ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 07:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,37
61.825
304
203,00
205,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Bez strašnog ht-a zaradili skoro pa isto :). Samo 1.4 mil. manje. A novčani tok da ne spominjem. A ovi prodaju kao da su sad sletjeli s Marsa ahaha

Dobro je rekla Gordana da se okreću profitabilnijem poslovanju i nije bila floskula.Ovako prolaziti kroz teže situacije i opet zarađivati brutalnu lovu može samo Ero. Ni korona ni Bjelorusija ni matica ni Ht ne mogu bitno poremetiti poslovanje.Šta će tek bit kada za promjenu pokoja pozitivnija vijest dođe. A ove su probavljene već 100 puta . Dakle, đe idemo ? Hoće li  dividenda bit dobra pitam se ja ? Ajde fondići koliko je 2+2 ?

Neka prodaju..ja kupujem😉

Marža je velika i to me veseli,šta nije bija slučaj kod  posla sa ht om.Meni je ovo top.

Nisam ni ja očekivao ovoliku dobit ..konta sam 3-4 milje

Ma nema zime. Samo strpljivo s ovom dionicom. Pogledajte Končare i druge koji su na maximumu, kako se trgovalo prije 1-3 godine.  Sve ima svoje vrijeme. Sad je vrijeme skupljanja.

Da je ova dionica na Wall streetu vrijedila bi 500 eur minimum s obzirom na stanje bilance..na žalost u nas se neke dionice pumpaju u nebo a neke su nepravedno zapostavljene.

Objavljena i politika isplate dividende u rasponu od 30-100%…

Neka neka i o Končaru su tako pisali, ne tako davno…a vidi sad, kupuju ga na maximumu dok oni što su kupovali za siću sada njima iskipavaju. Samo lagano.

Davajući 10 eur redovne dividende mislim da su dali signal investitorima da će to biti i bazna dividenda u budućim razdobljima,to je skoro 5% u odnosu na sadašnju cijenu dionice što je jako pristojna dividenda..zašto je erste izašao i pbz nešto sada cima to bi stvarno trebalo pitat njih da se izjasne šta bi oni htjeli?u Americi je prosjek dividende za 7 veliččanstvenih vjerovatno samo 1%..

Jucerasnja odluka Politike buducih dividendi primarno je signal nekim fondovima i nastavak je na odluku o ovogodisnjih 10+5. Dakle, cak i povoljnije od nedavne slicne Valamarove objave njihove Politike, nakon cega mu je cijena rasla. Ovaj kvartalni zaokret, nakon otpusta HTu, bio je momentum u kojem su se ocekivala vidjeti ernt ledja iliti slaba strana, pa bas ne ispade tako. Tek, cini se, hvatanje dobrog odraza za novi poslovni odskok. Ali i ulagacki. Jucer se prag malodusja ili neodgovornosti, osobito u sjeni opcekoncarovskih ocekivanja, na trenutak spustio cak na preddividendnih 185. Kad covjek ne bi poznavao razliku u nacinu upravljanja imovinom (nekih) domacih i ino fondova mislio bi da je u pozadini insiderska informacija.

alt666, 26.04.2024. u 08:34

Davajući 10 eur redovne dividende mislim da su dali signal investitorima da će to biti i bazna dividenda u budućim razdobljima,to je skoro 5% u odnosu na sadašnju cijenu dionice što je jako pristojna dividenda..zašto je erste izašao i pbz nešto sada cima to bi stvarno trebalo pitat njih da se izjasne šta bi oni htjeli?u Americi je prosjek dividende za 7 veliččanstvenih vjerovatno samo 1%..

Evo im investicije umjesto Ere .Ubijaju. hahaha

https://eho.zse.hr//fileadmin/issuers/VIDU/FI-VIDU-6f2743c43ea8ad6c992eb841e1427a43.pdf

Treba keša za to održavati od Portoroža do Cavtata. Hebeš sigurnost,znanje i sigurnu lovu.Samo turisten.Ja

Mislim da će se pokrenit sada polako kupnja..jer čak sam i ja mislio da s njima nesto nije u redu kad ovi tako brzo izlaze..sada sam se uvjerio da je sve o.k.dobar 1Q i najava buducih dividendi uz stabilne ugovore i nove poslove+ potencijalna akvizicija✌️

Mnogi uocavaju ponasanje nekih (i ovdje aktualnih) fondova koje nije “u maniri dobrog gospodara”. Spominju se realne mogucnosti i osobnog bogacenja koje iza takvog ponasanja stoje. ERNT je dosada cjenovno bio mozda i najveca zrtva rasprodaja sa takvom pozadinom.

Sad pratite koje dionice prodaju iz vaše štednje, pa ćemo ih podsjetiti za 6 mjeseci. Skandalozni potezi i izvedba… bilo bi zanimljivo znati promjenu u osobnom bogatstvu upravitelja tijekom zadnjih 20 godina…”

https://www.facebook.com/nenad.bakic/posts/pfbid028mwsQsVdXNHv5eXaQgsEPNJzcZKtJ5Q3QLp5dfUqUfMeAV9YxdPc2NBSaXpoQeQml;

New Report

Close