HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 13:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,51
24.316
797
30,50
30,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Dugo već pratim ovaj forum i kao dioničar HT-a se slažem sa mnogim konstatacijama, ali najzanimljivije su one teme koje nisu baš potvrđene. Kao npr. kupnja Kosovskog telekoma. Kao i svakog "normalnog" dioničara me interesira ta investicija, ali sam i skeptičan u cilju te transakcije. Naime, čisto sumnjam da bi DT (iz tako "sređene" države) investirao stotine milijuna eura u Telekom još uvijek nesuverene zemlje, bez obzira što je EU priznala Kosovo. Teško bi se oni igrali s tolikim novcem koji ne donosi zaradu po striktnim zakonima (kakve Kosovo još uvijek nema!).

s obzirom da nigdje nisam uspio pronaci na kosovskim stranicama objavu velika vjerojatnost je da je kupovina ptk novinska patka ili glasina.
nitko, osim jednog novinskog clanka (kojeg su prenjele jos neke novine), nikad cuo nigdje za to.
s druge strane mozda na kosovu nisu bas azurni i drze info tajnim dok ne prodje dubinsko ssnimanje firme.
kako god na zalost cut ces sve kada bude kasno.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!



Prihod od dividende još uvijek nije porezna obveza pa tako ne moraš to navoditi u poreznoj prijavi. A i kad ga bude već će oni to znati oteti iz naših džepova i prije porezne prijave.

i kad bude, ja cu im napisati da se naplate od DT-a koji nije platio ni lipe na 5,137 milijardi koje je izvukao iz RH u 2007-2010. Nek njima naplate, to bi ih u drugim zemljama doslo 770 mil kn (15%) dok zamislite (GRčka i RH ne uzimaju nista, jer njima ne treba novac).
[/quote]
hvala beronja, hvala cone na zanimljivom komentaru, pa da se nadodam, gle čuda Mudrinić je bio nekad viđeniji član HDZ – a, znamo ga iz ratnih vremena, kada je bio i u vladi – eh ko zna kojoj on guski maže vrat, a situacija se može isčitati iz fimamedie i sličnih tvrtki-muzilica. I dok DTu nisu veliš naplatili niti lipe, nama su, raji, drapnuli harač…

proklet bio na božić 2010.

Eh da, danas sam otvorio žiro račun jer sam pročitao prije da više SDA ne isplaćuje dividendu na tekući, iako je do sada isplaćivala i nije bilo nikakovih problema.
Blagajnica mi je ljubazno objasnila da će me otvaranje žiroračuna koštati 20 kn, + trošak kartice 20 kn, te još mjesečno 5 kuna usluge.
Nije da nemam, no nije li to bespotrebno, i ne činimo li time dodatnu zaradu bankama, koje su kao što znamo dobrostojeće u ovim gadnim vremenima, tj čini li SDA dodatnu promidžbu bankama.
Meni osobno je to bezveze, jer imam samo tekući i ne želim si stvarati dodatni teret u novčaniku i karticama žiroračuna koji ću koristiti samo za dividendu.
molim komentare cijenjeni kolege.

proklet bio na božić 2010.

Mene otvaranje žiroračuna u PBZ nije košta ništa. Još prošle godine u ljeto sam to napravio, ali ima jedan problem. Poslao sam sve preporučeno u SKDD, ali do dan danas nisam siguran da li su to primili i ubilježili. Očekivao sam od te agencije da mi potvrde primitak na bilo koji način, ali ništa. Očito ću ih morat nazvat da to doznam, jer ne želim čekat da na dan isplate dividendu, istu ne vidim na računu. Žalosno. Bar su mogi negdje na izveštaju to napisat. [sad]


Eh da, danas sam otvorio žiro račun jer sam pročitao prije da više SDA ne isplaćuje dividendu na tekući, iako je do sada isplaćivala i nije bilo nikakovih problema.
Blagajnica mi je ljubazno objasnila da će me otvaranje žiroračuna koštati 20 kn, + trošak kartice 20 kn, te još mjesečno 5 kuna usluge.
Nije da nemam, no nije li to bespotrebno, i ne činimo li time dodatnu zaradu bankama, koje su kao što znamo dobrostojeće u ovim gadnim vremenima, tj čini li SDA dodatnu promidžbu bankama.
Meni osobno je to bezveze, jer imam samo tekući i ne želim si stvarati dodatni teret u novčaniku i karticama žiroračuna koji ću koristiti samo za dividendu.
molim komentare cijenjeni kolege.

to je u zabi?
koliko vidim u rba je besplatno. a i u hpb..


Eh da, danas sam otvorio žiro račun jer sam pročitao prije da više SDA ne isplaćuje dividendu na tekući, iako je do sada isplaćivala i nije bilo nikakovih problema.
Blagajnica mi je ljubazno objasnila da će me otvaranje žiroračuna koštati 20 kn, + trošak kartice 20 kn, te još mjesečno 5 kuna usluge.
Nije da nemam, no nije li to bespotrebno, i ne činimo li time dodatnu zaradu bankama, koje su kao što znamo dobrostojeće u ovim gadnim vremenima, tj čini li SDA dodatnu promidžbu bankama.
Meni osobno je to bezveze, jer imam samo tekući i ne želim si stvarati dodatni teret u novčaniku i karticama žiroračuna koji ću koristiti samo za dividendu.
molim komentare cijenjeni kolege.

Ne znam da li smijem reklamirati banku ali otvaranje žiro računa me nije koštalo ništa a vođenje naplaćuju 5kn mjesečno samo ako je bilo prometa.
Također, dodatna kartica u novčaniku ti nije neophodna jer imaš opciju da ti se lova prebacuje na tekući.

TOGETHER WE CAN DEFEAT CAPITALISM



Prihod od dividende još uvijek nije porezna obveza pa tako ne moraš to navoditi u poreznoj prijavi. A i kad ga bude već će oni to znati oteti iz naših džepova i prije porezne prijave.

i kad bude, ja cu im napisati da se naplate od DT-a koji nije platio ni lipe na 5,137 milijardi koje je izvukao iz RH u 2007-2010. Nek njima naplate, to bi ih u drugim zemljama doslo 770 mil kn (15%) dok zamislite (GRčka i RH ne uzimaju nista, jer njima ne treba novac).
[/quote]

zašto bi išta naplačivali od DT ? ako im treba lova ima kredita vani a ima i onih koji će to otplatiti.NJIHOVI GLASAČI !


Eh da, danas sam otvorio žiro račun jer sam pročitao prije da više SDA ne isplaćuje dividendu na tekući, iako je do sada isplaćivala i nije bilo nikakovih problema.
Blagajnica mi je ljubazno objasnila da će me otvaranje žiroračuna koštati 20 kn, + trošak kartice 20 kn, te još mjesečno 5 kuna usluge.
Nije da nemam, no nije li to bespotrebno, i ne činimo li time dodatnu zaradu bankama, koje su kao što znamo dobrostojeće u ovim gadnim vremenima, tj čini li SDA dodatnu promidžbu bankama.
Meni osobno je to bezveze, jer imam samo tekući i ne želim si stvarati dodatni teret u novčaniku i karticama žiroračuna koji ću koristiti samo za dividendu.
molim komentare cijenjeni kolege.

Zašto onda nisi otišao u drugu banku i vidio koliko tamo dođe otvaranje žiro računa? U Raiffeisen banci je besplatno, nemaš nikakvih troškova, naravno ako ga otvaraš za sebe kao fizičku osobu

Nije baš da su banke dobrostojeće u ovim vremenima. Dobit im se smanjila, govorim za banke koje posluju u hrvatskoj. A banke u inozemstvu, dosta ih je propalo, a dobar dio onih koje su preživile, država je morala spašavati.



Eh da, danas sam otvorio žiro račun jer sam pročitao prije da više SDA ne isplaćuje dividendu na tekući, iako je do sada isplaćivala i nije bilo nikakovih problema.
Blagajnica mi je ljubazno objasnila da će me otvaranje žiroračuna koštati 20 kn, + trošak kartice 20 kn, te još mjesečno 5 kuna usluge.
Nije da nemam, no nije li to bespotrebno, i ne činimo li time dodatnu zaradu bankama, koje su kao što znamo dobrostojeće u ovim gadnim vremenima, tj čini li SDA dodatnu promidžbu bankama.
Meni osobno je to bezveze, jer imam samo tekući i ne želim si stvarati dodatni teret u novčaniku i karticama žiroračuna koji ću koristiti samo za dividendu.
molim komentare cijenjeni kolege.

Ne znam da li smijem reklamirati banku ali otvaranje žiro računa me nije koštalo ništa a vođenje naplaćuju 5kn mjesečno samo ako je bilo prometa.
Također, dodatna kartica u novčaniku ti nije neophodna jer imaš opciju da ti se lova prebacuje na tekući.
[/quote]

Eh hvala, da, riječ je o zabi, no ako je tako kao što velite, ja ću se prebaciti u drugu banku, iako imam tekući u zabi.

proklet bio na božić 2010.




Eh da, danas sam otvorio žiro račun jer sam pročitao prije da više SDA ne isplaćuje dividendu na tekući, iako je do sada isplaćivala i nije bilo nikakovih problema.
Blagajnica mi je ljubazno objasnila da će me otvaranje žiroračuna koštati 20 kn, + trošak kartice 20 kn, te još mjesečno 5 kuna usluge.
Nije da nemam, no nije li to bespotrebno, i ne činimo li time dodatnu zaradu bankama, koje su kao što znamo dobrostojeće u ovim gadnim vremenima, tj čini li SDA dodatnu promidžbu bankama.
Meni osobno je to bezveze, jer imam samo tekući i ne želim si stvarati dodatni teret u novčaniku i karticama žiroračuna koji ću koristiti samo za dividendu.
molim komentare cijenjeni kolege.

Ne znam da li smijem reklamirati banku ali otvaranje žiro računa me nije koštalo ništa a vođenje naplaćuju 5kn mjesečno samo ako je bilo prometa.
Također, dodatna kartica u novčaniku ti nije neophodna jer imaš opciju da ti se lova prebacuje na tekući.
[/quote]

Eh hvala, da, riječ je o zabi, no ako je tako kao što velite, ja ću se prebaciti u drugu banku, iako imam tekući u zabi.
[/quote]
reklame nikad na odmet.
ja sam prije jedno 15tak godina pozatvarao sve racune u PBZ jer su imali katostrafalnu politiku i bili su uzasno neposlovni i neljubazni.
otisao sam u zabu i sve prenio na njih. onda su u zabi poceli kenjaviti i postali uzasni i skupi.
pa sam presao u raifaizen koji su za sada dobri i ne naplacuju vise nego ostali i ljubazni.
ukoliko me u RBA pocnu maltretirati i naplacivati vise sve cu zatvoriti i otici tamo di je najjetinije.

poanta je da nije vise ko nekada da nisi mogao otici u drugu banku. ima se konkurencije i jednostavnom matematikom izracunas kaj te kosta na period od godinu dana i koliko to isto kosta kod konkurencije.
da li su ljubazni i izdaju kredite kada ti trebaju i tako dalje. i ako si i trenutak nezadovoljan odes van i kazes svim svojim frendovima da naprave isto. naravno vecina te nece poslusati ali ce bar razmisliti o tome.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

Ja sam zatvorio sve račune u RBA jer su mic po mic povisivali troškove i bez obrazloženja i najave,od internet bankarstva (kojeg su naplačivali prema visini uplate ili prebacivanja) pa do naknade za vođenje računa,izvoda i t.d.Otišao sam u državnu banku HPB i milina.Besplatan žirak,nema mjesečne naknade,inter.bankarstvo bez obzira koliki je račun 2 kn.žirak također na inern.bankarstvu,opunomočenik,ma divota,za sada.

No eto, za sada sam u zabi, upravo poslah u pošti zahtjev za promjenu računa t.j. žiroračun u SKDD d.d., pa ćemo vidjeti jesu li zaprimili obavijest – nedobog da mi dividenda nema di leć…
no ipak ne kužim, pa porez su mi i ovak i onak uzimali direkt (4%) – ke nisu to mogli kak i prije?

proklet bio na božić 2010.

fala bogu da bar od ht-a dobivas lovu. mogao si imat neku drugu dionicu pa se nebi zamarao sa racunima

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!


No eto, za sada sam u zabi, upravo poslah u pošti zahtjev za promjenu računa t.j. žiroračun u SKDD d.d., pa ćemo vidjeti jesu li zaprimili obavijest – nedobog da mi dividenda nema di leć…
no ipak ne kužim, pa porez su mi i ovak i onak uzimali direkt (4%) – ke nisu to mogli kak i prije?

Mogli bi, al neće. Mada je u nekim bankama besplatno otvaranje i korištenje, ali neće to dugo, kad većina građana bude pootvarala ŽR-e onda će reći kako im je to veliki posao i da moraju početi naplačivati.
kao i kod ostalih stvari(ne samo u bankarstvu)

ovaj dio foruma je postao dosadan jer se prica samo da li ce HT dati 24 kune dividende ili 30 kuna dividende.
za sada nema opasnosti da ce dionica propasti i bas me zanima oce li u ponedeljak na 310

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

New Report

Close