u npr.hypo banci 7%.sada ti meni reci koja je realna cijena ht-a.ok možeš ti ići na kartu izvanredne dividende,ali tko ti garantira takav scenarij?po tvojoj teoriji ericson bi trebao biti 2700kn jer ima brdo keša na računu,a to što mu dobit pada nije te briga.adris bi po toj logici trebao biti 1000kn,tko ti može garantirati da i oni neće početi isplaćivati luđačke dividende.imaju na računu 300 milja eura,a trže se na p/e 8,5.po meni ht vrijedi max p/e 12,a to znači da mu dobit treba uvećati za 4 i dodati nulu i dobiješ vrijednost ht-a.ako zarada bude 22kn po dionici to je 260kn,ako ona bude 20kn po dionici to je 240kn.ni kune više jer takav prinos onda imaš na banci ili državnim obveznicama.da je dobit ht-a 2009g bila na razini 2008g.ili čak na razini prva tri kvartala isplatilo bi se uz ovakvu dividendu čekati 2012-2014g sa targetom od 400kn.pametnome dosta.
[/quote]
vidim da nisi upoznat s materijom koju sam ti poslao [smiley]

ajd ti meni pokazi tvoj izracun za 400 i pokazi mi iza toga ovaj za 240 pa da vidimo kolika je dobit trebala biti u 4q kad si toliko razocaran [smiley]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Ja osobno ne bi kupio ht prije dividende ni na razini 295 kn,neću ga ni kupiti ni nakon dividende na 265-275kn.rađe ću pričekati rezultate 30.04.pa ga kupiti i na 280kn,samo neka se uvjerim koliko će ht moći zarađivati 2010-2011g,kupiti ću ga i na 300kn ako me uvjere da mogu zaraditi 26-27kn po dionici.zar netko misli da će hrv bdp u 2011g rasti 7-8% i da ćemo u godinu dana anulirati ove minuse?sve relevantne procjene kažu da će zarada biti 20-22kn.moje je mišljenje da i to nije nimalo pesimistično jer uvijek postoji mogućnost i manje.kada bi mjerilo bio treći kvartal onda bi to trebalo biti na razini 21kn,a ako bi gledali po padu zaposlenosti i kupovne moći u mjesecu siječnju onda ni 17-18kn nije nestvaran rezultat.sve ćemo vidjeti 30.04.2010g.

nisi odgovorio na pitanje-gdje je izracun za 400 i za 240

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Ja osobno ne bi kupio ht prije dividende ni na razini 295 kn,neću ga ni kupiti ni nakon dividende na 265-275kn.rađe ću pričekati rezultate 30.04.pa ga kupiti i na 280kn,samo neka se uvjerim koliko će ht moći zarađivati 2010-2011g,kupiti ću ga i na 300kn ako me uvjere da mogu zaraditi 26-27kn po dionici.zar netko misli da će hrv bdp u 2011g rasti 7-8% i da ćemo u godinu dana anulirati ove minuse?sve relevantne procjene kažu da će zarada biti 20-22kn.moje je mišljenje da i to nije nimalo pesimistično jer uvijek postoji mogućnost i manje.kada bi mjerilo bio treći kvartal onda bi to trebalo biti na razini 21kn,a ako bi gledali po padu zaposlenosti i kupovne moći u mjesecu siječnju onda ni 17-18kn nije nestvaran rezultat.sve ćemo vidjeti 30.04.2010g.

a do tada izvrtis ht barem 3 puta i dobro zaradis……

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................

Očekivana dobit nakon trećeg kvartala je bila oko 26-27kn,a padom u zadnjem kvartalu je završila na 24,71kn.ja sam računao da ht može isplaćivati par godina dividendu od 30kn i da se onda ne isplati prodavati ispod 400kn.sada je ht najavio isplatu dividende od 10kn,ali je uprava u izviješću rekla da "očekuje daljnju eroziju dobiti i prihoda" i da se nadaju u budućnosti rastu hrv bdp-a što bi značilo i oporavak ht-a.ako je uprava rekla da će im dobit padati,tada sam uz optimističan scenarij došao do dobiti u 2010g od 22kn.kada se to sve zbroji sa isplatom izvanredne dividende od 10kn,došao sam do zaključka da ht neće moći 2-3 godine isplaćivati dividendu na razini 30kn,sumnjam da će i biti izvanrednih dividendi.uz to sam pribrojio rizike očajničkih pokušaja konkurencije koji spuštaju cijene,kao i rizik uvođenja poreza na kapitalnu dobit,kao i rizik dodatnog poreza na isplaćenu dobit,koji i sam mudrinić zagovara što mi nikako ne ide u glavu.pogledaj 2004g kada su isplatili 43kn dividende,a posebno pogledaj kakve su dividende bile 2005 i 2006g.to su moji argumenti.A TVOJI???

Bit će zanimljivo vidit da li će se prosječan hrvatski potrošač koji će se prije odreč ugljikohiidrata nego masnog računa za mobitel skoro dozvat pameti, mislim negdi će se morat počet štedit, vjerujem da to ipak neće bit neki od računa sa T logom, ima i drugih stvari..

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

Neće se hrvatski potrošač dobrovoljno odreći ničega a najmanje telefona.samo ga nevolja može prisiliti da ne troši.a upravo se to događa,smanjivaju se plaće u svim sektorima,raste broj nezaposlenih,povećavaju se cijene plina i struje, itd,itd.



Znaci njoj je dovoljno da ide u npr. erste ili nekog drugog brokera, u Karlovcu, i sve moze da odradi kroz pola sata.
Da li sam dobro shvatio.
Za koliko onda moze da bude novac na racunu, ako npr. da nalog po 300 a trenutno se trguje po 305.
Ovo pitam ,da bi iskalkulisao da li da odradim trgovinu netom i da ona kada dodje u Karlovac samo digne novce ili je obzirom na mali broj dionica, licno odradjivanje dovoljno brzo.
Niko mi nije odgovorio, da li promjena email adrese koja je moja sestra dala u ersteu onemogucava trgovinu, jer ta email adresa vise ne postoji, ili ja mogu da odradim trgovinu i preko neke druge email adrese, tj. da im se javim.
Takodje, ona im je dala broj racuna u Jadranskoj banci.
Moze li da promjeni i ziro racun, jer bi onda morala da ide u Sibenik..

Potrudio sam se da ti to malo približim ali vidim da je to prekomplicirano za teba. Sestra ti je već prodala dionice lovu spiskala i sad te mulja pa ti nas muljaš. [bye]
[/quote]

Ok, mozda nije tema, bas, ali nije prodala dionice 😀
Znaci dvije stvari me interesuju>
MOgu li se javiti ersteu, jer je tamo vec dala podatke ali ne i cifru po kojoj bi htjela prodati, to je trebala naknadno javiti.Da li promjena email adrese koju je ostavila onemogucava prodaju.
A ako se taj mali broj akcija moze unovciti u periodu od 5 dana, znaci ugovor, nalog, kes na racun, onda bi joj sugerisao da odradi licno, jer je u erste dala broj jadranske banke sibenik a oni nemaju filijale u Karlovcu, koliko vidim iz njihovog sajta.
Molim za sugestiju, jer da razumijem materiju, ne bih pitao.
Unaprijed se zehvaljujem 🙂

Kupnje: HT-R-A
Cijena Količina
306,41 131
306,40 30
306,35 20
306,30 334
306,28 212
306,27 744
306,20 85
306,17 436
306,16 54
306,15 1
Ovo ti je ponuda kupnje ode do prvog brokera i kaže mu da raspali svojih 20 kom po ovome boldanome ostavi mu broj računa u banci i dobije pare za tri dana.

who dares, wins

Evo sta sam sada nasao, ona mi je dala papir, na kome je napisano http://www.erste-serurities.hr, i tu su neki brojevi telefona.
I sada mi ona kaze da su je oni valjda registrovali i da i da je njoj receno da im se ona javi.
Internet adresa koju je ona njima dala vise ne postoji.
Moze li sada sa neke druge adrese da se ona njima javi, i da im da podatke koje treba i da joj oni uplate na neki racun.
Jel postoji neka mogucnost da ona novac zadrzi u ersteu, na nekom njihovom racunu, iako kod njih nema nikakav racun.
Pitam, jer prva sljedeca posovnica Jadranske banke je u Zagrebu.
Hvala najljepse.

Pogledaj si malo koliko je njih to danas napravilo i ne možeš prodati na 300 ako je ponuda veća. Ovaj prvi na kupnji je tvoj i Božij.

who dares, wins

New Report

Close