HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 08:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,57
82.551
2,700
30,60
30,70
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Baš me zanima kako će se skidanje gaća (ZERP) odraziti na ZSE ….

Jeba vas vi i vaše skidanje gaća, da ste ikada vodili tvrtku znali bi da su ustupci i procjenjivanje koja solucija nanosi manju štetu i važnija je za firmu sastavni dio vođenja tvrtke. Sva sreća da su i državu polako počeli voditi menađerskim zakonitostima, a ne balkanoidnim koja smo imali zadnjih 16-17 godina. [thumbsup]

@Astralis
Kolega rečenice tipa :Tržište je puno kompleksnije nego što neki od vas misle nisu baš primjerene jer omalovažavaju forumaše.
Upit je bio postavljen na Vašu konstataciju “lupaju cijenu bezrazložno gore i onda da cijena naglo padne nazad pa još puno niže” budući da je riječ o fundamentalno podcijenjenoj dionici ( zašto bi se trebala vratiti još niže ? ) a k tome još daje cca.10% dividende obzirom na cijenu po kojoj ste kupili ili dokupili
[wink]

prirodni procesi su paralelni - moramo ih slijediti

Jel može K/P?


ItisI: ” Baš me zanima kako će se skidanje gaća (ZERP) odraziti na ZSE …. ” Jeba vas vi i vaše skidanje gaća, da ste ikada vodili tvrtku znali bi da su ustupci i procjenjivanje koja solucija nanosi manju štetu i važnija je za firmu sastavni dio vođenja tvrtke. Sva sreća da su i državu polako počeli voditi menađerskim zakonitostima, a ne balkanoidnim koja smo imali zadnjih 16-17 godina. [thumbsup]

Ne znam čemu takova rekacija kolega. Istina, nisam nikad vidio tvrtku, ali sam itekako svjestan tih ‘menadžerskih’ zakonitosti, to nam je svakodnevna poslovna pojava, i meni i Vama. A to što sam ja to satirički nazvao ‘skidanje gaća’, a vi menađžerski ‘ustupci’, potpuno svejedno, važna je kvaliteta procjene koju nisam imao namjeru ocjenjivati. U mom konkretnom slučaju, zanima me i dalje mogući utjecaj na stanje na ZSE.
A što se tiče zadnjih Vaših “16-17 balkanoidnih godina”, sjetite se malo povijesti i smanjite malo taj broj godina kolega, ako već zbog ničeg drugog, onda ono …. čisto iz respekta.

Koji dan, ko da se trguje mandarinama a ne dionicama….[thumbsup]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Jel može K/P?

Kupnje Prodaje
Cijena Količina
328,93 7
328,91 95
328,88 470
328,67 113
328,50 40
328,10 100
328,01 80
328,00 211
327,77 7
327,50 700
Cijena Količina
329,00 248
329,66 200
330,00 205
330,40 10
330,50 100
331,00 126
331,49 44
332,00 33
332,96 140
332,97 90

idući tjedan će bit bolje...

Sickboy:

ItisI: ” Baš me zanima kako će se skidanje gaća (ZERP) odraziti na ZSE …. ” Jeba vas vi i vaše skidanje gaća, da ste ikada vodili tvrtku znali bi da su ustupci i procjenjivanje koja solucija nanosi manju štetu i važnija je za firmu sastavni dio vođenja tvrtke. Sva sreća da su i državu polako počeli voditi menađerskim zakonitostima, a ne balkanoidnim koja smo imali zadnjih 16-17 godina. [thumbsup]

Ne znam čemu takova rekacija kolega. Istina, nisam nikad vidio tvrtku, ali sam itekako svjestan tih ‘menadžerskih’ zakonitosti, to nam je svakodnevna poslovna pojava, i meni i Vama. A to što sam ja to satirički nazvao ‘skidanje gaća’, a vi menađžerski ‘ustupci’, potpuno svejedno, važna je kvaliteta procjene koju nisam imao namjeru ocjenjivati. U mom konkretnom slučaju, zanima me i dalje mogući utjecaj na stanje na ZSE.
A što se tiče zadnjih Vaših “16-17 balkanoidnih godina”, sjetite se malo povijesti i smanjite malo taj broj godina kolega, ako već zbog ničeg drugog, onda ono …. čisto iz respekta.

ItisI nisam mislio samo na tebe jer sam izraz “skidanje gaća” u zadnjih tjedan dana puno puta vidio. Moje je mišljenje da racionalni ustupci nisu isto što i skidanje gaća.

Cinjenica je da dr. Ivo Sanader nije mogao sastvaiti vlast bez ustupka HSS, a znao je da ovaj ZERP nece opsati, ali isto tako je i ovima iz EU prikazao da ima problema kod kuce i da ne bi bilo lose kad bi i ovi neke stvari ubrzali. Istovremeno je HSS-u pustio da se malo osladi vlasti i zaboravi na svoje price i uvjete. Racionalno gledano covjek je napravio najbolji posao za sebe, a vjerujem i za nas. Ubrzati cemo pregovore, primiti ce nas u NATO ( ovo nema veze sa ZERP-om, ali cisto komentar), a sve to za nas na burzi u konacnosti znaci napokon rast na temelju dobrih vijesti, a za nasu miljenicu se pobrinuo da i BF nadje rjesenje. Dakle htjeli mi to ili ne nama ovo ide u prilog…barem po momo skromnom misljenju i slazem se sa kolegom Sickboy-om. EU i RH je slican odnos kao u hrvatskoj privredi izmedju Konzuma i proizvodjackih firmi u RH ili plese kako tata kaze ( Todoric) ili se junacis, a onda pa pa profit i nakon 6 mjeseci nazad na pregovore sa puno losijim scenarijem…Dakle nasoj dionici ovi potezi samo donose dobro..

Počeli smo pratiti ostatak burze. Danas smo na 320, sutra na 315 a u petak na 310.
P.S. Znam da fali četvrtak ali to nisam još izračunao.[proud]


Počeli smo pratiti ostatak burze. Danas smo na 320, sutra na 315 a u petak na 310. P.S. Znam da fali četvrtak ali to nisam još izračunao.[proud]

Radovati se padu i gubitku ljudi koji su u dionici, a sve da bi se ostvarila osobna korist je pomalo bolesno ili…
Predvidjeti trend je ok, ali likovati…a btw ovdje nije ni bitno hoce li gori ili doli na razini mjesec, dva ili tri, na kraju razdoblja od jedne godine ona ce biti tamo gdje joj je mjesto. Da li ce to biti prije ili kasnije svejedno. Oni koji se igraju kao ti mogu nesto usitno zaraditi, ali i puno vise izgubiti ako naglo krene gore, a nitko nije dovoljno dobar da zna kad ce se to dogoditi.


Počeli smo pratiti ostatak burze. Danas smo na 320, sutra na 315 a u petak na 310.
P.S. Znam da fali četvrtak ali to nisam još izračunao.[proud]

Opet isto, neki jednostavno ne prestaju [sealed]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Rio137, 11.03.2008. u 13:37
ItisI nisam mislio samo na tebe jer sam izraz “skidanje gaća” u zadnjih tjedan dana puno puta vidio. Moje je mišljenje da racionalni ustupci nisu isto što i skidanje gaća

Pod pretpostavkom da neka zemlja štiti svoje nacionalne interese (RH očito nema nacionalne interese) nikaki ‘managerski ustupci’ , kao ni ‘skidanje gaća’ nisu opcija. Ako je neko pitanje dovoljno važno za vitalni interes nacije (kao što RH nijedno nije) svako popuštanje prema trećima u izravnoj demokraciji (kakve više, osim referenduma, nema) smatra se kvislinškim potezom.

Pokušavam zamisliti što bi se bivšoj državi dogodilo da je Tito radio ‘managerske ustupke’ u vrijeme kad je Staljin doveo pola crvene armije na granicu Mađarska-Jugoslavija?

I imaš donekle pravo, manager i šef države imaju zajedničkih crta… Jedan Jack Welch svoj uspjeh sigurno ne duguje managerskim ustupcima.

I treće, ZERP kriza neće utjecati na ZSE.


Počeli smo pratiti ostatak burze. Danas smo na 320, sutra na 315 a u petak na 310. P.S. Znam da fali četvrtak ali to nisam još izračunao.[proud]

tebi je stvarno dosadno u životu ???????!!!!!!!!!!!!

samo se ti tješi……………..[yawn][lol]

[color=blue][b]Čovjek uči dok je živ :) a ja sam prava mala štreberica :D[/b][/color]

Ajde onako osobno misljenje nekog ko ima iskustva, svjestan sam da to nema nikakvog pravila, ali cisto me interesira misljenje, sta mislite o potezu kupnje jedno 500 HT-R-A i prodaje pred zakljucenje dividende, kolika je vjerovatnoca da ce se tu desiti neki porast od bar 40kn po dionici, jer logicno je da ce nakon isplate dividende cijena pasti


Ajde onako osobno misljenje nekog ko ima iskustva, svjestan sam da to nema nikakvog pravila, ali cisto me interesira misljenje, sta mislite o potezu kupnje jedno 500 HT-R-A i prodaje pred zakljucenje dividende, kolika je vjerovatnoca da ce se tu desiti neki porast od bar 40kn po dionici, jer logicno je da ce nakon isplate dividende cijena pasti

Nisu fondovi ludi. Neće dozvoliti neki rast.

New Report

Close