HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

” Imaš jedan broj koji se zove račun investitora Imaš drugi broj koji se zove PIN. Ako želiš prodati dionice odeš brokeru i kažeš koje dionice želiš prodati i koliko. Broker zatraži registraciju tih dionica sa svojom brokerskom kućom od SDA. U tu svrhu ti da jedan broj koji se zove broj zahtjeva. Kaže ti da potvrdiš s tim brojem zahtjev za preregistraciju dionica sa izdavatelja (INA) na brokersku kuću Ti uzmeš telefon i nazoveš SDA. Govorniautomat te vodi, ali uglavnom prvo ukucaš broj-račun investitora, zatim ukucaš broj-PIN i na kraju ukucaš broj-zahtjeva. Ako to napraviš gubiš pravo na 2 dionice INE. Ako ne potvrdiš broj zahtjeva dionice ti ostaju (one 2). Broj zahtjeva možeš potvrditi u roku mjesec dana. Ako to ne napraviš u tom roku nikom ništa. Opet pitam čemu bi to uopće radila. To češ napraviti kada dobiješ dionice HT.
[/quote]

mreich, srce si. hvala ti na detaljnom objašnjenju. sad mi je sve jasno!!!
hvala puno
[smiley2][smiley2][smiley2]

Medo,medo koje živce imadeš.uuuuuuuuuuu[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Imaš jedan broj koji se zove račun investitora Imaš drugi broj koji se zove PIN. Ako želiš prodati dionice odeš brokeru i kažeš koje dionice želiš prodati i koliko. Broker zatraži registraciju tih dionica sa svojom brokerskom kućom od SDA. U tu svrhu ti da jedan broj koji se zove broj zahtjeva. Kaže ti da potvrdiš s tim brojem zahtjev za preregistraciju dionica sa izdavatelja (INA) na brokersku kuću Ti uzmeš telefon i nazoveš SDA. Govorniautomat te vodi, ali uglavnom prvo ukucaš broj-račun investitora, zatim ukucaš broj-PIN i na kraju ukucaš broj-zahtjeva. Ako to napraviš gubiš pravo na 2 dionice INE. Ako ne potvrdiš broj zahtjeva dionice ti ostaju (one 2). Broj zahtjeva možeš potvrditi u roku mjesec dana. Ako to ne napraviš u tom roku nikom ništa. Opet pitam čemu bi to uopće radila. To češ napraviti kada dobiješ dionice HT.

Medo, zanima me kada točno ćemo moći preregistrirati dionice na našeg brokera? Koliko sam ja shvatio 5.10. A tada bi mogla biti samo takva frka!

I love the Smell of Profits in the Morning


nitko mi nije odgovorio na pitanje, a toliko pametnih komentara sa svih strana…….. pa da ja sad tu ne bubam gluposti, ako netko zna kako ide procedura za davanje punomoći (recimo meni od strane neke osobe), neka se slobodno raspiše……………… zahvaljujem………pozz [smiley14]

Evo koja strana prije i poslije detaljno objašnjeno…

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2703&pg=6%5Bsmiley1%5D

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.


sharpshott: ” ja sam čula da su complete line najpovoljniji što se cijene tiče a i uslugom ne zaostaju ” Ja imam račun dugo kod njih,a i danas sam svojima otvorio preko neta. Nakon pola sata dobiješ na mejl lozinku i račun ti je otvoren. Ne moraš tamo niti ići,punomoć dobiješ na mejl i ugovor,samo isprintaš,ovjeriš kod bilježnika,i pošalješ poštom… provizija je 0,6 %… Ja sam s njima zadovoljan.[smiley1][smiley1]

Tako ti je i u Hita-vrijednosnice

Tona

Akčun investitora


…zanima me kada točno ćemo moći preregistrirati dionice na našeg
brokera? Koliko sam ja shvatio 5.10. A tada bi mogla biti samo takva
frka!

Ako već imaš otprije račun investitora u SDA onda ćeš moći to obaviti i prije, pretpostavljam već najkasnije 02.10. čim naprave alokaciju uplačenih dionica na račune investitora.
Oni koji nemaju otvorene račune moći će istog dana kad i oni koji imaju, samo to neće znati jer će pismena obavijet stići na njihove adrese nekoliko dana kasnije.
Ali mogu otići u SDA i tražiti svoj broj računa i PIN i onda kod brokera.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


nitko mi nije odgovorio na pitanje, a toliko pametnih komentara sa svih strana…….. pa da ja sad tu ne bubam gluposti, ako netko zna kako ide procedura za davanje punomoći (recimo meni od strane neke osobe), neka se slobodno raspiše……………… zahvaljujem………pozz [smiley14]

Već imaš negdje primjerak punomoći kakav se davao za vrijeme IPO INE-a.Mislim da je na podforumu ‘Pravni savjeti….’.Ja mislim da če se špranca punomoći moći dobiti u bankama jer je strogo regulirano što ona treba sadržavati.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

dali netko zna koja će banka biti banka izdavač odnosno aranžer izdanja dionica t-ht-a?
šuška se da bi to mogla biti hpb , budući je državna a i namjeravaju ja razvijati kao jedinu pravu domaću banku ??


dali netko zna koja će banka biti banka izdavač odnosno aranžer izdanja dionica t-ht-a? šuška se da bi to mogla biti hpb , budući je državna a i namjeravaju ja razvijati kao jedinu pravu domaću banku ??

Zar to nije već davno određeno.HPB i Erste.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

doodd:

dali netko zna koja će banka biti banka izdavač odnosno aranžer izdanja dionica t-ht-a? šuška se da bi to mogla biti hpb , budući je državna a i namjeravaju ja razvijati kao jedinu pravu domaću banku ??

Zar to nije već davno određeno.HPB i Erste.


i FINA

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

beastyboyy:

nitko mi nije odgovorio na pitanje, a toliko pametnih komentara sa svih strana…….. pa da ja sad tu ne bubam gluposti, ako netko zna kako ide procedura za davanje punomoći (recimo meni od strane neke osobe), neka se slobodno raspiše……………… zahvaljujem………pozz [smiley14]

Već imaš negdje primjerak punomoći kakav se davao za vrijeme IPO INE-a.Mislim da je na podforumu ‘Pravni savjeti….’.Ja mislim da če se špranca punomoći moći dobiti u bankama jer je strogo regulirano što ona treba sadržavati.

U banci će se dobiti obrazac punomoći? A što onda sa onima koji su se “već” opunomoćili sa raznim drugim punomoćima? Mogu ih baciti i ponovo plaćati i vući ljude sa sobom? Meni je npr. rekao broker da će mi isprintati obrazac kod sebe.
???

Zna li se koja će biti oznaka ovog vrijednosnog papira (“ticker”) ?

New Report

Close