ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 23:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,07
52.392
258
203,00
204,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

alt666, 17.03.2024. u 06:10

Meni je nebitno..jer ako ne poraste cijena dionice ubirat cu dividendu svake godine..pretpostavljam pošto imaju 38% u cashu od ukupne trzisne kapitalizacije da mogu isplaćivat godišnje po 5% bez problema..a to je bolje nego imat obveznicu na 3,65%..imaju dosta novih ugovora..jos ako naprave pravu akviziju..u što ne sumnjam..steci ce se svi oreduvjeti za isplatu gofisnje dividende od 5% u odnosu na cijenu koju sam kupio(204e)😉

Ček, a ti obveznice uvrstavas u investiciju? 🙂

All, 19.03.2024. u 13:00

 





alt666, 17.03.2024. u 06:10



 

Meni je nebitno..jer ako ne poraste cijena dionice ubirat cu dividendu svake godine..pretpostavljam pošto imaju 38% u cashu od ukupne trzisne kapitalizacije da mogu isplaćivat godišnje po 5% bez problema..a to je bolje nego imat obveznicu na 3,65%..imaju dosta novih ugovora..jos ako naprave pravu akviziju..u što ne sumnjam..steci ce se svi oreduvjeti za isplatu gofisnje dividende od 5% u odnosu na cijenu koju sam kupio(204e)😉

 



 

Ček, a ti obveznice uvrstavas u investiciju? 🙂

Ipak je ernt na 200 puno bolja opcija😉

Ovdje kupis dionicu po ovoj cijeni i ne trebaš čekat godinu dana na kamatu..kamata ovdje stiže za 2 mjeseca a možda bude i iznenađenja..u najgorem slučaju dobijaš 4% za 2 mjeseca..

Rekao sam vam jučer ujutro da rivp se Rivp otključava. Sad vam to kažem za ernt. Sve džabe.🙄

lojtra, 20.03.2024. u 09:58

Rekao sam vam jučer ujutro da rivp se Rivp otključava. Sad vam to kažem za ernt. Sve džabe.🙄

Samo ovi što su prešli iz ernt ispod 200 u kodt iznad 1400 su se kockali i izgleda popušili..logično je da ernt ide lagano uz slab promet prema gore jer se blizi objava za dividendu

Na rivp se ukljucio Az mirovinac u kupnju zato raste..ovdje još raifeisen miruje..kad bi se uključio skočila bi i dionica ernt..nema skoka bez ulaska malo jačeg igrača..

https://www.plivazdravlje.hr/vijesti/clanak/37986/KBC-Zagreb-Laboratorij-za-gensko-profiliranje-tumora-u-2025.html

Možda baš ernt preuzme infoart..spominjali su akvizicije za ovu godinu🤷‍♂️

Infoart prihod 3.8 mil ..dobit skoro 600 000 eur..povrat od cca 16%..ako bi ih uspjeli kupit za 4 milje to bi bila top investicija..a 4 milje je ta ernt nista

”Možda baš ernt preuzme infoart..spominjali su akvizicije za ovu godinu🤷‍♂️

Možda. A možda Span ili King ICT. Možda hotel od Ivane Brlić Mažuranić. Nisu precizirali sektor.Vrag će ga znati .

🙂

Span neće sigurno jer je slabo profitabilan..rekla je da će kupit firmu koja je potentna ali nema casha za razvoj..Span je precijenjen..

alt666, 21.03.2024. u 13:31
..rekla je da će kupit firmu koja je potentna ali nema casha za razvoj..
A to vjerojatno znaci da vec zna koju ili da ima na nisanu nekih konkretnih par firmi. Mogao bi ovdje iznenada biti vatromet. Ali i zbog dividende. Mislim da su temeljito naucili kaznenu poruku Plavca od proslog protuprijedloga naovamo, pa je sva prilika da se to vise nece ponoviti. Ovaj put bi divka vrlo vjerojatno mogla biti izdasnija. Smanje li se dotada znacajno i zalihe, iz fonda koliko ono stotina milja kredita medju fjordovima, mogli bi smo zaista gledati povrat znacajnog dijela tih sredstava kroz isplatu divke, gdje bi se kolateralno manji i mali dionicari imali razloga bas razveseliti.

A to sve bi se u tom slucaju sigurno znacajno odrazilo i na cijenu dionice.

Imaju velika kratkorocna potrazivanja..ako se to pretoči u dobit..moglo bi biti dosta pozitivan odraz na dionicu pa i dividendu..mislim da divka nece biti manja od 8 eur..njima ce se smanjiti nesto prihodi ali ce im se smanjiti rapidno i rashodi..shodno tome..očekujem pozitivan odraz dionice na trzistu poslije sjednice 25.04.og

– u neku roku Ernt je bio “ucjenjen” da stavi na grbaču ovaj sad već bivši odjel. O razlozima nebi jer štitim izvor.

– da su sad potpisali taj ugovor tj.produžili ga on bi ove a djelomično i slijedeće godine imao negativan utjecaj na operativnu marginu.Fokus je na profitabilnim biznisima.

 

To kockaste glave nisu procesuirale.A i bolje jer mi sada nebi kupovali na ovim razinama nego bliže 300 . Ali vratiti će se oni …pomalo.

 

 

Taj u biti dio što su prepustili HT u je neprofitabilan,a i sa njim su imali povrat na kapital 8%,ako naprave pravu akviziciju,u što ne sumnjam,npr ovi što rade povrat od 16%,postat će učinkovitiji,i sa prometom od cca 270 milja ostvarivat će najmanje 30 milja čiste dobiti godišnje..vidjet ćemo već u 1Q pozitivne pomake,a tek prave pomake poboljšanja profitabilnosti vidjet ćemo poslije akvizicije,ja sam ovih dana još dokupljivao i smanjio sam ulaz na 202 eur..mislim da je to prejeftino kada sve oduzmem i zbrojim…

New Report

Close