HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 02:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,56
40.504
1,370
29,50
29,80
0,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



da je sve u granicama normale ht bi danas morao biti na razini 320-335kn.očigledno nešto nije u redu,jer ne zaboravimo da je cijena ht-a ,prije podatka o dividendi, dodirnula 315kn,a konstanto se trgovalo na cca 300-305kn.što se to dogodilo da danas u cijenu nije ugrađena tako izdašna dividenda.pogledaj 2008g,28.02. na dan objave dividende cijena je skočila na 328kn,a na zadnji dan stjecanja prava,cijena je bila 315kn.hoću ti reći da bi pozitivna reakcija trebala uslijediti na dan objave ovako velike dividende.očigledno postoji razlog zašto to nije tako?to su moje današnje procjene i argumenti

joooooooooj..bože
zašto je HT morao biti na 325 kuna?
to su samo gluposti koje su se pisale po forumu

zadnje dvije godine je dividenda bila cca 30 kn
LOGIČNO JE PRETPOSTAVITI DA BI I OVE GODINE TOLIKA TREBALA BITI
i logično je da je dividenda uračunata u nagli skok sa 270 na 300, JER SE ZNA KADA ĆE BITI ISPLATE DIVIDENDE

dividenda je 4 kn više…i otprilike je toliko porastao jučer HT

a,samo razmisli o svojoj logici

HT JE OBJAVIO 34 KN DIVIDENDE I CIJENA BI TREBALA TOLIKO PORASTI???

Pa,nebi da je tu dividendu objavio iz vedra neba…
već se tjednima znalo da će u ovaj utorak biti obajvljena dividenda…
i lijepo je čuti da je 34 kn…ali, zbog tih 5-6 kuna većih od očekivane dividende…očekivati da će dionica porasti 30 kn MOŽE SAMO IDIOT

[/quote]
20.02.2008 prosječna cijena ht-a 292,4
22.02.2008 prosječna cijena ht-a 304,39
24.02.2008 prosječna cijena ht-a 310,81
26.02.2008 prosječna cijena ht-a 309,51
28.o2.2008 prosječna cijena ht-a 328,10,to je ujedno bio dan objave rezultata i dividende u visini 29,57kn.
16.04.2008g prosječna cijena 315.40kn,to je bio zadnji dan za stjecanje prava za dividendu.
17.04.2008 prosječna cijena 288,15kn,a zadnja 285kn.

Pametnome dosta,a idiotu uvijek malo…




da je sve u granicama normale ht bi danas morao biti na razini 320-335kn.očigledno nešto nije u redu,jer ne zaboravimo da je cijena ht-a ,prije podatka o dividendi, dodirnula 315kn,a konstanto se trgovalo na cca 300-305kn.što se to dogodilo da danas u cijenu nije ugrađena tako izdašna dividenda.pogledaj 2008g,28.02. na dan objave dividende cijena je skočila na 328kn,a na zadnji dan stjecanja prava,cijena je bila 315kn.hoću ti reći da bi pozitivna reakcija trebala uslijediti na dan objave ovako velike dividende.očigledno postoji razlog zašto to nije tako?to su moje današnje procjene i argumenti

joooooooooj..bože
zašto je HT morao biti na 325 kuna?
to su samo gluposti koje su se pisale po forumu

zadnje dvije godine je dividenda bila cca 30 kn
LOGIČNO JE PRETPOSTAVITI DA BI I OVE GODINE TOLIKA TREBALA BITI
i logično je da je dividenda uračunata u nagli skok sa 270 na 300, JER SE ZNA KADA ĆE BITI ISPLATE DIVIDENDE

dividenda je 4 kn više…i otprilike je toliko porastao jučer HT

a,samo razmisli o svojoj logici

HT JE OBJAVIO 34 KN DIVIDENDE I CIJENA BI TREBALA TOLIKO PORASTI???

Pa,nebi da je tu dividendu objavio iz vedra neba…
već se tjednima znalo da će u ovaj utorak biti obajvljena dividenda…
i lijepo je čuti da je 34 kn…ali, zbog tih 5-6 kuna većih od očekivane dividende…očekivati da će dionica porasti 30 kn MOŽE SAMO IDIOT

[/quote]
20.02.2008 prosječna cijena ht-a 292,4
22.02.2008 prosječna cijena ht-a 304,39
24.02.2008 prosječna cijena ht-a 310,81
26.02.2008 prosječna cijena ht-a 309,51
28.o2.2008 prosječna cijena ht-a 328,10,to je ujedno bio dan objave rezultata i dividende u visini 29,57kn.
16.04.2008g prosječna cijena 315.40kn,to je bio zadnji dan za stjecanje prava za dividendu.
17.04.2008 prosječna cijena 288,15kn,a zadnja 285kn.

Pametnome dosta,a idiotu uvijek malo…
[/quote]

Kolega osmo, po reakcijama ljudi vidi se koliko ste se iskompromitirali, ali što je najnevjerojatnije u cijeloj toj priči, Vi još uvijek ne odustajete. Za nevjerovat.


[
Kolega osmo, po reakcijama ljudi vidi se koliko ste se iskompromitirali, ali što je najnevjerojatnije u cijeloj toj priči, Vi još uvijek ne odustajete. Za nevjerovat.

da, za nevjerovati!
kolega osmo nije komentirao moju reakciju na njegovu tvrdnju da od kad on prati HT nije bilo pada u prihodima T-mobilea (priložio sam i izvješće za 3. kvartal koje jasno govori da je bilo i tad pada).
Kolega osmo? ne čitate izvješća tvrtki u koje ulažete?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

MARATONAC,ljudi imaju pravo na svoje mišljenje,oni svojim argumentima brane svoja raznišljanja.Kada bih svi razmišljali na isti način burza ne bi imala smisla,zbog razlike u razmišljanjima koja se mogu mijenjati iz sata u sat, burza je takva kakva jest.zar tebi neki dan nije bilo izvijesno da je naš konzorcij donio potrebna jamstva,a već isti dan to nije bilo tako izvijesno i cijena je oscilirala u rasponu 15-20% gore-dole u ta dva tri dana.od tebe nisam čuo niti jedan argument u vezi rasprave o ht-u.najlakše je reći da nešto vrijedi ili ne vrijedi bez argumenata.meni bi ht-r-a vrijedio 380-400kn kada bi u današnjim lošim vremenima zadržao dobit na razini 26kn,uz premiju na izdašnu izvanrednu dividendu taj target bi bio opravdan 2012-2013g.poslije jučerašnjeg izviješća nisam ni siguran da će ht u 2010g moći ostvariti 22kn dobiti,to ćemo znati na prvom kvartalnom izviješću i ja ću do tada čekati.Uopće nisam sto posto siguran u kretanje cijene,to nitko ne zna, jer da znam sve ne bih imao uopće dileme.po meni je smisao ovoga foruma da suprostavljamo stavove i preispitujemo svoja mišljenja,a o istoj stvari zbog nepredvidivosti činjenica i vijesti možemo imati različita mišljenja o istoj stvari ponekad u roku od 15min,zar igh nije takav primjer.zar igh vrijedi isto bez posla u cg i sa poslom u cg.zar nam financijska izviješća ne otvaraju mogućnost da nešto iščitamo i predvidimo?zato ona i postoje!tko ih bolje sagleda i prouči,otkrije moguće zamke koje su nekada ispisane malim slovima,čak samo u napomenama uprave,taj ima veću šansu da pogodi trend te dionice.Ako je tebi smisao kompromitiranje i nekompromitiranje,trošiš vrijeme na gluposti.napiši jednu suvislu argumentaciji i ne javljaj mi se više…



[
Kolega osmo, po reakcijama ljudi vidi se koliko ste se iskompromitirali, ali što je najnevjerojatnije u cijeloj toj priči, Vi još uvijek ne odustajete. Za nevjerovat.

da, za nevjerovati!
kolega osmo nije komentirao moju reakciju na njegovu tvrdnju da od kad on prati HT nije bilo pada u prihodima T-mobilea (priložio sam i izvješće za 3. kvartal koje jasno govori da je bilo i tad pada).
Kolega osmo? ne čitate izvješća tvrtki u koje ulažete?
[/quote]
U pravu ste kolega pad prihoda je bio 3,5%.krivo sam napisao iako sam znao za ovaj podatak,ali htio sam reći da je pad od 16% u zadnjem kvartalu bio iznenađenje i za najveće pesimiste.zahvaljujem na ispravci netočnog navoda i priznajem pogrešku.ovo je način na koji se možemo suprostavljati jer se temelji na činjenicama,a ovaj put ste bili debelo u pravu.

TWINSPARK,neto dobit u trećem kvartalu je pala samo 14%,što smo i očekivali i na godišnjoj razini,a pad mobilne je bio 9%.to je točan podatak za treći kvartal.tada se taj pad nije pretjerano reflektirao na dobit kompanije,sve je bilo u okviru očekivanog.


TWINSPARK,neto dobit u trećem kvartalu je pala samo 14%,što smo i očekivali i na godišnjoj razini,a pad mobilne je bio 9%.to je točan podatak za treći kvartal.tada se taj pad nije pretjerano reflektirao na dobit kompanije,sve je bilo u okviru očekivanog.

OK, samo želim naglasiti da pad u mobilnoj telefoniji nije bilo takvo iznenađenje koje bi rezultiralo paničnom prodajom dionice jer je najavljeno u izvješću za 3. kvartal. Po vašim jučerašnjim postovima (a i današnjim) ispada da je takav pad bio potpuno iznenađenje i šok.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


20.02.2008 prosječna cijena ht-a 292,4
22.02.2008 prosječna cijena ht-a 304,39
24.02.2008 prosječna cijena ht-a 310,81
26.02.2008 prosječna cijena ht-a 309,51
28.o2.2008 prosječna cijena ht-a 328,10,to je ujedno bio dan objave rezultata i dividende u visini 29,57kn.
16.04.2008g prosječna cijena 315.40kn,to je bio zadnji dan za stjecanje prava za dividendu.
17.04.2008 prosječna cijena 288,15kn,a zadnja 285kn.

Pametnome dosta,a idiotu uvijek malo…
[/quote]

2.1. 2008. HT je bio na nekih 350 kn,a od tada u slobodnom padu…
pa je 20.2. kojeg ti spominješ bio na 292 kn

2.1.2010. HT je bio na nekih 270 kn…i od tada je porastao 10%

može tebi biti čudno šta nije porastao i daljnih 10%, ali ove dvije situacije ne možeš usporedjivati

TWINSPARK,meni je bio šok jer je dobit pala za 34%,a mudrinić me nije obradovao sa izjavom o daljnoj eroziji prihoda i dobiti,ok on je rekao da će je pokušati ublažiti na rashodovnoj strani,ali samo ublažiti.pad u mobilnoj od 16% je po meni neočekivan pad,smatrao sam da je max 10%,a i mudrinić je govorio o padu prihoda u razini bdp-a.pazi,ako bi se taj trend nastavio i bio pokazatelj za godišnje izviješće u 2010g,dolazimo do projekcije dobiti od 18,8kn.do ovoga sam iznosa došao kada sam umanjio dobit iz 2008g,za 34%.bojim se takvog izviješća u prvom kvartalu jer bi to zabrinulo i mirovince,a o stampedu ne treba ni govoriti.zato danas ne vidim kako ht može u 2010g zaraditi više od 22kn,to je maksimalistička dobit po sadašnjim parametrima.sada se postavlja pitanje da li ht vrijedi 275kn,naravno od današnje cijene sam odbio dividendu.po meni ta cijena bi bila opravdana kada bi ht ponovio rezultat od 2009g.međutim i ova isplata izvanredne dividende će donekle držati cijenu do skupštine,ali što će se dogoditi 30.travnja kada je prvo izviješće za 2009g.to su moji razlozi zbog čega se nadam da bi ht mogao pasti na 240-260kn,ovisno o tome hoće li zarada u 2010g biti 18kn ili 22kn.što ti misliš o tome?


TWINSPARK,meni je bio šok jer je dobit pala za 34%,a mudrinić me nije obradovao sa izjavom o daljnoj eroziji prihoda i dobiti,ok on je rekao da će je pokušati ublažiti na rashodovnoj strani,ali samo ublažiti.pad u mobilnoj od 16% je po meni neočekivan pad,smatrao sam da je max 10%,a i mudrinić je govorio o padu prihoda u razini bdp-a.pazi,ako bi se taj trend nastavio i bio pokazatelj za godišnje izviješće u 2010g,dolazimo do projekcije dobiti od 18,8kn.do ovoga sam iznosa došao kada sam umanjio dobit iz 2008g,za 34%.bojim se takvog izviješća u prvom kvartalu jer bi to zabrinulo i mirovince,a o stampedu ne treba ni govoriti.zato danas ne vidim kako ht može u 2010g zaraditi više od 22kn,to je maksimalistička dobit po sadašnjim parametrima.sada se postavlja pitanje da li ht vrijedi 275kn,naravno od današnje cijene sam odbio dividendu.po meni ta cijena bi bila opravdana kada bi ht ponovio rezultat od 2009g.međutim i ova isplata izvanredne dividende će donekle držati cijenu do skupštine,ali što će se dogoditi 30.travnja kada je prvo izviješće za 2009g.to su moji razlozi zbog čega se nadam da bi ht mogao pasti na 240-260kn,ovisno o tome hoće li zarada u 2010g biti 18kn ili 22kn.što ti misliš o tome?

S ovime ste sve rekli…..


TWINSPARK,meni je bio šok jer je dobit pala za 34%,a mudrinić me nije obradovao sa izjavom o daljnoj eroziji prihoda i dobiti,ok on je rekao da će je pokušati ublažiti na rashodovnoj strani,ali samo ublažiti.pad u mobilnoj od 16% je po meni neočekivan pad,smatrao sam da je max 10%,a i mudrinić je govorio o padu prihoda u razini bdp-a.

Vezano uz utrošene minute u pokretnim (mobilnim) mrežama podaci Državnog zavoda pokazuju da je od ukupnih 6 milijardi minuta većina ili 5,89 milijardi minuta utrošena u unutarnjem prometu, što je u odnosu na 2008. porast 6,3 posto.

promet mobilnom raste…zašto je pala dobit?
pa,pala je dobrim dijelom i zbog nameta na mobilnu teleofniju i SMS PORUKE

Kriza sigurno neće trajati vječno…a,kad bi barem naše ostale firme pale koliko i HT u ovoj krizi, danas bi nam gospodarstvo bilo na konju



20.02.2008 prosječna cijena ht-a 292,4
22.02.2008 prosječna cijena ht-a 304,39
24.02.2008 prosječna cijena ht-a 310,81
26.02.2008 prosječna cijena ht-a 309,51
28.o2.2008 prosječna cijena ht-a 328,10,to je ujedno bio dan objave rezultata i dividende u visini 29,57kn.
16.04.2008g prosječna cijena 315.40kn,to je bio zadnji dan za stjecanje prava za dividendu.
17.04.2008 prosječna cijena 288,15kn,a zadnja 285kn.

Pametnome dosta,a idiotu uvijek malo…
[/quote]

2.1. 2008. HT je bio na nekih 350 kn,a od tada u slobodnom padu…
pa je 20.2. kojeg ti spominješ bio na 292 kn

2.1.2010. HT je bio na nekih 270 kn…i od tada je porastao 10%

može tebi biti čudno šta nije porastao i daljnih 10%, ali ove dvije situacije ne možeš usporedjivati

[/quote]
Uvijek je skok cijene na dan objave visine dividende najveći,tog 28.02.2008g cijena je dosegnula 236kn.telekom kompanije se u prosjeku trguju na p/e 12,to se smatra realnom cijenom,tako je bilo i kod ht-a,osim u onim ludim vremenima 2009g kada su prekonoćne kamate dosezale i do 35%,pa je ht dodirnuo i 185kn,tada je sve padalo kao kruške i to razdoblje nije za usporedbu.rast ht-a je bio logičan,ali sada više nisam siguran da li je bio opravdan.ponavljam,po meni ako će dobit u 2010g biti cca 20- 22kn,tada bi ht danas uz premiju dividende trebao biti na cijeni 275-295kn.



TWINSPARK,meni je bio šok jer je dobit pala za 34%,a mudrinić me nije obradovao sa izjavom o daljnoj eroziji prihoda i dobiti,ok on je rekao da će je pokušati ublažiti na rashodovnoj strani,ali samo ublažiti.pad u mobilnoj od 16% je po meni neočekivan pad,smatrao sam da je max 10%,a i mudrinić je govorio o padu prihoda u razini bdp-a.pazi,ako bi se taj trend nastavio i bio pokazatelj za godišnje izviješće u 2010g,dolazimo do projekcije dobiti od 18,8kn.do ovoga sam iznosa došao kada sam umanjio dobit iz 2008g,za 34%.bojim se takvog izviješća u prvom kvartalu jer bi to zabrinulo i mirovince,a o stampedu ne treba ni govoriti.zato danas ne vidim kako ht može u 2010g zaraditi više od 22kn,to je maksimalistička dobit po sadašnjim parametrima.sada se postavlja pitanje da li ht vrijedi 275kn,naravno od današnje cijene sam odbio dividendu.po meni ta cijena bi bila opravdana kada bi ht ponovio rezultat od 2009g.međutim i ova isplata izvanredne dividende će donekle držati cijenu do skupštine,ali što će se dogoditi 30.travnja kada je prvo izviješće za 2009g.to su moji razlozi zbog čega se nadam da bi ht mogao pasti na 240-260kn,ovisno o tome hoće li zarada u 2010g biti 18kn ili 22kn.što ti misliš o tome?

S ovime ste sve rekli…..
[/quote]
Je li to najpametnije što ti možeš reći?ti mi još i postaješ simpatičan lik…

Kakve gluposti, marže padaju u krizi, pa to je valjda svima jasno ko se bavi poslovanjem. Prihod je puno manje pao, i to je važno.




TWINSPARK,meni je bio šok jer je dobit pala za 34%,a mudrinić me nije obradovao sa izjavom o daljnoj eroziji prihoda i dobiti,ok on je rekao da će je pokušati ublažiti na rashodovnoj strani,ali samo ublažiti.pad u mobilnoj od 16% je po meni neočekivan pad,smatrao sam da je max 10%,a i mudrinić je govorio o padu prihoda u razini bdp-a.pazi,ako bi se taj trend nastavio i bio pokazatelj za godišnje izviješće u 2010g,dolazimo do projekcije dobiti od 18,8kn.do ovoga sam iznosa došao kada sam umanjio dobit iz 2008g,za 34%.bojim se takvog izviješća u prvom kvartalu jer bi to zabrinulo i mirovince,a o stampedu ne treba ni govoriti.zato danas ne vidim kako ht može u 2010g zaraditi više od 22kn,to je maksimalistička dobit po sadašnjim parametrima.sada se postavlja pitanje da li ht vrijedi 275kn,naravno od današnje cijene sam odbio dividendu.po meni ta cijena bi bila opravdana kada bi ht ponovio rezultat od 2009g.međutim i ova isplata izvanredne dividende će donekle držati cijenu do skupštine,ali što će se dogoditi 30.travnja kada je prvo izviješće za 2009g.to su moji razlozi zbog čega se nadam da bi ht mogao pasti na 240-260kn,ovisno o tome hoće li zarada u 2010g biti 18kn ili 22kn.što ti misliš o tome?

S ovime ste sve rekli…..
[/quote]
Je li to najpametnije što ti možeš reći?ti mi još i postaješ simpatičan lik…
[/quote]

Vi ste licemjer do te mjere da doista više ne želim komunicirati s Vama. Nadam se samo da Vam je prodaja HT-a po cijeni od cca 310 kn najveći promašaj. Uostalom vrijeme će pokazati…
Vi si umišljate da imate znanje i da nešto argumentirano obrazlažete, ja to dosada nisam primijetio, a upravo su najopasniji oni koji misle da nešto znaju… opasni kako za sebe osobno tako i za okolinu. Al niste Vi jedini, ne brinite se…mogli biste i klub osnovati. Ja Vam se više nikad neću javljati, pa molim da se ni Vi više meni ne javljate. Nadam se da ste primijetili kako su Vas doživjeli kolege forumaši i vjerujte da ste od jučer NULA u očima većine…..

New Report

Close