HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 15.05.2024. u 14:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,73
160.116
5,211
30,50
31,00
2,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


…Ako je pak suditi prema prvim reakcijama onih malo kompetentnijih, odnosno predstavnicima domaćih institucionalnih investitora koji su sudjelovali na jutarnjoj prezentaciji kompanije, i uz gornju točku cjenovnog raspona za IPO pokazatelji T-HT-a i usporedivih kompanija iz telekom sektora su poticajni. Tako će neki istaknuti da je sektorski tzv. medijan odnosa cijene i zarade po dionici (P/E) za kompanije iz srednje i istočne Europe na razini 16,3, dok je kod T-HT-a u IPO-u on manji od 13. Jednako tako, nakon što je vodstvo T-HT-a dalo projekcije isplata dividende od 50 do 100 posto dobiti, i ti pokazatelji mogu poslužiti kao mamac za T-HT, budući da je dividendni prinos kod njega iznadprosječnih oko osam posto. Hrvatski telekom danas je natprosječno profitabilan u odnosu na usporedive parnjake (PEER grupu), ističu analitičari. Dodaju kako je to poticajno unatoč tome što će s nastavkom liberalizacije tržišta i približavanjem EU znatno ojačati pritisci na cijene usluga i ukupnu profitabilnost. Jedan od aduta pritom je svakako zaliha zadržanih dobiti koja ujedno predstavlja i potencijal za moguće akvizicije. Vodstvo T-HT-a u tom je smislu, doduše, zasad najavilo samo mogućnost jačanja pozicija na BiH tržištu… (PD)

Izgleda da su napokon shvatili da su utility. Bilo je i vrijeme.


po nekim analizama citao sam da bi prvi dan trebalo ici od 30-80% gore

Gdje u 24 sata?


blueman: ” Zanimljivo za pratiti. ” ja prvi dan ne pratim sigurno,samo kava i novine ili šetnja psa,imam malo slbije srce pa mi nije preporučljivo to gledati…[smiley2]

HAhahhaha.

Postao sam vam multiple za Magyar, Cesky i Slovence i rekao sa da ima dosta prostora za rast po tome..
Blah, mislim da me Stojic cita i da mi potkrada.

U cijelu tu pricu mogla bi se ubaciti prica i o akvizivijama.
Nisu stali na Iskonu, (DT neda da uzimaju nesto veliko vani sto je OK).
Moguce je da zagrizu za Optimu jer kako cujem Roland ne stoji bas dobro (Metronet ce ga pregaziti za par godina)

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Zanimljivo je kako svi vjeruju žutom tisku, analitičarima koji javno pljuju ili hvale neke dionice, a osobama bliskima koji puno više znaju ne.


Zanimljivo je kako svi vjeruju žutom tisku, analitičarima koji javno pljuju ili hvale neke dionice, a osobama bliskima koji puno više znaju ne.

Na šta se točno odnosiš?

na 4300 sve prodajem...


Zanimljivo je kako svi vjeruju žutom tisku, analitičarima koji javno pljuju ili hvale neke dionice, a osobama bliskima koji puno više znaju ne.

ooooo…
Povratak izgubljenog sina.
Jesi bio na lijecenju za odvikavanje od burze.

Jel imas sto za preporuciti??

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

mauricije:
“/> Zanimljivo je kako svi vjeruju žutom tisku, analitičarima koji javno pljuju ili hvale neke dionice, a osobama bliskima koji puno više znaju ne.

ooooo…
Povratak izgubljenog sina.
Jesi bio na lijecenju za odvikavanje od burze.

Jel imas sto za preporuciti??

bit će opet šalunga za HT!

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Ponavljam pitanje:

Mislim da ne bi trebalo biti problema, ali evo pitanje:

Tekući račun na koji se trebaju vratiti sredstva (koji će se priložiti u Fini), će biti otvoren danas ili sutra, dakle biti će samo privremena kartica tekućeg (u vidu kartona) dok se ne izradi prava (plastična).
To, naravno, ne bi trebao biti problem?


Povratak izgubljenog sina. Jesi bio na lijecenju za odvikavanje od burze. Jel imas sto za preporuciti??

Uglavnom liječenje je urodilo polodom. [smiley1]
Ima dosta toga, jedino ne znam kako će tržište reagirati nakon T-HT i hoće li izbori izabrati našeg lijepog profesora ili ne, pa samim time i ulaganje je rizičnije jer će ako ništa drugo burza će psihološki odvaliti prema dolje, i obratno u drugom slučaju, opet psihološki.
Da imam slobodnog novca, dalo bi se tu izabrati svašta, ali nikako gledati ATH kao mjerilo vrijednosti neke dionice.
Što god tko pričao dionice su pale, ali se većina njih nije puno spustilo, tako da o nekoj većoj korekciji ne treba govoriti i teško da će je biti. Prije će nastupiti općenito stagnacija uz povremeni veći rast/pad pojedinih dionica.

ja svoj paket ne planiram prodati prva 3 mjeseca. misljenja sam da ipak HT ne treba olako prodavati jer ce tek nakon prvih par mjeseci cjena skociti do 100%

ingra:

po nekim analizama citao sam da bi prvi dan trebalo ici od 30-80% gore”

Gdje u 24 sata?

za prvi dan su to govorili.


Da li se točno zna u kojem roku se moraju vratiti sredstva na tekuće u slučaju rezanja paketa?

Mislim 7 dana nakon određivanja cijene i alokacije dionica (što bi u praksi značilo do 10.10.07.).

Bojim se da tada više neće biti jeftinog pecanja , a ATLANTIC je očito samo za bogate.

Zna li tko točno ?

Što su govorili prvi dan? Vidim da intezivno čitaš 24 sata, i treba, jer to je vrlo poučno štivo i da se puno naučiti, naročito o dionicama. Treba uzimati i poslijepodnevno izdanje, jer stručno obrađuje i analizira sve o tržištu kapitala i daje prikaz svih pokazatelja bitnih za trgovanje, kako dionicama, tako i uštipcima.


Ponavljam pitanje: Mislim da ne bi trebalo biti problema, ali evo pitanje: Tekući račun na koji se trebaju vratiti sredstva (koji će se priložiti u Fini), će biti otvoren danas ili sutra, dakle biti će samo privremena kartica tekućeg (u vidu kartona) dok se ne izradi prava (plastična). To, naravno, ne bi trebao biti problem?

Ne treba, jer je bitan broj računa koji je naveden na toj kartici, a razlika između te i plastične je u tome što je plastična ima više mogučnosti, nešto kao Nintendo.


laki t.: ” Ponavljam pitanje: Mislim da ne bi trebalo biti problema, ali evo pitanje: Tekući račun na koji se trebaju vratiti sredstva (koji će se priložiti u Fini), će biti otvoren danas ili sutra, dakle biti će samo privremena kartica tekućeg (u vidu kartona) dok se ne izradi prava (plastična). To, naravno, ne bi trebao biti problem? ” Ne treba, jer je bitan broj računa koji je naveden na toj kartici, a razlika između te i plastične je u tome što je plastična ima više mogučnosti, nešto kao Nintendo.

Vjeruj mi, znam sve o kartici, jer radim u banci, ali se bojim gospođa sa šaltera Fine, nikad ne znaš na koga ćeš naletiti.
Inače to će biti tekući računi za dodatne pakete na kojima ću biti opunomoćen.
Eto da ne ispadnem da sam kao sa brda sišao.[smiley2]
BTW, PS3 je zakon, jedini F1 je na njemu.
[smiley2]

New Report

Close