ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 06:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,15
92.433
455
202,00
204,00
-0,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Bitno da su stručnjaci iz interkapitala očekivali 6 eur po dionici😆

Može li netko dati prijedlog da hoće da je dividenda manja? Pošto neki još ovako jeftino prodaju…..

Ja sam očekivao 6-10 eura, po trgovanju.

Za očekivati je da će do ex dibadand dejta cijena još osjetno rasti. Izvješća će očito biti i više nego oke. Ove godine su se požurili s najavom dibadanz.

Seeker, 22.03.2024. u 16:16

Neovisno o iznosu dividende i dalje je riječ o izvanrednoj kompaniji. Najpodcjenjenija Blue chip dionica na ZSE.

Zato mi nikako i nije jasno zašto uopće netko ovo prodaje i zašto ovako nisko.

Ehh kad bi nakon isplate divke opet je spustili do cca 195 pa da divku utopim u nove dionice.

Na neki prosjek prodaje  u zadnjih nekoliko mj ovo je Divka od cca  8%. Ni najveći optimist se nije tome nadao. 10 (8+2 sam se nadao ali 15(10+5) nisam ni sanjao.

Biće još iznenađenja. Iskreno začudio sam se da je toliko burekmajstora bilo u ERNT.  Neka su i oni uzeli za burek, dobar burek.  Dođite nam opet prije izvješća.

Očekivano . 10 godina je prošlo od posljednje izvanredne divke . A i morala je biti redovna veća nego lani. Sad će Y prodavati jer je prevelika a I će kupovati jer se uvijek uzbudi čim se predloži dividenda. :).

 

Firma top,divka top,cijena dionice debelo podcijenjena.Očekivanja prvog kvartala super.Cijena divke  je okvir za buduće divke.Oslobodili se erste plavog.Firma kupuje svoje dionice.

Vjerujem da je ovo najpodcjenjenija dionica iz sastava crobexa.Bliža je proslogodišnje minimumu nego maximumu.Razlog ove cijene je izlazak erste plavog iz njima znanog razloga i nespretna izjava predsjednice uprave o poslu vezanom za održavanje infrastrukture HT gdje je marža mala a posao velik i prihodi veliki .

 

vidi vraga… nakon dvije godine mrcvarenja, patnje i pada od 20%, sad je sve super i sve je za 5!!! ako je tako, svako vam dobro želim i uživajte!

usporedite to sa kvalitetnim i likvidnim dionicama… nisam zloban, ali ako ste i onda zadovoljni, otvarajte šampanjac! pridružujem se ožalošćenima!

redizajnlos, 22.03.2024. u 17:33

 





Seeker, 22.03.2024. u 16:16



Nisu to burek majstori već nekima OSTANU PRODAJNI NALOZI JER SE NISU NADALI SADA IZGLASAVANJU DIVIDENDE..ja isto držim prodajne naloge,ali dosta visoko,čim je uhvatilo prvi,povukao sam ostale naloge prema gore..svako ima svoju taktiku,zato je burza zanimljiva,pogotovo mi je bilo zanimljivo i nejasno zašto neko prodaje dionicu ispod 200 netom pred objavu dividende,zato što prate kvazi stručnjake koji su procjenili da će divka biti 6 eur i P/E valjda 15…

Neovisno o iznosu dividende i dalje je riječ o izvanrednoj kompaniji. Najpodcjenjenija Blue chip dionica na ZSE.

Zato mi nikako i nije jasno zašto uopće netko ovo prodaje i zašto ovako nisko.

 



 

Ehh kad bi nakon isplate divke opet je spustili do cca 195 pa da divku utopim u nove dionice.

Na neki prosjek prodaje  u zadnjih nekoliko mj ovo je Divka od cca  8%. Ni najveći optimist se nije tome nadao. 10 (8+2 sam se nadao ali 15(10+5) nisam ni sanjao.

Biće još iznenađenja. Iskreno začudio sam se da je toliko burekmajstora bilo u ERNT.  Neka su i oni uzeli za burek, dobar burek.  Dođite nam opet prije izvješća.

 

Taman da se pokrije inflacija i malo više od toga. Spasiše 5€.

Mislim da su dali signal investitorima na redovnu 10 eur da ce i iducih godina isplacivat po 10 eur..to je cca 13 milja neto dobiti..to mogu bez problema ostvariti..to bi na ovu cijenu bio povrat 4,7%..solidno

A porezi?

Tomcat, 24.03.2024. u 16:25

A porezi?

A cinjenica da će im i nakon isplate dividende ostati na racunu 55 milja?

A vjerojatnost da kane nešto i zaraditi u tih pola godine?

”Drugi je primjer Ericsson Nikola Tesla za koju građani smatraju da se njome dobro upravlja te da je jedan od najpoželjnijih poslodavaca.”

Ovih 30 velikih tvrtki ima najbolju reputaciju u Hrvatskoj

 

”Katić je iskazala zadovoljstvo održanim sastankom i podržala mogućnost razvijanja daljnje suradnje ne samo u sektoru komunikacija nego i ostalim područjima u resoru prometa, priopćeno je iz FMPK-a.”

https://www.vecernji.ba/vijesti/ministrica-katic-u-posjetu-kompaniji-ericsson-nikola-tesla-1756094

 

Nema goreg kada ti keš čami tamo negdje na računu i svakim danom gubi vrijednost. Nevjerojatno kako se stalno spominje dividenda u brutu, a zaboravlja da na to idu i porezi, prije porez i prirez. Eto na 10+5€ će to biti 1,5-1,77€. Da nije bilo ovih 5€, neto dividenda ne bi pokrila inflaciju. Nije to samo slučaj na ERNT, to je kod svih. Veselimo se dividendi, a ustvari si na gubitku već 3-4 god. Trebali bi je isplaćivat barem 2 puta godišnje u ovakvim vremenima.

New Report

Close