HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,61
345.050
11,274
30,60
30,70
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Gdje je Antiša da nam prokomentira odobrenje HNB-a za elektronički novac, nije baš ko bonovi u konz. ali nije loše, ili je? [smiley]

Siguran sam da ce ht ponovo na staru slavu ali nazalost kao nekad i to premo 200, pa i na nize. Pogotova sada kada se sve vise i vise blizimo eu.


Gdje je Antiša da nam prokomentira odobrenje HNB-a za elektronički novac, nije baš ko bonovi u konz. ali nije loše, ili je? [smiley]

Jel znate sto je elektronicki novac? Pa da nije dobio dozvolu moze se pozdravit sa prepaidom…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



Gdje je Antiša da nam prokomentira odobrenje HNB-a za elektronički novac, nije baš ko bonovi u konz. ali nije loše, ili je? [smiley]

Jel znate sto je elektronicki novac? Pa da nije dobio dozvolu moze se pozdravit sa prepaidom…
[/quote]

Ma to je samo dozvola za mParking i slična plaćanja mobitelom. Dosada su imali samo nekakvo privremeno odobrenje HNB-a, sada je to uređeno.

G. Hlebinac vidim da se trudite drukati, ali morat ćete izmisliti nešto bolje ako želite gledati HT ove godine na 300 kn!

P.S.
Što ste uopće mislili s tim, da je HNB uvrstio T-mobile bonove kao novu valutu?




Gdje je Antiša da nam prokomentira odobrenje HNB-a za elektronički novac, nije baš ko bonovi u konz. ali nije loše, ili je? [smiley]

Jel znate sto je elektronicki novac? Pa da nije dobio dozvolu moze se pozdravit sa prepaidom…
[/quote]

Ma to je samo dozvola za mParking i slična plaćanja mobitelom. Dosada su imali samo nekakvo privremeno odobrenje HNB-a, sada je to uređeno.

G. Hlebinac vidim da se trudite drukati, ali morat ćete izmisliti nešto bolje ako želite gledati HT ove godine na 300 kn!

P.S.
Što ste uopće mislili s tim, da je HNB uvrstio T-mobile bonove kao novu valutu?
[/quote]
[thumbsup]

pozdrav moze neko reci KAKO CEMO PLACAT POREZ NA DIVIDEDENDU I KOLIKI MOZE BIT POSTOTAK- ,

Ja prodajem 500 dionica po 318 kn….ima li zainteresiranih….tj onih koji imaju love cekati da se nesto dogodi??? ponude: jure1976@gmail.com


Ja prodajem 500 dionica po 318 kn….ima li zainteresiranih….tj onih koji imaju love cekati da se nesto dogodi??? ponude: jure1976@gmail.com

Ja prodjame isto 500komada po 317,9kn , ponude na zivimuoblacima@gmail.com …**Posebna ponuda ukoliko kupac kupi i "paket" ine od 25 dionica po cjeni 10 000kn/komad, HT dam za 316,99kn.

Nego ajmo sada ozbiljno…Koliku dividendu očekujete ove godine? Moja procjena je oko 17kn ukoliko ne kupe PTK , ako prode PTK onda 0kn vjerojatno

...

Ako bude 17 kn bit ce to odlicno, s obzirom na stanje u kojem jesmo, i koje tek dolazi.

dividenda će biti veća od 20 kuna

Ako bude 17 kn bit ce to odlicno, s obzirom na stanje u kojem jesmo, i koje tek dolazi.

prošle godine je HT zaradio 22,36kn po dionici u ovoj godini je već zaradio 10,11kn po dionici. U drugom dijelu godine već par godina ima čistu dobit od cca 1 mlrd kn. Pretpostavljam da će dobit biti na razini prošlogodišnje (odljev korisnika će se nadoknaditi boljom tur. sezonom). Vjerujem da ćemo pobijediti u trci za PTK dakle mislim da ne treba očekivati dividendu dogodine.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


Ako bude 17 kn bit ce to odlicno, s obzirom na stanje u kojem jesmo, i koje tek dolazi.

prošle godine je HT zaradio 22,36kn po dionici u ovoj godini je već zaradio 10,11kn po dionici. U drugom dijelu godine već par godina ima čistu dobit od cca 1 mlrd kn. Pretpostavljam da će dobit biti na razini prošlogodišnje (odljev korisnika će se nadoknaditi boljom tur. sezonom). Vjerujem da ćemo pobijediti u trci za PTK dakle mislim da ne treba očekivati dividendu dogodine.

[/quote]
Varaš se Ozapa, čitaj slijedeće;
Vlada očekuje pridodati 300 milijuna eura proračunu za 2011. godinu od privatizacije PTK. Međutim, analitičari kažu kako je vladino objavljivanje očekivanih prihoda pogrešno, jer su potencijalni ulagači možda bili spremni ponuditi više.

"Određivanje potencijalnih prihoda kroz financijske dokumente zemlje unaprijed dat će potencijalnim ulagačima ideju o tome što očekujemo dobiti od privatizacije PTK. Ako je proračunski prihod za 2011. godinu od prodaje 300 milijuna eura, tada je jasno da su naša očekivanja približno 300 milijuna eura i nijedan potencijalni ulagač neće ponuditi više od očekivane cijene, tako da smo učinili sve da smanjimo vrijednost PTK", kaže Abdixhiku.
Ako se ne varam, pričalo se da HT namjerava dati oko 450 milijuna eura…
Kaj misliš da je Mudri veslo sisal, da bi tolko sjedio u ovoj fotelji…HDZ-SDP-HDZ-?
moja malenkost i gore i dole, misli da je fer 24.99 Kn…
e’ di je vidoviti Milan, da nam on pomogne..
A možda Ivana7 zna…. javi seeeee


prošle godine je HT zaradio 22,36kn po dionici u ovoj godini je već zaradio 10,11kn po dionici. U drugom dijelu godine već par godina ima čistu dobit od cca 1 mlrd kn.

Obzirom da je u drugom dijelu godine vrhunac turističke sezone te blagdani krajem, čista je logika da je drugi dio godine bolji od prvog. A kako totalno režu troškove i investicije su 0 kuna po minuti, ne bih se čudio da im dobit bude veća nego prošle godine.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.


Obzirom da je u drugom dijelu godine vrhunac turističke sezone te blagdani krajem, čista je logika da je drugi dio godine bolji od prvog. A kako totalno režu troškove i investicije su 0 kuna po minuti, ne bih se čudio da im dobit bude veća nego prošle godine.

Pa to sam i rekao u svom postu. Dakle u 1H im je dobit nekih 830mln kuna a u drugoj polovici očekujem otprilike isto kao u 2H2010 i 2H2009 kada je dobit bila oko milijardu kuna. Eventualno bi se moglo dogoditi kojih 50mln više. Iako je roaming i ADSL i ove sezone vjerojatno bolji ne možemo zanemariti pad broja korisnika koji se kontinuirano događa. Tek zaustavljanjem tog trenda bi mogli očekivati da će se uštede odraziti na značajniji rast dobiti (pod značajniji podrazumijevam sve više od inflacija+3%)

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


Varaš se Ozapa, čitaj slijedeće;
Vlada očekuje pridodati 300 milijuna eura proračunu za 2011. godinu od privatizacije PTK. Međutim, analitičari kažu kako je vladino objavljivanje očekivanih prihoda pogrešno, jer su potencijalni ulagači možda bili spremni ponuditi više.

Ne znam u čemu sam se prevario kad sam rekao da vjerujem da će HT kupiti PTK?

Što se tiče očekivanih prihoda od prodaje PTK mislim da je 300-350 mln eur upravo ono što Kosovari mogu dobiti. Velike su se nade polagale u brojnost njihove mlađe populacije, no zadnji popis je pokazao da ih nema 2-2,2 mln kako se pretpostavljalo već 1,7mln što je ipak cca 20% ispod projekcija, time pada i cijena. Nadalje demografska gibanja na Kosovu nisu tako sretna kao što se očekivalo jer je postalo jasno da je emigracija ogromna a svake godine se rađa sve manje budućih korisnika.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

New Report

Close