HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.05.2024. u 18:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,53
50.135
1,642
30,40
30,80
0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Molio bih i ja da netko tko zna pojasni malo što misli koja je svrha ovih fondovskih prekrcavanja koji su danas zaustavili rast na 345 kn ako se ne varam. Stvaranje lažne likvidnosti ili što? Mislim da stvaranje lažne likvidnosti nije u pitanju.


Molio bih i ja da netko tko zna pojasni malo što misli koja je svrha ovih fondovskih prekrcavanja koji su danas zaustavili rast na 345 kn ako se ne varam. Stvaranje lažne likvidnosti ili što? Mislim da stvaranje lažne likvidnosti nije u pitanju.

sad su spustili cijenu na dobru razinu za dokup… nemaju motiva da idu gore… treba jos istrest male… mislim da ce sad masovno pocet napustat balone jer su stvorili osjecaj da su ti baloni sada dosta povoljni te ce mali ulazit unutra… vjerujem da ce do nove godine biti veliko balansiranje na burzi… uvali ono sto ne vrijedi i otmi ono sto vrijedi…

sada je vrijeme da se pocnu gledat fundamenti…

Mislim da je danas HT bio na aparatima za održavanje života,tako će bit do petka.Kako će biti u ponedjeljak to ćemo svi vidit.[smiley7]

1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 7.779.412 9,50 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 5.732.197 7,00 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 3.283.762 4,01 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 357.618 0,44 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 336.566 0,41 Skrb. račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 305.856 0,37 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 240.419 0,29 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 207.691 0,25 Skrb. račun
10. PBZ D.D. 202.304 0,25 Skrb. račun
Ukupno

da li sam možda zakasnio na ovaj vlak ili će ih biti još?

Slabo nam rade mirovinci-ovo je graf za zadnjih godinu dana

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=2&AKCIJA=251

A ja bi ti savjetovo da malo pazis sta pises! halo bing malo si previse dajes oduska!
mislim da prosle postove!!!!!
pozdrav

Nakon što se otvori privatizacija
T-HT Zagreb kupuje HT Mostar
Autor Zoran KREŠIĆ, Eldina MEDUNJANIN

SARAJEVO – Zastupnici federalnog Parlamenta jučer su naložili izmjenu dokumenta o Politici privatizacije državnog kapitala u Federaciji s programom prioritetnih razvojnih projekata. U materijalu je navedeno da politika privatizacije treba ubrzati pretvorbu, prelazak na tržišno privređivanje privatizacijom ukupnog državnog kapitala većeg od 51 posto i razvoj primarnog i sekundarnog tržišta kapitala.

Ubrzati pretvorbu
Zbog podrške ubrzanom razvoju, ostvarenje prihoda od privatizacije strateški važnih poduzeća treba biti oko četiri milijarde KM. Novac bi bio iskorišten za razvojne projekte u Federaciji BiH.

I upravo je o utrošku ovih sredstava zapelo između žeja i očekivanja ali i utjecaja hrvatskih i bošnjačkih dužnosnika u federalnoj Vladi, odnosno parlamentu u kojemu je još izraženija dominacija. Kako je najavljeno u dokumentu o privatizaciji, predviđa se prodaja BH Telekoma i HT Mostara. Pri tome je više nego izvjesno kako će nakon prodaje nešto više od 51 % dionica, koliko Federacija ima udjel u mostarskom telekom operateru, novi većinski vlasnik postati T Hrvatski telekom iz Zagreba koji će imati pravo prvokupa dionica na tenderu.

Elektroprivrede
Valja reći kako je predviđeno da se oba telekom operatera prodaju istodobno kako se ne bi umanjila vrijednost jednog od dva poduzeća.

Zbog podjeljenog tržišta privatizacija Telekoma Srpske nije nanijelo veću štetu dva operatera. Dapače, mostarsko se telekom poduzeće pohvalilo s rastom udjela na tržištu od 3 %. Na sličan način bit će prodana i dva elektroprivredna poduzeća, predložila je federalna Agencija za privatizaciju.

Istodobno postoje i očekivanja da država zadrži značajan dio udjela u ovim poduzećima o čemu će se ederalni parlament naknadno izjasniti. U međuvremenu su općinama, ali i drugim razinama vlasti porasli apetiti oko utroška ovoga novca.

Za MODERATORA POSLOVNOG DNEVNIKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
šta je sa izračunima % promjene na PD HT-R-A +4,43% (zaključno u 16,29) a na ZSE -1,07 zašto takva dezinnformacija to je u najmanju ruku neodgovorno čak što više neozbiljno u osnosu na korisnike informacija PD, a dda nitko ništa ne poduzima , ista stvar i dana 20.11.2007
Hvala .
Pozdrav.


Za MODERATORA POSLOVNOG DNEVNIKA !!!!!!!!!!!!!!!!!! šta je sa izračunima % promjene na PD HT-R-A +4,43% (zaključno u 16,29) a na ZSE -1,07 zašto takva dezinnformacija to je u najmanju ruku neodgovorno čak što više neozbiljno u osnosu na korisnike informacija PD, a dda nitko ništa ne poduzima , ista stvar i dana 20.11.2007 Hvala . Pozdrav.

Pa zato što na ZSE stavljaju postotak po zadnjoj transakciji, a ovaj plus je takav sa obzirom na prosječnu cijenu koja je bila prethodni dan i na jučerašnji dan tj. razlika u srednjoj cijeni između ta dva dana je plus 4,43 %

Pa dobro jel je tako teško malo se potruditi i vidjeti da PD uzima službenu informaciju koju daje ATM, odnosno prosječnu cijenu trgovanja za dionice koje su na ATM-u?? Prosječna cijena jučer je 342,69 kn i kao takva narasla je + 4,43% u odnosu na prijašnju prosječnu cijenu ! Uzimanje prosječne cijene umjesto zadnje puno je korektnije jer uzima u obzir cjelokupan promet tog dana, a izbjegavaju se moguće manipulacije malim količinama dionica pred kraj trgovanja u jednom ili drugom smjeru.
Loše je što mostich računa % u odnosu na zadnju cijenu, a ATM u odnosu na prosječnu pa to stvara zbrku, ali od sutra bi i to trebalo biti riješeno.

Ignore: KressoM, delux


da li sam možda zakasnio na ovaj vlak ili će ih biti još?

Sudeci prema kraju jucerasnjeg dana – nisi

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

New Report

Close