HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.06.2024. u 06:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,72
85.192
2,866
29,60
29,90
0,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Evo baš sam čuo od kolegice da će se paketi smanjivati(ako dođe do smanjivanja) u postotku, a ne do nekog iznosa.Naravno, ne zna gdje je to pročitala pa ako netko može potvrditi ovaj info


jel mi može netko odgovoriti? hvala
bok ljudi!!!
imam pitanjce na ovaj post. ček šta to znači ako ja potpišem ugovor sa
brokerskom kućom, ali još ne obavijestim sda da ću prebacivati dionice
to znači da gubim pravo na dodatne????
imam dionice ina koje namjeravam držati dulje vrijeme. htjela bih ući i
u t-ht, ali njih ne bih držala tako dugo. i ako ja sad nađem brokersku
kuću, s njima potpišem ugovor a NE ŽELIM još prodavati inine dionice
znači da ću izgubit dodatne dvije samo zato što sam napravila ugovor sa
brokerskom kućom, a želim prodati samo one od t-ht-a???
molim da mi netko odgovori jer nisam baš upoznata sa svime!
hvala unaprijed
[smiley2][smiley2]

Ne gubiš ako dionice Ine ne registriraš s tom brokerskom kućom odnosno ne potvrdiš broj zahtjeva u SDA. Ali čemu žurba, kad dobiješ dionice HT onda to napravi s tim dionicama i stvar riješena.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Evo baš sam čuo od kolegice da će se paketi smanjivati(ako dođe do smanjivanja) u postotku, a ne do nekog iznosa.Naravno, ne zna gdje je to pročitala pa ako netko može potvrditi ovaj info

Znat će se 13.9. kad izađe prospekt. Imam ja 2 pitanja:
Da li neka osoba može zeznuti i dati punomoć i meni i nekome drugome pa ostanem bez dionica?
Da li bi moglo doći do komplikacija u bankama s isplatom gotovine ako nas “previše” zatraži novac s oročenja?
Da li bi moglo doći i do pada tečaja Eura ako će ih puno ljudi prodavati za kupnju HT-a?

” Ne gubiš ako dionice Ine ne registriraš s tom brokerskom kućom odnosno ne potvrdiš broj zahtjeva u SDA. Ali čemu žurba, kad dobiješ dionice HT onda to napravi s tim dionicama i stvar riješena.
[/quote]

hvala ti mreich. zbunio me bio post od maloprije:
“/> Tko prijavi prodaju, gubi dodatnu dionicu Piše: Mirela Klanac Foto: T-com ZAGREB – Dok su pri izlasku Ine na burzu analitičari tvrdili da je ulaganje u tu dionicu isplativo na duljii rok, zbog čega su brojni dioničari odlučili pričekati istek prve godine da bi dobili i nagradnu dionicu, u slučaju javne ponude dionica HT-a stvara se nešto drukčija klima. Stoga se procjenjuje da će budući dioničari HT-a s više pažnje pratiti kretanja te dionice, te si osigurati i prostor za brzu reakciju. To podrazumijeva da će ubrzo nakon registracije vlasništva nad dionicama angažirati brokere kako bi, u trenutku kada procijene da je vrijeme, dali nalog za prodaju dionica. No, takav postupak će im, po svemu sudeći, izbiti nagradnu dionicu iz ruku, čak i ako u roku od godinu dana ne prodaju dionice na burzi. Naime, prema tumačenju Vladine odluke o uvjetima pod kojima građani mogu ostvariti pravo na jednu dionice na svakih 10 koje kupi, što nam je dala Središnja depozitarna agencija, proizlazi da dioničar gubi pravo na tu nagradu već prilikom iskazane namjere za prodajom dionica, odnosno sklapanja ugovora s brokerskom kućom. – U slučaju registracije dionica s brokerom, bez obzira na to što dionice neće biti prodane u roku od godinu dana na organiziranom tržištu, dioničar će izgubiti pravo na dopunsku dionicu – objašnjava predsjednica uprave SDA Vesna Živković. To znači da građanin koji u godinu dana od IPO-a obavi postupak registracije, što znači da je samo sklopio ugovor s brokerom, omogućio mu uvid u to da posjeduje http://engine.xclaimwords.net/click.aspx?tid=610&partnerid=114786&linkOut=http://engine.xclaimwords.net/redir.htm?url=www.hrportfolio.com” target=_blank name=link0>dionice i za koje mu eventualno može dati nalog za prodaju, gubi mogućnost sudjelovanja u prijenosu nagradnih dionica. No nedvojbeno je, prema tumačanju SDA, da dopunsku dionicu dioničari neće izgubiti u slučaju osnivanja založnog prava banke nad dionicama, dakle prilikom financiranja kupnje dionica HT-a kreditom. To pravo neće se izgubiti ni ako dionice HT-a budu predmet nasljeđivanja, ili zbog takozvanog prijenosa na zastupnički račun uslijed gubitka poslovne sposobnosti kupca. Nagradne dionice se gube: – ako dioničar u godinu dana proda dionice – ako dioničar obavi samo registraciuju dionica s brokerom Nagradne dionice se ne gube: – ako se banka kreditor za kupnju dionica upiše kao založni vlasnik – ako su dionice predmet nasljeđivanja – ako se dionice prenesu na zastupnički račun zbog gubitka poslovne sposobnosti

piše tu da čim sklopim ugovor s brokerskom kućom gubim pravo na dodatne dionice!!! pa mi nije bilo jasno. ja bih htjela pripremiti teren za t-ht, znači sklopiti ugovor s brokerskom kućom i čekati povoljni trenutak za t-ht. ali ne želim dirati inu. u postu gore piše da čim se sklopi ugovor s brokerskom kućom gubi se pravo na dodatne dionice…


Evo baš sam čuo od kolegice da će se paketi smanjivati(ako dođe do smanjivanja) u postotku, a ne do nekog iznosa.Naravno, ne zna gdje je to pročitala pa ako netko može potvrditi ovaj info

Piše u Odluci Vlade RH sa sjednice koja je održana 30.08.2007.godine i usput budi rečeno, bolje 200 ruku i 2 zuba u prvom redu nego 20 ruku i 320 zubi na cijelom koncertu!

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!


xmenergy: ” Evo baš sam čuo od kolegice da će se paketi smanjivati(ako dođe do smanjivanja) u postotku, a ne do nekog iznosa.Naravno, ne zna gdje je to pročitala pa ako netko može potvrditi ovaj info ” Znat će se 13.9. kad izađe prospekt. Imam ja 2 pitanja: Da li neka osoba može zeznuti i dati punomoć i meni i nekome drugome pa ostanem bez dionica? Da li bi moglo doći do komplikacija u bankama s isplatom gotovine ako nas “previše” zatraži novac s oročenja? Da li bi moglo doći i do pada tečaja Eura ako će ih puno ljudi prodavati za kupnju HT-a?

Nađi neoga od povjerenja da ti se život ne zakomplicira.
Najavi podizanje gotovine par dana ranije banci.
Pad tečaja Eura?!?!?! Haloooo? Zemlja se još uvijek okreće oko Sunca a ne oko T-HTa [smiley1]

Već su sad u banani [smiley1]

1. Generacija:

“Obavijesti

Registracija novih korisnika

Zbog trenutne popunjenosti kapaciteta i informatičke nadogradnje sustava koja je u tijeku registracija novih korisnika biti će moguća od 15.10.2007. godine. ”

"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubit"

sharpshott:
piše tu da čim sklopim ugovor s brokerskom kućom gubim pravo na dodatne dionice!!! pa mi nije bilo jasno. ja bih htjela pripremiti teren za t-ht, znači sklopiti ugovor s brokerskom kućom i čekati povoljni trenutak za t-ht. ali ne želim dirati inu. u postu gore piše da čim se sklopi ugovor s brokerskom kućom gubi se pravo na dodatne dionice…

Ako sklopiš ugovor s brokerskom kućom (ne znam zašto bi ga itko uopće sklapao) od kuda bi netko znao da ti uopće imaš dionice INE, a pogotovo SDA. To možeš napraviti ibez da im kažeš koje dionice imaš.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

nitko mi nije odgovorio na pitanje, a toliko pametnih komentara sa svih strana……..
pa da ja sad tu ne bubam gluposti, ako netko zna kako ide procedura za davanje punomoći (recimo meni od strane neke osobe), neka se slobodno raspiše………………

zahvaljujem………pozz [smiley14]


sharpshott: piše tu da čim sklopim ugovor s brokerskom kućom gubim pravo na dodatne dionice!!! pa mi nije bilo jasno. ja bih htjela pripremiti teren za t-ht, znači sklopiti ugovor s brokerskom kućom i čekati povoljni trenutak za t-ht. ali ne želim dirati inu. u postu gore piše da čim se sklopi ugovor s brokerskom kućom gubi se pravo na dodatne dionice… Ako sklopiš ugovor s brokerskom kućom (ne znam zašto bi ga itko uopće sklapao) od kuda bi netko znao da ti uopće imaš dionice INE, a pogotovo SDA. To možeš napraviti ibez da im kažeš koje dionice imaš.

aha. oprostite, ali ja još nikad do sada nisam prodavala dionice pa se ispričavam ako su mi pitanja glupa. uglavnom kako sam shvatila tek kad dam brokerskoj kući broj vlasničke pozicije SDA od ininin ili t-ht dionica, onda gubim pravo na dodatne? a ne kuzim sta je taj pin od SDA? jel to taj broj vlasničke pozicije? taj će se broj razlikovati za inu i t-ht?
hvala


ja sam čula da su complete line najpovoljniji što se cijene tiče a i uslugom ne zaostaju

Ja imam račun dugo kod njih,a i danas sam svojima otvorio preko neta. Nakon pola sata dobiješ na mejl lozinku i račun ti je otvoren. Ne moraš tamo niti ići,punomoć dobiješ na mejl i ugovor,samo isprintaš,ovjeriš kod bilježnika,i pošalješ poštom… provizija je 0,6 %… Ja sam s njima zadovoljan.[smiley1][smiley1]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

…uglavnom kako sam shvatila tek kad
dam brokerskoj kući broj vlasničke pozicije SDA od ininin ili t-ht
dionica, onda gubim pravo na dodatne? a ne kuzim sta je taj pin od SDA?
jel to taj broj vlasničke pozicije? taj će se broj razlikovati za inu i
t-ht?
hvala

Imaš jedan broj koji se zove račun investitora
Imaš drugi broj koji se zove PIN.
Ako želiš prodati dionice odeš brokeru i kažeš koje dionice želiš prodati i koliko.
Broker zatraži registraciju tih dionica sa svojom brokerskom kućom od SDA.
U tu svrhu ti da jedan broj koji se zove broj zahtjeva.
Kaže ti da potvrdiš s tim brojem zahtjev za preregistraciju dionica sa izdavatelja (INA) na brokersku kuću
Ti uzmeš telefon i nazoveš SDA. Govorniautomat te vodi, ali uglavnom prvo ukucaš broj-račun investitora, zatim ukucaš broj-PIN i na kraju ukucaš broj-zahtjeva.
Ako to napraviš gubiš pravo na 2 dionice INE.
Ako ne potvrdiš broj zahtjeva dionice ti ostaju (one 2).
Broj zahtjeva možeš potvrditi u roku mjesec dana.
Ako to ne napraviš u tom roku nikom ništa.
Opet pitam čemu bi to uopće radila.
To češ napraviti kada dobiješ dionice HT.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

New Report

Close