ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.04.2024. u 04:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
205,11
18.460
90
205,00
206,00
-0,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Uz trenutni slobodni novčani tijek, i da je na 50% dividend payout ratio, to je i dalje najmanje 100 kuna po dionici. To je ono što se može razumno očekivati.

Nerado ću ovo napisati, no moram pohvaliti kupce na bidu koji su strpljivi i čekaju paničare da im daju za jeftine novce, kad se već guraju da prodaju. Danas nije neka navala ali biće, samo strpljivo. Kad izađe izvješće za cca 2 tjedna idemo ponovo preko 2000 a kad bude objava dividende ponovo će ovi prodavači kupovati.

Odoše Rusi sa granice, vježbe završile. Nema više bojazni za poslove u Bjelorusiji. Propade Amerima pokušaj da napravi pomutnju u Evropi. Možda Evropa konačno shvati da su im Ameri veći neprijatelji od Rusa pa i tamo nastavimo sa poslovima. Od Rusa barem imaju plin a od Amera samo probleme. Sad bi trebali nazad preko 2000 a sa izvješćem za cca 7 dana idemo i dalje. Što mislite investitori u ovu perjanicu?

Kakvo je ovo nabildavanje aska da se natjera paničare na prodaju. Nije uspjelo pa se polako povlače.

prije bih rekao da iskusni prelaze u keš poziciju prije nego pukne u ukrajini…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

U jednom trenutku je danas jedan bio na preko 190 komada po 1885kn na asku.

Ja i dalje imam dosta dionica, ali sam dobrim dijelom i izašao. Nisam optimist oko Ukrajine. Kako će se to odraziti na cijenu ove dionice, to teško možemo predvidjeti…

Dobro je da vas je puno izašlo. Kad završi kazališna predstava istočnih Slavena, biće puno vraćanja nazad. Dakle ne gine nam preko 2000 a kad izađe dobro izvješće i najava divke eto nas možda si na 2100. Ja sam dokupljivao nešto sitno. Budemo vidjeli tko je bolje prošao.

redizajnlos, 18.02.2022. u 18:48

Dobro je da vas je puno izašlo. Kad završi kazališna predstava istočnih Slavena, biće puno vraćanja nazad. Dakle ne gine nam preko 2000 a kad izađe dobro izvješće i najava divke eto nas možda si na 2100. Ja sam dokupljivao nešto sitno. Budemo vidjeli tko je bolje prošao.

 

Kolega, kad granate padaju na dječje vrtiće, to je daleko ‘kazališne predstave’… i u takvoj situaciji je u najmanju ruku naivno davati ikakve paušalne ocjene o karakteru krize.

Osjećam najdublje gađenje prema onima koji pucaju po vrtićima, a još dublje od najdubljega prema onome tko je to smislio za casus belli. Tko god on bio, na kojoj god ‘strani’…

Hrpa nas ovdje je investirana u ERNT. Neki jače, neki slabije.. Vidjeli smo već više puta da budu objavljena solidna izvješća pa cijena ne ode nikud. Dividendu, s druge strane, očekujem solidnu, ali i to su samo očekivanja… Naravno da ako im padne posao u Bjelorusiji, da će FCF biti slabiji i neće podupirati obilne dividende.

Isto tako, matična kompanija bilježi pad cijene dionice uslijed nekih loših vijesti koje su u biti ‘lanjski snijeg’, ali eto ne koriste puno ni ERNTu..

Dugoročno pa i srednjotočno je sve to i više nego ok s cijelom 5G pričom, a na kraći rok se svašta može dogoditi. U panici i lavini loših vijesti koja ju uzrokuje i podupire, cijena krene padat bez nekog realnog utemeljenja, kao i bezbroj (blue chip) dionica bezbroj puta do sada..

Iskreno, očekivao sam veći pad i namjestio sam se malo niže ali za sada ništa. Čekam strpljivo paničare koji vjeruju u 3 svj. rat. No budući da ide izvješće za 2 dana, čini mi se, možda ne dočekam prodavače na mojoj poziciji. A uskoro ide i najava dividende.

Izjava poslovodstva o stanju Grupe i Društva Ericsson Nikola Tesla te bilješke uz financijska
izvješća za cijelu 2021. godinu

Osnovne značajke:

Prihodi od prodaje: 2.203,9 milijuna kuna

Bruto marža: 11,5%

Operativna dobit: 186,4 milijuna kuna

Dobit prije oporezivanja: 194,2 milijuna kuna

Neto dobit: 177,3 milijuna kuna

Novčani tok od poslovnih aktivnosti: 369,9 milijuna kuna

Nadam se kolege da ste u očekivanju ovog dobrog izvješća(82%) veći prihodi od 2020, kupili puno ovih papirića na diskontu jutros.

Jako dobro izvijesce na prvi pogled, bravo ERNT.

Izvješće je monstruozno dobro. Ne znam kako će se odigrati 2022. godina, s obzirom na cijelu svinjariju s Bjelorusijom, ali ima posla posvuda. Jedino im ne bih preporučio da rade na Tajvanu.

Dividenda bi po ovome FCFu trebala biti masivna. Nema razloga da ne bude. Najmanje 100 kuna po dionici.

Katkad imam osjećaj da možda plaćam i previše za ovu dionicu, ali osjećaji su jedno, činjenice(posao) su drugo…

Vi znate da ERNT ima bazne stanice po Ukrajini??

Doduše nedavno su ih makli više na zapad Ukrajine jer su očekivali ovakav scenarij ali i dalje su izloženi.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

dobro izvješće,a li to je ipak prošla godina. obzirom na njihove poslovne aktivnosti na području rusije i ukrajine, ovaj kvartal mogao bi biti znatno lošiji od lanjskoga

New Report

Close